Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Sevgili Nemire hocamız..Mubarek RUH 'larını Allah C.C. na teslim etti... (1 Kullanıcı)

Osman Soylu (MERHUM)

Kayıtlı Kullanıcı
Sizin sahsınız da olmak üzere...İslam bey ve diğer arkadaşlarıma selam ve muhabbetlerimi sunarım efendim...
Allah C.C. na dayanmak ve Allah C.C. na güvenmek bize yeter ..inşallah...

Aleykum selam bizlerde gurubumuz adına Zatı Alinizi selamlıyoruz efendim,size söylemek istediklerimiz var ancak gece ilerleyen saatlerde olmasında fayda var diye düşünüyoruz.

yakais

Yasaklı Kullanıcı
İnşallah efendim...görüşmek dileğiyle...

Osman Soylu (MERHUM)

Kayıtlı Kullanıcı
Gormeden sevdigim, can insan, sevkatli , saygili, edepli, nur yuzlu, gül sözlü
Peygamber asigi, Ku-an asigi, hak asigi, CAN insan, yokluguna nasil dayansam?
ilk defa hayatimda aldigim en guzel hediyeyi sunan, garip iste bende kendimce okudugum hatmi yetirstirmeye calisiyordum, 7.ayeti vermistim, bana guc katsin diye, Rabbim kizdin mi? simdi okudukca aglayacagim
ben hatmi ona sunacaktim, yine sunacagim ama ...
Rabbim gani gani Rahmet etsin, Rabbim sukurler olsun ki bu guzel insani tanidim, bir nebze olsun
Ah , ah, gorseydim, bu gozler cenneti gormus olacakti...

Yazımız okumasını murad ettiğimiz kıymetli kardeşimiz tarafından okunmuş olduğu için tarafımızdan silinmiştir.

Saygılarımızla.

repsol

Kayıtlı Kullanıcı
Rabbim hak yolundan ayırmasın bizleri

melissa26

Kayıtlı Kullanıcı
Aleykum selam
Allah sizlerden razi olsun, Rabbime hamd sukurler olsun
Yazip yazip siliyorum nasil denir baska turlu bilmiyorum???

anladim ki bu alem birmis, sevende sevilende birmis...
Ya Rab ! isterdim gormek
buyrun ! dersen varmi kabul etmemek??
Rabbi Rahim, Rabbi Kerim...Lailahe illallah Muhammeden Rasul allah
Allah razi olsun, gonlumden gecenlere vesile oluyorsunuz
(Allahuekber) hayranim Rabbime...

repsol

Kayıtlı Kullanıcı
ben teşekkür ederim İbrahim hocamızı kısa süredede tanımış olsam Allah için çok sevdim onun gibi büyüklere çok ihtiyacımız var Rabbim bizleri imanımızda sabit kılsın son nefestede imanımızla gidebilmeyi nasip eylesin inşallah

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Sayın nemire hocam seni çok özledim...! Keşke ömrünüz bitmese idi... ama ; elden bir çözüm yok...
Hamd ve Şükürler olsun ki...;
Allah C.C. nun yanında Muhammed Mustafa A.S. ın Ümmeti olarak uçar gibi mutluluğa gark oluyorsun...
İnşallah...
Amin...

leyla-1

Altın Üye
İnna lillahi ve inne ileyhi raciun...
Selam Aleyküm kardeşim Allah rahmet eylesin mekan cennet olsun inşallah bende annemin rahatsızlığından dolayı siteye girememiştim duyunca şok oldum gerçekten çok değerli bir abimizde Allah ailesine yakınlarına sabır dayanma gücü nasip etsin Rabbim. Abimizin bizlere çok emeği geçti bizden yana hakkı helal olsun cennette hep beraber komşu olmak nasip etsin Rabbim. Selam ve dua ile selametle kalınız.

Osman Soylu (MERHUM)

Kayıtlı Kullanıcı
Sayın nemire hocam seni çok özledim...! Keşke ömrünüz bitmese idi... ama ; elden bir çözüm yok...
Hamd ve Şükürler olsun ki...;
Allah C.C. nun yanında Muhammed Mustafa A.S. ın Ümmeti olarak uçar gibi mutluluğa gark oluyorsun...
İnşallah...
Amin...

Selamun Aleykum

Kıymetli büyüğümüz sizin gibi bizde kendisine büyük bir hasret içindeyiz ancak biz diyoruzki müsterih olunuz ve üzülmeyiniz biz gözlermizle bazı şeylere şahitiz onun için sizede üzülmeyiniz diyoruz ancak işin doğrusu bizde hasretden üzülmek bitarafa kahroluyoruz,hele hocamızın vekili ve sağ kolu islam hocamızın bazı bazı sesle ağlaması zaten ağlamak için bahane arayan bizleri daha da kederlere derin kuyulara atıyor oysa islam abimizde bizzat her şeye şahit ancak olmuyor işte, abimizin emri ile kabir başında indirilen hatim le başlayan ve her gün bir hatim olarak devam eden hatimlerimizin duası bizzat abimiz tarafından yapılmakta olup hocamızın eski Türkçe olarak yaptığı hayli kalabalık listede sitedeki dostlarının da ahırete göçenlerinin ruhlarına her gün hatim gitmektedir tabiki zatı alinizde bu listede varsınız.Şimdi size birazda hocamdan bahsedeyim ben hiçbir harf dahi Kur'an okumayı bilmeyen bir zavallı iken beni hafız yapan ve benim gibi nice hafızlar yetiştiren aynı zamanda da mükemmel bir meal hocası olan ancak asla hiç bir ayete kendisi yorum katmayan bir hocaydı bizler talebeleri olduğumuz halde hiç birimize asla sen diye hitap etmez hep siz diye hitap ederdi kızdığı zaman en ağır sözü ki genellikle ben olurdum çünkü beni oğlu gibi severdi hepimizi öyle severdi evet en ağır sözü hay Allah seni affedsin Rabbimin osman kulu olurdu,son derece hayalı ve terbiyeli bir insandı yüksek sesle konuştuğu duyulmamıştır ancak Kur'an okurken o güzel sesiyle bazen okadar kendini kaybederdi ki çok yüksek perdeden okurdu dikkat ettik Rabbimiz'in birliğini ve kudretini anlatan ayetlerde sanki bütün kainata sesini duyurmak istermişcesine yüsek sesle okurdu ceza ayetlerinde gözlerinden yaşlar süzülürdü çünkü her ayetde ne söylendiğini harfine kadar mükkemel bilen bir kimseydi,gayet güzel arapça konuşur ve gayet güzel eski Türkçe yazardı.
Kıymetli büyüğümüz ben sizin yazılarınızı takip ediyorum ancak başka ca hiç bir konuya karışmak gibi bir niyetimiz ve haddimiz yok sitede Hatimleri takip edecek ve uzayan hatimleri site yetkililerinden izin alarak gurubumuz olarak derhal tamamlayacağız,bizlerde hocamız gibi Kur'an hizmetkârlarıyız hocamızdan öyle gördük bizde öyle olacağız.İslam abimiz her hafıza üç talebe verdi onları hafız olarak yetiştirmek bizim birinci görevimiz İnşaAllah başaracağız hocamız her zaman niyet hayırsa Akıbet mutlaka hayırdır diye buyururlardı.

Gurubumuz adına sizleri saygılarımızla selamlıyoruz Selam ve selamet üzerinize olsun.

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Aleykum Selam efendim...
Temenni ,dilekleriniz ve niyetleriniz için teşekkür ederim...
Nemire beyefendi ; İbrahim hocamızla kalbimiz mutmain idi...Hasret çekmemiz normal ...
Allah C.C. nun bir emri vardır...;
Beni sevdiğinizi özlediğiniz gibi , özleyin...
Biz de Allah C.C. nu nasıl seviyorsak... sayın nemire yide öyle seviyoruz...ona hasret duyduk...kendisini özledik ve ömür zamanında izledik...
Aslında hiçte ayrı değiliz.
Ancak; Allah C.C. dan biz kendilerine arz etmeden... izin bekliyoruz...
Sabır bir müddet daha sabır edeceğiz...
Nemire hocamızın Hasreti yatışsın ...
Şimdilik beklemedeyiz sonra inşallah vuslat sağlanınca size iletiriz...
Ancak; o mekan Allah C.C. nun kudreti dahili olduğu için fazla rahatsızlık vermekte yani sık sık vuslatta bize yakışmaz...sanıyorum...
Bekleyip yaşayalım...Bakalım Mevlam neyler C.C. ...Neylerse de güzel eyler...
Sonsuz saygı ve selamlarım sizinle olsun...

buket_zeynep

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleykum

Kıymetli büyüğümüz sizin gibi bizde kendisine büyük bir hasret içindeyiz ancak biz diyoruzki müsterih olunuz ve üzülmeyiniz biz gözlermizle bazı şeylere şahitiz onun için sizede üzülmeyiniz diyoruz ancak işin doğrusu bizde hasretden üzülmek bitarafa kahroluyoruz,hele hocamızın vekili ve sağ kolu islam hocamızın bazı bazı sesle ağlaması zaten ağlamak için bahane arayan bizleri daha da kederlere derin kuyulara atıyor oysa islam abimizde bizzat her şeye şahit ancak olmuyor işte, abimizin emri ile kabir başında indirilen hatim le başlayan ve her gün bir hatim olarak devam eden hatimlerimizin duası bizzat abimiz tarafından yapılmakta olup hocamızın eski Türkçe olarak yaptığı hayli kalabalık listede sitedeki dostlarının da ahırete göçenlerinin ruhlarına her gün hatim gitmektedir tabiki zatı alinizde bu listede varsınız.Şimdi size birazda hocamdan bahsedeyim ben hiçbir harf dahi Kur'an okumayı bilmeyen bir zavallı iken beni hafız yapan ve benim gibi nice hafızlar yetiştiren aynı zamanda da mükemmel bir meal hocası olan ancak asla hiç bir ayete kendisi yorum katmayan bir hocaydı bizler talebeleri olduğumuz halde hiç birimize asla sen diye hitap etmez hep siz diye hitap ederdi kızdığı zaman en ağır sözü ki genellikle ben olurdum çünkü beni oğlu gibi severdi hepimizi öyle severdi evet en ağır sözü hay Allah seni affedsin Rabbimin osman kulu olurdu,son derece hayalı ve terbiyeli bir insandı yüksek sesle konuştuğu duyulmamıştır ancak Kur'an okurken o güzel sesiyle bazen okadar kendini kaybederdi ki çok yüksek perdeden okurdu dikkat ettik Rabbimiz'in birliğini ve kudretini anlatan ayetlerde sanki bütün kainata sesini duyurmak istermişcesine yüsek sesle okurdu ceza ayetlerinde gözlerinden yaşlar süzülürdü çünkü her ayetde ne söylendiğini harfine kadar mükkemel bilen bir kimseydi,gayet güzel arapça konuşur ve gayet güzel eski Türkçe yazardı.
Kıymetli büyüğümüz ben sizin yazılarınızı takip ediyorum ancak başka ca hiç bir konuya karışmak gibi bir niyetimiz ve haddimiz yok sitede Hatimleri takip edecek ve uzayan hatimleri site yetkililerinden izin alarak gurubumuz olarak derhal tamamlayacağız,bizlerde hocamız gibi Kur'an hizmetkârlarıyız hocamızdan öyle gördük bizde öyle olacağız.İslam abimiz her hafıza üç talebe verdi onları hafız olarak yetiştirmek bizim birinci görevimiz İnşaAllah başaracağız hocamız her zaman niyet hayırsa Akıbet mutlaka hayırdır diye buyururlardı.

Gurubumuz adına sizleri saygılarımızla selamlıyoruz Selam ve selamet üzerinize olsun.

her yazınızı gözlerimden yaşlar akarak okuyorum.. çok az tanıdım hocamızı.. ama ALLAH biliyor gönülden sevdim..çok şanslısınız.. hele hocam sizler gibi insanlar yetiştirdiği için çok şanslı.. MEKANI CENNETTİR inşALLAH..
DUALARINIZIA BİZLERİDE KATIN.. İBRAHİM hocamız her daim duamızda inşALLAH

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Allah C.C. na hamd ve şükürler olsun ki vuslat olduk...;
''Ben ibrahim...Seni ve talebelerimi çok seviyorum...onlara selam olsun...şu anda Cenneti Ala dayız.Kevser suyundan içtik elhamdulillah...''

Rabbim C.C. 'na ve size selam olsun Ve Muhammed Mustafa A.S. 'a vede Cennet Ehline ... vede siz sayın arkadaşlarıma...

Selam ve muhabbetlerimle...

''Kaynak ;Yakın İLMİ gereği Allah C.C. nun lütuf u olarak değerlendirebilirsiniz...''

emcankel

Kayıtlı Kullanıcı
Allah C.C. na hamd ve şükürler olsun ki vuslat olduk...;
''Ben ibrahim...Seni ve talebelerimi çok seviyorum...onlara selam olsun...şu anda Cenneti Ala dayız.Kevser suyundan içtik elhamdulillah...''

Rabbim C.C. size selam olsun Ve Muhammed Mustafa A.S. 'a vede Cennet Ehline ... vede siz sayın arkadaşlarıma...

Selam ve muhabbetlerimle...
kusurumu bağışlayın lütfen ama
merakımdan ve eksikliğimden soruyorum
bu vuslat rüyanızda görmek gibi birşey mi hocam ....
hayırlı günler

yakais

Yasaklı Kullanıcı
-Aynel YAKIN...
-İlmel Yakın..
-Hakkal Yakın...

Allah C.C. nun Lütfu ile nasip ettiği bir YAKINLIK olup...Bizzat yaşanarak ...yaşatılarak hayata geçer... Rüya ..Hayal vs... ile..herhangi bir ilgisi yoktur...

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Mucizevi an gerçek olarak yaşanır...yaşatılır...

Nemire beyefendimizin Ömür bitimi anı ...böyle yaşanan bir AN idir...Gören görmüştür... duyan duymuştur...

Bu kadar anlatım yeterlidir..sanıyorum...

Sen kimsin kardeşim...? HİÇ hiç o kadar efendim...Anlamadıysanız tekrar arz edeyim...HİÇ...

ibra

Kayıtlı Kullanıcı
daha önce elifbenim ablanın rahmete kavuştuğunu öğrenmiştim çok üzüldüm gerçekten tv de hep acı haber ler duyuyoruz artık katılaştık ama forumdaki muhabbet bu acıya sebep oldu rabbim rahmet eylesin mekanlarını cenney eylesin .

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Amin ...Efendim...İnşallah...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt