Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Mehdi geldi / geldi mi? (1 Kullanıcı)

BASKENTLI

Kayıtlı Kullanıcı
Netice ;

Furkan (51)
Dileseydik her memlekete bir uyarıcı gönderirdik.

Bakara (213)
İnsanlar tek bir ümmetti. Allah, müjdeciler ve uyarıcılar olarak peygamberler gönderdi ve beraberlerinde, insanların anlaşmazlığa düştükleri şeyler konusunda, aralarında hüküm vermek üzere kitapları hak olarak indirdi. Kendilerine apaçık âyetler geldikten sonra o konuda ancak; kitap verilenler, aralarındaki kıskançlık yüzünden anlaşmazlığa düştüler. Bunun üzerine Allah iman edenleri, kendi izniyle, onların hakkında ayrılığa düştükleri gerçeğe iletti. Allah dilediğini doğru yola iletir.

Bakara (272)
Onları hidayete erdirmek sana ait değildir. Fakat Allah, dilediğini hidayete erdirir. Hayır olarak ne harcarsanız, kendiniz içindir. Zaten siz ancak Allah'ın rızasını kazanmak için harcarsınız. Hayır olarak her ne harcarsanız -hiç hakkınız yenmeden- karşılığı size tastamam ödenir.

Enam (133)
Rabbin her bakımdan sınırsız zengindir, rahmet sahibidir. Sizi başka bir kavmin soyundan getirdiği gibi, dilerse sizi giderir (yok eder) ve sizden sonra da yerinize dilediğini getirir.

İbrahim (4)
Biz her peygamberi, ancak kendi kavminin diliyle gönderdik ki, onlara (Allah'ın emirlerini) iyice açıklasın. Allah dilediğini saptırır, dilediğini de doğru yola iletir. O mutlak güç sahibidir, hüküm ve hikmet sahibidir.

Hac (16)
Böylece biz Kur'an'ı apaçık âyetler halinde indirdik. Şüphesiz Allah dilediğini doğru yola iletir.

Kasas (68)
Rabbin dilediğini yaratır ve seçer. Onların ise seçim hakkı yoktur. Allah, onların ortak koştuklarından uzaktır ve yücedir.

Fatır (1)
Hamd, gökleri ve yeri yaratan, melekleri ikişer, üçer, dörder kanatlı elçiler yapan Allah'a mahsustur. O yaratmada dilediğini artırır. Şüphesiz Allah'ın gücü her şeye hakkıyla yeter.

Şura (51)
Allah bir insanla ancak vahiy yoluyla, yahut perde arkasından konuşur. Yahut bir elçi gönderip, izniyle ona dilediğini vahyeder. Şüphesiz O yücedir, hüküm ve hikmet sahibidir.

Allahu Teala dilerse neden olmasın..

Son düzenleme:

BASKENTLI

Kayıtlı Kullanıcı
Hayat İMTİHAN olarak hediye..
Dolayısıyla..

Yanlış anlaşılmayı gidermek adına ..
BU KONUYU BİTİRİYORUM..

Son sözümüz.

DOĞRUYU ALLAHU TEALA BİLİR..

( ARTIK BU KONU HAKKINDA ÇOK GEREKMEDİKÇE YAZMAYACAĞIZ )

BİTTİ.

ecthelion

Kayıtlı Kullanıcı
Yakinda birileri kendilerinin ya da bir temsilcinin( artık temsilci her ne halt demekse) vahiy aldığını, peygamber olduğunu iddaa edebilir.
Acı tarafı şarlatan şeyhler bile bu kadarını söylemedi ,onlar peygamberlerin varisleri olduğunu iddaa ederler. Bu birileri bunları da solladı. Forumda da eğer okudi ise bir Allah kulu sesini çıkartmadı.
Offf ki offf

BASKENTLI

Kayıtlı Kullanıcı
Euzubillahimineşşeytanirracim Bismillahirrahmanirrahim..

Hucurat suresi,
7. Bilin ki, aranızda Allah'ın elçisi ( Temsilcisi / Habercisi / Rasulu = Muhammed Mustafa Aleyhisselam ) bulunmaktadır. Eğer o, birçok işlerde size uysaydı, sıkıntıya düşerdiniz. Fakat Allah, size imanı sevdirmiş ve onu gönüllerinize güzel göstermiş; inkârı, fasıklığı ve (İslam'ın emirlerine) karşı çıkmayı da çirkin göstermiştir. İşte bunlar doğru yolda olanların ta kendileridir.

Son düzenleme:

BASKENTLI

Kayıtlı Kullanıcı
Al-i İmran (78)
Onlardan (Kitap ehlinden) bir grup var ki, Kitab'dan olmadığı halde Kitab'dan sanasınız diye (okudukları) Kitap'tanmış gibi dillerini eğip bükerler ve, "Bu, Allah katındandır" derler. Halbuki o, Allah katından değildir. Bile bile Allah'a karşı yalan söylerler.

Nisa (46)
Yahudilerden öyleleri var ki, (kelimeleri yerlerinden kaydırıp) tahrif ederek onları anlamlarından uzaklaştırırlar. Dillerini eğip bükerek ve dine saldırarak "İşittik, karşı geldik", "İşit, işitmez olası!" "Râ'inâ" derler. Halbuki onlar, "İşittik ve itaat ettik; dinle ve bize bak" deselerdi bu kendileri için daha hayırlı olurdu. Fakat Allah, küfürleri yüzünden kendilerini lânetlemiştir. Bu yüzden pek az iman ederler.

BASKENTLI

Kayıtlı Kullanıcı
Arapçadan - Türkçeye ; Meal mutlaka şart ancak MEAL edenin; Arapça EDEBİ bilgisini ve İSLAM inancını çok iyi bilmesi gerekir..

Aksi taktirde;
Bir Mühendisin .. Türkçe dil bilgisi dersi vermesine benzer bir durum ortaya çıkar..

Şeytan Lainin; KURAN-I KERİME yaklaşmayışının en önemli sebebi , Arapça dilinde ve Allahu Tealanın korumasında olmasındandır..

Allahu Tealaya itaat etmediği için kovulan ve Cehennem ehlinden kabul edilen;

Şeytan Lain in kendisi veya yandaşları , KURAN mealinden hareket ederek..
Allahu Tealanın emirlerini değiştirme gayretine girerler..

O yüzden KURAN-IKERİMİ ,mutlaka ARAPÇA okuyup ..
Düzgün çevrilmiş bir MEALE müracaat etmek lazım..

Son düzenleme:

melissa26

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun aleykum...
anlamayana göremeyene ne deseniz anlatamazsınız.. beni kurtaran tek şey şu oldu..:
^Rabbim anlamıyorum , bana bunu anlat, ben bilmiyorum Rabbim , bir bilenle karşılaştır.Rabbim anlama yetisi ver..Rabbim seni bilenle karşılaştır... bolca dua ederdim..
Hala aynı değişti mi ki? Bilmediğim birçok şey varken..
Evet Meal okuma gençlik çagımda duydugum okumayın dinden çıkarsını diyen Hoca
kadar da değil ama dikkatli olmalı..
elimde yıgınla meal oldu.. Rabbimmm en sonunda olan oldu..
Allah cc nun dostu Can insan elime diyanet'in mealini tutuşturdu.. hala onlar ile ilgili bile kafa karıştıranlar oluyor ama Rabbim eger bildiklerimden, gördüklerimden
sonra geri dönersem, ? cehenmem bile az gelir bana..Rabbim korusun
Rabim Şükür , Şükürün neresindeyim??
Rabbim bağışla ben kimim? korkuyorum hala. korkmalıyım daha azap hak gerçek
bir görseydiniz, cezbe ile neler dedim camide? deli dediler yine olsun
bizde böyle aşkın .. dilimi çözdü de.. İnşallah daha düzgün olacak
Selamun aleykum

ecthelion

Kayıtlı Kullanıcı
Admin , forumda da sahte peygamber ler türemeden , ki bitanesi kendisini mehdi ve son nebi ilan etti, konuya el at.
Sahtekarlığı halamı gormeyeceksiniz????

Son düzenleme:

BASKENTLI

Kayıtlı Kullanıcı
Admin , forumda da sahte peygamber ler türemeden , ki bitanesi kendisini mehdi ve son nebi ilan etti, konuya el at.
Sahtekarlığı halamı gormeyeceksiniz????

Bakara (30)
Hani, Rabbin meleklere, "Ben yeryüzünde bir halife yaratacağım" demişti. Onlar, "Orada bozgunculuk yapacak, kan dökecek birini mi yaratacaksın? Oysa biz sana hamdederek daima seni tesbih ve takdis ediyoruz." demişler, Allah da, "Ben sizin bilmediğinizi bilirim" demişti.

Sayın ecthelion , haydi gene iyisiniz..

Bakınız, Allahu Teala daha başlangıçta İNSANI halife olarak yaratacağım buyurmuş..

Yani ;haydi biraz gayret, sizde kendinizde bulunan güzel AKLİ , HALİFE vasıflarınız la
'' Doğru olanı bulma çabanız, yanlışı tespit ilminiz le '' belki de, Allahu Teala tarafından seçilen ve HIZIR A.S. gibi Allahu Tealanın KULU veya HALİFE olarak seçtiği olabilirsiniz..

Yazıları biraz daha dikkatle okuyunuz..

Nereden çıkardınız kendini bir şey ilan etti sözünü anlayamadım?

Biz öyle birini bulsak artık yazmayı, aramayı bırakıp onunla buluşmayı talep ederdik..

Neyse , güzel çalışalarınızda muvaffakiyete ulaşırsınız inşallah..

Diyanet İşleri başkanlığının MEALİNE yönelmenizi tavsiye ederim biz öyle yapıyoruz..
Selamlar..

ecthelion

Kayıtlı Kullanıcı
Bakara (30)
Hani, Rabbin meleklere, "Ben yeryüzünde bir halife yaratacağım" demişti. Onlar, "Orada bozgunculuk yapacak, kan dökecek birini mi yaratacaksın? Oysa biz sana hamdederek daima seni tesbih ve takdis ediyoruz." demişler, Allah da, "Ben sizin bilmediğinizi bilirim" demişti.

Sayın ecthelion , haydi gene iyisiniz..

Bakınız, Allahu Teala daha başlangıçta İNSANI halife olarak yaratacağım buyurmuş..

Yani ;haydi biraz gayret, sizde kendinizde bulunan güzel AKLİ , HALİFE vasıflarınız la
'' Doğru olanı bulma çabanız, yanlışı tespit ilminiz le '' belki de, Allahu Teala tarafından seçilen ve HIZIR A.S. gibi Allahu Tealanın KULU veya HALİFE olarak seçtiği olabilirsiniz..

Yazıları biraz daha dikkatle okuyunuz..

Nereden çıkardınız kendini bir şey ilan etti sözünü anlayamadım?

Biz öyle birini bulsak artık yazmayı, aramayı bırakıp onunla buluşmayı talep ederdik..

Neyse , güzel çalışalarınızda muvaffakiyete ulaşırsınız inşallah..

Diyanet İşleri başkanlığının MEALİNE yönelmenizi tavsiye ederim biz öyle yapıyoruz..
Selamlar..

Dikkat:

http://ensonebiden.jimdo.com/sitemap/

Sayfasında başkentli adlı kullanıcının yazılarına rastlar, ne tür bir hezeyan içinse olduğunu rahatlıkla anlar, bu boş işlerle uğraşmaz selam der geçersiniz.

Ya da bu başkentli kullanıcısının paylaşımları ile zehirlenmeseye devam edersiniz.

Başkentli üzerine alınma ben peygamber ilanı olayını sana demedim, sana sadece selam diyorum.

Son düzenleme:

BASKENTLI

Kayıtlı Kullanıcı
O yazdığınız siteden bir şey anlamadım..
Olumsuz bir durum mu var ?

Sitenin ismi öyle ..
Allahu Teala ile aranıza aracı koymayın..
Kuran'a uyun ve Muhammed Mustafa A.S. 'a sarılın diyor....

Kitaplar ve Peygamber A.S. lar arasında ayrım yapmıyor..
Menfaat beklemiyor..
Bana gelin beni bulun tanıyın demiyor..

Ama Haydi neyse..

Allahu Teala bizi İmandan Kuran dan ayırmasın .
İnşallah.

Sizinde yolunuz ve bahtınız açık olsun..

Hoşça kalın.

Son düzenleme:

BASKENTLI

Kayıtlı Kullanıcı
Günümüzde en önemli sorunlardan birisi..
Kadınlarımıza yapılan eziyet.
Bu yanlıştan dönmemiz şart..
Allahu Teala KURAN ' da çeşitli örneklere ait davranış tarzlarını emretmiş..
Okuyup anlayalım ve bu ZULMÜ ortadan kaldıralım..

Haydi..

Bakara (231)
Kadınları boşadığınız ve onlar da bekleme sürelerini bitirdikleri zaman, ya onları iyilikle tutun yahut iyilikle bırakın. Haklarına tecavüz edip zarar vermek için onları tutmayın. Bunu kim yaparsa kendine zulmetmiş olur. Sakın Allah'ın âyetlerini eğlenceye almayın. Allah'ın üzerinizdeki nimetini, size öğüt vermek için indirdiği Kitab'ı ve hikmeti hatırlayın. Allah'a karşı gelmekten sakının ve bilin ki Allah her şeyi hakkıyla bilendir.

Bakara (232)
Kadınları boşadığınız ve onlar da bekleme sürelerini bitirdikleri zaman kendi aralarında aklın ve dinin gereklerine uygun olarak güzellikle anlaştıkları takdirde, eşleriyle (yeniden) evlenmelerine engel olmayın. Bununla içinizden Allah'a ve ahiret gününe iman edenlere öğüt verilmektedir. Bu sizin için daha hayırlı ve daha temizdir. Allah bilir, siz bilmezsiniz.

Bakara (241)
Boşanmış kadınların örfe göre geçimlerinin sağlanması onların hakkıdır. Bu Allah'a karşı gelmekten sakınanlar üzerinde bir borçtur.

Son düzenleme:

BASKENTLI

Kayıtlı Kullanıcı
Büruc (10)
Şüphesiz mü'min erkeklerle mü'min kadınlara işkence edip, sonra da tövbe etmeyenlere; cehennem azabı ve yangın azabı vardır.

BASKENTLI

Kayıtlı Kullanıcı
Görevlilerin seçildiği, görevlerin belirlendiği bir DİVAN varmı dır?
Allahu Tealanın indinde..

Allahu Tealanın DİVANI;
Olur mu ?

Dilerse neden olmasın ?

Nerede?
Allahu Teala nerede buyurursa orada..
Kendi bilir ..
DUNUN da..
Yanında..
Sidreti Müntehada..

Yalnız;
Allahu Tealanın bu divanı hakkında YAŞAYAN hiç kimse hiç bir şey söyleyemez..
Divanı Allahu Teala işletir..
Toplanma veya görüşme Allahu Teala dilerse olur..
Kim katılacak ne yapılacak .

Secde (5)
Gökten yere kadar bütün işleri Allah yürütür. Sonra bu işler, süresi sizin hesabınızla bin yıl olan bir günde ona yükselir.

Allahu Tealadan başkası bilmez..
O ne dilerse ODUR..

Hac (41)
Onlar öyle kimselerdir ki, şâyet kendilerine yeryüzünde imkan ve iktidar versek, namazı dosdoğru kılar, zekatı verir, iyiliği emreder ve kötülüğü yasaklarlar. bütün işlerin âkıbeti Allah'a aittir.

Dilediği zaman ;
İsterse ,Allahu Teala divanını kurar.
Divanını işletir..

Onlarla teke tekde ..
Toplu olarak da ..

Yaşayanlardan atılım olur mu ?

DİLERSE tabi ki..

Katılan bizatihi katıldığını ya bilir veya bilemez.
Bazen bilir susar ..

Saffat (105)
"Gördüğün rüyanın hükmünü yerine getirdin. Şüphesiz biz iyilik yapanları böyle mükafatlandırırız."

Bazen RÜYA der yorumlar..

Enbiya (27)
Onlar Allah'tan önce söz söylemezler ve hep onun emriyle iş görürler.

AMA Allahu Teala isterse ..
Diledikleri bizatihi o DİVANA katılır..

Allahu Teala ;
Onlarla müşahede eder..
Onları görevlendirir..

Allahu Tealanın DİVANINDAN.

Tabidir ki..

DİVAN yöneticisi bizatihi Allahu Teala ..

Üyeler..
Allahu Telanın diledikleri.

MELEKLER ve PEYGAMBERLERDEN , KULLARDAN müteşekkil..

Kim ne iş yapar ..

Allahu Teala kime neyi dilerse o; o işi yapar..

İster koruma ..
İster VAHİY görevlisi..
İsterse KUN görevlisi..

Kim bilir ?

Alllahu Teala bilir..

OLUR MU ?

NEDEN olmasın..

Bakara (253)
İşte peygamberler! Biz onların bir kısmını bir kısmına üstün kıldık. İçlerinden, Allah'ın konuştukları vardır. Bir kısmının da derecelerini yükseltmiştir. Meryemoğlu İsa'ya ise açık deliller verdik ve onu Ruhu'l-Kudüs (Cebrail) ile destekledik. Eğer Allah dileseydi, bunların arkasından gelen (millet)ler, kendilerine apaçık deliller geldikten sonra, birbirlerini öldürmezlerdi. Fakat ayrılığa düştüler. Onlardan inananlar da vardı, inkar edenler de. Yine Allah dileseydi, birbirlerini öldürmezlerdi. Lakin Allah dilediğini yapar.

Nisa (164)
Daha önce kıssalarını sana anlattığımız peygamberler gönderdik. Anlatmadığımız (nice) peygamberler de gönderdik. Allah Mûsa ile de doğrudan konuştu.

Nisa (125)
Kimin dini, iyilik yaparak kendini Allah'a teslim eden ve hakka yönelen İbrahim'in dinine tabi olan kimsenin dininden daha güzeldir? Allah İbrahim'i dost edindi

Bakara (97)
De ki: "Her kim cebrail'e düşman ise, bilsin ki o, Allah'ın izni ile Kur'an'ı; önceki kitapları doğrulayıcı, mü'minler için de bir hidayet rehberi ve müjde verici olarak senin kalbine indirmiştir."

Bakara (98)
Her kim Allah'a, meleklerine, peygamberlerine, cebrail'e ve Mîkâil'e düşman olursa bilsin ki, Allah da inkar edenlerin düşmanıdır.

Meryem (19)
cebrail, "Ben ancak Rabbinin elçisiyim. Sana tertemiz bir çocuk bağışlamak için gönderildim" dedi.

Duhan (47)
(Allah görevli meleklere şöyle der:) "Tutun onu, cehennemin ortasına sürükleyin."

Şura (53)
İşte sana da, emrimizle, bir ruh (kalpleri dirilten bir kitap) vahyettik. Sen kitap nedir, iman nedir bilmezdin. Fakat biz onu, kullarımızdan dilediğimizi, kendisiyle doğru yola eriştireceğimiz bir nur yaptık. Şüphesiz ki sen doğru bir yola iletiyorsun; göklerdeki ve yerdeki her şeyin sahibi olan Allah'ın yoluna. İyi bilin ki, bütün işler sonunda Allah'a döner.

Son düzenleme:

BASKENTLI

Kayıtlı Kullanıcı
Fikrinize ihtiyacım var..
Sorularınızı da bekliyorum..

Son düzenleme:

ecthelion

Kayıtlı Kullanıcı
Mantığa bak,

Şu olurmu, bu olurmu...... Allah isterse neden olmasın?

Allah arşın tek sahibidir. Onun yanında söz sahibi kimdir?
Ne divanı? Kafayı mı yediniz? Allahın bir yönetim kurulu olabilir mi?
Nübüvvet bitti. Bitti. Bitti.
Adam peygamber beklio koca forumda bir ben ses çıkarıom ya.
Heyyyy adam peygamber beklio, Nebi beklio,
Daha çookkkk beklersin de, milleti bari zehirleme

BASKENTLI

Kayıtlı Kullanıcı
Bakara (255)
Allah kendisinden başka hiçbir ilah olmayandır. Diridir, kayyumdur. Onu ne bir uyuklama tutabilir, ne de bir uyku. Göklerdeki her şey, yerdeki her şey onundur. İzni olmaksızın onun katında şefaatte bulunacak kimdir? O, kulların önlerindekileri ve arkalarındakileri (yaptıklarını ve yapacaklarını) bilir. Onlar onun ilminden, kendisinin dilediği kadarından başka bir şey kavrayamazlar. Onun kürsüsü bütün gökleri ve yeri kaplayıp kuşatmıştır. (O, göklere, yere, bütün evrene hükmetmektedir.) Gökleri ve yeri koruyup gözetmek ona güç gelmez. O, yücedir, büyüktür.

Kıyame (36)
İnsan, kendisinin başıboş bırakılacağını mı zanneder.

Enam (61)
O, kullarının üstünde mutlak hakimiyet sahibidir. Üzerinize de koruyucu melekler gönderir. Nihayet birinize ölüm geldiği vakit (görevli) elçilerimiz onun canını alır ve onlar görevlerinde asla kusur etmezler.

Duhan (47)
(Allah görevli meleklere şöyle de ; "Tutun onu, cehennemin ortasına sürükleyin."

Müddessir (31)
Biz, cehennemin görevlilerini ancak meleklerden kıldık. Onların sayısını inkar edenler için bir imtihan vesilesi yaptık ki kendilerine kitap verilenler kesin olarak bilsinler, iman edenlerin imanı artsın, kendilerine kitap verilenler ve mü'minler şüpheye düşmesin, kalplerinde bir hastalık bulunanlar ile kâfirler, "Allah örnek olarak bununla neyi anlatmak istedi" desinler. İşte böyle. Allah dilediğini saptırır, dilediğini doğru yola iletir. Rabbinin ordularını ancak kendisi bilir. Bu, insanlar için ancak bir uyarıdır.

Son düzenleme:

BASKENTLI

Kayıtlı Kullanıcı
Sizlere ilk defa duyduğunuz bazı şeyler fısıldadık..
Sanırım, bir müddet susmakta fayda var..

Çok gerekli olmadıkça..
Sadece bekleyen misafir üye olarak var olacağız..

İnşallah,
Allahu Tealanın izni olduğu sürece..

Selamlar..

ecthelion

Kayıtlı Kullanıcı
bak bakalım bunlar sana yabancı mı başkentli

""" VELİ ; Gerçek VELİ ise ; Allahu Teala ; O VELİMDİR diye İLAN eder.

VAHİY alamayan ; Allahu Teala ile yedi gün yirmidört saat İRTİBAT / RABITA kuramayan kişi VELİ olamaz...

VELİ olan kişi ÜMMİ dir , Emrini bizzat Allahu Tealadan alır ve iletir.

VELİ nin görevi ; Allahu Tealaya yönelin, Muhammed Mustafa A.S. 'a sarılın... KUR'AN-I KERİM 'e uyun 'u bildirmektir.

VELİ 'nin görevi yanlış anlaşılmaları / Meal edilmeleri düzeltmek ve MEALİN doğrusu şudur demektir.

VELİ olmak , VELİ 'ye özel bir menfaat, makam veya görev vermez... Aksine Kendini saklamayı , Gizlemeyi , HASSAS terazide olmayı, Benlikden kaçınmayı gerektirir,"""

yukarıdaki paylaşımı bu başkentli kullanıcısı farklı bir sayfada hatta tüm site ya kendisine ait ya da kendisi yönetiyor görebilirsiniz.

düştüğü hezeyan işte bu vahiy alan peygamberden , günümüzde yaşadığından bahsediyor. daha önce benzer yazıyı paylaştığında 2. cümlesini almamıştı. nedeni siz henüz zehirlenmeye hazır değilsiniz. ilk önce alt yapı hazırlıyor, ilgisiz ayetleri paylaşıyor sizi bir hazırlıyor sonra zehirini akıtıyor. bizim modaroterlerde uyuyor. uyuyun uyuyun..
bana sorarsanız sen nerdeden biliyorsun , cevabım ben yazılım mühendisiyim bu şahsın paylaşımları dikkatimi çekti ve işte gerisini siz doldurun. gerisi , gerisi geldi, dahada gelir ..

BASKENTLI

Kayıtlı Kullanıcı
Nahl (2)
Allah, "Benden başka ilah yoktur. Öyle ise bana karşı gelmekten sakının" diye (insanları) uyarmaları için emrini içeren vahiy ile melekleri kullarından dilediğine indirir.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt