Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Mehdi geldi / geldi mi? (1 Kullanıcı)

BASKENTLI

Kayıtlı Kullanıcı
Mümin (15)
O, dereceleri hakkıyla yükseltendir, Arş'ın sahibidir. Buluşma günü hakkında (insanları) uyarmak için, irâdesiyle ilgili vahyi kullarından dilediğine, kendi indirir.

BASKENTLI

Kayıtlı Kullanıcı
Bakara (90)
Karşılığında nefislerini sattıkları şeyi kıskançlıkları sebebiyle Allah'ın, kullarından dilediğine lütfuyla indirdiği vahyi inkar etmeleri ne kötüdür! Bu yüzden gazap üstüne gazaba uğradılar. İnkâr edenlere alçaltıcı bir azap vardır.

BASKENTLI

Kayıtlı Kullanıcı
İbrahim (11)
Peygamberleri onlara dedi ki: "Biz ancak sizin gibi birer insanız. Fakat Allah kullarından dilediğine (peygamberlik) nimetini bahşeder. Allah'ın izni olmadıkça bizim size bir delil getirmemiz haddimize değil. Mü'minler ancak Allah'a tevekkül etsinler."

BASKENTLI

Kayıtlı Kullanıcı
Kehf suresi;
65. Derken kullarımızdan bir kul buldular ki, biz ona katımızdan bir rahmet vermiş, kendisine tarafımızdan bir ilim öğretmiştik.

BASKENTLI

Kayıtlı Kullanıcı
Kehf suresi;
66. Mûsâ ona, "Sana öğretilen bilgilerden bana, doğruya iletici bir bilgi öğretmen için sana tabi olayım mı?" dedi.

MUSA A.S. dahi Allahu Tealanın KULU olabileceğine itiraz etmedi..

BASKENTLI

Kayıtlı Kullanıcı
Bir Peygamberin dahi itiraz etmediği KUL .. Konusuna tabi ki biz AMENNA diyerek katılıyoruz..

Allahu Tealayı KUL göndermek kudretinden, kısıtlayacak biri veya birileri mi var?

Son düzenleme:

BASKENTLI

Kayıtlı Kullanıcı
Kehf suresi;
70. O da şöyle dedi: "O halde eğer bana tabi olacaksan, ben sana söylemedikçe hiçbir şey hakkında bana soru sormayacaksın."

Düşünün KUL olmanın sınırını..
Peygamber A.S. KUL'a tabi olacak..

BASKENTLI

Kayıtlı Kullanıcı
Aslında biz sizleri tefekkür etmeye yönlendirmek istedik..
İstedik ki..

KURAN dan..
Peygamber A.S. lardan..
Allahu Tealadan başkasına yönelmeyelim..

Allahu Teala ile aramıza; Yaratılan birini KUTSALİYET vererek almayalım demek içindi..

Neyse

Selamlar.

ecthelion

Kayıtlı Kullanıcı
hala aynı taktik

Bağlamından koparılmış ayetlerle kendi düşüncesinin/zehrini empoze etmeye çalışıyorsun ve ayetleri de bunun için utanmadan kullanıyorsun.

düştüğün bataklık sana yeter de, buraya bari sıçratma.

1. vahiy bitti
2. nübüvvet bitti
3. ne bir vahiy ne de bir nebi/resül gelmeyecek

temsilci/kul/mehdi/mürşid/evliye/veli adına her ne dersen de ,
vahiy aldığına inandığın hiç kimse gelmeycek, bu boş inançlarla neden uğraşırsın ki?
önerim bir an önce tevbe et, ciddi anlamda tevbe et.
Bir tane Allah'a son Nebi/resül mühammede inan ve son vahiy kuran'a inan ve iman et. Hepimizin tek kurtarıcısı işte bu kuran.
sana "ben vahiy alıyorum, yok ben mehdiyim, yok ben seçilmiş kulum" kim diyorsa da yedi köy kaç..

bağlamından koparıp koparıp yazdığın ayetler mahşerde yakana yapışırsa cevabını çok merak ediyorum doğrusu

BASKENTLI

Kayıtlı Kullanıcı
Ahzab suresi;
40. Muhammed, sizin erkeklerinizden hiçbirinin babası değildir. Fakat o, Allah'ın Resülü ve nebilerin sonuncusudur. Allah her şeyi hakkıyla bilendir.

Nur (35)
Allah göklerin ve yerin nurudur. Onun nurunun temsili şudur: Duvarda bir hücre; içinde bir kandil, kandil de bir cam fânûs içinde. Fânûs sanki inci gibi parlayan bir yıldız. Mübarek bir ağaçtan, ne doğuya, ne de batıya ait olan zeytin ağacından tutuşturulur. Bu ağacın yağı, ateş dokunmasa bile, neredeyse aydınlatacak (kadar berrak) tır. Nur üstüne nur. Allah dilediği kimseyi nuruna iletir. Allah insanlar için misaller verir. Allah her şeyi hakkıyla bilendir.

Saf (8)
Onlar ağızlarıyla Allah'ın nurunu söndürmek istiyorlar. Halbuki kafirler istemeseler de Allah nurunu tamamlayacaktır.

Tevbe (32)
Allah'ın nurunu ağızlarıyla söndürmek istiyorlar. Oysa kafirler hoşlanmasalar da Allah, nurunu tamamlamaktan başka bir şeye razı olmaz.

Son düzenleme:

BASKENTLI

Kayıtlı Kullanıcı
İniş sırasına göre;

97 nci sure AHZAB,

Ahzab suresi;
40. Muhammed, sizin erkeklerinizden hiçbirinin babası değildir. Fakat o, Allah'ın Resülü ve nebilerin sonuncusudur. Allah her şeyi hakkıyla bilendir.

102 nci sure NUR.

Nur suresi,
35. Allah göklerin ve yerin nurudur. Onun nurunun temsili şudur: Duvarda bir hücre; içinde bir kandil, kandil de bir cam fânûs içinde. Fânûs sanki inci gibi parlayan bir yıldız. Mübarek bir ağaçtan, ne doğuya, ne de batıya ait olan zeytin ağacından tutuşturulur. Bu ağacın yağı, ateş dokunmasa bile, neredeyse aydınlatacak (kadar berrak) tır. Nur üstüne nur. Allah dilediği kimseyi nuruna iletir. Allah insanlar için misaller verir. Allah her şeyi hakkıyla bilendir.

108 nci sure SAFF,

Saf suresi,
8. Onlar ağızlarıyla Allah'ın nurunu söndürmek istiyorlar. Halbuki kafirler istemeseler de Allah nurunu tamamlayacaktır.

113 ncü sure TEVBE suresi..

Tevbe suresi,
32 Allah'ın nurunu ağızlarıyla söndürmek istiyorlar. Oysa kafirler hoşlanmasalar da Allah, nurunu tamamlamaktan başka bir şeye razı olmaz.

Karar okuyucuya ait olsun.

Unutmayın..

Allahu Tealanın ayetlerini saklamak, gizlemek olmaz emrine istinaden biz sadece fısıldadık..

Son düzenleme:

BASKENTLI

Kayıtlı Kullanıcı
İnşallah yanılmıyoruzdur..
Yanılıyorsamda
Allahu Tealanın affina sığınıyorum..

Arkadaşımada ikazı için teşekkür ederim..

Zuhruf (69)
(Allah şöyle der ; "Ey ayetlerimize inanan ve müslüman olan kullarım! Bugün size korku yoktur, siz üzülmeyeceksiniz de."

Son düzenleme:

BASKENTLI

Kayıtlı Kullanıcı
Euzubillahimineşşeytanirracim Bismillahirrahmanirrahim..

Acizane inanıyorum ki , bu konuyu ŞEYTAN LAİN ( Kovulmuş İBLİS ) bitirtmek ister ..

Nisa (119)
"Onları mutlaka saptıracağım, mutlaka onları kuruntulara sokacağım ve onlara emredeceğim de (putlara adak için) hayvanların kulaklarını yaracaklar. Yine onlara emredeceğim de Allah'ın yarattığını değiştirecekler." Kim Allah'ı bırakıp da şeytanı dost edinirse şüphesiz o, apaçık bir hüsrana düşmüştür.

Çünkü ;

Arapça KURAN 'a uzananamamakta..

O sebeple ;

KURAN 'ın Mealini yanlışa yönlendirip..
ZEBUR, TEVRAT ve İNCİL de etki ettiği gibi,

İSLAM dinini değiştirmek..
Ayetleri yanlış meal ettirmek ister..

Yunus (15)
Âyetlerimiz kendilerine apaçık birer delil olarak okunduğunda, (öldükten sonra) bize kavuşmayı ummayanlar, "Ya (bize) bundan başka bir Kur'an getir veya onu değiştir" dediler. De ki: "Onu kendiliğimden değiştirmem benim için olacak şey değildir. Ben ancak bana vahyolunana uyarım. Eğer Rabbime isyan edecek olursam, elbette büyük bir günün azabından korkarım."

İnşallah Allahu Teala izin vermeyecek ve biz İNSANLARI doğru MEAL edilmiş İSLAM dinine yönlendirecektir..

Kaf (29)
"Benim katımda söz değiştirilmez ve ben kullara zulmedici değilim."

Saygı ve sevgilerimle..

Son düzenleme:

BASKENTLI

Kayıtlı Kullanıcı
Ayetleri açıklamamızdan arkadaş rahatsız oldu ya ..
O arkadaş bilmeli ki..
Allahu Teala da ayetleri değişik , değişik açıklar;

Dolayısı ile KURAN imtihan olur..
İnsan serbeste HAK yola ersin..
Allahu Tealanın rızasını kazansın.
Cennete layık olsun;
Diye..

Enam (105)
Onlar, "Sen iyi ders almışsın" desinler diye ve bir de bilen bir toplum için onu (Kur'an'ı) açıklayalım diye âyetleri değişik biçimlerde işte böylece açıklıyoruz.

Enam (65)
De ki: "O size üstünüzden (gökten) veya ayaklarınızın altından (yerden) bir azap göndermeğe, ya da sizi grup grup birbirinize düşürmeğe ve kiminizin şiddetini kiminize tattırmaya gücü yetendir." Bak, anlasınlar diye, âyetleri değişik biçimlerde nasıl açıklıyoruz.

Enam (46)
De ki: "Ne dersiniz, eğer Allah sizin kulağınızı ve gözlerinizi alır, kalplerinizi de mühürlerse, Allah'tan başka onu size (geri) getirecek ilah kimmiş?" Bak, biz âyetleri değişik biçimlerde nasıl açıklıyoruz, sonra onlar nasıl yüz çeviriyorlar?

Araf (174)
Hakka dönsünler diye işte âyetleri böylece ayrı ayrı açıklıyoruz.

Araf (58)
(Toprağı) iyi ve elverişli beldenin bitkisi, Rabbinin izniyle bol ve bereketli çıkar. (Toprağı) kötü ve elverişsiz olandan ise, faydasız bitkiden başkası çıkmaz. Şükredecek bir toplum için biz âyetleri işte böyle değişik biçimlerde açıklıyoruz.

Araf (32)
De ki: "Allah'ın, kulları için yarattığı zîneti ve temiz rızkı kim haram kılmış?" De ki: "Bunlar, dünya hayatında mü'minler içindir. Kıyamet gününde ise yalnız onlara özgüdür. İşte bilen bir topluluk için âyetleri, ayrı ayrı açıklıyoruz."

Yunus (24)
Dünya hayatının hâli, ancak gökten indirdiğimiz bir yağmurun hali gibidir ki, insanların ve hayvanların yedikleri yeryüzü bitkileri onunla yetişip birbirine karışmıştır. Nihayet yeryüzü (o bitkilerle) bütün zinet ve güzelliklerini alıp süslendiği ve sahipleri de onun üzerine (her türlü tasarrufa) kadir olduklarını sandıkları bir sırada, geceleyin veya güpegündüz ansızın ona emrimiz (afetimiz) geliverir de, bunları, sanki dün yerinde hiç yokmuş gibi, kökünden yolunmuş bir hâle getiririz. İşte düşünen bir toplum için, âyetleri böyle ayrı ayrı açıklıyoruz.

Son düzenleme:

BASKENTLI

Kayıtlı Kullanıcı
Bizi Münafıklar ve Şeytan Lain ile yandaşları tabi ki sevmez..

Yasaklı üye olalım diye daima hata ararlar..
Fırsat kollarlar..

Bunu biliyorum..

Allahu Teala onlara HİDAYET versin de..
İnşallah..

İslama dönsünler..

'' Adem Aleyhisselama SECDE etsinler ''

Yoksa CEHENNEM VAR .. CEHENNEM.
Bilsinler..

BASKENTLI

Kayıtlı Kullanıcı
Euzubillahimineşşeytanirracim Bismillahirrahmanirrahim..

Aslında Şeytan Lainin çırpınma nedenlerini tabi ki biliyoruz..

Şeytan Lain apaçık biliyor ki..
Dünya hayatında iken dahi MAHVOLMUŞ ve yenilmiş olacak..

Çünkü..

Allahu Tealanın VAHYİ bitmeyecek..
Hızır A.S. gibi KULLARI her daim var olacak..

Şeytan Lain,
Ya Tutarsa hesabından GÖLE maya çalıyor..

Son düzenleme:

ecthelion

Kayıtlı Kullanıcı
[url]http://ensonebiden.jimdo.com [/url]

Zehirin asil kaynağı
İpligi pazara çıkınca da hemen suçlamalar, bunların hepsi boyle

Yukarıdaki siteyi acin ve bu sahsin burada yazdiklarinin daha zehirli versiyonlarını kendi gözlerinizle gorun
Utanmadan vahiy bekleyen
Utanmadan yeni peygamber bekleyen bu insanı gorun
Ayetleri kendi heva ve hevesine uyduran bu insanı gorun
Burda banlansan ne olucak hem, hakimi Allah olan mahkeme var
Öyle ya yeni vahiyler gelince mahkemenin de kurallarini haşa sen koyarsin
Oyle profosyonelki zehrini akitmakta
Ayetleri çarpıtmak ta
Hizir kissasini bile kendi heva ve hevesine yamiyor
Adem as secde emrinin meleklere/cinlere verildiğini bile bile carpitiyor
Cok iyi biliyorki insana sadece Allah a secde emri verilmiştir
Ama zehrini cok ustaca kullanıyor besere secdeyi ayeti çarpıtarak zehirli bicimde hemen beyinlere enjekte ediyor
Gordumde senin gibisini görmedim
Evrenesogluna filan rahmet okutur bu
Oyle bir zehirli
Umarim uyarilarim bir ise yarar, duam budur

Son düzenleme:

BASKENTLI

Kayıtlı Kullanıcı
7 - Araf
Bismillahirrahmânirrahîm

11. Andolsun, sizi yarattık. Sonra size şekil verdik. Sonra da meleklere, "Adem için saygı ile eğilin" dedik. İblisten başka hepsi saygı ile eğildiler. O, saygı ile eğilenlerden olmadı.
12. Allah, "Sana emrettiğim zaman seni saygı ile eğilmekten ne alıkoydu?" dedi. (O da) "Ben ondan hayırlıyım. Çünkü beni ateşten yarattın. Onu ise çamurdan yarattın" dedi.
13. Allah, "Şimdi in aşağı oradan. Çünkü senin orada büyüklük taslamak haddine değil! Hemen çık! Çünkü sen aşağılıklardansın" dedi.
14. Şeytan dedi ki: "(Öyle ise) bana insanların tekrar diriltilecekleri güne kadar süre ver."
15. Allah da, "Sen süre verilenlerdensin" dedi.
16. Şeytan dedi ki: "(Öyle ise) beni azdırmana karşılık, yemin ederim ki, ben de onları saptırmak için senin dosdoğru yolunun üzerinde elbette oturacağım."
17. "Sonra (pusu kurup) onlara önlerinden, arkalarından, sağlarından ve sollarından sokulacağım ve sen onların çoğunu şükreden (kimse)ler bulamayacaksın."
18. Allah dedi ki: "Yerilmiş ve kovulmuş olarak çık oradan. Andolsun, onlardan sana kim uyarsa sizin, hepinizi cehenneme doldururum."

30. Allah bir kısmına hidayet etti, bir kısmına da sapıklık layık oldu. Çünkü onlar Allah'ı bırakıp şeytanları dost edinmişlerdi. Kendilerinin de doğru yolda olduklarını sanıyorlardı.

Kehf (50)
Hani biz meleklere, "Adem için saygı ile eğilin" demiştik de İblis'ten başka hepsi saygı ile eğilmişlerdi. İblis ise cinlerdendi de Rabbinin emri dışına çıktı. Şimdi siz, beni bırakıp da İblis'i ve neslini, kendinize dostlar mı ediniyorsunuz? Halbuki onlar sizin için birer düşmandırlar. Bu, zalimler için ne kötü bir bedeldir!

Takdir Allahu Tealaya aittir..
Onun rızası bize yeter..

İyi veya kötüyü okuyucu değerlendirsin..

Saygı ve selamlarımla..

BASKENTLI

Kayıtlı Kullanıcı
Hakaretler dolayısı ile;
Tartışmaya bu satırlarla noktayı koymak şart oldu..

Nisa (138)
Münafıklara, kendileri için elem dolu bir azap olduğunu müjdele.

Nisa (142)
Münafıklar, Allah'ı aldatmaya çalışırlar. Allah da onların bu çabalarını başlarına geçirir. Onlar, namaza kalktıkları zaman tembel tembel kalkarlar, insanlara gösteriş yaparlar ve Allah'ı pek az anarlar.

Nisa (145)
Şüphesiz ki münafıklar, cehennem ateşinin en aşağı tabakasındadırlar. Onlara hiçbir yardımcı da bulamazsın.

BU KONUYU TARTIŞMAYI ÖNLEMEK İÇİN KAPATIYORUM ..

Son düzenleme:

ecthelion

Kayıtlı Kullanıcı
Daha once yasaklamışsin zaten .
Tesadufe bak yasaklandigin zaman kullandigin isim "ensonnebi"
Avanen de değişmemiş , melik88 gibi
Tam bir projesiniz hepiniz birden

Bu forum sahipsiz kalmış, uzun zaman yoktum başına neler gelmiş
İmanini seven buradan kacsin, o derece

Yeni peygamber bekleyen mi ararsın
Vahiy aldığını , alacağını iddaa eden mi
Allah'in yönetim kurulu var diyen mi

Bu da benim son mesajim
Proje adamlara dikkat , hep aynı dili kullanırlar, hemen fark edilirler....

Vesselam.

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt