Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Modern tesettür (!) (1 Kullanıcı)

58sivaslı

Kayıtlı Kullanıcı
tesettürde temelde üç şart var
1 örtülmesi gereken yerleri örtecek
2 çok ince olup altını vucudu göstermeyecek
3 çok dar olup vucut hatlarını belli etmeyecek
eksrasımı elbette müslümanın kendine yakışanı ve müslüman vakarına uygun olanı giyinmesi
renklerde ise fazlaca dikkat çekecek renklerden kaçınmak ekmek kadayıfının üstündeki kaymak olur herhalde

uyan_ey_gozlerim

Kayıtlı Kullanıcı
hakkaten tesettür günümüzde biraz anlamını yitirmiş...gerçekten dini yaşamak isteyen insanların önce dinini tanıması gerek araştırması gerek...herşeyi kuralına göre yapmak lazım...

Atii

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamü aleyküm.Arkadaşlar site çok güzel. Ellerinize sağlık fakat hiç bir gerekçe olmadan sadece beğeni ve teşekkür için sayfalarca ilerlemek beni yoruyor. Bir sürü sayfa bunlar için heba oluyor bence. Bunun yerine konu hakkında bilgilendirici metinler görsek daha güzel olmaz mı?Editöre,yöneticilere ve üyelere duyulur. Naçizhane bi eleştiri sakın yanlış anlamayın.Saygılar.Selametle....

yasemin ergen

Kayıtlı Kullanıcı
çok güzel yazmışsın ALLAH RAZI OLSUN.bütün hepsine katılıyorum:)

fatma87

Kayıtlı Kullanıcı
çok güzel yazılar okadar çok istifade ediyorum ki Yüce Rabbim hepinizden razı olsun..

aziz87

Kayıtlı Kullanıcı
s.a inşallah tüm türkiyemiz böyle yaşasın islamı.

hatug

Kayıtlı Kullanıcı
güzel bir paylasim....

fatıma tüz zehra

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun tamda ihtiyacım olan bilgiydi. Artık giyim düsturm değişecek inşallah

gulsuyu

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm cümleten. ben de kapalı bir bayanım. ama pantalondan vazgeçemem. şehir hayatında etek kullanmak ne kadar zordur tahmin edebilir misiniz? rahat hareket edemezsiniz, araçlara inip binmek, merdiven inip çıkmak öyle zordur ki. her şey bir yana etek uçları yerlerde sürünür. eve dönüyorsanız tamam. ama gittiğiniz yerde nasıl namaz kılacaksınız o etekle. ben kılamam. eksik olmasın yurdum insanı sokaklarımızı pek de temiz tuttuğumuz söylenemez. velhasıl benim içime hiiiç sinmiyor. aynı kıyafetle namaz kılmak. bir çok kez camilerde gördüm, etekli hanımlarımızı, etek uçları kir, pis, toz içinde ve acaba ne kiri??? aynı şey pardesü içinde geçerli. ayrıca ben erkeğe benzemek istesem, saçımı kısacık keserim, yolda yürüyüşüm, konuşmam bile değişir. bilirsiniz bazı hormon bozukluğu olan diyim artık (insanın bile isteye bunu yapmasını aklım almıyo) bayanları. erkeğe benzemek istemek başka şeydir, pantolon giymek başka şey. ayrıca benim pantolonlarımın çoğunu kendim dikmişimdir. hani etek pantolon derler bol bol durur insanın üstünde, hatta karşıdan etekmi pantolonmu bilinmez. hazır alacaksamda, tabiri caizse kalem gibi daracık almam. şalvarımsı bişeyler olur. ve üzerinede gayet rahat dizlerime hatta diz altıma kadar bir tunik. ben böyle uygun buluyorum... ama giyenlere karşıyım demiyorum. yanlış anlaşılmasın lütfen. ben yapamıyorum sadece.

kusuru bakmayın biraz uzun oldu. ama konu sadece örtünmek, başörtüsü değil. giyiminizle, kuşamınızla, ibadetinizle kısaca yaşam tarzınız.... öyle çok tanıdığım var. başörtü mü dersiniz, türban mı dersiniz, bez parçasımı dersiniz, kuşanmıştır.. karşıdan gören kapalıdır diye ezan saatini sorsa ahhh kiii ne ahhh bilmez.... ALLAH affetsin hepimizi... yanlışlarımızı... doğru yola ulaşanlardan eylesin. Amin.ALLAH cümlenizden razı olsun inşallah.

çok uzattım hakkınızı helal edin...

04kübra

Kayıtlı Kullanıcı
allah binkere rağzı olsunnn.çok etkileyici ve gerçek bir yazı.

can-medine

Kayıtlı Kullanıcı
çok önemli bir konuya değinmişssin kardeşim Allah sizden razı olsn...
Ahzab 59 / 425 - Ey peygamber! Hanımlarına, kızlarına ve mü'minlerin kadınlarına (bir ihtiyaç için dışarı çıktıkları zaman) dış örtülerini üstlerine almalarını söyle. Onların tanınması ve incitilmemesi için en elverişli olan budur. ALLAH bağışlayandır, esirgeyendir.

Nur 30 / 352 - Resulüm! Mü'min erkeklere gözlerini (harama) dikmemelerini, ırzlarını korumalarını söyle, çünkü bu kendileri için daha temiz bir davranıştır, şüphesiz ALLAH onların yapmakta olduklarından haberdardır. 31) Mü'min kadınlara da söyle, gözlerini (harama bakmaktan) korusunlar, namus ve iffetlerini esirgesinler, görünen kısımları müstesna olmak üzere ziynetlerini teşhir etmesinler, başörtülerini yakalarının üzerine (kadar) örtsünler…

liva nur

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamunaleyküm çok güzel bir konu seçilmiş ve acıklanmış ALLAH razı olsun umarım herkes okur ve ders alır selam ve dua ile kardeşler

Sleeep

Kayıtlı Kullanıcı
Çok önemli bi konuya değinmiş, yazandan ve paylaşan kardeşimden Allah cc razı olsun.

erzsalih

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm
verdiğin bilgiler için teşekkür ederim..
Allah senden razı olsun

ahsen-dila

Kayıtlı Kullanıcı
çok güzel bir konu gerçekten çoğu bayan niye kapandığını bile bilmiyor çevresinden yada kendine yakıştığı için kapanıyor Allah rızası için değil. Allah CC. hepimize tam anlamıyla hidayet nasip eder inş.

Zehra***Günesi

Kayıtlı Kullanıcı
nede güzel kaleme vurmus sevgili yazar..allah paylasim icin ragzi olsun kardesim

Zehra***Günesi

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm cümleten. ben de kapalı bir bayanım. ama pantalondan vazgeçemem. şehir hayatında etek kullanmak ne kadar zordur tahmin edebilir misiniz? rahat hareket edemezsiniz, araçlara inip binmek, merdiven inip çıkmak öyle zordur ki. her şey bir yana etek uçları yerlerde sürünür. eve dönüyorsanız tamam. ama gittiğiniz yerde nasıl namaz kılacaksınız o etekle. ben kılamam. eksik olmasın yurdum insanı sokaklarımızı pek de temiz tuttuğumuz söylenemez. velhasıl benim içime hiiiç sinmiyor. aynı kıyafetle namaz kılmak. bir çok kez camilerde gördüm, etekli hanımlarımızı, etek uçları kir, pis, toz içinde ve acaba ne kiri??? aynı şey pardesü içinde geçerli. ayrıca ben erkeğe benzemek istesem, saçımı kısacık keserim, yolda yürüyüşüm, konuşmam bile değişir. bilirsiniz bazı hormon bozukluğu olan diyim artık (insanın bile isteye bunu yapmasını aklım almıyo) bayanları. erkeğe benzemek istemek başka şeydir, pantolon giymek başka şey. ayrıca benim pantolonlarımın çoğunu kendim dikmişimdir. hani etek pantolon derler bol bol durur insanın üstünde, hatta karşıdan etekmi pantolonmu bilinmez. hazır alacaksamda, tabiri caizse kalem gibi daracık almam. şalvarımsı bişeyler olur. ve üzerinede gayet rahat dizlerime hatta diz altıma kadar bir tunik. ben böyle uygun buluyorum... ama giyenlere karşıyım demiyorum. yanlış anlaşılmasın lütfen. ben yapamıyorum sadece.

kusuru bakmayın biraz uzun oldu. ama konu sadece örtünmek, başörtüsü değil. giyiminizle, kuşamınızla, ibadetinizle kısaca yaşam tarzınız.... öyle çok tanıdığım var. başörtü mü dersiniz, türban mı dersiniz, bez parçasımı dersiniz, kuşanmıştır.. karşıdan gören kapalıdır diye ezan saatini sorsa ahhh kiii ne ahhh bilmez.... ALLAH affetsin hepimizi... yanlışlarımızı... doğru yola ulaşanlardan eylesin. Amin.ALLAH cümlenizden razı olsun inşallah.

çok uzattım hakkınızı helal edin...

ablam digcem, insallah kabalik etmem..konu zaten pantol digil..bende pantol gíyorum ve ayni sen gibi dusunuyorum..gercekten bazen bende zorlaniyorum etekde..ama bizim gibi bol pantolon salvarimsi bir sekildeyse..ozaman ziyna olucagini sanmiyorum..cünki nasil etekde bir yerimiz belli edilmiyorsa..o BOL pantolonlarlada olmuyor..birde seninde dedigin gibi üstüne tunika....bunda herhangi bir yanlis olamaz zaten..yeterki giysilerimiz az da olsa bol olsun ve bedeninimizi göstermesin..selamlarimla

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt