Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

OKYANUSTAN BİR DAMLA.. (1 Kullanıcı)

gurbetten

Kayıtlı Kullanıcı
RE: OKYANUSTAN BİR DAMLA..

Bir çocuk büyütelim...

Bir aç doyuralim..

Bir sevgi besleyelim..

Bir sevda yeşertelim..

Bir kitap okuyalim..

Bir DUA edelim: yürekten..

Aminler arasında.

Bir dua... Sonra:

Yalvaralim O mühür sahibine..

Ve O´ndan yardım isteyelim...

Bir selam verelim..

Bir salavat getirelim..

Bir gönül rızası alalım..

Bir cümle yazalım..

Ve ne yaparsak, Allah için yapalım..

Bir gül yetiştirelim..

Bir gece olalım..

Bir gündüz çağıralım..

Bir kandil yakalım..

Bir mum ışığı olalım..

Bir düş kuralım..

Bir düşler ülkesine uçalım..

Bir hayal edelim..

Bir mecnun çağıralım..

Bir Bilal olalım..

Ve göğsümüzde taş yeşertelim..

Bir Sümeyye olalım..

Ve kalbimizde ağırlıyalım, acımasız mizrakları..

Bir Filistin´li olalım..

Bir tankın altına yatalım..

Bir Çeçen olalım..

Sevdamıza koşalım..

Ve ölümü sevelim..

Ve biz.

Müslüman olduğumuzu UNUTMAYALIM!!!

Müslümanlığı, kimliklerle sınırlamayalım...

VE GÜLE ONUN KOKUSUNU VEREN RAB´BE BİRAZ DAHA YAKLAŞALIM..

Evet Dostum...

Artık sıra sende..

Ne yaparsan yap;

Allah için olsun.

Allah için..

Allah için..

Allah-u Teala tüm dualarımızı kabul etsin..

Amin..

ALLAH TÜM MÜSLÜMANLARI BU ZOR İMTİHANDA BAŞARIYA ULAŞTIRSIN İNŞALLAH..

Baki Hüda´ya emanet..

004.JPG

firdes

Kayıtlı Kullanıcı

gurbetten yazdı:
Bir çocuk büyütelim...

Bir aç doyuralim..

Bir sevgi besleyelim..

Bir sevda yeşertelim..

Bir kitap okuyalim..

Bir DUA edelim: yürekten..

Aminler arasında.

Bir dua... Sonra:

Yalvaralim O mühür sahibine..

Ve O´ndan yardım isteyelim...

Bir selam verelim..

Bir salavat getirelim..

Bir gönül rızası alalım..

Bir cümle yazalım..

Ve ne yaparsak, Allah için yapalım..

Bir gül yetiştirelim..

Bir gece olalım..

Bir gündüz çağıralım..

Bir kandil yakalım..

Bir mum ışığı olalım..

Bir düş kuralım..

Bir düşler ülkesine uçalım..

Bir hayal edelim..

Bir mecnun çağıralım..

Bir Bilal olalım..

Bir Sümeyye olalım..

Ve kalbimizde ağırlıyalım, acımasız mizrakları..

Bir Filistin´li olalım..

Bir tankın altına yatalım..

Bir Çeçen olalım..

Sevdamıza koşalım..

Ve ölümü sevelim..

Ve biz.

Müslüman olduğumuzu UNUTMAYALIM!!!

Müslümanlığı, kimliklerle sınırlamayalım...

VE GÜLE ONUN KOKUSUNU VEREN RAB´BE BİRAZ DAHA YAKLAŞALIM..

Evet Dostum...

Artık sıra sende..

Ne yaparsan yap;

Allah için olsun.

Allah için..

Allah için..

Allah-u Teala tüm dualarımızı kabul etsin..

Amin..

ALLAH TÜM MÜSLÜMANLARI BU ZOR İMTİHANDA BAŞARIYA ULAŞTIRSIN İNŞALLAH..

Baki Hüda´ya emanet..

004.JPG

[marq]AMİİİN[/marq]

DEĞERLİ GURBETTEN,PAYLAŞIMIN MÜKEMMEL.RAHMAN RAZI OLSUN İNŞALLAH.

İNŞALLAH BU SEFERKİ MİRAÇ;TÜM ÜMMET_İ MUHAMMEDİN MİRACI OLUR.RABBİM FERAH KAPILARINI SONUNA KADAR AÇACAKTIR,İNŞALLAH BİZLER DE O KAPIDAN GELEN ESİNTİYLE BİRAZ OLSUN RABBİMİZE ŞÜKRÜN TADINA VARIRIZ..

SELAM VE DUALARIMLA
.
.B)B)B)B)B)B)B)

RECEB-I KAMER

Kayıtlı Kullanıcı

Bir Bilal olalım..

S.ALEYKÜM ABLAM ALLAH(c.c.)RAZI OLSUN ÇOK GÜZELDİ GERÇEKTEN..ELİNİZE SAĞLIK..HAYIRLI KANDİLLER,KANDİLİNİZ,KANDİLİMİZ,MİRACIMIZ MÜBAREK OLSUN..ALLAHA(c.c.)EMANET OLUN,DUA EDİN İNŞAALLAH..

RECEB-I KAMER

Kayıtlı Kullanıcı

DEĞERLİ GURBETTEN,PAYLAŞIMIN MÜKEMMEL.RAHMAN RAZI OLSUN İNŞALLAH.

İNŞALLAH BU SEFERKİ MİRAÇ;TÜM ÜMMET_İ MUHAMMEDİN MİRACI OLUR.RABBİM FERAH KAPILARINI SONUNA KADAR AÇACAKTIR,İNŞALLAH BİZLER DE O KAPIDAN GELEN ESİNTİYLE BİRAZ OLSUN RABBİMİZE ŞÜKRÜN TADINA VARIRIZ..

SELAM VE DUALARIMLA
.
.B)B)B)B)B)B)
AMİN AMİN AMİN DUANIZA İNŞAALLAH BU KANDİLİ EN MAKBUL ŞEKİLDE DEĞERLENDİREBİLİRİZ..ALLAHA(c.c.)EMANET OLUNUZ..

gurbetten

Kayıtlı Kullanıcı

RECEB-I KAMER yazdı:
Bir Bilal olalım..

S.ALEYKÜM ABLAM ALLAH(c.c.)RAZI OLSUN ÇOK GÜZELDİ GERÇEKTEN..ELİNİZE SAĞLIK..HAYIRLI KANDİLLER,KANDİLİNİZ,KANDİLİMİZ,MİRACIMIZ MÜBAREK OLSUN..ALLAHA(c.c.)EMANET OLUN,DUA EDİN İNŞAALLAH..

evet receb kardes bir BILAL olalim tas yesertelim ama nasil? bu ancak dua ile olur degil mi?
dua yerine amin amin amin.......aslinda bu yaziyi forum acip herkesle paylasmak isterdim ama
cok forum aciliyo ve her siir icin tek tek aciliyo ne bileyim her fikra icin tek tek aciliyo.bende en cok takip edilen forumlarla bu güzellikleri paylasiyorum.cünki 2 dk icinde forum düsüyo:D
bende üzülüyorum:(neyse bundada vardir bir hayr degil mi?selametle

firdes

Kayıtlı Kullanıcı

gurbetten yazdı:
RECEB-I KAMER yazdı:
Bir Bilal olalım..

evet receb kardes bir BILAL olalim tas yesertelim ama nasil? bu ancak dua ile olur degil mi?
dua yerine amin amin amin.......aslinda bu yaziyi forum acip herkesle paylasmak isterdim ama
cok forum aciliyo ve her siir icin tek tek aciliyo ne bileyim her fikra icin tek tek aciliyo.bende en cok takip edilen forumlarla bu güzellikleri paylasiyorum.cünki 2 dk icinde forum düsüyo:D

;)ESSELAMUNALEYKÜM VERAHMETULLAHİ VEBEREKATUHU.DEĞERLİ GURBETTEN,BENDE SENLE AYNI DÜŞÜNCEDEYİM..YENİ FORUM AÇMAKTANSA,BÖYLE GÜZEL PAYLAŞIMLARA KATILMAK BENİM İÇİN DE EN FAYDALISI..RAHMAN RAZI OLSUN BÖYLE FORUMLARDA BİZLERLE PAYLAŞIM İÇİNDE OLANLARDAN.
SELAM VE DUALARIMLA
..
B)B)B)B)B)B)B)

RECEB-I KAMER

Kayıtlı Kullanıcı

gurbetten yazdı:
RECEB-I KAMER yazdı:
Bir Bilal olalım..

EVET ABLACIM HAKLISINIZ GERÇEKTEN DE DURUM ÖYLE MALESEF:(:(:(BEN DE FORM AÇARKEN BİN DÜŞÜNEREK AÇIYORUM..ÇÜNKÜ HAK HUKUK ÇOK MÜHİM BİR MESELE..DUYARLILIĞINIZDAN ÖTÜRÜ TEBRİK VE TEŞEKKÜR EDERİM ABLACIM..BU DAVADA BİR BİLAL OLAMAYIZ BELKİ AMA GAYRETİMİZ BU YÖNDE OLSUN İNŞAALLAH..S.ALEYKÜM

gurbetten

Kayıtlı Kullanıcı

firdes yazdı:
gurbetten yazdı:
RECEB-I KAMER yazdı:
Bir Bilal olalım..

;)ESSELAMUNALEYKÜM VERAHMETULLAHİ VEBEREKATUHU.DEĞERLİ GURBETTEN,BENDE SENLE AYNI DÜŞÜNCEDEYİM..YENİ FORUM AÇMAKTANSA,BÖYLE GÜZEL PAYLAŞIMLARA KATILMAK BENİM İÇİN DE EN FAYDALISI..RAHMAN RAZI OLSUN BÖYLE FORUMLARDA BİZLERLE PAYLAŞIM İÇİNDE OLANLARDAN.
SELAM VE DUALARIMLA
..
B)B)B)B)B)B)B)

:pALEYKUSELAM FIRDEVS CIM.ASLINDA UTANA SIKILA YAZDIM ONLARI SONRADANDA PISMAN OLDUM ACABA GEREKSIZ BIR TARTISMAYA SEBEP OLURMUYUM GÜZEL FORUMDA DIYE AMA AYNI FIKIRDE OLDUGUNUZU OKUYUNCA BIRAZ RAHATLADIM DOGRUSU.:pRABBIM CÜMLEMIZDEN RAZI OLSUN.BU ARADA SAKARYA LILARLA PEK IYI ANLASIRIM.BURDA (ALMANYA) EN YAKIN ARKADASLARIMDAN BIRISI TARAKLI DAN.IL AYIRMIYAYIM CANIM BENDE SICAK KANLIYIMDIR ASLINDA HERKESLE ANLASIRIM(IYI KIVIRDIM DEGIL MI?)
SELAMETLE

firdes

Kayıtlı Kullanıcı

gurbetten yazdı:
firdes yazdı:
gurbetten yazdı:
RECEB-I KAMER yazdı:
Bir Bilal olalım..

SELAM VE DUALARIMLA
..
B)B)B)B)B)B)B)

:pALEYKUSELAM FIRDEVS CIM.ASLINDA UTANA SIKILA YAZDIM ONLARI SONRADANDA PISMAN OLDUM ACABA GEREKSIZ BIR TARTISMAYA SEBEP OLURMUYUM GÜZEL FORUMDA DIYE AMA AYNI FIKIRDE OLDUGUNUZU OKUYUNCA BIRAZ RAHATLADIM DOGRUSU.:pRABBIM CÜMLEMIZDEN RAZI OLSUN.BU ARADA SAKARYA LILARLA PEK IYI ANLASIRIM.BURDA (ALMANYA) EN YAKIN ARKADASLARIMDAN BIRISI TARAKLI DAN.IL AYIRMIYAYIM CANIM BENDE SICAK KANLIYIMDIR ASLINDA HERKESLE ANLASIRIM(IYI KIVIRDIM DEGIL MI?)
SELAMETLE

;)ESSELAMUNALEYKÜM VERAHMETULLAHİ VEBREKATUHU.DEĞERLİ GURBETTEN,SENİN DÜŞÜNCENİ BU SİTEDE ÜYE OLAN HER ÜMMET_İ MUHAMMED ONAYLAR VE ÇOĞU DA BU ŞEKİLDE PAYLAŞIMLARDA BULUNUYORDUR..BEN AÇILAN FORUMLARIN AYNI KONULARI TEKRARLAMALARI YERİNE,BİR-İKİ FORUMLA PAYLAŞILMASINDAN YANAYIM..
DEĞERLİ GURBETTEN,SANA VE ARKADAŞINA SELAMLAR.ALLAH(CC)MUHABBETİNİZİ DAİM EYLESİN..BEN DE KAYNARCA İLÇESİNDENİM..
[marq]MEVLİD KANDİLİNİZ HAYIRLARA VESİLE OLSUN İNŞALLAH
..[/marq]
SELAM VE DUALARIMLA.
.B)B)B)B)B)B)B)

firdes

Kayıtlı Kullanıcı

gurbetten yazdı:
firdes yazdı:
gurbetten yazdı:
RECEB-I KAMER yazdı:
Bir Bilal olalım..

SELAM VE DUALARIMLA
..
B)B)B)B)B)B)B)

SELAMETLE

;)ESSELAMUNALEYKÜM VERAHMETULLAHİ VEBREKATUHU.DEĞERLİ GURBETTEN,SENİN DÜŞÜNCENİ BU SİTEDE ÜYE OLAN HER ÜMMET_İ MUHAMMED ONAYLAR VE ÇOĞU DA BU ŞEKİLDE PAYLAŞIMLARDA BULUNUYORDUR..BEN AÇILAN FORUMLARIN AYNI KONULARI TEKRARLAMALARI YERİNE,BİR-İKİ FORUMLA PAYLAŞILMASINDAN YANAYIM..
DEĞERLİ GURBETTEN,SANA VE ARKADAŞINA SELAMLAR.ALLAH(CC)MUHABBETİNİZİ DAİM EYLESİN..BEN DE KAYNARCA İLÇESİNDENİM..
[marq]MEVLİD KANDİLİNİZ HAYIRLARA VESİLE OLSUN İNŞALLAH
..[/marq]
SELAM VE DUALARIMLA.
.B)B)B)B)B)B)B)

gurbetten

Kayıtlı Kullanıcı

Meleklerin seyrettiği namaz: Sabah namazı

Meleklerin seyrettiği bir namaz kılmak ister misiniz? O halde sabah namazını kaçırmayın. Düşünün, tekbir alıyorsunuz, melekler şahit, rûkua gidiyorsunuz melekler şahit, secde anındasınız yine melekler şahit.

Sabah namazını ne sıklıkla kılarsınız? Hiç kaçırmamaya mı dikkat edersiniz yoksa arada bir kılmaya mı çalışırsınız? Şayet gönlü ötelere açık kullardansanız harika, yok eğer dikkatli değilseniz sabah namazını kılma hususunda, gelin, nimetten faydalanma adına, beraberce Yüce kitabımıza kulak verelim: “Güneşin batıya kaymasından, gecenin karanlığına kadar, belli vakitlerde namaz kıl, özellikle de sabah namazını. Çünkü sabah namazında gece ve gündüz melekleri hazır bulunur (şahit olurlar). (İsra Sûresi, 78)

Acaba Rabbimiz sabah namazına neden bu kadar önem veriyor? Çünkü, kalbin ulvî olan her güzelliğe açık olduğu en huzurlu vakittir bu vakit. Çünkü, başlanacak olan yoğun ve yeni bir güne hazırlanmanın en doğru ve bereketli olduğu vakittir bu vakit. Çünkü tefekkür için en uygun vakittir bu vakit. Farkına varabilenler için, cennet soluklarının, kalbin derinliklerine kadar nefeslendiği vakittir bu vakit.

İnsan bazen taltif görmek ister ya hani. Yaptıklarının, sevdikleri tarafından görülmesini ister. İşte Yüce Allah (cc), kullarına çok büyük bir taltif yapıyor ve o nurdan meleklerini, ibadetimize şahit tutuyor. Düşünün, tekbir alıyorsunuz, melekler şahit, rûkua gidiyorsunuz melekler şahit, secde anındasınız yine melekler şahit. Zikrediyorsunuz Rabbinizi, salatü selamlar gönderiyorsunuz Peygamberinize ve yine melekler yanınızda hazır ve şahit.

Gelin dostlar! Sabah namazlarını eğer kılıyorsanız, bu ayeti hatırlayarak, seher vakitlerini daha bir bilinçli idrak edelim. Eğer ki, ihmal ediyorsanız, bugünden tezi yok, beynimizi ve kalbimizi ‘Sabah Namazı Vakti’ne ayarlayalım. Sahi insan ömründe kaç kere sabah namazı kılar ki? Bu bilinmez belki; ama bilinen tek gerçek var ki, o vakitte Allah, meleklerini namaz kılan kulunun yanında hazır tutuyor. Haydi kalkın kaçırılmaması gerekli olan sabah namazına ve hissedin o nurdan varlıkları, sağınızda yada solunuzdadır belki kim bilir, dikkatli davranın o halde...

SALİH YUSUFOĞLU
Zaman - Ailem

RECEB KARDES HAKKINI HELAL FORUMUNU YINE ISGAL EDIYORUM!SELAMETLE

gurbetten

Kayıtlı Kullanıcı

Risale-i Nur'dan Bir Vecize

mazide şükrünü eda etmediğin nimetlerin şükrünü kaza etmek lazımdır.

RECEB-I KAMER

Kayıtlı Kullanıcı

gurbetten yazdı:
Meleklerin seyrettiği namaz: Sabah namazı

Meleklerin seyrettiği bir namaz kılmak ister misiniz? O halde sabah namazını kaçırmayın. Düşünün, tekbir alıyorsunuz, melekler şahit, rûkua gidiyorsunuz melekler şahit, secde anındasınız yine melekler şahit.

Sabah namazını ne sıklıkla kılarsınız? Hiç kaçırmamaya mı dikkat edersiniz yoksa arada bir kılmaya mı çalışırsınız? Şayet gönlü ötelere açık kullardansanız harika, yok eğer dikkatli değilseniz sabah namazını kılma hususunda, gelin, nimetten faydalanma adına, beraberce Yüce kitabımıza kulak verelim: “Güneşin batıya kaymasından, gecenin karanlığına kadar, belli vakitlerde namaz kıl, özellikle de sabah namazını. Çünkü sabah namazında gece ve gündüz melekleri hazır bulunur (şahit olurlar). (İsra Sûresi, 78)

Acaba Rabbimiz sabah namazına neden bu kadar önem veriyor? Çünkü, kalbin ulvî olan her güzelliğe açık olduğu en huzurlu vakittir bu vakit. Çünkü, başlanacak olan yoğun ve yeni bir güne hazırlanmanın en doğru ve bereketli olduğu vakittir bu vakit. Çünkü tefekkür için en uygun vakittir bu vakit. Farkına varabilenler için, cennet soluklarının, kalbin derinliklerine kadar nefeslendiği vakittir bu vakit.

İnsan bazen taltif görmek ister ya hani. Yaptıklarının, sevdikleri tarafından görülmesini ister. İşte Yüce Allah (cc), kullarına çok büyük bir taltif yapıyor ve o nurdan meleklerini, ibadetimize şahit tutuyor. Düşünün, tekbir alıyorsunuz, melekler şahit, rûkua gidiyorsunuz melekler şahit, secde anındasınız yine melekler şahit. Zikrediyorsunuz Rabbinizi, salatü selamlar gönderiyorsunuz Peygamberinize ve yine melekler yanınızda hazır ve şahit.

Gelin dostlar! Sabah namazlarını eğer kılıyorsanız, bu ayeti hatırlayarak, seher vakitlerini daha bir bilinçli idrak edelim. Eğer ki, ihmal ediyorsanız, bugünden tezi yok, beynimizi ve kalbimizi ‘Sabah Namazı Vakti’ne ayarlayalım. Sahi insan ömründe kaç kere sabah namazı kılar ki? Bu bilinmez belki; ama bilinen tek gerçek var ki, o vakitte Allah, meleklerini namaz kılan kulunun yanında hazır tutuyor. Haydi kalkın kaçırılmaması gerekli olan sabah namazına ve hissedin o nurdan varlıkları, sağınızda yada solunuzdadır belki kim bilir, dikkatli davranın o halde...

SALİH YUSUFOĞLU
Zaman - Ailem

RECEB KARDES HAKKINI HELAL FORUMUNU YINE ISGAL EDIYORUM!SELAMETLE
ESTAĞFİRULLAH ABLACIM HELAL OLSUN..ALLAH(c.c.)RAZI OLSUN..ALLAHA(c.c.)EMANET OLUN ABLACIM..RABBİM HEPİMİZE BÖYLE NAMAZLAR KILMAK NASİB ETSİN..

gurbetten

Kayıtlı Kullanıcı

Hayat tek başıyla bir Hayy-ı Kayyum u bütün esma ve şuunatı ile bildirir. Çünki hayat, pek çok sıfâtın memzuç bir macunu hükmünde bir ziya, bir tiryaktır.

Bütün varlık alemi Allah-ın isimlerinin tecellileridir. Bu isimlerin tamamı hayatta, özellikle insan hayatında tecelli etmiştir. İnsan Penceresinde belirtildiği gibi insan üç cihetle esma-i ilahiyeye ayna olmaktadır.

Bu üç cihet dikkate alındığında insanın bütün isimlere aynı olduğu açıkça anlaşılır. Sadece bir cihete bakılırsa bu hakikat görülmez. Bu mana insan hayatında da kendini gösterir. Mesela hayat, Allah-ın hem Muhyi (hayat veren), hem de Hayy (hayat sahibi) isimlerine ayna olduğu gibi, sonradan yaratılmış olması yönüyle de, zıddiyet itibariyle, Allah-in Kadim ve Evvel isimlerine de ayna olur.

Hayatta bulunan kudret sıfatı Allah-ın Kadir ismini, ilim sıfatı Alim ismini gösterirler. Bütün his alemimizde ve diğer manevi cihatlarımızda ayrı ayrı isimlerin tecellileri vardır.

RECEB-I KAMER

Kayıtlı Kullanıcı

emirdağ lahikası | ... | 115
geçici, muvakkat sıkıntılara ve sarsıntılara ehemmiyet vermemek lazımdır.

zahiren çirkin perdeler altında, gayet güzel neticeler var.

gurbetten ablam allah(c.c.)razı olsun..forma olan ilginizden dolayı..virüslerden dolayı siteye de giremiyoruz..dua edin lütfen..allaha(c.c.)emanet olun..

RECEB-I KAMER

Kayıtlı Kullanıcı

lem'alar | on yedinci lem'a | 135
insanlara dinlettirmek ve hidayet vermek, cenab-ı hakk'ın vazifesidir

mektubat | on altıncı mektup | 73
ne iyilik ve ne fenalık cezasız kalmayacaktır.

gurbetten

Kayıtlı Kullanıcı

RECEB-I KAMER yazdı:
geçici, muvakkat sıkıntılara ve sarsıntılara ehemmiyet vermemek lazımdır.

zahiren çirkin perdeler altında, gayet güzel neticeler var.

gurbetten ablam allah(c.c.)razı olsun..forma olan ilginizden dolayı..virüslerden dolayı siteye de giremiyoruz..dua edin lütfen..allaha(c.c.)emanet olun..

AMIN RABBIM CÜMLEMIZDEN RAZI OLSUN!!!

bilg_solucan.gif

AH VIRÜSLER AH.ESIM ÖMERE VE BANA HEP TEMBIHLIYOR SAKIN ANA BILGISAYARLARDAN INTERNETE GIRMEYIN DIYE.BURDADA VIRÜS DOLU.ALLAH YARDIMCIN OLSUN!

ADALETIMAHZA

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.islamiportal.net

RECEB-I KAMER yazdı:
lem'alar | on yedinci lem'a | 135
insanlara dinlettirmek ve hidayet vermek, cenab-ı hakk'ın vazifesidir

mektubat | on altıncı mektup | 73
ne iyilik ve ne fenalık cezasız kalmayacaktır.

S.A.NERDE DAMLALAR...:)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt