Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Müslümanlar Beyazıt Meydanına... (1 Kullanıcı)

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com
(mihrace24 ün bi yakını)essalamu aleykum verdiğiniz kaynak çok düşündürücü,evliya olarak kabul ettiğiniz insanların isimlerinin sonunda hep k.s yani kuddise sirruh (Allah sırlarını kutsasın)islam dininde kutsamak varmıdır?
Ve Aleyküm Selam...
Din adına din yıkıcılığınamı soyundunuz ki sahih her konuya kılçık atıyorsunuz...
Konuları atlamak ve konuştuğunun arkasında durmamak adetim değildir,o zaman konu konu gidelim...
Vesselam...
Cevap
Değerli Kardeşimiz;

Kısaltmalar:

(c.c.) : celle celeluhu: Cenab-ı ila etmek ve yüceltmek için kullanılır. O'na mahsustur.

(s.a.v.) . sallallahu aleyhi ve sellem: peygamberimize salat ve selam olsun, peygamberimize mahsus bir duadır.

(r.a.) radiyallahu anh. Allah ondan razı olsun. sahabeler ve bazı büyük zatlar için söylenir.

( k.s.) kuddise sirruhu: Allaha onun sırrını mukaddes etsin. veliler için kullanılır.

(a.s.) . aleyhis selam: selam onun üzerine olsun: peygamberlere mahsustur.

(r.h.) rahmetullahi aleyh: allah ona rahmet etsin. mümin ölülere denir.

(h.z.) hazreti: Hazret kelimesi yüceltme manasında kullanılan bir kelimedir. Bu sebeble saygı duyulan herkes için kullanılabilir. Peygamberler, sahabeler, melekler, veli insanlar için kullanılmasında bir sakınca yoktur.

Selam ve dua ile...
Sorularla İslamiyet

Kemahlı_24

Kayıtlı Kullanıcı
Ve Aleyküm Selam...
Din adına din yıkıcılığınamı soyundunuz ki sahih her konuya kılçık atıyorsunuz...
Konuları atlamak ve konuştuğunun arkasında durmamak adetim değildir,o zaman konu konu gidelim...
Vesselam...
Cevap
Değerli Kardeşimiz;

Kısaltmalar:

(c.c.) : celle celeluhu: Cenab-ı ila etmek ve yüceltmek için kullanılır. O'na mahsustur.

(s.a.v.) . sallallahu aleyhi ve sellem: peygamberimize salat ve selam olsun, peygamberimize mahsus bir duadır.

(r.a.) radiyallahu anh. Allah ondan razı olsun. sahabeler ve bazı büyük zatlar için söylenir.

( k.s.) kuddise sirruhu: Allaha onun sırrını mukaddes etsin. veliler için kullanılır.

(h.z.) hazreti: Hazret kelimesi yüceltme manasında kullanılan bir kelimedir. Bu sebeble saygı duyulan herkes için kullanılabilir. Peygamberler, sahabeler, melekler, veli insanlar için kullanılmasında bir sakınca yoktur.

Selam ve dua ile...
Sorularla İslamiyet

ALLAH razı olsun güzel kardeşim bu kadar net bir cevap olamazdı sağol..

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com
(mihrace24 ün bi yakını)essalamu aleykum verdiğiniz kaynak çok düşündürücü,evliya olarak kabul ettiğiniz insanların isimlerinin sonunda hep k.s yani kuddise sirruh (Allah sırlarını kutsasın)islam dininde kutsamak varmıdır?
Demekki neymiş,Allahın sevgili kulları hakkında bir saygı tabiriymiş ve kullanılabilinirmiş...Allahcc yolunda yürüyen kişi kutsaldır,Allahcc yolunda her hayırlı iş kutsaldır...
Azizdir,üstündür...
Üstünlük takvadır...
Takvası olanlar üstün kullardır,veli kullardır...
Allahcc,onların gören gözüdür...
Allahın veli kullarına korku yoktur,onlar mahzun da olmayacaklardır...
İslam vatanı kutsaldır...
İslam sancağı kutsaldır...

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com
(mihrace24 ün bi yakını)vahabiliği kötüleyip duruyorsunuz daha ne olduğunu bilmeden sadece Kur an ve sünnete sarılan insanların adı vahabilikse evet biz öyleyiz

Hayır kardeşim,Kurana ve Sünnete sarılanların ismi Ehl-i Sünnet Vel Cemaattır,Vahabilik sapıklıktır,dalalettir,Kuranı ve Sünneti kendi heva ve heveslerine göre yontan,İngiliz misyonerlerinin Müslümanları arkadan vurma planının adıdır..
İşte en son misal Mısır,Vahabiliğin başı sapık Suud Kralı, Firavun Hüsnü Mübareke arka çıkıyor ve bu firavuna karşı çıkan insanlara iftira atıyor...Tunusun Firavununa da kucak açtılar,Suudda misafir ediyorlar,tarih boyu bu böyle...Bir zamanlarda Ehl-i Sünnet vel Cemaat olan Osmanlıyı arkadan vurmuşlardı,İngilizlerin piyonluğunda...
Bugün Ümmet-i Muhammedin İtikat diye bir sorunu yok,itikadıyla bir sorunu yok...Bütün Müslümanlar şeksiz ve şüphesiz Ehl-i Sünnet,Kuran ve Sünnete iman etmişler...Yani burdaki gibi Vahabilik vs sapıklıklar Müslümanların gündemini bulandırma çalışmalarıdır...
Müslümanların bugün en öncelikli vazifesi ve meselesi İslamı Hakim Kılma mücadelesidir...
Kuranımız indirildiği gibi duruyor,tertemiz,
Sünnet olduğu gibi bizlere ulaştırılmış,işte Kütüp-ü Sitte,5 muteber hadis kitabı,İtikatta ve amelde hak mezhepler her türlü meselemizi Kurana ve Sünnete göre araştırıp,bizlere tertemiz ulaştırmışlar Elhamdülillah...

Azerbaycan_li

Kayıtlı Kullanıcı
Allah peygamberin yanında bir melek yarattığından habersiz atıp tutma

O melek bütün mahlukların sesini işitip

Efendimize haber verir.

Suan salavat getirsem Resulullah bu selamı o vasıtacı ile alir.

Bu konuyu iyice bir arastır.

kardeş bu dediyinizin delili yoktur..

De ki: "Ben ancak sizin benzeriniz olan bir beşerim. Bana yalnızca, sizin ilahınızın bir tek ilah olduğu vahyolunur. Öyleyse O'na yönelin ve O'ndan mağfiret dileyin. Vay haline o müşriklerin." (fussilet 6)

Allah rızası için kuranı düşünerek okuyalım...kaynağı belli olmayan hikayelere itibar etmeyelim varsa ayet hadis delil getirelim...

ALlah rasulu bir beşerdi...eğer dediginiz gibi olsaydı yanında melek olsaydı rasulullah melek olarak gonderilirdi insan olarak değil...ama insanlara örnek olsun diğe bizim gibi bir beşer olarak gönderildi...

Bana yalnızca, sizin ilahınızın bir tek ilah olduğu vahyolunur

Mihrace24

Kayıtlı Kullanıcı
Ve Aleyküm Selam...
Vesselam...
Cevap
Değerli Kardeşimiz;

Kısaltmalar:

Selam ve dua ile...
Sorularla İslamiyet

selamun aleykum konu konu gidelim demişsiniz de kardeşim msj ın tamamına cvp vermemişsiniz veda hutbesiyle ve şeyhlerin cihada katkısıyla ilgili bölüme vereceğiniz cevabı merak ediyorum açıkcası dier cvpladıgınız konuyla ilgili size cvp veemiyorum çünkü msj ı yazan yakınım su an yanımda deil ve ben cvp verebilecek kadar bilgi sahibi deilim ama bi kaç gün sora Rabbim izin verirse cvplama fırsatı bulur inşallah.

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com
(mihrace24 ün bi yakını)acaba bu kişinin islam dini adına yaptıklarını biliyormusunuz?Kimin mısır diye tutturmuşsunuz bizde duacıyız Ne güzel,bak siz duacısınız,Vahabi Suud Kralı oyunbozanlık edip,sizin duacısı olduğunuz Müslüman Mısır halkına iftira ediyor ve Firavun Mısır Kralının safında yer alıyor... ama önce kaynak gösterdiğiniz şeylerden sünnetten,sahih hadislerden malesef bi habersiniz.Nerden vardınız bu fikre,suizanın çoğu haramdır,hatırlatırım...senelerce bizi uçtu kaçtılarla ruh ve ruhaniyetlerle oyaladılar Ruha ve ruhaniyete düşmanlık tam bir Materyalist Kominist mantığıdır..Onlar inanmazlar ruha ve ruhaniyete...Ruha ve ruhaniyete inanmayıp,Ruha üfledim buyuran Allaha inanmak çelişki değilmi...Siz bu materyalist anlayışla tezatlar içinde olduğunuz aşikar... Uçan kaçan diye alaycı dil kullanmanız ayıp...Peygamberimizin mucizesine inanmayan müşrikler Miraç mucizesine böyle kulplar uyduruyorlardı...Evliyanın kerameti ,bağlı bulunduğu peygamberin yolunun hüccetidir..Onun içindir,müstakil ve bağımsız değildir...sapık dediğiniz insanların vebalini almak bu kadar kolaymı Sapık diye kime demişizki vebale girmişiz,ABDnin,İsrailin fino köpekliğini yapan Firavun Hüsnü ve Vahabi Kralınmı vebalini almış oldum,az bile demişim...İftihar ederim... Rasulullah (sav)in nasıl yaşadığından bi haber şeyhleriniz mücahidler Allah yolunda canlarını ve mallarını feda ederken (bir mücahid eşi olarak )Allahcc razı olsun eşinizden,Allahcc muzaffer eylesin inşaALLAH...sadece ruhaniyetlerini göndermekle yetiniyorlar.Kimden bahsediyorsun,bu yolun büyükleri hep mücahidlerdir,Şeyh Şamil,Necip Fazıl,İskilipli Atıf,Abdülhakim Arvasi,Süleyman Hilmi Tunahan,Irakta kafirlerle çarpışan Nakşıbendi İslam Ordusu,Taliban,Akşemseddin,Çanakkale Şehidleri hep Ehl-i Sünnet Vel Cemaattan ve İhvandandır,İslamın dosdoğru yolunun mücahidleridir...SADECE RUHANİYETLERİNİ GÖNDERMEDİLER,CANLARIYLA,KANLARIYLA FEDA OLDULAR ALLAHCC YOLUNA...lütfen kaynaklarınızı iyi belirleyip ahirette mesul olacagınız seylerle insanları itham etmeyin.inşaALLAHçektiğimiz bunca sıkıntıyı Allah ve Rasulu için çektiğimizi unutmayıp kendinizi sorgulayın ve Allah aşkına sadece Kur an ve sünnete sarılın.inşaALLAHRasulullah (sav) in veda hutbesindeki "SİZE İKİ EMANET BIRAKIYORUM ONA SARILDIĞINIZ MÜDDETÇE YOLUNUZDAN SAPMAZSINIZ.BUNLARDAN BİRİ KUR AN DİĞERİDE BENİM SÜNNETİM "SÖZÜNÜ DE UNUTMAYIN.inşaALLAH...tevhid davası kardeşimizide selamlar gönderiyorum.Allah yolunda muvaffak kılsın.BİZ ANCAK SANA KULLUK EDER VE YANLIZ SENDEN YARDIM DİLERİZ.Amin... (FATİHA 5)
Kardeşim,tarikat yolcuların Kurandan ve Sünnetten gayrı bellemeyin,tanışın,araştırın...
Fatih Sultan Mehmedi,Yavuz Sultan Selimi,Abdülhamid Hanı,İmam-ı Nakşıbendiyi,Abdülkadir-i Geylaniyi,İmam-ı Rabbaniyi,Meylana Halid-i Bağdadiyi,Hz Mevlanayı,Yunusu,İmam-ı Azamı,Hasan-ı Basriyi...Göerceksiniz,yolları sadece ve sadece KURAN VE SÜNNET...Onlar Nizam-ı Alem,İlai Kelimetullah davasının önderleri...Allahcc ve Resul yolunun şaşmaz bekçileri,kaleleri...

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com
selamun aleykum konu konu gidelim demişsiniz de kardeşim msj ın tamamına cvp vermemişsiniz veda hutbesiyle ve şeyhlerin cihada katkısıyla ilgili bölüme vereceğiniz cevabı merak ediyorum açıkcası dier cvpladıgınız konuyla ilgili size cvp veemiyorum çünkü msj ı yazan yakınım su an yanımda deil ve ben cvp verebilecek kadar bilgi sahibi deilim ama bi kaç gün sora Rabbim izin verirse cvplama fırsatı bulur inşallah.
Ve Aleyküm Selam...

Mihrace24

Kayıtlı Kullanıcı
Kardeşim,tarikat yolcuların Kurandan ve Sünnetten gayrı bellemeyin,tanışın,araştırın...
Fatih Sultan Mehmedi,Yavuz Sultan Selimi,Abdülhamid Hanı,İmam-ı Nakşıbendiyi,Abdülkadir-i Geylaniyi,İmam-ı Rabbaniyi,Meylana Halid-i Bağdadiyi,Hz Mevlanayı,Yunusu,İmam-ı Azamı,Hasan-ı Basriyi...Göerceksiniz,yolları sadece ve sadece KURAN VE SÜNNET...Onlar Nizam-ı Alem,İlai Kelimetullah davasının önderleri...Allahcc ve Resul yolunun şaşmaz bekçileri,kaleleri...

kardeşim rabıta konusunda ne dersiniz?gözlerimizi kapatıp neden Allah ın bizi bağışlayacağını Peygamber (sav)şefaatini hayal etmeyiz de şeyhi hayal ederiz?

Mihrace24

Kayıtlı Kullanıcı
merak ettiğim bi ikinci konu efendimiz(sav)kendisine hizmet ettirirmiydi,herşeyin en iyisini yer içer,lüks içindemi yaşardı bu şekilde yaşamak sünnete aykırı deilmidir?

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com
kardeşim rabıta konusunda ne dersiniz?gözlerimizi kapatıp neden Allah ın bizi bağışlayacağını Peygamber (sav)şefaatini hayal etmeyiz de şeyhi hayal ederiz?
Sence neden olabilir...Onlar kendilerini Allah yerinemi koyuyorlar....
Bizzat yaşadığım bir hakikatten bahsedeyim...
O zamanlar nişanlım,şimdi hanımım bazı mezhepsiz-Tasavvuf düşmanı arkadaşlardan eyliyaların Allahlık tasladıklarını vs vs işitmiş,elinden geldiğince onlara etmeyin,Allah dostlarına iftira etmeyin dediysede laf anlatamamış...Konuyu bana anlattı.O gün rüyamda,durmadan Kuranı Kerim okunuyor,evliya mezarlarının önünden geçirildim,ve ve ve evliya mezarlarından sonra Peygamberimizin mezarı başına getirildim...Bana beyan olunan rüyamda, o evliyaların bizleri Allaha ve Resulüne götürdüğü...Ve Allah dostlarına kara çalanları ne kötü akıbet beklediği...
Şükürler olsun Allaha ki bunu da bana ihsan etti...
Tabi rüyadır,beni bağlar...
Sinelerin simalarda ifade edildiği buyruluyor,Allahcc dostları Allahı hatırlatır buyruluyor...
Müslüman Müslümanın kardeşidir buyruluyor...
Allah dostları bizim her konuda önderlerimizdir,pak olanlarımızdır,Allaha en yakın olanlarımızdır...
Onların yüzleri dost meclisleridir...
Allahcc hayallere sığmaz...
Allahcc akıllara sığmaz...
Allahın nazarı kalbedir...
Ki rabıta farz değil...
Bir yöntem meselesidir...
Allahı aralıksız hatırında tutanları ,Allah için hatırında tutmaktır...
Allahcc dostlarının hali GÖRÜNÜŞTE SENİNLEDİR,AMA ALLAHLADIR...
HUZURDA BAYRAĞINI KALE BURCUNDA DALGALANDIRMAKTADIR...
Allahcc onların gören gözüdür...
Allahcc onların dostudur,düşmanlarının düşmanıdır...
Vesselam...Veddua....

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com
merak ettiğim bi ikinci konu efendimiz(sav)kendisine hizmet ettirirmiydi,herşeyin en iyisini yer içer,lüks içindemi yaşardı bu şekilde yaşamak sünnete aykırı deilmidir?
Anamız,babamız sana feda olsun ya Resulullah...
Binler başımız olsada sana feda olsun ya Resuullah...
Ayağına diken batacağına kellemiz uçurulsun ya Resulullah...
Müslümanlar kardeşiz,birbirimizin emrine amadeyiz...
Yolumuz ve akidemiz uğrunda birbirimize canımızı veririz...
Allah Resulüne hizmet etmek için canlarını bile verirlerdi,ama sizin bahsettiğiniz manada değil...
Bir an ayrı kalsalar Ondan, kan kusarlardı,özlem çekerlerdi...
Bilal-ı Habeşi RA,Peygamberimiz vefat edince yerini yurdunu terketti,Onunla hatırları olan beldede onsuz dayanamam dedi...
Peygamberimiz yanında ümmeti herşeyden değerliydi...
Ümmetine kol-kanat geredi herdaim...
Ümmetim derdi her yerde,ümmetim,ümmetim,ümmetim...Ne istersin denilince,ÜMMETİM derdi...
Lüks Sünnetullaha aykırıdır...
Yanlıştan misal olmaz,yalnış yapanlar yolumuzun tıkayıcılardır,yolumuzu kesenleri yolumuzdan süpürmek gerektir...
Vesselam...Veddua...

Mihrace24

Kayıtlı Kullanıcı
Sence neden olabilir...Onlar kendilerini Allah yerinemi koyuyorlar....
Bizzat yaşadığım bir hakikatten bahsedeyim...
O zamanlar nişanlım,şimdi hanımım bazı mezhepsiz-Tasavvuf düşmanı arkadaşlardan eyliyaların Allahlık tasladıklarını vs vs işitmiş,elinden geldiğince onlara etmeyin,Allah dostlarına iftira etmeyin dediysede laf anlatamamış...Konuyu bana anlattı.O gün rüyamda,durmadan Kuranı Kerim okunuyor,evliya mezarlarının önünden geçirildim,ve ve ve evliya mezarlarından sonra Peygamberimizin mezarı başına getirildim...Bana beyan olunan rüyamda, o evliyaların bizleri Allaha ve Resulüne götürdüğü...Ve Allah dostlarına kara çalanları ne kötü akıbet beklediği...
Şükürler olsun Allaha ki bunu da bana ihsan etti...
Tabi rüyadır,beni bağlar...
Sinelerin simalarda ifade edildiği buyruluyor,Allahcc dostları Allahı hatırlatır buyruluyor...
Müslüman Müslümanın kardeşidir buyruluyor...
Allah dostları bizim her konuda önderlerimizdir,pak olanlarımızdır,Allaha en yakın olanlarımızdır...
Onların yüzleri dost meclisleridir...
Allahcc hayallere sığmaz...
Allahcc akıllara sığmaz...
Allahın nazarı kalbedir...
Ki rabıta farz değil...
Bir yöntem meselesidir...
Allahı aralıksız hatırında tutanları ,Allah için hatırında tutmaktır...
Allahcc dostlarının hali GÖRÜNÜŞTE SENİNLEDİR,AMA ALLAHLADIR...
HUZURDA BAYRAĞINI KALE BURCUNDA DALGALANDIRMAKTADIR...
Allahcc onların gören gözüdür...
Allahcc onların dostudur,düşmanlarının düşmanıdır...
Vesselam...Veddua....

aracıya neden ihtiyaç duyuyoruz Rabbimiz gizli ve aşikar olan herşeyi biliyor.Rabbimiz bize şah damarımızdan daha yakın ve buyuruyor ki "BANA DUA EDİN SİZE İCABET EDEYİM"Allah ın kelamını ve Efendimiz (sav)yaşayışını hayatımıza uygularsak başka bir şeye neden ihtiyaç duyalım ki?dediğiniz gibi ise sahabiler de rabıta yapmışlarmı?rabıta tabiki farz deildir farz RABBİMİZİN yapılmasını kesin olarak emrettiği ibadetlere denir değilmi

Mihrace24

Kayıtlı Kullanıcı
Anamız,babamız sana feda olsun ya Resulullah...
Binler başımız olsada sana feda olsun ya Resuullah...
Ayağına diken batacağına kellemiz uçurulsun ya Resulullah...
Müslümanlar kardeşiz,birbirimizin emrine amadeyiz...
Yolumuz ve akidemiz uğrunda birbirimize canımızı veririz...
Allah Resulüne hizmet etmek için canlarını bile verirlerdi,ama sizin bahsettiğiniz manada değil...
Bir an ayrı kalsalar Ondan, kan kusarlardı,özlem çekerlerdi...
Bilal-ı Habeşi RA,Peygamberimiz vefat edince yerini yurdunu terketti,Onunla hatırları olan beldede onsuz dayanamam dedi...
Peygamberimiz yanında ümmeti herşeyden değerliydi...
Ümmetine kol-kanat geredi herdaim...
Ümmetim derdi her yerde,ümmetim,ümmetim,ümmetim...Ne istersin denilince,ÜMMETİM derdi...
Lüks Sünnetullaha aykırıdır...
Yanlıştan misal olmaz,yalnış yapanlar yolumuzun tıkayıcılardır,yolumuzu kesenleri yolumuzdan süpürmek gerektir...
Vesselam...Veddua...

Tabiiki hizmetten kastım bu deil.Peki şeyhlerin her hizmetlerini müridlere gördürmelerinin nedeni nedir?yada bu insanlar hizmet hizmet diye neden koşuştururlar hizmet yapınca ne kazanırlar bunun yerine kendi kişisel işlerini yapıp kalan vakitlerinde hizmet edeceklerine nafile ibadet etseler daha makbul değilmidir?

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com
aracıya neden ihtiyaç duyuyoruz Rabbimiz gizli ve aşikar olan herşeyi biliyor.Rabbimiz bize şah damarımızdan daha yakın ve buyuruyor ki "BANA DUA EDİN SİZE İCABET EDEYİM"Allah ın kelamını ve Efendimiz (sav)yaşayışını hayatımıza uygularsak başka bir şeye neden ihtiyaç duyalım ki?dediğiniz gibi ise sahabiler de rabıta yapmışlarmı?rabıta tabiki farz deildir farz RABBİMİZİN yapılmasını kesin olarak emrettiği ibadetlere denir değilmi
Sizin mantıktan gidelim,özür dileyerek...
Aracıya gerek yoktu,Allahcc,Peygamberleri niye gönderdiki...Eminönünden Haydarpaşaya araçsız geçebilirmisin...
Allahccün yolunun teşvikçileri Allaha bizleri götürenlerdir...
Onlar Allah dostlarıdır...
Sahabeler Peygamberimizi hiç biran hatırlarından çıkarmamışlarki...Bütün herşey Rabbimizin kesin olarak yapılmasını emir buyurdukları farzları gerçekleştirmek içindir,değeri bundandır,müstakil bir değrinden dolayı değildir...
Allahcc ve Resülü içindir herşey...
Herşeyi Allahcc rızasına vesile edebildiğin kadar gerçek ve derin Müslümansındır...
Ayrıca bir değeri yoktur....

Mihrace24

Kayıtlı Kullanıcı
gördüğümü söylüyorum kardeşim evlerinin kapılarından geçerken eşyalardan bile ne derece lüks bi yaşantı olduğu görülebiliyor müridlerse koğuslarda balık istifi yatıyor aramızdaki fark nedir?Rabbimizin katında kimin üstün olduğunu nerden bilebiliriz?ha bi dier konuda yenilen yemişlerin kalanları yada kabukları getiriliyor onlar da kapışılıyor.sahabiler Peygambeimiz (SAV)abdest suyunu alır içerler yüzlerine sürerlermiş ama dediğim gibi Peygamber (sav)in

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com
Tabiiki hizmetten kastım bu deil.Peki şeyhlerin her hizmetlerini müridlere gördürmelerinin nedeni nedir?yada bu insanlar hizmet hizmet diye neden koşuştururlar hizmet yapınca ne kazanırlar bunun yerine kendi kişisel işlerini yapıp kalan vakitlerinde hizmet edeceklerine nafile ibadet etseler daha makbul değilmidir?
Kalp muhtardır...
Orda vardır bir Allah rızası,sen oraya koşarsın,burda vardır bir Allahcc rızası,ben buraya koşarım...
Müslümanın ferasetinden korkunuz,çünkü o Allahın nuruyla nazar eder buyruluyor...
Müslümanın feraseti....
Müslüman feasetli adamdır....
Ferasetinle bakarsın o hizmette Allahcc rızası varmı,var dersen canla-başla yola koyulursun...
Gaye Allahcc rızası olsunda bir yolunu-yordamını bulursun...
Gerçeğiyle-sahtesini ayırdedersin....
Çilesini çektirmediğim hiçbir şeyi nasip etmem buyruluyor...Allahcc ve Resulü yolnuda çilemiz,cehdimiz,cihadımız,takvamız,aşkımız,vecdimiz,ferasetimiz,basiretimiz kadar hakederiz...
Vesselam...Veddua...

Mihrace24

Kayıtlı Kullanıcı
Sizin mantıktan gidelim,özür dileyerek...
Aracıya gerek yoktu,Allahcc,Peygamberleri niye gönderdiki...Eminönünden Haydarpaşaya araçsız geçebilirmisin...
Allahccün yolunun teşvikçileri Allaha bizleri götürenlerdir...
Onlar Allah dostlarıdır...
Sahabeler Peygamberimizi hiç biran hatırlarından çıkarmamışlarki...Bütün herşey Rabbimizin kesin olarak yapılmasını emir buyurdukları farzları gerçekleştirmek içindir,değeri bundandır,müstakil bir değrinden dolayı değildir...
Allahcc ve Resülü içindir herşey...
Herşeyi Allahcc rızasına vesile edebildiğin kadar gerçek ve derin Müslümansındır...
Ayrıca bir değeri yoktur....

sizinde dediğiniz gibi Allah bize bizim dinimize son dine son peygamberi aracı olarak gönderdi son dinde son kitapta son eygamberin aracılığıyla tamamlandı ve efendimiz bize Kuran ve sünnete sarılmamızı vasiyet etti.Haşa bunlar bize yeterli gelmezmi

Mihrace24

Kayıtlı Kullanıcı
Kalp muhtardır...
Orda vardır bir Allah rızası,sen oraya koşarsın,burda vardır bir Allahcc rızası,ben buraya koşarım...
Müslümanın ferasetinden korkunuz,çünkü o Allahın nuruyla nazar eder buyruluyor...
Müslümanın feraseti....
Müslüman feasetli adamdır....
Ferasetinle bakarsın o hizmette Allahcc rızası varmı,var dersen canla-başla yola koyulursun...
Gaye Allahcc rızası olsunda bir yolunu-yordamını bulursun...
Gerçeğiyle-sahtesini ayırdedersin....
Çilesini çektirmediğim hiçbir şeyi nasip etmem buyruluyor...Allahcc ve Resulü yolnuda çilemiz,cehdimiz,cihadımız,takvamız,aşkımız,vecdimiz,ferasetimiz,basiretimiz kadar hakederiz...
Vesselam...Veddua...
kardeşim biz beşire hizmetlemi ibadetlemi Allah ın rızasını kazanabiliriz?şeyhler şöyle dursun hanımları kızları gelinleri bunlara ne dersiniz bu insanların elleri ayakları tutmaz mı hizmetlerini oraya gelen insanlar görürler?

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com
gördüğümü söylüyorum kardeşim evlerinin kapılarından geçerken eşyalardan bile ne derece lüks bi yaşantı olduğu görülebiliyor müridlerse koğuslarda balık istifi yatıyor aramızdaki fark nedir?Rabbimizin katında kimin üstün olduğunu nerden bilebiliriz?ha bi dier konuda yenilen yemişlerin kalanları yada kabukları getiriliyor onlar da kapışılıyor.sahabiler Peygambeimiz (SAV)abdest suyunu alır içerler yüzlerine sürerlermiş ama dediğim gibi Peygamber (sav)in
Yanlıştan misal olmaz...
Komşusu aç yatarken tok yatan bizden değildir buyruluyor...
Yanlış misaller var diye yolumuza kara çalamayız değilmi kardeşimiz...
Zaten bu yanlış tatbikattan değilmidir ki,Ümmetin ahvali permü perişan...
Siz kendi hakkınızdaki hükmü değiştirmedikçe,ben hakkınızdaki hükmü değiştirmem buyruluyor...
Nasılsanız,öyle idare edilirsiniz buyruluyor...
Bize düşen dosdoğru yolumuzda dosdoğru tatbikat...
Aşıklık davasında bulunmak kolaydır,ona delil ve bürhan lazımdır denilmiş...
İslam aşkımızı,ALLAH ve RESUL SEVDAMIZI GERGEF GERGEF İŞLEMEZSEK HİÇBİRŞEY DÜZELMEZ...
Yanlışa karşı çıkmak,doğruyu reddetmekle değil,doğruyu hayatımıza büsbütün aksettirmekle olur....
Vesselam...Veddua..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt