Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

OKYANUSTAN BİR DAMLA.. (1 Kullanıcı)

RECEB-I KAMER

Kayıtlı Kullanıcı
RE: OKYANUSTAN BİR DAMLA..

emirdağ lahikası | | 79
bu zamanda insanlar, ihsanını, muhtaçlara çok pahalı satarlar.

sözler | lemeat | 670
madde rikkat peyda ettikçe,hayat şiddet peyda eder.

lem'alar | üçüncü lem'a | 23
lillah, livechillah, lieclillah rızası dairesinde hareket ediniz. o vakit sizin ömrünüzün dakikaları, seneler hükmüne geçer.

mesnevi-i nuriye | habbe | 110
ahirette seni kurtaracak bir eserin olmadığı takdirde, fani dünyada bıraktığın eserlere de kıymet verme.

münazarat | | 73
büyük işlerde yalnız kusurları gören, cerbezelik ile aldanır veya aldatır.

sözler | yirmi beşinci söz | 335
sadaka nasıl mal ile olur. ilim ile dahi olur. kavl ile, fiil ile, nasihat ile de oluyor.

lem'alar | yirmi altıncı lem'a | 255
ölüm firak değil, visaldir, tebdil-i mekandır, baki bir meyveyi sünbül vermektir.

sözler | yirmi birinci söz | 248
biliyor musun vesvesen neye benzer? musibete benzer. ehemmiyet verdikçe şişer. ehemmiyet vermezsen söner.

lem'alar | on yedinci lem'a | 126
hırs, hasaret ve muvaffakiyetsizliğin sebebidir..

mektubat | yirmi ikinci mektup | 262
hırs, sebeb-i mahrumiyettir; tevekkül ve kanaat ise, vesile-i rahmettir.

gurbetten

Kayıtlı Kullanıcı

SA ABI ALLAH RAZI OLSUN! ! ! INSALLAH BU PARAGRAFLARI OKUYUPTA UYGULAYABILENLERDEN OLURUZ SENDE VESILE OLDUGUN ICIN EMEGINE KARSILIK BOL BOL SEVAP ALIRSIN

sadaka nasıl mal ile olur. ilim ile dahi olur. kavl ile, fiil ile, nasihat ile de oluyor.

ABICIM SENIN HANENE SADAKA YERINE YAZILIR INSALLAH!NACIZANE BIZIDE DUALARINDA UNUTMA.MÜMININ MÜMINE DUASI DAHA MAKBUL IMIS.SELAMETLE.DEVAMINI BEKLIYORUZ.

Sabrinnisa

Kayıtlı Kullanıcı

RECEB-I KAMER yazdı:
Sabrinnisa yazdı:
ESSELAMU ALEYKÜM VE RAHMETULLAHİ VE BERAKATÜHÜ.ALLAH RAZI OLSUN KARDEŞİM.RİSALE-İ NURLAR SAHİDEN KOCAMAN BİR OKYANUS,BENZETME GÜZEL OLMUŞ:pO GÜZEL OKYANUSTAN DAHA ÇOOOOOOK DAMLA BEKLİYORUZ SENDEN.AEO
VE ALEYKÜMSELAM..AMİN İNŞAALLAH RABBİMİN RAZI OLDUĞU KULLARDAN OLABİLİRİZ..EVET NURLAR;KOCA BİR OKYANUS..EVET HEPİMİZİN İHTİYACI VAR BU RAHMET DAMLALARINA..RABBİM İZİN VERDİĞİ MÜDDETÇE EKLEMEYE ÇALIŞCAM..RABBİM BU BÜYÜK OKYANUSTAN İSTİFADE EDEBİLMEK VE HAYATIMIZA TATBİK EDEBİLMEK NASİB ETSİN BİZLERE..ALLAHA(c.c.)EMANET OLUN,HAYIRLI AKŞAMLAR..
AMİN DUANA KARDEŞ.AEOLASIN

ADALETIMAHZA

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.islamiportal.net

Hırs, hasaret ve muvaffakiyetsizliğin sebebidir..

S.A.KEŞKE ANLAYABİLSELER İNSANLAR.....SELAMETLE

RECEB-I KAMER

Kayıtlı Kullanıcı

gurbetten yazdı:

SA ABI ALLAH RAZI OLSUN! ! ! INSALLAH BU PARAGRAFLARI OKUYUPTA UYGULAYABILENLERDEN OLURUZ SENDE VESILE OLDUGUN ICIN EMEGINE KARSILIK BOL BOL SEVAP ALIRSIN

ABICIM SENIN HANENE SADAKA YERINE YAZILIR INSALLAH!NACIZANE BIZIDE DUALARINDA UNUTMA.MÜMININ MÜMINE DUASI DAHA MAKBUL IMIS.SELAMETLE.DEVAMINI BEKLIYORUZ.
VE ALEYKÜMSELAM ABLACIM..ALLAH(c.c.)RAZI OLSUN GÜZEL DULARINIZA GÖNÜLDEN AMİN DİYORUM..İNŞAALLAH SAMİMİYETLE UYGULAYABİLİRİZ..ABLACIM İNŞAALLAH DUA EDİCEM SİZLERDE DUA EDİN..FORMUN DEVAM ETMESİ KONUSUNDA TEREDDÜTE KAPILDIM..AZ ÖNCE BU FORMA BENZER Bİ FORM GÖRDÜM..GEÇEN SENE AÇILMIŞ AMA BEN DE YENİ GÖRDÜM..EĞER AÇMADAN ÖNCE GÖRSEYDİM AÇMAZDIM BU FORMU:(:(:(HAYIRLISI ABLACIM..
''MEVLA GÖRELİM NEYLER NEYLERSE GÜZEL EYLER..''

RECEB-I KAMER

Kayıtlı Kullanıcı

Sabrinnisa yazdı:
RECEB-I KAMER yazdı:
Sabrinnisa yazdı:
ESSELAMU ALEYKÜM VE RAHMETULLAHİ VE BERAKATÜHÜ.ALLAH RAZI OLSUN KARDEŞİM.RİSALE-İ NURLAR SAHİDEN KOCAMAN BİR OKYANUS,BENZETME GÜZEL OLMUŞ:pO GÜZEL OKYANUSTAN DAHA ÇOOOOOOK DAMLA BEKLİYORUZ SENDEN.AEO
VE ALEYKÜMSELAM..AMİN İNŞAALLAH RABBİMİN RAZI OLDUĞU KULLARDAN OLABİLİRİZ..EVET NURLAR;KOCA BİR OKYANUS..EVET HEPİMİZİN İHTİYACI VAR BU RAHMET DAMLALARINA..RABBİM İZİN VERDİĞİ MÜDDETÇE EKLEMEYE ÇALIŞCAM..RABBİM BU BÜYÜK OKYANUSTAN İSTİFADE EDEBİLMEK VE HAYATIMIZA TATBİK EDEBİLMEK NASİB ETSİN BİZLERE..ALLAHA(c.c.)EMANET OLUN,HAYIRLI AKŞAMLAR..
AMİN DUANA KARDEŞ.AEOLASIN
ALLAH(c.c.)RAZI OLSUN SİZ DE ALLAHA(c.c.)EMANET OLUN..

RECEB-I KAMER

Kayıtlı Kullanıcı

ADALETIMAHZA yazdı:
Hırs, hasaret ve muvaffakiyetsizliğin sebebidir..

S.A.KEŞKE ANLAYABİLSELER İNSANLAR.....SELAMETLE
[big]hırs, sebeb-i mahrumiyettir; tevekkül ve kanaat ise, vesile-i rahmettir.[/big]
S.ALEYKÜM ABLACIM ALLAH(c.c.)RAZI OLSUN..EVET GERÇEKTEN DE ÖYLE..HIRS SEBEB-İ HASARETTİR..RABBİM HIRS İLE HAREKET ETMEKTEN KORUSUN BİZLERİ..ALLAHA(c.c.)EMANET OLUN ABLACIM..

mustafa incesu

Kayıtlı Kullanıcı

ABİ ALLAH RAZI OLSUN BİZLERE KÜLLİYAT İKLİMİNDEN BİR ESİNTİ SUNDUĞUNUZ İÇİN.ALLAH YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN...

RECEB-I KAMER

Kayıtlı Kullanıcı

mustafa incesu yazdı:
ABİ ALLAH RAZI OLSUN BİZLERE KÜLLİYAT İKLİMİNDEN BİR ESİNTİ SUNDUĞUNUZ İÇİN.ALLAH YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN...
AMİN İNŞAALLAH RABBİM CÜMLEMİZDEN RAZI OLUR..TABİR ÇOK GÜZELDİ..KÜLLİYAT İKLİMİNDEN BİR ESİNTİ:)ALLAHA(c.c.)EMANET OL..İNŞAALLAH İSTİFADE EDENLERDEN OLURUZ..S.ALEYKÜM

RECEB-I KAMER

Kayıtlı Kullanıcı

[big]nihayetsiz hacat-ı insaniyeyi ihsan edecek, ancak nihayetsiz bir kudret ve muhit bir ilim sahibi olabilir. öyle ise, mabudiyete layık yalnız odur.[/big]

sözler | yirmi üçüncü söz | 289

gurbetten

Kayıtlı Kullanıcı

SÖZLER-Yirmi Birinci Söz

DÖRDÜNCÜ İKAZ

Ey sersem nefsim! Acaba şu vazife-i ubudiyet neticesiz midir? Ücreti az mıdır ki sana usanç veriyor? Halbuki bir adam sana birkaç para verse veyahut seni korkutsa, akşama kadar seni çalıştırır; ve fütursuz çalışırsın. Acaba bu misafirhane-i dünyada âciz ve fakir kalbine kut ve gınâ; ve elbette bir menzilin olan kabrinde gıda ve ziya; ve herhalde mahkemen olan mahşerde sened ve berat; ve ister istemez üstünden geçilecek Sırat köprüsünde nur ve burak olacak bir namaz neticesiz midir veyahut ücreti az mıdır?

ararat

Kayıtlı Kullanıcı

selamun aleyküm recep kardeşim ..Allah razı olsun inşallh paylaşımınız çok değerli ve çok güzel ..çıktı aldım hakkınızı helal edin
Allah a emanet olun ve selamun aleyküm

RECEB-I KAMER

Kayıtlı Kullanıcı

gurbetten yazdı:
SÖZLER-Yirmi Birinci Söz

DÖRDÜNCÜ İKAZ

Ey sersem nefsim! Acaba şu vazife-i ubudiyet neticesiz midir? Ücreti az mıdır ki sana usanç veriyor? Halbuki bir adam sana birkaç para verse veyahut seni korkutsa, akşama kadar seni çalıştırır; ve fütursuz çalışırsın. Acaba bu misafirhane-i dünyada âciz ve fakir kalbine kut ve gınâ; ve elbette bir menzilin olan kabrinde gıda ve ziya; ve herhalde mahkemen olan mahşerde sened ve berat; ve ister istemez üstünden geçilecek Sırat köprüsünde nur ve burak olacak bir namaz neticesiz midir veyahut ücreti az mıdır?
S.ALEYKÜM ABLACIM ALLAH(c.c.)RAZI OLSUN ABLACIM..BU GÜZEL KATILIMLARINIZI VE NURDAN DERSLERİ BEKLİYORUM İNŞAALLAH..ALLAHA(c.c.)EMANET OLUN ABLACIM..

RECEB-I KAMER

Kayıtlı Kullanıcı

ararat yazdı:
selamun aleyküm recep kardeşim ..Allah razı olsun inşallh paylaşımınız çok değerli ve çok güzel ..çıktı aldım hakkınızı helal edin
Allah a emanet olun ve selamun aleyküm
VE ALEYKÜMSELAM AMİN İNŞAALLAH RABBİMİN RAZI OLDUĞU KULLARDAN OLABİLİRİZ..BEĞENDİĞİNİZE SEVİNDİM..ESTAĞFİRULLAH BENİM Bİ HAKKIM YOKTUR VARSA DA HELAL OLSUN:)BU GÜZEL ESERLER(NURLAR) OKUNSUN,OKUTTURULSUN DİYE YAZILDI,YAZDIRILDI..İNŞALLAH FAYDALI OLUR BU VECİZELER DE..SİZ DE ALLAHA(c.c)EMANET OLUN..RABBİM İSTİFADE EDEBİLMEK NASİB ETSİN BİZLERE..

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı

Mektubatı İmam-ı Rabbani 534. Mektub

İnsanları Allah’a ulaştıran yol ikidir. Birinci yol, kurb-u nübüvvet’e taalluk eden yoldur. Asaleten bu yoldan ulaşanlar enbiyadır. Onlara salat ve selam olsun. Bir de onların ashab-ı kiramı... İkinci yol, kurb-u velayet’tir... Allah-ü Teala’nın umum veli kulları bu yoldan ulaşırlar. Bu yolun muktedası ve reisi Hz. Aliyyül Murteza’dır. Allah (cc) ondan razı olsun. Rasulullah’ın (sav) mübarek ayağı onun mübarek başı üzerinde gibidir. Hz. Hasan ,Hz. Hüseyin ve Hz. Fatıma bu makamda onunla ortaktırlar.Sonra sırasıyla Oniki İmam Hazeratının hayatta olanları bu ulvi vazifeyi yürütmüş, On İki İmam’dan sonra da bu ulvi vazife Abdulkadir Geylani’ye verilmiştir. Şu anlaşılmıştır ki , her kime bir feyz gelirse Hz. Şeyh Abdulkadir Geylani’nin tavassutu ile gelir. Kıyamete kadar bu vazife Hz. Şeyh Abdulkadir Geylani’ye verilmiştir. Kutuplardan olsun, nücebadan olsun, aktab olsun hepsi onun tavassutu ile Allah’a ulaşırlar...” (İmam-ı Rabbani,Mektubat, 534.Mektup)

Mektubatında öyle diyor hz imam-ı rabbani öyleki üzerinde bayağı düşündüm bu demek oluyorki her asırda müceddid olarak gelen islam alimlerine şeyh abdülkadir geylani hz leri üstad oluyor yardımcı oluyor kendi eliyle bu görevi onlara veriyor hem düşününce üstadın dahi mardin in cizre ilçesine gidişide şeyh hazretlerinden mana aleminde emir alarak olmuş hem bir mesneviye nuriyede geçen münacatında üstad şeyhim abdülkadir geylani diye duaya başlıyor bunlar bana üsta yazdığım kanaate ulaştırdı beni tabiki böyle ilmi konularda istidadım yok ama bu nurlu mektub beni böyle düşündürdü acaba siz kardeşlerimin düşünceleri nelerdir

esselamu aleyküm allaha emanet olun

RECEB-I KAMER

Kayıtlı Kullanıcı

sözler | on birinci söz | 117
[big]insaniyetin cihazatı, hayvan gibi hayat-ı dünyeviyeyi kazanmak için verilmemiş.[/big]

RECEB-I KAMER

Kayıtlı Kullanıcı

emirdağ lahikası | | 42
[big]cennet adamlar istediği gibi, cehennem de adam ister.
[/big]

RECEB-I KAMER

Kayıtlı Kullanıcı

sözler | onuncu söz | 54
[big]zalim izzetinde, mazlum zilletinde kalıp buradan göçüp gidiyorlar. demek bir mahkeme-i kübraya bırakılıyor.
[/big]

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt