Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

::: Seni seviyorum ::: (1 Kullanıcı)

botanik_3727

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
sites.google.com
Sevmek
En güzel duygudur
Nefref
İçi boşluk, hiçlik, yokluktur.

Sevmek sevdiğini mutlu görmektir
En güzel dileklerini
Vede
İsteklerini
Yaşatmak
Onun
Rüyalarını
Umutlarını
Mazileştirmemektir.

Hasretine yükledim, yeri geldi yüklendim
Üzmemek, kırmamak için
Leylaya kavuşamamaya inat direnen mecnun gibi
Ya seveceğim yada tükeneceğim dedim
Allah şahidim, ben gönülden yalansız sevdim

Beni benden sen edensin
El değilsin artık, vazgeçilmez
Nimetimsin
İstersen dene, dilediğince kaçmaya çalış
Mü’min olduğun sürece
Lale devrimsin, başucumda gönlümde, ihanetsiz
Evimsin

Edep nedir sende görmüşüm anasını
Velinimet sundu, ben bir göz isterken Rabb’im hasını
Lale sümbül nasıl ki baharın ilk adımları, sen bahşettin
Ebedi vazgeçilmez aşkı
Nice benim diyen aşklar, bizim ayaklarımızın altında fos kaldı
İmanın aslen
Rabb’ime olan bağlılığın, beni sana çözülmezce bağladı …

Mevlam
İs dolu karanlık hayatımı
Senin
İman dolu hayatınla kurtardı
Ne mutlu bana ki seni karşıma çıkardı …

botanik_3727

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
sites.google.com
Sevdiklerinizi mazileştirmeyin,
Bir anlık bir şey,
Gidene dur denmez amma
Çok kolay akıp gidiyorlar …

botanik_3727

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
sites.google.com
Ne sen beni
nede ben seni kaybettim
öyle güzel uyuyordun ki
uykunda bıraktı seni rabb'im
azraili nasıl gördün ki
gül bahçesiydi gamzelerin
tebessümdü çehren
sıcacıktı hala bedenin
kanser seni değil
emin ol
sen kanseri yendin
bunca dayanılmaz sancılara inat
direndin
isyan etmedin
inş'allah cennet bahçelerinden bir bahçedesin
ahirette rica etsem şehit makamınla
şu aciz fani hayattaki kocana da şefaat eder misin?
Gerek kocalık
gerek arkadaşlık
gerek yoldaşlık hakkım sana helal olsun
yeterki yerin rahat
ruhun şâd
mekanın cennet
komşun hz. Muhammed (s.a.v.) olsun
amel defterin kapanmasın
mahşere kadar
hayırlarından doğan hayırları yazmaktan
kiramen katibinler yorulsun.
Bekle bebiş yüzlüm
elbet bende birgün geleceğim
kimseye söz verme sakın
senin beni beklediğin gibi bende seni bekleyeceğim!

El - fatiha merhume karımın ruhu için, tüm geçmişlerimizin ruhu için, allah rızası için ...

sinemm89

Kayıtlı Kullanıcı
Ne sen beni
nede ben seni kaybettim
öyle güzel uyuyordun ki
azraili nasıl gördün ki
tebessümdü çehren
sıcacıktı hala bedenin
kanser seni değil
emin ol
sen kanseri yendin
direndin
isyan etmedin
Gerek kocalık
gerek arkadaşlık
yeterki yerin rahat
ruhun şâd
mekanın cennet
amel defterin kapanmasın
mahşere kadar
Bekle bebiş yüzlüm
kimseye söz verme sakın

El - fatiha merhume karımın ruhu için, tüm geçmişlerimizin ruhu için, allah rızası için ...

okudum amin inşallah orada cennette buluşursunuz allah rahmet eylesin.. ellerinize gönlünüze sağlık çok etkileyici çok içten samimi duygularla yazılmış rabbim kavuştursun orada inşallah..

Yagmurbey

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH rahmet eylesin kardeşim.

okurken gözlerim doldu..

1 fatiha 3 ihlas okudum

ALLAH mekanını cennet eylesin...

Hatice-tül Kübra

Kayıtlı Kullanıcı
Sevmek
En güzel duygudur
Nefref
İçi boşluk, hiçlik, yokluktur.

Sevmek sevdiğini mutlu görmektir
En güzel dileklerini
Vede
İsteklerini
Yaşatmak
Onun
Rüyalarını
Umutlarını
Mazileştirmemektir.

Hasretine yükledim, yeri geldi yüklendim
Üzmemek, kırmamak için
Leylaya kavuşamamaya inat direnen mecnun gibi
Ya seveceğim yada tükeneceğim dedim
Allah şahidim, ben gönülden yalansız sevdim

Beni benden sen edensin
El değilsin artık, vazgeçilmez
Nimetimsin
İstersen dene, dilediğince kaçmaya çalış
Mü’min olduğun sürece
Lale devrimsin, başucumda gönlümde, ihanetsiz
Evimsin

Edep nedir sende görmüşüm anasını
Velinimet sundu, ben bir göz isterken Rabb’im hasını
Lale sümbül nasıl ki baharın ilk adımları, sen bahşettin
Ebedi vazgeçilmez aşkı
Nice benim diyen aşklar, bizim ayaklarımızın altında fos kaldı
İmanın aslen
Rabb’ime olan bağlılığın, beni sana çözülmezce bağladı …

Mevlam
İs dolu karanlık hayatımı
Senin
İman dolu hayatınla kurtardı
Ne mutlu bana ki seni karşıma çıkardı …

muhtesem bir siir hayranikla okudum ve cok ama cok etkilendim elinize yureginize saglik..

Hatice-tül Kübra

Kayıtlı Kullanıcı
Ne sen beni
nede ben seni kaybettim
öyle güzel uyuyordun ki
azraili nasıl gördün ki
tebessümdü çehren
sıcacıktı hala bedenin
kanser seni değil
emin ol
sen kanseri yendin
direndin
isyan etmedin
Gerek kocalık
gerek arkadaşlık
yeterki yerin rahat
ruhun şâd
mekanın cennet
amel defterin kapanmasın
mahşere kadar
Bekle bebiş yüzlüm
kimseye söz verme sakın

ilkkinide bunuda hayranlikla okudum oyle guzel oyle etkili yazilmiski duygulanmamak elde degil cok ama cok muhtesem yaa elinize yureginize saglik keske herkez sevgsiine sahiip ciksa yurek olsa..zora gelindimi kacilmasa..
rabbim rahmet eylesin mekanini cennet eylesnin amin 3 ihlas 1 fatiha okudum,,rabul kabul etsin amin.

botanik_3727

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
sites.google.com
HEPİNZDEN RABB'İM RAZI OLSUN KARDEŞLERİM Gül Berra KARDEŞİM AÇIKLAMA İHTİYACI HİSSTETTİM MESAJINA İSTİNADEN RAHMETLİ ANTEPLİYDİ, ANTEPLİLER TAKI TOKAYI ÇOK SEVER AFET USUL SABANCI OLMAN LAZIM YAPMAK İÇİN BENİMDE DURUM KISITLI MEMURUZ AMA DAHA TANIŞMA AŞAMASINDAN BERİ MADDİ KAZANCIM ONUN HASTANESİNDE FELAN HEBA OLUYOR SÖZDE BİŞEY YAPAMADIK, NİŞANDA DA DERKEN NİKAH KIYDIK FAKAT BEN NE BİR ÇİÇEK NEDE ALABİLDİM NEDE YEMEĞE GÖTÜREBİLDİM DEDİM BARİ EN İYİ YAPTIĞIM ŞEYİ YAPİMDE BİRAZ OLSUN GÖNLÜNÜ ALABİLEYİM NEYSE ESKİ GÜNLER GELDİ YİNE AKLIMA DAHA TAZE GERÇİ 210 GÜN OLMUŞ RABBİM MEKANINI NUR EYLESİN BEN RAZIYDIM YA RABB SENDE RAZI OL BENİDE RAHMETLİDEN RAZI EYLE RAZI OLDUĞUN KULLARININ ARASINA KAT VE ORDAN BİR KIL PAYI OLSUN ÇIKARMA :(

Hatice-tül Kübra

Kayıtlı Kullanıcı
HEPİNZDEN RABB'İM RAZI OLSUN KARDEŞLERİM Gül Berra KARDEŞİM AÇIKLAMA İHTİYACI HİSSTETTİM MESAJINA İSTİNADEN RAHMETLİ ANTEPLİYDİ, ANTEPLİLER TAKI TOKAYI ÇOK SEVER AFET USUL SABANCI OLMAN LAZIM YAPMAK İÇİN BENİMDE DURUM KISITLI MEMURUZ AMA DAHA TANIŞMA AŞAMASINDAN BERİ MADDİ KAZANCIM ONUN HASTANESİNDE FELAN HEBA OLUYOR SÖZDE BİŞEY YAPAMADIK, NİŞANDA DA DERKEN NİKAH KIYDIK FAKAT BEN NE BİR ÇİÇEK NEDE ALABİLDİM NEDE YEMEĞE GÖTÜREBİLDİM DEDİM BARİ EN İYİ YAPTIĞIM ŞEYİ YAPİMDE BİRAZ OLSUN GÖNLÜNÜ ALABİLEYİM NEYSE ESKİ GÜNLER GELDİ YİNE AKLIMA DAHA TAZE GERÇİ 210 GÜN OLMUŞ RABBİM MEKANINI NUR EYLESİN BEN RAZIYDIM YA RABB SENDE RAZI OL BENİDE RAHMETLİDEN RAZI EYLE RAZI OLDUĞUN KULLARININ ARASINA KAT VE ORDAN BİR KIL PAYI OLSUN ÇIKARMA :(

Allah senden razi olsun..tesekkur ederim kardesim anlatigin icin..ama inan oyle seyle asla muhim degil insan sevdigin yaninda olmasi kadar dahada mutlu edici bir sey yoktur anliyorum ona guzel seyler vermek istemissiniz ama siz zaten oyle guzel seyle yazmisinizki demeki o sizden butun gonluyle raziymis inanin bahsetiniz seylerin hepsi bom bom baska hic bir sey degil onlarin hepsi sadece bir anlik mutluluk o kadar baska hic bir sey degil insanin sevdiginin yaninda olmasi ona mutlu etmesi yuzunde tebessumu gormesi onu gorunce hisseti seyler kadar vereceginiz yapacaginiz bir sey bu duygu kadar degerli degildir aslada olmaz her daim onemli olan gonulden sevmek kalbten baglanmaktir..gerisi bos cicekmis vesayre inan sevdigin sesini duymak bile verecegi hic bir hediye o mutlulugu saglayamaz..rabbim yardimciniz olsun..cennete bulusacaksiniz ne guzel..ne mutlu..

botanik_3727

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
sites.google.com
tesekkürler Gül Berra kardesim " Siz kadınları, Allah'ın emaneti olarak aldınız ve onların namusunu kendinize Allah'ın emriyle helal kıldınız. " bu hutbeyi bilmeyen Gönül Müslümanı var mıdır ? Emaneti ancak sahibine iade edersin ve iade edilmeden terk edemezsin değil mi ? olay o kadar basit Ben olsam terkederdim veya sağken ben olsam terkederim diyeni çok gördüm ama bilmiyorum ya o psikolojiyi yaşamak başka bence giderim diyenlerde azcık vicdan varsa gidemezdi nereye kime bırakıpta gidicen umuda sevgiye ilgiye ve bakıma muhtaç senden başka destekçisi olmayanı :(

birde rivayet edeni bilmiyorum ama Evlilik evladını köle vermektir, o halde kimi kime köle verdiğinizi iyi düşünün. Hz. Ömer miydi, Osman mıydı neydi. ben köleysem sahibimi bilirim, yok o köleyse ben zaten azad etmişimdir ... buluşabileceğimizi düşünmen güzel kardeşim yoksa ben onun la amelde yarışabileceğime ihtimal zannetmiyorum Rabb'im nasip ettiyse ona şehitlik makamını yetişmem için sağlam bir hayır desteği lazım bana :)

Hatice-tül Kübra

Kayıtlı Kullanıcı
tesekkürler Gül Berra kardesim " Siz kadınları, Allah'ın emaneti olarak aldınız ve onların namusunu kendinize Allah'ın emriyle helal kıldınız. " bu hutbeyi bilmeyen Gönül Müslümanı var mıdır ? Emaneti ancak sahibine iade edersin ve iade edilmeden terk edemezsin değil mi ? olay o kadar basit Ben olsam terkederdim veya sağken ben olsam terkederim diyeni çok gördüm ama bilmiyorum ya o psikolojiyi yaşamak başka bence giderim diyenlerde azcık vicdan varsa gidemezdi nereye kime bırakıpta gidicen umuda sevgiye ilgiye ve bakıma muhtaç senden başka destekçisi olmayanı :(

birde rivayet edeni bilmiyorum ama Evlilik evladını köle vermektir, o halde kimi kime köle verdiğinizi iyi düşünün. Hz. Ömer miydi, Osman mıydı neydi. ben köleysem sahibimi bilirim, yok o köleyse ben zaten azad etmişimdir ... buluşabileceğimizi düşünmen güzel kardeşim yoksa ben onun la amelde yarışabileceğime ihtimal zannetmiyorum Rabb'im nasip ettiyse ona şehitlik makamını yetişmem için sağlam bir hayır desteği lazım bana :)

siz yazdiklarinizla esinize ne kadar deger verdiginiz ortada ve rabbim eminim ki bu konuda rizasinida almisinzdir heleki esinizn yaninda olamak cok daha ayri..onu o halde biraip gitmediniz..rabbim sizden razi olsun..rabbim insanin karsinsa gonlu guzel hani derler ya ru ikizim sevdgim canim degerlim iste boyle insan birin karsina yanlizca bir defa cikar...elinde tuta bilene ne mutlu..onlarin kymetlerine bile bilene..iste benimde karsima oyle yuce gonulu biri cikti ama olmadi...nasib kader her neyse geriye tek kalan sey...benim ona buuk bir sekilde gonul kirginligim..iste oyle..rabbim karsimiza cikan hazinen kiymeti bilme suuru versin amin..yoksa..

botanik_3727

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
sites.google.com
Gül Berra kardeşim ben sana şöyle söylim ben karadenizliyim samsun terme doğum, ordu kütük, sakarya büyüme çocukluk yılları, onra çorum lise yılları istanbul ... hepsindeki rızkım yazılıydı yedik Elhamdülillah ... antepten evlendim, abim ankaradan, ablamda bizim köyden talihe bak, nasip fizandaysa gelir bulur yani ... sizin memeleketi bilmem bizim oranın lafı vardır "İNSANIN DOĞACAĞI, EVLENECEĞİ, ÖLECEĞİ GÜN ŞAŞMAZMIŞ... " benim eğer annem babam kaderimse, annemle babamın evlenmesi tesadüf olamaz matıken değil mi :) hangisinin bizim için hayırlı olacağını bilemezsin

üstad bediüzzaman hazretleri bak nasıl anlatıyor Şimdi size şerrin nasıl hayır olabileceğini anlatacağım' dedi. Biz taaccüp edip şaşırdık. Şu misali verdi: 'Kangren olmuş bir kolu kesmek şer değil, hayırdır. Çünkü kol kesilmezse vücut gidecek. Demek Allah bu şerri hayır için yaratmıştır

Bir zamanlar Rabb'in meleklere: "Ben yeryüzünde bir halife yaratacağım" demişti. (Melekler): "A!.. Orada bozgunculuk yapacak ve kan dökecek birisini mi yaratacaksın? Oysa biz seni överek tesbih ediyor ve seni takdis ediyoruz" dediler. (Rabb'in): "Ben sizin bilmediklerinizi bilirim." dedi. (el-Bakara, 2/30)

bence kendini üzme boşa
geçmişi değil Hakk'ı yaşa
Ağlama ey gönül
Gözyaşların akmasın Hakk yolundan başka
yaşa yaşa
Hakk'la yaşa
Hakk'ıyla yaşa

:):):)

umut_çiçeği

Kayıtlı Kullanıcı
1 Fatiha 3 İhlas da benden...

Herhangi bir kadın, kocası kendisinden razı olduğu halde ölürse cennete girer.” (Tirmizi, Rada 10 )

Daha ne denir ki?

Bu dünyada hastalığından çektiyse, çektikleri günahlarına kefaret olsun, Rabbim cennetin en güzellerine koysun onu İnşallah...

botanik_3727

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
sites.google.com
Herhangi bir kadın, kocası kendisinden razı olduğu halde ölürse cennete girer.” (Tirmizi, Rada 10 )

HADİSİN VE KAYNAĞIN ÇOK GÜZEL KARDEŞİM ALLAH RAZI OLSUN, HAYRIN, MUTLULUĞUN, İMANIN, İRFANIN ... HAKK YOLUN DAİM OLSUN İNŞ'ALLAH ...

melissa26

Kayıtlı Kullanıcı
Sevmişsin ya engin yüreğinle.. en güzel hediye , inan ki saklıdır onun yüreğinde o güzel hediye unutulmaz
Hani yanında ne götürülüyor ki? bilincinde ki iman ve sevgi...
Rabbim rahmet etsin, sanada yeni mutluluklar versin, zor imtihana tutulmuşsun, Rabbim yardımcın olsun..
Üç ihlas bir fatiha sevdiğine...

Hatice-tül Kübra

Kayıtlı Kullanıcı
Gül Berra kardeşim ben sana şöyle söylim ben karadenizliyim samsun terme doğum, ordu kütük, sakarya büyüme çocukluk yılları, onra çorum lise yılları istanbul ... hepsindeki rızkım yazılıydı yedik Elhamdülillah ... antepten evlendim, abim ankaradan, ablamda bizim köyden talihe bak, nasip fizandaysa gelir bulur yani ... sizin memeleketi bilmem bizim oranın lafı vardır "İNSANIN DOĞACAĞI, EVLENECEĞİ, ÖLECEĞİ GÜN ŞAŞMAZMIŞ... " benim eğer annem babam kaderimse, annemle babamın evlenmesi tesadüf olamaz matıken değil mi :) hangisinin bizim için hayırlı olacağını bilemezsin

üstad bediüzzaman hazretleri bak nasıl anlatıyor Şimdi size şerrin nasıl hayır olabileceğini anlatacağım' dedi. Biz taaccüp edip şaşırdık. Şu misali verdi: 'Kangren olmuş bir kolu kesmek şer değil, hayırdır. Çünkü kol kesilmezse vücut gidecek. Demek Allah bu şerri hayır için yaratmıştır

Bir zamanlar Rabb'in meleklere: "Ben yeryüzünde bir halife yaratacağım" demişti. (Melekler): "A!.. Orada bozgunculuk yapacak ve kan dökecek birisini mi yaratacaksın? Oysa biz seni överek tesbih ediyor ve seni takdis ediyoruz" dediler. (Rabb'in): "Ben sizin bilmediklerinizi bilirim." dedi. (el-Bakara, 2/30)

bence kendini üzme boşa
geçmişi değil Hakk'ı yaşa
Ağlama ey gönül
Gözyaşların akmasın Hakk yolundan başka
yaşa yaşa
Hakk'la yaşa
Hakk'ıyla yaşa

:):):)

Allah razi olsun bu guzel hatirlatma icin cok tesekkurler evet haklisiniz..bu bir kac gundur forumda ne guzel yureklilerin destegini aliyorum rabbim bana cok guzel insanlar kazandidi hamdu senalar olsun..tavsileriniz icin yazdiklariniz icin cok tesekkurler...beni duanizda unutmayin olurmu oyle bir ihtiyacim varki dualara..selam ve dua ile..ALLAH sizden razi olsun her daim..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt