Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

::: Seni seviyorum ::: (1 Kullanıcı)

botanik_3727

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
sites.google.com
Amin cümlemizden kadeşim dualarımız tüm mü'min ve mü'mine kardeşlerimizle en şöyle ben rahmetli için dua ederken peşinden şöyle dua ediyorum inş'allah rabb'im beni bu güne yetiştirttiğin kişilere ve onlarıda bu günlere yetiştirtmekte vesile kıldığın kişilere, özde ve sözde aileme, benden dua bekleyen bir cümle müslüman kardeşlerime, senden yardım dileyen bir cümle din kardeşlerime bu dünyada da öbür dünyada da iyilikler, güzellikler ihsan eyle. Onların ilim ve irfanlarını arttır. Bu dünyadan göçmüş, öbür dünyaya intikal etmiş, bir duaya muhtaç kalmış başta rahmetli eşim olmak üzere bir cümle geçmişlerimizin ruhuna sen rahmet eyle. Daima aldığının yerine daha hayırlısını verirmiş, daha hayırlısını en hayırlı şekilde ver, beni iki cihanda da sana yakınlaştıracak, hayırda yarıştıracak, rahmetliden daha hayırlı eş nasip eyle, amin sonrada vaktin namazını eda edebildim diye 5 defa şükür secdesi yaparım e kolay mı ahir zamanda namaz eda etmek :) o ki, ya allah dediğinde; buyur kulum bir isteğin, arzun mu var diyorken icabet etmediği dua olur mu hiç. Fakat hayrı da şerri de şüphesiz daha iyi bilen ya, bazı duaları bekletir kulu için en makbul zamanda kabul edermiş. Emin ol duaların, dualarım, dualarımız... Hiçbiri boşa değil boşa geçen sadece zaman... Dualarda buluşmak dileğiyle kardeşim :)

Hatice-tül Kübra

Kayıtlı Kullanıcı
Amin cümlemizden kadeşim dualarımız tüm mü'min ve mü'mine kardeşlerimizle en şöyle ben rahmetli için dua ederken peşinden şöyle dua ediyorum inş'allah rabb'im beni bu güne yetiştirttiğin kişilere ve onlarıda bu günlere yetiştirtmekte vesile kıldığın kişilere, özde ve sözde aileme, benden dua bekleyen bir cümle müslüman kardeşlerime, senden yardım dileyen bir cümle din kardeşlerime bu dünyada da öbür dünyada da iyilikler, güzellikler ihsan eyle. Onların ilim ve irfanlarını arttır. Bu dünyadan göçmüş, öbür dünyaya intikal etmiş, bir duaya muhtaç kalmış başta rahmetli eşim olmak üzere bir cümle geçmişlerimizin ruhuna sen rahmet eyle. Daima aldığının yerine daha hayırlısını verirmiş, daha hayırlısını en hayırlı şekilde ver, beni iki cihanda da sana yakınlaştıracak, hayırda yarıştıracak, rahmetliden daha hayırlı eş nasip eyle, amin sonrada vaktin namazını eda edebildim diye 5 defa şükür secdesi yaparım e kolay mı ahir zamanda namaz eda etmek :) o ki, ya allah dediğinde; buyur kulum bir isteğin, arzun mu var diyorken icabet etmediği dua olur mu hiç. Fakat hayrı da şerri de şüphesiz daha iyi bilen ya, bazı duaları bekletir kulu için en makbul zamanda kabul edermiş. Emin ol duaların, dualarım, dualarımız... Hiçbiri boşa değil boşa geçen sadece zaman... Dualarda buluşmak dileğiyle kardeşim :)

masallah ne guzel bir dua bu boyle inanin hayran kaldim .amin amin amin binlerce kere amin...rabbim her seyi gonlunuze gore eylesi amin..rabbim gonlumuzdeki hakkimizda haiyirli eylesi hakkimizda hayirli olani gonlumuze razi eylesin amin..selametle kalasiniz..

botanik_3727

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
sites.google.com
Tesekkurler kardeşim
benim hakkımda ne düşündüysen rabb'im sana iki cihanda da katı katı versin amin amin amin :)

sinemm89

Kayıtlı Kullanıcı
sizin gibi insanlar yok kalmadı bu dünyada nekadar çok sevmişsiniz helal olsun o emaneti en iyi şekilde taşımışsınız allah sizi daima hayırlı insanlarla karşılaştırsın kardeşim.eminim oda sizden razıdır mekanı cennet olsun..

botanik_3727

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
sites.google.com
AMİN KARDEŞİM ANNEM BANA TAKLİT DERDİ KÜÇÜKKEN :) BEN SADECE TAKLİTÇİYİM, ÖNDE GİDENLERİN AYAK İZİYİM.

MİSALEN ŞUNU ÖRNEK ALDIM

Sahabenin yaşadığı baş döndürücü hayatı, Medine’de dünyaya gelen, başta Hz. Ömer olmak üzere pek çok sahabinin duasını almış ve yetmişi Bedir gazisi olmak üzere yaklaşık yüz yirmi kadar sahabiyle de bizzat görüşme imkanı olmuş bir sahabi aşığı olan Hasan Basri Hazretleri (ö. 110/642) şöyle dile getiriyor: “Eğer siz sahabeyi görseydiniz, onlara ‘deli!’ derdiniz; onlar sizi görselerdi, ‘bunlar mümin değil’ derlerdi.”

Hasan Basri Hazretleri’nin sahabeye karşı çok engin bir sevgi, saygı ve hürmeti vardır. Bir gün kendisine Ömer bin Abdülaziz ile Vahşi’nin derece ve mertebeleri sorulunca, “Ömer Bin Abdülaziz ancak Vahşi’nin atının burnunda bir toz olabilir” demiştir. İşte Hasan Basri Hazretleri’nin sahabe düşüncesi buydu. Aynı zamanda o, sahabenin yaşamış olduğu hayata da derin bir özlem duyuyor ve etrafında bulunan insanların yaşayışları ile sahabenin yaşayışını kıyaslayıp üzülüyordu.

BU KIYASLA ANCAK NEREDE OLABİLİRİZKİ TAKLİTTEN ÖTE :(

sinemm89

Kayıtlı Kullanıcı
haklısın hemde çok haklısın keşke onlar olabiseydik onlar gibi olabilseydik,bazen düşünüyorumda bilal habeşi gibi olmak ona yapılan eziyetler nasıl dayandı o nasıl bir allah aşkı nasıl bir muhammed aşkıydı ne yüce bir imanı vardı bunları düşününce utanıyorum o sevgi o aşk o iman rabbim onlar gibi olabilmeyi nasip eylesin cümlemize.. zor değil imkansız değil çaba gerek irade gerek haketmek gerek..

botanik_3727

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
sites.google.com
Meleklerin ademoğluna hakk'ın emriyle secde etmesini düşün, insanın ki, ne alçalma ne yükselme mertebesi sınırı yoktur yeterki gönül uçmak istesin nefsinin zincirini kırabilsin... Biz hayırda koşalımda gönül gözümüzü açabilirsek dağlar taşlar değil meleklerin kanatlarından yollar göreceğiz :) rabbim tüm kullara salih olmayı, tüm salih kullara en yüksek mertebelerde coşmayı nasip eder inş'allah, kulum ebubekir benden razı mı diyen rabb'im belki sanada der olmaz deme ya olursa :)

sinemm89

Kayıtlı Kullanıcı
:) allahın izniyle inşallah amin amin amin.... gönlüne sağlık

melissa26

Kayıtlı Kullanıcı
botanik_3727´isimli üyeden Alıntı

YAZDIKLARIN ÇOK GÜZEL KARDEŞ AMA
Kadın karmaşık gibi gözükür ama istediği üç şey;
Sevgi, Sadakat, Dürüstlüktür.
DİYORSUN YA KEŞKE HEPSİ ÖYLE OLSA O KADAR FESATLARI VAR Kİ, SALİH MÜ'MİNE KARDEŞLERİM BACILARIM ÜSTÜNE ALINMASIN NEDEN SİZCE KADINLAR ŞEYTANDIR LAFI SÖYLENİYOR BEN ÜNİVERSİTEDE KIZLARIN GİYİM TARZIYLA ALAKALI AYNI SINIFTAGİ AÇIK GİYME MERAKLISI GAZİ KIZLA TARTIŞIRKEN VE ANTEPTE ECZANEDE ÇELIŞAN BİR ECZACI KALFASI VARDI AYNI KONU ÜZERİNE TARTIŞIRKEN BU LAFI KENDİLERİNDEN DUYDUM " BİZE ALDANMA ( YANİ NEFİS BAKIMINDAN DEĞİL YALANLARINA BENİM ÖYLE Bİ MEYİLİM YOK ÇOK ŞÜKÜR ) KADINLAR ŞEYTANDIR " KEZA KAYNANAMDAN GÖRDÜKLERİM VS VS ... NEYSE ASLINDA HERKES EMANETİNİ GERÇEK BİRER EMANET OLARAK GÖRÜP KOLLARSA HİÇBİR SIKINTI KALMAZ DEĞİL Mİ

Ya işte böyle!
Sevgi dolu kardeşimize göre (Bu hangi töre??) kadın şeytanmış...??
Yazdıgı sevgi şiirleri sanırım aldatmaca, alıntı
Çeliş ki, dengesizlik, böylelerinde ne yazık ki!

botanik_3727

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
sites.google.com
Kardeşim benle uğraşma cımbızla laf çıkarma orada ne diyor " salih mü'mine kardeşlerim bacılarım üstüne alınmasın " resimlerle kanıtlicam sırf sen hakk'ı gör diye kanıtlıyım ama şu andan itibaren kul hakkıma girmiş bulunuyorsun ben hakkımı helal etmiyorum haberin olsun açıp kalbime baktıysan konuş ben o şeytan derken yaşadıklarımdan bahsediyorum oku ey müslüman seceretül kevn ne diyor insanlaşmış şeytanlardan birini gönderirim diyor dimi araştır bak bakalım en son kaynanamdan hayatımın kötü dönüm noktalaruından bahsediyorum ben orda gözünle değil kalbinle oku fesatlık yapma

melissa26

Kayıtlı Kullanıcı
Bir beni Allah aşkıyla görenler bulur ve hiç atışmayız
Birde senin gibiler bulur, cenhennem gibi oluruz, sahi birde cehennem gibidirler bana orayı hatırlatır ondan mı itici gelirler???
Melissayı bilseydin??? bunları yazarmıydın???
Kimseyi tanımazsın be adam edeple davransan!!!
Karşında büyüğün duruyor
edeeple davran!...komik aslında sizin gibiler de aynı tavırlar, aynı ...nasıl tanımayayım ki???

botanik_3727

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
sites.google.com
Seni rabb'ime havale ediyorum sana kalbine göre muamele eylesin kalbindekinin katı katı geri versin

MELEK DİLBER

Kayıtlı Kullanıcı
okudum amin inşallah orada cennette buluşursunuz allah rahmet eylesin.. Ellerinize gönlünüze sağlık çok etkileyici çok içten samimi duygularla yazılmış rabbim kavuştursun orada inşallah..

allah cennette kavusturur inşallah:)
allah rahmet eylesin

MELEK DİLBER

Kayıtlı Kullanıcı
Sevmek karsılıksızdır
sevmek yürek ister fadakarlık bekler
gözü karalık demek
görmezden gelmek demek
o yokken onunla olmak demek
sevgi kutsaldır
allahım herkese yasatsın bu duyguyu....

Bu konuyu görüntüleyen kişiler