Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Mahmud Es'ad Coşan ks.ef.hz. (1 Kullanıcı)

kerkenezce

Kayıtlı Kullanıcı
salat Nickli Üyeden Alıntı
Kardeşim bilgi için sağolun ancak ben resmi tanıyamadım.Açıklarmısınız mademki sahteymiş bizlerde bilelim.

SAHTE ŞEYH YAŞARI İYİ TANIYAN HOCALARIMIZ

El cevap: Bu resimdeki kişi Sandıklı lı meczub Yaşar'dır. Aşağı yukarı 8-9 senedir buraları terketti. Böyle sakal bıraktı. Ancak eski komik resimleri bizde hala mevcut. Gerekirse bunları yayınlayacağız. O zaman acı bir tebessüm edecek ve bir insanın ilim olmadan sadece kılık değiştirerek istimarını kolayca anlayacaksınız. Ama sabır bu uydurma icazet iddiaları devam ederse bilgiler artacak. Birileri bunun sırtından tezgah peşinde. Şu anda Sandıklı da insanlar merak içinde. Bizim Yaşar foyası ne şekilde patlayacak diye. Bu kişi hakkında Ulu cami İmamı emekli Mustafa ve Mehmet hocalar, Müstecap Cami emekli imamı Yunus hocadan, Keçeci cami emekli imamı Menekşe hocadan, Bahçelievler cami imamı Ali hocadan, Hamamönü cami Murat hocadan çok geniş bilgi alınabilir. Hepside güvenilir ve hakem kişilerdir. Allah Adına doğruyu söylerler merak etmeyin vesselam.

kerkenezce

Kayıtlı Kullanıcı
يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِنْ جَاءَكُمْ فَاسِقٌ بِنَبَإٍ فَتَبَيَّنُوا أَنْ تُصِيبُوا قَوْمًا بِجَهَالَةٍ فَتُصْبِحُوا عَلَىٰ مَا فَعَلْتُمْ نَادِمِينَ

Ey imân etmiş olanlar! Eğer size bir fâsık bir haber ile gelirse hemen onu tahkik ediniz. Belki, bilmeksizin bir kavme saldırırsınız da sonra yaptığınızın üzerine peşimânlar olmuş olursunuz.

salat Nickli Üyeden Alıntı
Kardeşim bilgi için sağolun ancak ben resmi tanıyamadım.Açıklarmısınız mademki sahteymiş bizlerde bilelim.

SAHTE ŞEYH YAŞARI İYİ TANIYAN HOCALARIMIZ

El cevap: Bu resimdeki kişi Sandıklı lı meczub Yaşar'dır. Aşağı yukarı 8-9 senedir buraları terketti. Böyle sakal bıraktı. Ancak eski komik resimleri bizde hala mevcut. Gerekirse bunları yayınlayacağız. O zaman acı bir tebessüm edecek ve bir insanın ilim olmadan sadece kılık değiştirerek istimarını kolayca anlayacaksınız. Ama sabır bu uydurma icazet iddiaları devam ederse bilgiler artacak. Birileri bunun sırtından tezgah peşinde. Şu anda Sandıklı da insanlar merak içinde. Bizim Yaşar foyası ne şekilde patlayacak diye. Bu kişi hakkında Ulu cami İmamı emekli Mustafa ve Mehmet hocalar, Müstecap Cami emekli imamı Yunus hocadan, Keçeci cami emekli imamı Menekşe hocadan, Bahçelievler cami imamı Ali hocadan, Hamamönü cami Murat hocadan çok geniş bilgi alınabilir. Hepside güvenilir ve hakem kişilerdir. Allah Adına doğruyu söylerler merak etmeyin vesselam.

gumushanevi

Kayıtlı Kullanıcı
Birisi, şeyhin birini “ Kötü adam, doğru yolda değil.
Şarap içiyor, mürai ve pis herif. Böyle adam nereden müritlerin imdadına yetişecek?” diye kınadı.

3305. Başka biri de ona dedi ki “ Edebe riayet et. Büyükler hakkında böyle zanda bulunmak yaraşmaz.
Onun sâf seli, bulanıversin.. bu ondan ve onun sıfatlarından ne kadar uzak!
Hak ehline böyle bühtanlarda bulunma. Bu, senin hayalinden ibaret, çevir yaprağı!
Böyle bir şey olmaz ya.. şayet olsa bile ey toprakta uçan kuş, bahrimuhite pislikten ne zarar!
O, iki testiden az, yahut küçük bir havuz değil ki.. bir katracık pislik onu nasıl bulandırır, nasıl kirletir.?
*Şeyhin müridi, o kötü sözlüye, o küfürle, sapıklıkla dopdolu kişiye dedi ki:
*“Kendini keskin kılıç üstüne atma. Aklını başına al, padişah ve sultanla savaşa girişme.
*Havuz ,deryaya omuz vurur, onunla boy ölçüşmeye kalkışırsa mahvoldu gitti.
*O, öyle bir deniz değil ki ucu, kıyısı bulunsun da sizin pisliğinize bulansın!

3325. Kâfir kimdir? Şeyhin imanından gafil olan. Ölü kimdir? Şeyhin canından haberdar olmayan!

3340. Hey yüzünü yıkamamış pis herif, neredesin sen ? kiminle kavgaya girişiyor, kime haset ediyorsun?!

Sen aslanın kuyruğuyla oynamakla, meleklere saldırmaktasın.
Hayırdan ibaret olana neden kötü söylüyorsun. Kendine gel, o alçalışı yücelme sayma.
Kötü nedir? Aşağılık ve muhtaç bakır, Şeyh kimdir? Ucu, sonu olmayan kimya!
Bakır, kimya yüzünden altın olmak kabiliyetinde değilse kimya, bakır yüzünden bakırlaşmaz ya!
3345. Kötü nedir? İşi ateş gibi serkeş kişi, şeyh kimdir? Ezel denizinin ta kendisi.
Ateşi daima su ile korkuturlar. Fakat suyu hiç ateşle korkutabilirler mi?
Sen ayın yüzünde ayıp noksan buluyor, cennette diken topluyorsun.
Ey diken arayan, cennete gitsen bile orada senden başka bir diken göremezsin.
Güneşi balçıkla sıvıyor, kâmil bedirde gedik arıyorsun.
Mesnevii Şerif 2.Cild / Mevlana Celaleddin Rumi ks.

gumushanevi

Kayıtlı Kullanıcı
KRİTİK-ANALİTİK DÜŞÜNMEYİ ÖĞRENMELERİNE DESTEK OLMAMIZ LAZIM.

Gelişmeleri doğru değerlendirme ve anlama yeteneği geliştikçe iyi insanların dünya politikalarına daha aktif ve belirleyici rol almaları ve iyiliği ön plana çıkarma fırsatları doğacaktır. Dolayısıyla herkes kendi işiyle meşgul olsun kavramını iyiler, gidişatı kendi istikballeri açısından kavrayıp doğru olan yöne gelişmeleri yönlendirsin diye kampanyalar yapmamız lazım.

M.Nureddin COŞAN
-------------------------------------------------------------------------------------
Nureddin Coşan Efendiden Allah razı olsun. Muhterem Babası Esad Coşan Rh.A Hazretleri 1997 yılında Derğahın şirketlerinin yetkilerini Nureddin Efendiye vererek mecburi yurt dışına çıktı
Nureddin beyde tek tek sattı ve herşeyi bitirdi kendiside kayboldu gitti. Ve Fillen bizlere ( KRİTİK-ANALİTİK Düşünmeyi öğretmiş oldu.
Karşıma bir islami faliyet çıktımı hemen KRİTİK-ANALİTİK Düşünmeye başlıyorum. Acaba budamı Müslümanlara şirketler kurdurup okus pokus edip sonradan KRİTİK-ANALİTİK Düşünmeyi öğetecek diye aklıma geliyor.
MEKKELİM

gumushanevi

Kayıtlı Kullanıcı
Hangi bir adam bilmediği bir husumet hakkında bir müslümana karşı öfkesini (şiddetlendirip sürdürse) o adam, Allah'ın emrine karşı inadlık etmiş olur ve kıyamete kadar Allah'ın laneti onun üzerine olur. Hangi bir adam da bir müslüman aleyhinde, onda olmıyan bir şaiya çıkarır ve iftira ile o müslümanı küçük düşürürse, o kimse söylediğinden vaz geçinceye kadar, Allah onu Cehenneme yaklaştırır.Ramuzulehadis / S.181 Sıra 9

bizimhamza

Kayıtlı Kullanıcı
Şeyh Halid Yaşar Mutlu Efendi Hazretleri

Şeyh Halid Yaşar Mutlu Efendi Hazretleri

''SUKUTUMUZDAN BİRŞEY ANLAMIYAN KONUŞMALARIMIZDAN HİÇ BİR ŞEY ANLAYAMAZ''
Halid Yaşar Mutlu Ef. Hazretleri

kerkenezce

Kayıtlı Kullanıcı
SAHTE SİLSİLE, SAHTE İCAZET, SAHTE YAŞAR MUTLU

Bu vahim olay yavaş yavaş aydınlanmaya başlamıştır.

1- Sahte bir silsile ile 41. sıradan bizim yaşar mutlu sanki şeyh gibi kaynak yapılmak istenmiştir.

2-Sahte bir icazet düzenlenerek bunun sahibi yaşar mutlu olarak gösterilmek istenmiştir.

3-Esat Coşan hocanın adı şahit gösterilerek sahte icazet Allah adına öne sürülmüştür.

4-bazı forumlarda yazıdaki hatalar söylenince yok arapçaydı tercüme hatası oldu gibi, düzeltmeler yazpılmıştır.

5-Sahte icazeti gerçek olmadığı için kimse görmemiştir. Görmeside mümkün değildir. uyduran kişi hayal etmiştir.

6-Sahte icazet uyduranın Allah katında elim bir azaba düçar olacağı mutlaktır.

7-Açıklanma istenildiğinde konu sulandırılarak acemice farklı tartışma boyutuna çekilmek istenmiştir.

mesud-durmuş

Kayıtlı Kullanıcı
Alıntı:
kerkenezce´isimli üyeden Alıntı
Evet Şİmdi Yaşar Mutlu'yu yakın tanıyanlara sorun. Yukarda referans veren Yaşar Mutlu'yu tanır gibi yapmış ama Yaşar iyi tanıyanları gerçekten açıklamış. Bu kişiler Yaşarı iyi tanır, şeyhmi yoksa değilmi Allah için söylerler. Yaşarın hangi tertip içinde olduğunu size anlatsınlar.

Emekli Öğretmen Mustafa Varlık
Erol Uğur

Diş hekimi Ali Demirsoy

İlahiyatçı Bekir Armağan

İlahiyatçı Mehmet Akif özkiraz

İlahiyatçı Mehmet Edibali
Emekli Yurdal Seyman
Eczacı Mehmet Mezgil Bu kişilere gerçekten güvenilir.

Not: Yukarıdaki yazıyı yazan Haliledip rumuzlu sandıklıdan olmayıp böyle bir din görevlisi yoktur. Varsa ismini veya en azından camisini açıklasın. Sandıklıyıda tanımadığı anlaşılıyor. Yaşar Mutlu ya iyilik yapacağım derken onu bilmeden tongaya düşürmüş. Allah nelere kadir yarabbim. Bu kişilerden birine ulaşın gerçek Yaşar Mutluyu öğrenin. Çok yakında Yaşar Mutlu balonunu göreceksiniz.
forumtayfa com müradin adlı üyeden alınmıştır
Evet Halid Yaşar MUTLUyu tanırım benim ismim boraya neye yazıyorsun ben devlet memuruyum. adımı yazamıyorum. Halid Yaşar MUTLU senin ağzına yakışmıyor. Sen abtes yok namaz yok süfli bir yaşantı ancak bu kadarını yazmaya terbiyem müsade ediyor. Bu güvenilir dediğin kişiler yakında sana güvenilirliği gösreçek haberin olsun. ( amat)

ballı

Kayıtlı Kullanıcı
Adım Adem Ballı Din görevlisiyim. Birileri Halid Yaşar Mutlu ef. aleyhinde yazılar yazıyor sanki bu yazılar doğru imiş gibi bazı Din görevlilerinin ismini yazıyorlar bu isimlerin içerisinde benimde ismim geçiyor bu yazılan iftira ve hakaretlerin bizimle alakası olmadığı gibi hiç bir harfine dahi katılmıyoruz. Halid Yaşar Mutluyu tanırız hekes tanır şimdiye kadar yanlış bir işine raslamadık. Bütün Din kardeşlerimin dikkatine. Allah bütün müslümanları bugibi fitnelerden ve fitnecilerden korusun.

mahiyet

Kayıtlı Kullanıcı
Adım Adem Ballı Din görevlisiyim. Birileri Halid Yaşar Mutlu ef. aleyhinde yazılar yazıyor sanki bu yazılar doğru imiş gibi bazı Din görevlilerinin ismini yazıyorlar bu isimlerin içerisinde benimde ismim geçiyor bu yazılan iftira ve hakaretlerin bizimle alakası olmadığı gibi hiç bir harfine dahi katılmıyoruz. Halid Yaşar Mutluyu tanırız hekes tanır şimdiye kadar yanlış bir işine raslamadık. Bütün Din kardeşlerimin dikkatine. Allah bütün müslümanları bugibi fitnelerden ve fitnecilerden korusun.

Duyarlılığınızdan dolayı teşekkür ederiz.

tahisn

Kayıtlı Kullanıcı
Halid Yaşar Mutlu

Halid Yaşar Mutlu

Ben Emekli öğretmen H.Tahsin Aytekin. Hisar mahalesi barboros okulundan emekliyim. Benim dünya görüşüm siyasi görüşüm sol görüşlüyüm. Müslümanım.
Halid Yaşar Mutlu beyi tanırım küçüklüğünden bu yana. Ben 60 yaşına varmış bir emekli öğretmen olarak, sol görüşlü bir kişi olarak. Şimdiye kadar tanıdığım insanlar içerisinde, ne solda ne sağda bu karekterde ve bu seviyede, bu kalitede bir kişiye raslamadım. Bu kişiyi biz sandıklıda Yaşar Mutlu olarak biliriz. Sandıklılı olmasından dolayı gurur duyuyorum. Benim evim ulu camiye 100 metre yeşi direk camine 25 metre. Beni herkes tanır. Zaten küçük yer herkes birbirini tanır. Halid Yaşar Mutlunun sandıklıda bir saygınlığı vardır. Bugüne kadar memleketimizin yüzünü kızartaçak bir işini görmedim. ve duymadım. Hatasız kul olmaz diye bir söz vardır. hatası yoktur demiyorum. Bu çirkin yazıları buralara yazan kişiyi sandıklı halkı biliyor öğrendi. Bazı sandıklılar buralara o kişinin adını lakabını yazmış. Benim eve de yakın bir yerde oturuyor bu çirkin yazıları yazan kişi. Hiç bir kelimesi doğru değil. Hepside iftira. Ben 30 sene bu memleketde öğretmenlik yapmış kiş olarak demek istediğm şey şudur. Kimse bu iftiralara inanmasın zaten yazıları dikkatli okuduğun zaman yalan iftira olduğu hemen anlaşılıyor. Yaşar Mutlu yani Halid Yaşar Mutlu bizim başımızın taçıdır. Zekası ile yaşantısı ile insanlara örnek bir kişidir. Temenim odurki Halid Yaşar gibi kişiler sandıklıda ve Türküyemizde çoğalsın.
Sanırım durum anlaşıldı herkese iyi günler.

kerkenezce

Kayıtlı Kullanıcı
Yaşar mutlu şimdide solcu, sosyalist ve ateistlerden destek almaya çalışıyor. ama yukardaki tahsin öğretmen yazısıda sahte, adem ballıya ait olanda. Sanki şeyh olunca ne olacak müritmi kayıt yapacak, el etekmi öptürecek, aidatmı toplayacak. amacını açıklada kimse merakla beklemesin.

bizimhamza

Kayıtlı Kullanıcı
Her lâfa verecek cevabım var.Amma Bir lafa bakarım lafmı diye birde söyleyene bakarım adamı diye.
MEVLANA

salihilke

Kayıtlı Kullanıcı
İskenderpaşa cemaati şeyhlerine sevgisi olan birisi olarak Halid Yaşar Mutlu ile alakalı olumlu ve olumsuz söylentileri inceledim.Genellikle Halid Yaşar bey'e karşı, karşıt söylem içinde bulunan kişi kerkenezce ismi ile forumlarda yazı yazan isminin ahmet olduğunu söyleyen yalancı ve kaypak karakterli bir kişi.Kendisi bazı forumlarda kerkenezce/htmail. adresini kullandığını söylemiş.Ben kendisi ile uzun uzadıya görüştüm.Bana bir takım diyanet görevlisi hocaların isim ve telefonlarını verdi.Bir kaçı ile görüştüm.Ama kendisinin söylediğinin aksine Halid beyle alakalı olumlu görüşlerini bildirdi, telefonlarını verdiği hoca efendiler.Kerkenezce ismi ile yazılar yazan Ahmet ismindeki şahıs kendisinin Afyon Sandıklı'da ikamet ettiğini söylüyor ve bu yazıları 10'a yakın arkadaş grubu ile beraber yazdıklarını söylüyor.Kimi zaman Ali oluyor, kimi zaman Mustafa kimi zaman Ahmet.Halid Yaşar bey hakkında bir takım iddaalarda bulunuyor.Bu iddiaları wwwmahiyetcom adresinden Halid Yaşar bey'e ulaşıp sordum.Mesela Halid Yaşar bey'in arkadaşı olduğunu söylediği ve kendisi adına yazılar yazdığı Elektrikçi Ali isimli şahısın iki yıl önce vefat ettiğini tespit ettim.Şu kadarını söyliyeyim ki kerkenezce ismi ile yazılar yazan kişi kesinlikle yalancı kaypak bir kişi.

gayyur

Kayıtlı Kullanıcı
Hakkı, doğruyu, iyiyi, güzeli bildiği halde ona gereken ilgi ve ihtiramı, izzet ü ikramı göstermeyen, ittibâ ve iktidâ etmeyen, râzı ve tâbi olmayanlar çok büyük bir gabâvet ve dalâlet içindeler, çok feci bir suç ve cinayet işlemiş oluyorlar. Kendilerine yazık ediyor, hüsran ve ziyana adetâ çanak tutuyor, hezîmet ve hızlânı peşîn olarak tercih etmiş bulunuyorlar.

Maalesef dergahımıza, Es'ad hocaefendimize mensubiyet iddia edenler içerisinde bu cinsten savruk ve abuk sabuk insanlar pek çok. Elindeki büyük nimetin farkında değil; hakkı bırakıp bâtılı uyguluyor, doğru yolu terkedip eğriye sapıyor, sevaptan kaçıp günaha batıyor, şakàveti saadete tercihle; şuursuzca, körce, ahmakça, aptalca işler yapmaya devam ediyor.

Alim-i fâzıl ve mürşid-i kâmiller verese-i Nebî'dirler; peygamberlerin hakîkî vârisleri, müslümanların manevî efendileri, ümmetin emanet edildiği emniyetli sahipleri, hilâfetin gerçek mâlikleri, sâlih salahiyetlileridirler. İbâdullahın irşâdı onlara havale edilmiş, Ümmet-i Muhammed onlara emanet kılınmıştır. Hakîkatte ulül-emr onlardır. ALLAH-u Taâlâ Kur'an-ı Kerim'de onlara itaati emr etmiştir. Müslümanların onları dinlemesi, onların etrafında toplanıp kenetlenmesi, onların gösterdiği yola gitmesi gerekir; iki cihan saadetine ermelerinin yolu ve çaresi budur. Çünkü onlar Kur'an'ı ve şeriati anlatır, hakkı ve hayrı öğretir; halkı doğru yola çekmeğe, a'mâl-i sâliha işlemeğe teşvik eyler, güzel terbiyeye çalışır; dini yüceltmeğe, yaymaya gayret eder; insanların ellerinden tutar, Cenâb-ı Hakk'ın rızasına erdirirler.

Şimdi millet, ulemâ-i kiram ve evliyâ-i izâmın mevkî ve makamını hakkıyla bilmiyor; onlara gereken sevgi, saygı ve bağlılıkta hatâ ve kusur işliyor; şeytana, nefse, ehl-i dünyaya, ehl-i hevâ ve hırsa, ehl-i mal ü makama kanıyor, aldanıyor da sonunda pişman ve perişan oluyor, ziyan ve hüsrana uğruyor.

Değerli ve sevgili şeyhimiz Gümüşhanevi Dergahının Selahiyetli, vazifeli şeyhi kutbül-ârifîn ve gavsül-vâsılîn, kıbletül-ârifîn ve kudvetül-âşıkîn, mürşidüs-sâlikîn ve mürebbit-tâlibîn tâc-ı serimiz, serverimiz, rehberimiz, önderimiz, gözümüz nuru, gönlümüz sürûru, sultanımız, cân-ı cânânımız ve cânân-ı cânımız eş-şeyh, es-seyyid Halid Yaşar ibn-i Murad el-Sandıklıevi hazretlerine gereken saygıyı göstermeyip birde onun aleyhinde çalışmalarda bulunan kişiler elbette yaptıkları ile kalmayacaklar.

gayyur

Kayıtlı Kullanıcı
Bu öyle salâhiyetsiz insanların vermesiyle olmaz. Dervişlik sadece tesbih çekmek demek değildir. Dervişlik bir eğitimdir. Eğitecek insanın önemi vardır. Eğitecek insanın belgeli, icazetli olması lâzımdır. Öyle kendi bildiğine bir insan, ordan burdan duyup, görüp; mürşidlere gitmesinler diye zikir dersi veremez. Öyle şey olmaz.

Öyle anlaşılıyor ki, insancıkların yolunu kesmek için yapmadıkları mendeburluk kalmıyor. Allah Allah, sübhânallah!..
26. 01. 1997 - İskenderpaşa /İST M.Es'ad Coşan

Es'ad Efendi hz.lerinin de söylediği gibi böyle mendeburluk olmaz ama bu mendeburluklar malesef yapılıyor.Hakkı selahiyeti olmadığı halde bizzat Es'ad efendi hz.lerinin malesef oğlu bu mendeburluğu yapıyor.Ve bu mendeburluğa bu zulme malesef ortak olan iştirak edenler var.Buradan onlara sesleniyorum insaf edin hakka uyun.Geçici dünya menfaatleri için ahiretinizi satmayın.Hem din adamı olup hem din düşmanı olmayın.Hakkı bilip gördüğünüz halde batıl tarafta zalim tarafta bulunmayın.İyi bilinki üstünlük sayıda, maddede değildir.Es'ad hocaefendimizi seviyorsanız işaret buyurduğu hilafet verdiği Halid Yaşar efendiye saygısızlık yapmayın.Es'ad efendi hz.lerinin rızası Halid Yaşar efendi hz.lerinin rızasındadır.Sizlerde Nurettin coşan ın şeyh olmadığını bilip durduğunuz halde bu yalanı bu mendeburluğu devam ettirmeyin.Birtakım menfaatlerinize dokunsa dahi bir takım imkanlardan yararlanamamanıza sebep olsa dahi hakkı tutmak desteklemek bizlerin ve sizlerin vazifesidir.Es'ad efendi hz.leri bunun mücadelesini verdi.Bunu anlattı.

SANDIKLIDERGAHI

Kayıtlı Kullanıcı
Sahte şeyh halid yaşar mutlu

Sahte şeyh halid yaşar mutlu

GERÇEK ŞEYH AHMET HALİD EFENDİ
1959 yılında Sandıklı'da dünyaya geldi. 1979 yılında askere alındı. Sonra mesleğiyle alakalı dükkan açtı. Bu dükkanda köftecilik, ayakkabı tamirciliği ve berberlik satışı ve dişçilik işleri yaptı. 1989yılında rüyada bir zat görür bu zat Halid yaşar Mutlu dur. Kimdir nerede oturur araştırır ve Ece mahallesinde oturduğunu öğrenir. Dolayısı ile Yaşar Mutlu hazretlerini tanır ve biat eder. Yaşar Efendiyle ilk karşılaştığında sorar. Adıın ne? Ahmet efendim der. Bundan sonra Adın Ahmet Halid olsun der o günden sonra Ahmet Halid Efendi olarak anılır. Aynı yıl Yaşar mutlu ve ahmet halid diğer 3 arkadaşı ile konuşur gelin beraber dinimizi öğrenelim ve yaşamaya çalışalım diye.
O güne kadar boş vakitlerini kahvehanelerde okey oynayarak geçirirlerdi. Arkadaşları kabul ederler ama nasıl,nerede.kimde? öğreniriz sorusu çıkar. Sandıklıda bulunan çok eski viran olmuş bir Tekke var orayı yeniden yapalım ALLAH birde hoca verir der. Eski Tekke binasına bakıp gelirken karşılarına Emekli imam Mehmet Atasoy gelir zaten yakinen tanıdığı Mehmet hocaya derlerki Hocam biz seni arıyoruz. Yıllaca Mehmet hoca efendiden istifade edilir.
''Mehmet Atasoy Hoca Efendi1999 ylında Hakkın rahmetine kavuşmuştur. ALLAH rahmet eylesin.

Beraber 5 arkadaş ilmihal bilgilerini okurlar. Yaşar Mutlu elif harfini ancak bir senede öğrenir. Ama Ahmet halid efendi ayrıca cami kuran kursuna gider mızraklı ilmihal ve karbaş tecvidi dersi alır. Yaşar Mutlu 1996 yılında hapse girince bütün işler Ahmet halid Efendiye kalır. Tek başına bütün cemaatle ilgilenir onları irşad vazifesine devam eder. Yaşar Mutlu Sandıklıdaki yüz kızartıcı işleri VE dolandırıcılıktan dolayısıyla ilçeyi terketmek zorunda kalır.

Yaşar mutlu 1997 yılında Denizliye müftü olarak atandğını söyler. Denizlide dayak yiyince Oradanda istanbula postnişin olarak tayini çıktı diye terkeder. Ahmet halid ise Sandıklıda ilim ve irfan çalışmalrını sürdürür.

Ahmet halid efendiye Mart 2006 yılında İstanbul'da bulunan Yaşar Mutlu efendiden bir telefon gelir İstanbula gitmesini ister şunu şöyle yap bunu böyle yap diye söyler emri üzere ertesi gün istanbula gider. Yaşar Mutlu efendi postnişinlik görevini Ahmet halid efendiye devretmek istediğini, kendisinin yakında emekliye ayrılacağını bildirir. Ahmet halid efendi Sandıklı ya döner ve devir hazırlıklarını yapar. 2007 devir teslim töreni sonrası Ahmet halid efendi Sandıklı Dergâhı'ı olrak bilinen, Yaşar Mutlunun verdiği icazet ile Tasavvuf faaliyliyetlerini sürdürüyor. Sandıklı ve Denizlide ikametetmekte.
[

SİLSİLE

41-HALİD YAŞAR MUTLU Efendi (emekli sahte şeyh)
42-Ahmet Halid Efendi Hazretleri (Son Şeyh)

Ahmet halİd efendİ İcazetnamesİ

HİLAFET İCAZETNAMESİ

BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM
ALLAH celle ve Alaya ulaştıran ilimler riyazatlar gülistanında, süluk edip faydalı hale gelen, ayrıca halvet, celvet ve uzlet yapan, Es seyyid, El hafız Sandıklı lı Ahmet Halid efendi sırları gizleyenler Topluluguna girdi. Ayrıca insler, cinler ve ruhlar alemininde hakimi oldu.
ALLAH celle ve ala kendisine güçlükleri kolaylaştırdı.Kalbi ALLAH celle ve alaya cezb oldu. İştigali Zikrullah oldu.
Yüksek makam sahibi mürşidim Adil can ve fatih Makas Efendimizin bu fakir'e izin verdigi gibi, .....Ahmet Halid efendi Nakşibediye yolunda isteklilerin terbiyesi için izin verildi.
Yolumuz Şeriat-ı garradır. Şeriat'a muhalefet etmedikçe,Kabul'u kabulumdur, Reddi reddimdir ,eli elimdir
Yardımı yardımımdır.

Sana ve kardeşlerime nasiyatımdır;
Herşeye başlarken Besmeleyi ve Cenab-ı Hak'ka hamdü senayı ve Peygamber Efedimize selat-ü selamı
dilinizden bırakmayın, gönlünüzden çıkarmayın.
Daima tahsil-i ilim üzere olun. Fıkıh ilmine diğer ilimlerden fazla önem verin
Birbirinize arka çevirmeyin, buğuz etmeyin,ayrılmayın. Ayımak isteyenlere fırsat vermeyin.
Ayırmak isteyenler en yakınınız hatta evlatlarınız bile olabilir.
Büyük ve küçük bilumum günahlardan son derece sakının. Kalbe Masivayı koymayın.
Ümmet'in saadet ve selamet-i için siyaseti sağlam ve dürüst yapın.
Hiç bir şeye hiç bir zaman zulüm etmeyin.Mazluma yardımcı olun.
Takvayı kendinize şiar edinin.
ALLAH'a tevekkülü ehli sünnet ve cemaat görüşlerine uygun olarak itikatları tahsihi,
''Ey iman edenler! ALLAH'dan korkun ve doğrularla beraber olun'' Tevbe 119
Ve sallahu ala seyyidina Muhammedin ve alihi ve sahbihi ecmayin Velhamdü lillahi Rabbil alemin.

Emekli Postnişin
Halid yaşar Mutlu

Fatihmakas

Kayıtlı Kullanıcı
Ey birader dinle beni hele bana bir bak
Kimdedir nur kimdedir zulmet bunu anla hak

Hakkı görüp uymaz isen eğer ki doğruya
Geç olurda bir gün kafan eder seninde tak

Tutar isen sende hakkı dünya ve ukbada
Elbet yüzün olur seninde kamer gibi ak

Var ise gönül sende tut gönlünü şeyhime
Görürsün elbet sende ama önce sen bir bak