Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Müslümanlar Beyazıt Meydanına... (1 Kullanıcı)

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com
sizinde dediğiniz gibi Allah bize bizim dinimize son dine son peygamberi aracı olarak gönderdi son dinde son kitapta son eygamberin aracılığıyla tamamlandı ve efendimiz bize Kuran ve sünnete sarılmamızı vasiyet etti.Haşa bunlar bize yeterli gelmezmi

Senin fonksiyonun ne o zaman...
Deminden beridir yazışıyoruz...
Eğerki Allahcc rızasıysa gayemiz en güzel bir işe aracılık etmiş olmuyormuyuz...
İşte ne güzel bir aracılık...
Son peygamberin ümmeti olarak bizlere de düşan vazife Onun yoluna ümmetlik liyakatiyle yolcu olmamızdır...
Kıyamet kopmadı henüz ve biz boşuna yaratılmadık...Allahın kulu ve Resulünün ümmetiyiz....
Elimiz boş gitmemeliyiz....

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com
kardeşim biz beşire hizmetlemi ibadetlemi Allah ın rızasını kazanabiliriz?şeyhler şöyle dursun hanımları kızları gelinleri bunlara ne dersiniz bu insanların elleri ayakları tutmaz mı hizmetlerini oraya gelen insanlar görürler?

En büyük Allah dostları en boynubükük Allahcc sevdalılarıdır....
Kisralar yolkesenlerdir....

Mihrace24

Kayıtlı Kullanıcı
Yanlıştan misal olmaz...
Komşusu aç yatarken tok yatan bizden değildir buyruluyor...
Yanlış misaller var diye yolumuza kara çalamayız değilmi kardeşimiz...
Zaten bu yanlış tatbikattan değilmidir ki,Ümmetin ahvali permü perişan...
Siz kendi hakkınızdaki hükmü değiştirmedikçe,ben hakkınızdaki hükmü değiştirmem buyruluyor...
Nasılsanız,öyle idare edilirsiniz buyruluyor...
Bize düşen dosdoğru yolumuzda dosdoğru tatbikat...
Aşıklık davasında bulunmak kolaydır,ona delil ve bürhan lazımdır denilmiş...
İslam aşkımızı,ALLAH ve RESUL SEVDAMIZI GERGEF GERGEF İŞLEMEZSEK HİÇBİRŞEY DÜZELMEZ...
Yanlışa karşı çıkmak,doğruyu reddetmekle değil,doğruyu hayatımıza büsbütün aksettirmekle olur....
Vesselam...Veddua..
bilmeden etmeden gittik gördüklerimiz bunlardı kardeşim haliyle hiç bi sıcaklık hissedemedim kendimi ne kadar zorladıysam da. çok arastırdığım okuduğum söylenemez okuduğumuda burda okuyup ilerde unutuyorum malesef ama sık sık size akşam ki msj ı yazan kardeşimi dinliyorum yeni yeni araştırma yolunda adımlar atıyorum.en azından her duyduğuma inanmıyorum artık soruyorum

Mihrace24

Kayıtlı Kullanıcı
Senin fonksiyonun ne o zaman...
Deminden beridir yazışıyoruz...
Eğerki Allahcc rızasıysa gayemiz en güzel bir işe aracılık etmiş olmuyormuyuz...
İşte ne güzel bir aracılık...
Son peygamberin ümmeti olarak bizlere de düşan vazife Onun yoluna ümmetlik liyakatiyle yolcu olmamızdır...
Kıyamet kopmadı henüz ve biz boşuna yaratılmadık...Allahın kulu ve Resulünün ümmetiyiz....
Elimiz boş gitmemeliyiz....

Evet kardeşim eli boş deil dinimizi geldiği gibi koruyarak gitmeliyiz."islam garib olarak başladı,başladığı hale geri dönecektir.o halde müjdeler olsun gurabaya/gariplere!"(Müslim Kitabul iman)

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com
bilmeden etmeden gittik gördüklerimiz bunlardı kardeşim haliyle hiç bi sıcaklık hissedemedim kendimi ne kadar zorladıysam da. çok arastırdığım okuduğum söylenemez okuduğumuda burda okuyup ilerde unutuyorum malesef ama sık sık size akşam ki msj ı yazan kardeşimi dinliyorum yeni yeni araştırma yolunda adımlar atıyorum.en azından her duyduğuma inanmıyorum artık soruyorum

Sen yan kardeşim...
Sen örnek ol...
Allah Resulü zamanında örnek alınacaklar vardı...
İyi insanların yaşadığı zamanlarda güzel örnekler vardı...
Bizlerse bomboş bir devirdeyiz...
İçindeki iman korunu kendin ateşlemek zorundasın...
İşte gerçek Müslüman ve Müslümanlık dedirttikmi iş tamamdır...
Ahiretimiz için,ebedi hayat için...
Her şey göze alınmaya değer...
Ben bir iman ateşi olmalıyım ki herkesi yakabilmeliyim...
Bir türlü tutuşamadık...
Nefsin ve şeytanın pençesinde debelenip duruyoruz...
Herkes halinden menmun,oh ne ala...
Halbuki zihin muhasebesi lazım...
Allahın rızası için bu yalan dünyayı kendimize zından edebilmeliyiz...
Serden,yardan,maldan geçebilmeliyiz....
Rabbimiz bildikleriyle amel edenlerden eylesin...
Bildikleriyle amel edenlere bilmediklerini öğretirim buyruluyor...
Izdırabını çektirmediğim hiçbir şeyi kuluma nasip etmem buyruluyor...
Allahcc,ıstırap çekenlerden eylesin...
Sizden öncekilerin çektiklerini çekmedikçe cennete gidebileceğinizimi zannedirsiniz buyruluyor...
Ne çektik,eskilerin çektiklerine benzeyen,çekmedikki haketmedik...
Allahcc ve Resulü için Bolu zındanında 13 yıldır idamlık ve müebbetlik olarak yatan Kumandan Salih Mirzabeyoğlu şöyle buyuruyor...
BİRBİRİNİZİ SEVMEDİNİZ,ALLAHDA İHSAN ETMEDİ...

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com
Evet kardeşim eli boş değil dinimizi geldiği gibi koruyarak gitmeliyiz."İslam garib olarak başladı,başladığı hale geri dönecektir.O halde müjdeler olsun gurabaya/gariplere!"(Müslim Kitabul iman)
Gönlüne bereket gönüldaş...
Rabbimize emanetsin...
O en güzel vekildir...
BESMELE...SELAM...DUA...

Mihrace24

Kayıtlı Kullanıcı
Rabbim inşallah doğruyu bildirsin bilipte amel edenlerden eylesin kardeşim sizde Allah a emanetsiniz.

kurt26

Yasaklı Kullanıcı
Tabiiki hizmetten kastım bu deil.Peki şeyhlerin her hizmetlerini müridlere gördürmelerinin nedeni nedir?yada bu insanlar hizmet hizmet diye neden koşuştururlar hizmet yapınca ne kazanırlar bunun yerine kendi kişisel işlerini yapıp kalan vakitlerinde hizmet edeceklerine nafile ibadet etseler daha makbul değilmidir?

nefsin 7 derecesi vardır. hizmet ettikce ahlaklanır ve nefsine uymazsın.ilim irfan öğrenirsin.
tabiki şimdiki zamanda şeyh bulana helal olsun.
bu devir kötü devir herşey sahteleşti.
hizmet dediğiniz şey zaten şeyhlerde nefse uymamak ,çalışmak, mesala Yunus Emre hz şeyhinin isteği üzerine kaç yıl odun kesti.ilim öğrendi.çalışmayana nerde yatak nerde ekmek var ?

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com
Mübarek'in gidişine üzülen tek ülke!,İSRAİL
images

18 gündür Mısırlılar sokaklarda. Tahrir Meydanı'nda toplanan milyonlar Mübarek'in gitmesi için günlerce protesto gösterileri düzenledi. Sonunda Mübarek pes etti ve 30 yıllık koltuğunu bıraktı, istifa etti.

Bu istifaya en çok züzülen ülke ise hiç kuşkusuz İsrail oldu.

Mübarek'in gidişiyle bölgede tek bir müttefiki kalmayan İsrail daha da yanlızlaştı. Mübarek'in istifası sonrası İsrial cephesinden gelen ilk açıklama ise 'Mısır'la yapılan barış anlaşmasının bozulmamasını istiyoruz..' oldu.

İSRAİL'İN ESKİ MISIR BÜYÜKELÇİSİ ZVİ MAZEL: İSRAİL'İN BAŞI DERTTE"

İsrail'in eski Mısır Büyükelçilerinden Zvi Mazel, Mısır Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek'in istifasının ardından, İsrail'in endişelenmesi için pek çok nedenin bulunduğunu belirterek, "İsrail'in başı dertte" dedi.

Mazel, Ynet haber sitesine yaptığı açıklamada, "Bitti, Mısır artık (bölgede) bir süper güç değil" deyip, Türkiye ve İran'ın yol alırken, Mısır'ın bölgedeki konumunu tümüyle kaybettiğini ifade etti.

Mübarek'in olduğu dönemde İsrail'in bölge ile ilişkilerinde herhangi bir boşluk olmadığını kaydeden Zvi Mazel, "Şimdi başımız büyük dertte" diye konuştu.

İsrail'in endişelerine de değinen Mazel, endişelenmek için pek çok neden bulunduğunu, stratejik açıdan İsrail'in şimdi düşmanca bir durumla karşı karşı olduğunu ve pragmatik, ılımlı bir devleti idare edecek kimsenin kalmadığını belirtti.

Mazel, bundan sonraki aşamada Mısır'da parlamentonun dağıtılıp, yeni seçimlere gidileceğini, doğal olarak muhalefetin de bu seçimlere katılmak isteyeceğini ve "Müslüman Kardeşler'in de elbette harekete geçeceğini" ifade etti.

Mısır'da yeni hükümetin kurulmasının zaman alacağını kaydeden Zvi Mazel'e göre, Mısır'da yeni bir rejimin işbaşına gelmesi bir ile 3 yıl arasında bir süre alabilecek.

Mısır'da askeri yönetimin anlamına da değinen Mazel, "Bu, tamamen yeni bir dünya...Bilinmeyen bir dünya..." dedi ve askeri bir sürecin, sivil iktidardan bütünüyle farklı olacağını dile getirdi.

İsrail'in eski Mısır Büyükelçisi, ülkesinin önümüzdeki yıllarda Mısır'la ilişkilerinin kaderi konusunda ise bir tahmin yapmanın zor olduğunu söyledi. Mısır Silahlı Kuvvetler Yüksek Konseyi'nin başına getirilen General Muhammed Hüseyin Tantavi'nin (75) şimdilik "de facto" başkan olduğunu da belirterek, "Tantavi iyi ama stratejik durum, bizim çok bilmediğimiz kuvvetlerden de oluşur. Ordu, çok muhtemelen (İsrail'le) barış anlaşmasını sürdürecek. Ama, bizim şimdi göremediğimiz gelişmeler de olacaktır" dedi.

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com
Tahrir Meydanı: Mübarek'i devirdik

images

Mısır Devlet Başkanı Hüsnü Mübarek'in yönetimi orduya devrederek istifa etmesinin ardından Kahire'de Tahrir Meydanı'ndaki göstericiler sevinç gösterilerine başladı. Kalabalık 'Rejimi devirdik' şeklinde slogan atıyor.

Mısır Devlet Başkanı Hüsnü Mübarek'in yönetimi orduya devrederek istifa etmesinin ardından Kahire'de Tahrir Meydanı'ndaki göstericiler sevinç gösterilerine başladı. Kalabalık "Rejimi devirdik" şeklinde slogan atıyor.
Mübarek'in istifasının ardından kalabalık bayraklar sallayarak, sloganlar atarken, şehrin her yerinden de korna sesleri duyuluyor.

Tevhid Davası

Yasaklı Kullanıcı
Web Sitesi
www.tevhidvesunnet.com
Bir tağut gitti yerine başka bir tağut geldi.Eski tağut tek başına karar alıyordu bu yeni tağutar ortaklaşa karar alacaklar yani demokrasi ile yönetecekler..Sonuç ne islami rejim mi ? hayır.İhvanul Müslimin yöneticileri açıklama yaptı islami bir rejim kurmayacağız diye.Peki bu laiklerin demokratların ayaklanmasını bize islami bir ayaklanmaymış gibi gösteren cahillerin hiç yüzü kızarıyor mu ? Hayır kızarmaz onlara göre yeterki birileri ayaklansın harici mantığı işte kimin ne için ne niyetle ayaklandığı önemli değil...

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com
Suud ve İsrail ittifakı Mübarek'i Kurtaramadı!
images

ABD Mısırda ki Halk'ın kararlılığı karşısında Mübarek ile aerık yola devam edilemeyeceğini anlayarak desteğini kuklasından çekince işler epeyce karışmış görünüyor.Suud ve İsrail'in Mübarek'i kurtarma planları fayda vermeyince bu 3 devlet adeta birbirini yemiş.
images

İsrail yönetimi, “Hüsnü Mübarek giderse kaos olur” dedi, Suudi Kralı Abdullah, ABD Başkanı Obama’ya “Ortadoğu’da bütün dengeleri sarsıyorsun. Mübarek’in devrilmesi düşünülemez” uyarısını yaptı. Ancak ABD, kendisini dinlemeyen kuklası Hüsnü Mübarek’in ipini çekti.
images

Hüsnü Mübarek TV ekranlarına iki haftada 3’üncü kez çıktığında uluslararası haber ajansları, gazeteler, televizyonlar, hatta ABD Başkanı Obama bile Mısır liderinin istifasını açıklayacağından emindi. Ancak öyle olmadı. Mübarek hem de ABD’yi direkt olarak hedef alan bir dil kullanarak, “Dışarıdan gelen emirlere boyun eğmeyeceğim” dedi. Böylece Mübarek’in konuşmasından sadece birkaç saat önce Michigan Üniversitesi’nde yaptığı konuşmada Mısır liderini uğurlayan ve Mısır’da tarihi bir değişim yaşandığını söyleyen ABD Başkanı Barack Obama’yı da çok kızdırdı. İki eski müttefik arasında bu kadar büyük bir çekişme yaşanmasına sebep olan olayların perde arkasını ise İsrail istihbaratına yakınlığıyla bilinen Debka sitesi aydınlattı. Buna göre, Obama özel temsilcisini Mısır’a göndererek Mübarek’ten görevi bırakmasını istemesine rağmen Mısır lideri ABD’ye “Bu iş benim istediğim şekilde olacak” tepkisini gösterdi. Obama’nın, “O zaman Mısır’a her yıl verdiğimiz 1.3 milyar doları unut“ tehdidi de işe yaramadı.
images

Mübarek cesaret aldı

Durumdan çok rahatsız olan Suudi Kralı Abdullah, Obama’yı arayarak, “Ortadoğu’da tüm dengeleri sarsıyorsun, bölge kaosa sürükleniyor. Mübarek’ten desteğini çekemezsin. Yardımı sen vermezsen ben veririm” dedi. Bu, Debka’ya göre bir Arap liderinin bir Amerika Başkanı’na karşı yaptığı en sert konuşmaydı. Abdullah’ın telefon listesindeki bir sonraki isim Mübarek oldu. Mübarek’e destek mesajını ve ABD Başkanı’na uyarısını anlattı. Suudi Kralı’ndan destek alan Mübarek de Mısır tarihinde ilk kez TV ekranlarından ABD’ye kafa tuttu ve “gitmiyorum” dedi. Abdullah’ın bu desteği ve İsrail yönetiminden protestoların ilk gününden itibaren gelen, “Mübarek devrilirse Ortadoğu’da kaos olur” şeklindeki destek mesajlarına rağmen Obama bu iki yakın müttefikini gözardı ederek Mısır rejiminden tüm desteğini çekti. Amerikan yardımına muhtaç olan Mısır ordusunun Devlet Başkanı Hüsnü Mübarek’i istifa etmeye zorlamak dışında bir seçeneği kalmadı. Mısır Genelkurmay Başkanı Sami İnan, ABD ordusu ile çok yakın ilişkileriyle bilinen bir isim.
images

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com
Bir tağut gitti yerine başka bir tağut geldi.Eski tağut tek başına karar alıyordu bu yeni tağutar ortaklaşa karar alacaklar yani demokrasi ile yönetecekler..Sonuç ne islami rejim mi ? hayır.İhvanul Müslimin yöneticileri açıklama yaptı islami bir rejim kurmayacağız diye.Peki bu laiklerin demokratların ayaklanmasını bize islami bir ayaklanmaymış gibi gösteren cahillerin hiç yüzü kızarıyor mu ? Hayır kızarmaz onlara göre yeterki birileri ayaklansın harici mantığı işte kimin ne için ne niyetle ayaklandığı önemli değil...
Kafirler,münafıklar,mürtedler,ehl-i bidat,ehl-i dalalet ve sapık mezhep mensupları Vahabi ve Rafiza sona yaklaşıyor...
Şimdilik İslam Devrim süreci tam netlik kazanmasa da İSLAM DEVRİMİ MUKADDERDİR,GİDİŞ MUTLAK İSLAM İNKILABINADIR BİİZNİLLAH...
KAFİRLER İSTEMESE DE ALLAHCC NURUNU TAMAMLAYACAKTIR....

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com

Kafirler,münafıklar,mürtedler,ehl-i bidat,ehl-i dalalet ve sapık mezhep mensupları Vahabi ve Rafiza sona yaklaşıyor...
Şimdilik İslam Devrim süreci tam netlik kazanmasa da İSLAM DEVRİMİ MUKADDERDİR,GİDİŞ MUTLAK İSLAM İNKILABINADIR BİİZNİLLAH...
KAFİRLER İSTEMESE DE ALLAHCC NURUNU TAMAMLAYACAKTIR....

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com
Gerizekâlılar Kervanı

be2d1f67c5739fabb1c66b35d43cb013.jpeg

Enes Mollaoğlu

Tunus ve Mısır olayları sebebiyle, hainlikler, cinlikler ve geri zekâlılıklar havada uçuşmaya başladı…

“Bin Uçağa Geri Zekâlı”… Bu sözü kim kime söyleyebilir? Sıradan bir insan, aptal bir insana hitabedebilir belki bu tür bir sözle.

Ama bu sefer farklı bir kişi, çok farklı(!) bir kişiye hitab ediyor bu cümleyle. First Lady Leyla Bin Ali, Tunus’tan kaçarken uçağa binmek istemeyen kocası Zeynelabidin Bin Ali’ye hitab ediyor: BİN UÇAĞA GERİ ZEKÂLI!..

Askeri bir yetkili Fransız Nouvel Observateur gazetesine meseleyi anlatırken şöyle diyor: “23 yıldır Tunus’u demir yumrukla yöneten Bin Ali, hazineye ait 1,5 ton altınla 14 Ocak’ta havaalanına gelen Leyla’ya “Beni bırak. Gitmek istemiyorum. Ülkemde ölmek istiyorum” dediğini anlatan askeri yetkili, First Lady’nin bu sözler karşısında “Bin şu uçağa geri zekâlı. Hayatım boyunca senin ahmaklıklarına katlanmak zorunda kaldım” diye çıkıştığını belirtti. O sırada havaalanında bulunan Polis Şefi Ali Şeriati de Leyla’dan yana tavır alarak, “Allah aşkına bin” dediği, bu sözlerden sonra Bin Ali’nin merdivenlerden yukarı itilerek Suudi Arabistan’a giden özel jete bindiği ifade edildi. Bin Ali ailesine uçağa binerken hiçbir askerin yardım etmediğini de sözlerine ekleyen yetkili, “Yanındaki tüm eşyaları kendileri uçağa taşıdı” diye konuştu.

Yolculuk boyunca Bin Ali’nin 10 dakikada bir pilota “Oğlum olaylar yatıştığında beni tekrar Tunus’a götüreceksin, değil mi? diye sorduğu, pilotun da “Elbette ben öyle talimat aldım” dediği ifade edildi.”

Görüyorsunuz değil mi? Ülkeleri bu geri zekâlı tipler yönetiyordu da, kimsecikler bir şey yapamıyordu. Niye? Çünkü bu geri zekâlıları Müslümanların başına batılı efendileri musallat etmişti de ondan. Şimdi batılılar kendi dertlerine düşünce insanlara nefes alma imkânı doğdu ve o haklarını derin nefeslerle kullanmaya başladılar.

Bütün diktatörlük ve yarı diktatörlüklere karşı derin nefes alma hakkımızı kullanacağız bundan böyle… Vâdeler dolmuştur. Bütün GERİ ZEKÂLILAR binin uçaklara!

GERİ ZEKÂLILAR KERVANINDA BİR FİRAVUN.

Mısır’ın kravatlı firavunu Hüsnü 18 gün direnmeyi başardı. Nedeni, efendilerinin ilk günler ondan vazgeçmeme niyeti, daha sonra da Suud’un küçük firavunundan aldığı destek.

ABD ilk etapta şaşırdı. Mübarek’i ne yapacaktı? Kurtarabilir miydi? Kurtarmalıydı, zira İsrail tehlikeye giriyordu. Fakat halk oyunu bozdu, ABD Firavun’a 30 senedir verdiği desteği çekti. Devreye Suud’un Firavunu girerek şöyle seslendi Obama’ya: “Ortadoğu’da bütün dengeleri sarsıyorsun. Mübarek’in devrilmesi düşünülemez”… İsrail yönetimi ise şöyle ciyaklıyordu: “Hüsnü Mübarek giderse kaos olur”…

Vah vah vah… Bu ne sevgi ah, bu ne ıstırab?

Şu notu da düşelim. Basında şöyle bir fırlamalığa şâhid oluyoruz; Mübarek gitmek istemiyordu da ABD zorla ipini çekti… Sevsinler.

İlk günler ABD Mübarek yanlısı. Olmak zorunda, çünkü Mısır’ın düşmesi İsrail’in mavhına kapı açar. Sonra; pabucun pahalı olduğunu gören ABD halkın iktidarına boyun eğmek zorunda kaldı.

Ama ordu yönetime el koydu, diyen geri zekâlılara da aldırış etmeyin… Su yolunu bulur… Bu olayların AHİR ZAMAN hakîkatiyle direk ilişkisi var… BEKLEYİN NELER GÖRECEKSİNİZ! Geri zekâlılar kervanına yakın duranlara uzak durun yeter.

YAHUDİ DEDİ Kİ: ŞİMDİ BAŞIMIZ BÜYÜK DERTTE

Mısır’ın çöküşü muazzam hâdiselere vesîle olacak… İsrail tedirgin. İçine kapanmış vaziyette. Konuşan pek yok Yahudi kesimde. Belki de ilk işaret fişeğini yakan İsrail’in eski Mısır büyükelçisi Zvi Mazel oldu.

Mazel, Ynet haber sitesine yaptığı açıklamada, “Bitti, Mısır artık (bölgede) bir süper güç değil.” deyip, Türkiye ve İran’ın yol alırken, Mısır’ın bölgedeki konumunu tümüyle kaybettiğini ifade etti.

Tabiî Mazel’in bu ifadelerini şöyle okumak lâzım; ABD ile işbirliği yaparak satın aldığımız Hüsnü sayesinde ne güzel bir düzen kurmuştuk. Her tarafı ne güzel bağlamış, Müslümanların canına ne güzel okuyorduk. Şimdi bütün bu imkânlar elimizden uçup gittiği gibi, geleceğimiz de kararmaya başladı. Biz şimdi ne yapacağız?

Bu minvalde bakın neler söylemiş Mazel:

“Mübarek’in olduğu dönemde İsrail’in bölge ile ilişkilerinde herhangi bir boşluk olmadığını kaydeden Zvi Mazel, “Şimdi başımız büyük dertte” diye konuştu.

İsrail’in endişelerine de değinen Mazel, endişelenmek için pek çok neden bulunduğunu, stratejik açıdan İsrail’in şimdi düşmanca bir durumla karşı karşıya olduğunu ve pragmatik, ılımlı bir devleti idare edecek kimsenin kalmadığını belirtti.”

Anlaşılıyor mu?

Gidiyoruz, diyor; gidiyoruz… Tepetakla olduk. Bundan böyle bizi kim kurtarabilir, diyor… Hem bu sefer ki, İsrail’in eski mazlum politikalarıyla ilgili de değil. Bu sefer, basbayağı zalimliklerinin hesabının sorulacağı endişesine kapıldılar.

Tez zamanda.

WWW.FURKANDERGİSİ.COM

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com
Ula, bu Tunus Diktatörü ve Mısır Firavunu yerinde kalsaymış,bu Vehabiler ne kadar sevinip,kına yakacaklarmış...
Onlara ve bütün küfür ehline bildiririz ki,
GİDEN ONLAR,GELEN BİZİZ...
BİZ BİZ BİZ,FATİHLERİN,YAVUZLARIN NESLİYİZ...
Laikliğide,demokrasiside,diktatörlüğüde,firavunluğuda,vehabiliğide yerin dibine batsın inşaALLAH...
TEK YOL İSLAM,
YA ŞERİAT YA ÖLÜM....

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt