Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Mahmud Efendi Hz'lerinden Sözler.. (2 Kullanıcı)

ping_pong

Kayıtlı Kullanıcı
Şalvar giymekten utanırsınız, sakal, cübbe,çarşaf, uzun entari, bakın İslam kıyafetidir bu. Sen bunları giymekle “ ben Müslüman’ım, benim sağlığımda islamiyete kimse yan bakamaz” demek istiyorsun.

Şimdi kadınları okutuyorlar, düştü tavuk çakalın eline, tavuk çakalın eline düşerse ne olur? Çakal onu yer.

Akıllıya bir işaret yeter, şimdi diyebilir misiniz çarşafımızı muhafaza ediyoruz , namazımızı kılıyoruz, teheccüdümüzü kılıyoruz , namahreme çıkmıyoruz, tesbihde çekiyoruz ancak evlenirken bir gelinlik giyiyoruz, azıcık kafire benziyoruz, o azıcık var ya o azıcık, o ağaç böceği gibidir, yer seni o.

ping_pong

Kayıtlı Kullanıcı
Ahirette huzur-u İlahiyye’ye çıkılacak, Mevla soracak “ey kulum! Ne yaptın Kur'an-ı Kerimi duyurdun mu kullarıma?” Kul; “Ya Rabbi! Döverlerdi, söverlerdi, onun için demedim” Mevla buyuracak “ Duymadın mı ben buyurdum -Allah (cc) seni korur-” (Maide süresi ayet 67) Ben böyle buyurmuşken sen bana güvenip neden tebliğini yapmadın.

2) İlmi olup da okutmayan, evlerinde boş boş oturan hoca hanımlar “Keşke iki talebe olsa, okutsaydım da ahirete ev hanımı vasfında gelmeseydim” diyecek, bu yola hizmet etmediklerine çok pişman olacaklar.

3) Yüz dört kitabı karıştırsanız, ailenin nafakasını kadınlar kazanacak diye bir şey bulamasınız. Kadınların vazifesi kocasının namusunu muhafaza etmek, çocuklarını İslam üzere yetiştirmektir. Birde meşru surette İslam için (hocalık, talebe, vaaz…) çalışma yapabilirse o zaman Aliyyü-l a’lâ olur

4) Silsileyi bilmek çok önemlidir. Silsilesini bilmeyen salik nasibini bilmeyen kişi gibidir. Zira kendi mürşidiyle beraber silsiledeki zatlar salik’in manevi babaları gibidir

5) Risale-i kutsiye yi okuyunca anlaya biliyormuyuz, anlatabiliyormuyuz? Yalnız lügat manasını bilseniz de, aferin! Emek eden anlar, emek etmeyen anlamaz. “Her kim ederse emek, akıbet bulur yemek, etmezse emek, bulamazsın yemek.”

ping_pong

Kayıtlı Kullanıcı
6) Allah’ın rızası üzere çok medreseler açılmalı ve bu milletin imdadına koşmalı, istikbal kazanacaklarmış, istikbal ne, biliyormusunuz? İstikbal mezardan sora başlar, dünyanın istikbali için çobanlık edersin, dilencilik edersin, merdiven silersin, yine de bir çare bulursun. Orada bunları yapamazsın, iste asıl istikbale çare düşünmek lazım

7) İnsan sohbetle yaşar, sohbetle tetikte durur, sohbetle mesafeler aşılır

8) Mektubat, Risale-i kutsiye, Nefahatül’üns, Reşehat… Bunlar bir insanın elinde ve evinde bulunmalıdır. Bunlar bizim meşayıhımızın eseridir. Diğer meşayıh’ların kitapları da var ama, herkes kendi meşrebinden içmelidir

9) İslami ilimlerde bir kelime bildik mi Allah’a çok şükredelim, çünkü dünyaya bunun için geldik. Pasta, börek, baklava yemeye gelinmedi, köşk yapmaya gelinmedi, yapılır ama onun için gelinmedi. Rabbimizi bilmeye ve ona ibadet etmeye geldik

10) Efendi babam (kuddise sırruhu) “Kadınların işi çok ağırdır” derdi, Hacı annenin çamaşır yıkadığı gün yemek istemezdi, peynir ekmek yerdi

11) Talebe okutan kardeşlerim, talebelerinizin medreseleri sevmeleri, yetişmeleri iki şeye bağlıdır
1. Okuttuğunuz dersi iyi anlatacaksınız
2.Talebelerinizin başından hiç ayrılmayacaksınız

aşk çiçeği

Kayıtlı Kullanıcı
çok güzel saol tam bana göre allah razı olsun büyüklerimizin yolundan ayırmasın

ping_pong

Kayıtlı Kullanıcı
Ahirette huzur-u İlahiyye’ye çıkılacak, Mevla soracak “ey kulum! Ne yaptın Kur'an-ı Kerimi duyurdun mu kullarıma?” Kul; “Ya Rabbi! Döverlerdi, söverlerdi, onun için demedim” Mevla buyuracak “ Duymadın mı ben buyurdum -Allah (cc) seni korur-” (Maide süresi ayet 67) Ben böyle buyurmuşken sen bana güvenip neden tebliğini yapmadın.

ping_pong

Kayıtlı Kullanıcı
İslami ilimlerde bir kelime bildik mi Allah’a çok şükredelim, çünkü dünyaya bunun için geldik. Pasta, börek, baklava yemeye gelinmedi, köşk yapmaya gelinmedi, yapılır ama onun için gelinmedi. Rabbimizi bilmeye ve ona ibadet etmeye geldik

Dizayn

Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba iletişim adlı Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı.

Öncelikle kurban bayramınızı tebrik ediyorum.

Probleminize gelince;

1. Sizler don sarıkla uğraşırken millet aya gidiyor?
Millet Aya çıkarken bizim Dona veya sarığa mı takılıyor?

Yok. Ama işte şekil a da görüldüğü gibi, siz takılıyorsunuz.

Biz Sünnet-i Seniyyedir diyoruz. SİZ GİYEMEDİĞİNİZ İÇİN, UTANDIĞINIZ İÇİN, BU ÇAĞDA GİYİLİR Mİ DEDİĞİNİZ İÇİN,

Böyle takılı kaldınız. Bu da gerçekten bizleri üzmektedir.

Ehl-i Sünnet Vel Cemaat derken, biliyorum ki sizlerde Ehli sünnetsiniz ve bir mezhebe bağlısınız. Yoksa burada olmazdınız.

Cihat nedir bilir misin? O senin hocanın dediği gibi veya İbn Teymiyyenin meşhur olmasına vesile olan savaş mıdır asıl cihat ?

En büyük cihat, nefs ile mücadeledir. Fakat sizde görüyorum ki sürekli yeniliyorsunuz. Bırakın siz savaşmayı, önce nefs terbiyesini alın. Hocanız size belki veremez. Önce birinde olması lazım ki ikincisida halkalı devam etsin.

Şimdi diğer savaş mevzuatlarına gelince, sanırım mutlaka bir açıklaman vardır. KORKMAZ falan yazmışsın gaza getirmeye çalışmışsın iyi hoş ama SİZİN NE İŞİNİZ VAR PEKİ? SİZ DE KORKTUNUZ DA MI ŞUAN SICAK KOLTUĞUNUZA OTURMUŞ, ÇAYINIZI ALMIŞ VE PC BAŞINA GEÇEREK, ARKA FONDA MÜZİK EŞLİĞİNDE YAZIŞIYORSUNUZ?

Aklınızı başınıza almanızı rica ediyorum. Bu tip ortamlar gerilmek için değil, birlik ve beraberliğin muhafazası için kurulmuştur.

Fakat siz ve makascılar cemaatine mensup olanlar bunun farkında değiller. Hamd olsun Farkına varanlar ise zaten Makascılar cemaatinden uzak duruyorlar.

Vesselam, Veddua.

Dizayn

Kayıtlı Kullanıcı
Gerçekten bizlerin bu durumu aslında hiç hoş olmayan görüntülerdendir. Biz kardeşiz diyoruz. Kur'an-ı Kerimde, Mü'minler ancak kardeştirler buyuruluyor. Fakat bizler ise sürekli birbirimize birşeyleri ıspat etmenin yoluna gidiyoruz. Bir tartışma, bir münakaşa ortamı oluşturmaya zeminler atıyoruz. Size burada mezheplerin tarifinden bahsetmeyeceğim.

Sadece geçmiş dönemlerdeki Allah dostlarına şöyle bir gözden geçiriniz. Fatih Sultan Mehmet Hanın dahi cübbesi o beğenmediğiniz şalvarı vardır. Bu arapların uydurduğu birşey değildir. ve unutmayın ki, Allah Rasulude araptır. Bu yüzden Sırf Efendimize hürmeten şuanki araplar ne kadar hatalı olsalar dahi Araplar hakkında daha dikkatli yazmanızı rica ediyorum. Bu nezaket ve edep hususlarında önem teşkil eden konulardandır.

Bizde, Kur'an-ı Kerim yeter diyenlerdeniz. Dost istersen Allah, Yar istersen Kur'an yeter diyenlerdeniz. Bunda bir anlaşmamızlık yok.

Tarihi kaynakların yere ve zamana göre ve özellikle tepelerdekinin yorumlarına göre nasıl şekil aldıklarını sizlerde bilirsiniz.

Meşhur Diyanet İşlerinin başlarına öyle insanlar gelip geçti ki, birinin mekruh denildiği, öbürü helal dedi, bir diğer haram dedi. Böyle gelip geçti. Biri şu var dedi, biri bu yok dedi.

Demek istediğim dinlenilecek insan vardır. Dinlenmeyecek insan vardır. Birilerinin izah etmesi gerekir.

Kafa kesmek, insan öldürmek ancak canilerin işidir. Ve şuanda İslam ülkelerinde inim inim inleyen o müslüman kardeşlerimize yapılan zülmün bir parçasıdır.

Zaten bizim başımıza ne geldiyse ayrılıktan gelmiştir. Biz bir bütün olarak birbirimize sarılamıyoruz. Birbirimizi çok bilmiş görüyor ve sürekli nefsimize yenik düşüyoruz.

Hiç kimse kendi başına Kur'an-ı Kerimi anlayamaz.

Tek başına Kur'an anlaşılsaydı, Allah Resulüne tebliğ neden verildi?

Hikmetlerin pek çok olduğu ve müthiş bir anlamın var olduğu tebliğde, bizlerin bütün olmamız, birlik ve beraberliğin pekişmiş sıcak duygularla yaşamamız istenmiştir.

Sizi sevgiyle selamlıyorum.

Vesselam, Veddua.

ping_pong

Kayıtlı Kullanıcı

ping_pong

Kayıtlı Kullanıcı
Dünya dolusu (altın) bir Lâ İlâhe İllallâh alamıyor. Dünyada bedava

El_Kassam

Kayıtlı Kullanıcı
Rabbim c.c Bu Allah c.c Dostlarını Başımızdan Eksik Etmesin....

SEYDAM SULATANIM ..!! Menzili çok özledim :(((((((

El_Kassam

Kayıtlı Kullanıcı
1.cisi ''Beni Bensiz Bırak,Ama Sensiz Bırakma Ya Rabbi c.c !!

2.cisi ''Ayakları Şişiceye Kadar Namaz Kılan Peygamberin s.a.v....

Gözleri Şinceye Kadar Uyuyan Ümmetiyiz..!!

Zahmet Olmasaa tabiiki :)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt