Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Sorulan sorulara cevap -1 (3 Kullanıcı)

ŞEB-İ ARUS

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH ın izniyle bugun bi karar veridm hak yolunda bu kadar copk nimet varken biz neden sukur etmiyor rabbimin yap dedigini neden yapmiyoruz inşallah namazımın hakkını verecem ve ruhum bedenımden cıkana jkadarda bu vazifeyi yerine getircema ALLAH RAZI OLSUN BUNU BİR KERE DAHA BANA HATRLATTIGINIZ İÇİN DUANIZI EKSİK ETMEYIN..DUALRDA BULUŞMAK ÜMİDİYLE...

relvin

Kayıtlı Kullanıcı
namaz kilmayanin cezasi

namaz kilmayanin cezasi

Namaz Kılmama'nın Cezası Nedir ?
NAMAZ KILMAYANIN CEZASI

PEYGAMBER EFENDİMİZ BUYURUYORLARKİ ;
Kim namaz kılmaz ve namazı hafife alırsa ALLAH o kişiyi 6 sı dünyada, 3 ü ölürken 3 ü kabirde 3 üde kabirden çıkarken 15 şeyle cezalandırır.

---DÜNYADAKILER---

1-Ömrünü kısaltır
2-Salihlerin simasını yüzünden alır
3-Yaptığı hiçbir amele sevap vermez
4-Duası ALLAH c.c katına çıkmaz
5-Dünyadaki bütün mahlukat ona buğz eder
6-Salihlerin duasından nasibini alamaz

------------ÖLÜRKEN BAŞINA GELECEK ÜÇ SEY---

1-Zelil olarak ölür

2-Aç olarak ölür
3-Susamış olarak ölürki dünyanın denizleri ırmakları ölen insana içirseler yinede susuzluğunu dindiremez

-----------KABİRDE BAŞINA GELECEK ÜÇ ŞEY----

1-Kaburgaları birbirine girip yapışıncaya dek kabrini daraltır
2-Kabrinde ateş yanar
3-ALLAH ona bir yılan musallat eder yılan kıyamete dek azab eder

KIYAMET GÜNÜNDE BAŞINA GELECEK LER---

1-ALLAH c.c ona yüzünü üzerinde cehenneme sürükleyecek birini musallat eder
2-ALLAH c.c ona gazapla baktığı zaman yüzünün eti erir düşer
3-ALLAH c.c onu en küçük günahlarından dahi hesaba çeker affetmez

BAŞKA BİR HADİSİ ŞERİFDE EFENDİMİZ ŞÖYLE ------………………………BUYURDULAR

1-Sabah namazını terk edenin yüzünde nur olmaz
2-Öğle namazını terk edenin rızkından bereketi kalkar
3-İkindi namazını terk edenin vucudunda takat olmaz
4-Akşam namazını terk eden evladının hayrını görmez
5-Yatsı namazını terk eden uykusunda rahat edemez
6-Namazdan alıkoyan rızka(işe)ALLAH c.c.bereket vermesin diyerek Peygamber efendimiz sallalahu aleyhi vesselem beddua etmiştir ki onun duası mutlak kabul olur…..

Bu yazı her şeyden önce "Namaz kılmıyorum." diyenleri, daha sonra namazlarını bile bile kazaya bırakanları ve namaza gereken önemi vermeyenlerin uyarmak için yazılmıştır. Umarım bu yazı insanların dosdoğru bir şekilde namaz kılmasına vesile olur.

Peygamberimiz "sallallahü aleyhi ve sellem" buyurdu ki;
"İki farz namazı bir araya getirmek büyük günâhlardandır."

Yani, bir namazı vaktinde kılmayıp, vaktinden sonra kılmak büyük günâhtır.

Bir hadîs-i şerîfte buyruldu ki,
"Bir namazı vakti çıktıktan sonra kılan kimseyi, Allahü teâlâ seksen hukbe Cehennem'de bırakacaktır."

Not: Bir hukbe, seksen âhiret yılıdır. Âhiretin bir günü, dünyânın bin yılı kadardır.

1 Hukbe = 80 Ahiret yılı
1 Ahiret günü = 1000 Dünya yılı

Yukarıda ki Hadis-i Şerif'ten anladıklarım doğruysa; 1 vakit namazı bile bile vaktinden sonra kılan veya hiç kılmayan için, 80 hukbe Cehennem azabı verilecektir. (Şüphesiz en doğrusunu Allah bilir). Eğer bu böyle ise günde 5 vakit namaz kılmayan için 400 hukbe Cehennem azabı verilecek demektir (Şüphesiz en doğrusunu Allah bilir).

Peki bu 400 Hukbe ne demektir? Daha anlaşılır olsun diye ben bu hukbeleri,ahiret gün ve yıllarını bizim bildiğimiz zamana çevirdim. Sanırım işin ciddiyeti böyle daha iyi anlaşılır. Buyrun hesaplayalım.(Eğer hesaplama da bir yanlışlık olmuşsa doğru hesabı siz bulmaya çalışın.)

"Bir namazı vakti çıktıktan sonra kılan kimseyi, Allahü teâlâ seksen hukbe Cehennem'de bırakacaktır." (Hadis-i Şerif)

1 vakit namazın cezası 80 hukbe ise ;
1 hukbe = 80 Ahiret yılı
1 ahiret günü = 1000 dünya yılı

(1 Ahiret yılının kaç günden oluştuğunu bilmediğim için, 1 ahiret yılını dünyada ki gibi 365 gün olarak aldım.)

365 Ahiret günü X 1000 Dünya yılı = 365 000 Dünya yılı.
(yani 1 ahiret yılı 365 000 dünya yılına denktir.)

1 Hukbe 80 ahiret yılı ise;
365 000 dünya yılı X 80 Ahiret yılı = 29 200 000 Dünya yılı
(yani 1 hukbe 29 200 000 dünya yılına denktir.)

1 vakit namaz için 80 hukbe Cehennem azabı verileceğine göre;
80 X 29 200 000 = 2 336 000 000 yıl sadece bir vakit namaz için Cehennem'de kalınacak olan süredir.(dünya yılı)

Yani sadece bir vakit namaz ibadetimizi yapmadığımız takdirde 2 336 000 000 yıl Cehennem'de azab çekeceğiz.(Şüphesiz en doğrusunu Allah bilir)

--------------------------------------------------------------------------
DİKKAT EDİN!!!
SADECE BİR VAKİT NAMAZ İÇİN 2 336 000 000 YIL CEHENNEMDE KALMAKTAN BAHSEDİYORUM!!!

5 vakit namazın cezası 80X5 = 400 hukbe;

1 hukbe = 29 200 000 dünya yılı ise

400 hukbe;

400 X 29 200 000 = 11 680 000 000 yıl sadece bir günlük namaz ibadeti için Cehennem'de kalınacak olan süredir.(dünya yılı)

Yani bir günlük namaz ibadetimizi yapmadığımız takdire 11 680 000 000 yıl Cehennem'de azab çekeceğiz! (Şüphesiz en doğrusunu Allah bilir).

DİKKAT EDİN!!!
SADECE BEŞ VAKİT ( BİR GÜNLÜK) NAMAZ İÇİN 11 680 000 000 YIL CEHENNEMDE KALMAKTAN BAHSEDİYORUM!!!

Halbuki sizde bilirsiniz ki 5 vakit namaz için harcanan zamanı toplasak günde 1 saat bile etmez!

Peki 1 saat için 11 680 000 000 yıl Cehennem'de kalmaya değer mi?

Yoksa siz Cehennem'i bir iki gün kalıp, çıkacağınız bir yer mi sandınız?

"Dediler ki: Ateş, bizi yaksa bile birkaç gün yakar. De ki: Allah'tan bir söz mü aldınız? Eğer öyleyse Allah sözünden dönmez. Yoksa siz Allah hakkında bilmediğiniz bir şeyi mi söylüyorsunuz?" (BAKARA 80)

ALLAH c.c.günahlarımızı affetsin efendimiz s.a.v.şefaatinden mahrum etmesin İNŞAALLAH

Selametle...

rojda44

Kayıtlı Kullanıcı
ellimden geldiğince kaçırmıyorum namazımı ama bazen yani çook nadir de olsa mesela hafta bir gün sabah namazını veya diğer namazlarımdan birini kaçırıyorum onların cezasını cekicem değilmi allah yardımcımız olsun

rojda44

Kayıtlı Kullanıcı
selamunaleyküm sevgili kardeslerim..benim icimi yiyen bir sorum var..benim bir gönül muradim var ama yanlis anlamayin öyle günaha filan girerek degil.uzaktan sevmek gibi bisey....ben Allahim hayirliysa onunla evlenmemi nasip et diye sürekli dua ederim.iki yildir yaklasik..ama bugünüme bakilirsa hic umut yok gibi.yani beni sevmiyor ve bende demekki olmuycak ,olsaydi simdiye kadar olurdu diyerekten artik onun icin dua etmemeyi düsünüyorum onun icin..bazende Allah tan ümit kesilmez demekki herseyin bir zamani var diye ümitleniyorum..biliyorum hayirli degilse olmaz ama suana bakarak onunla istedigim izdivacin hayirli olup olmadigini bugüne bakarak nasip olmucak demekki diye ümitsizlige kapiliyorum ama hayirliysa zamani vardir sonunda yine olur diye düsünüyorum..herseyin br zamani vardir dualarin kabulününde tabiki ama ben bugüne bakarak ümitsizleniyorum..yani sizden ögrenmek istedgim ne olursa olsun nasipse döner dolasir beni bulur bugüne bakarak karamsar olmamali degilmi..ya da demekki bana nasip degil olsaydi simdiye kadar olurdu diye onun icin dua etmekten vazgecmek dogrumu .biliyorum hayirliysa olur diyceksiniz ama bunu biliyorum benim ögrenmek istedigim bu konuda ümitsizlige kapilmam dogrumu sizce..lütfen cahilligimi magzur görün .simdiden Allah razi olsun..Selametle..
sa nuruz nasılsın ya pek göremiyorum seni karşılaşmıyoruz bu surunada bildiğim kadarıyla bişiler yazmak istedim evt eğer nasipse sonunda döner dolaşır seni bulur. ama eğer nasip değilse olmaya bilir nasıl düşünüyosun anladım allahtan ümit kesilmez demek istiyorum ama seni yanıltmakta istemiyorum kib a.e.o.

rojda44

Kayıtlı Kullanıcı
nuruz başka şeylerde söylemek isterim ama burda olmaz yani benzzer bi örnek yanlış anlama lütfen özel msnne vermek yasakmı bu sitede konuşmak sohebt etmek isterdim burda sohbetedelim diyeceksin ama malum herkes görücek yazdıklarımı ve ben bunu istemiyorum neise yazımı görürsen lütfen cvp yaz grş a.e.o.

rojda44

Kayıtlı Kullanıcı
selamunaleyküm sevgili kardeslerim..benim icimi yiyen bir sorum var..benim bir gönül muradim var ama yanlis anlamayin öyle günaha filan girerek degil.uzaktan sevmek gibi bisey....ben Allahim hayirliysa onunla evlenmemi nasip et diye sürekli dua ederim.iki yildir yaklasik..ama bugünüme bakilirsa hic umut yok gibi.yani beni sevmiyor ve bende demekki olmuycak ,olsaydi simdiye kadar olurdu diyerekten artik onun icin dua etmemeyi düsünüyorum onun icin..bazende Allah tan ümit kesilmez demekki herseyin bir zamani var diye ümitleniyorum..biliyorum hayirli degilse olmaz ama suana bakarak onunla istedigim izdivacin hayirli olup olmadigini bugüne bakarak nasip olmucak demekki diye ümitsizlige kapiliyorum ama hayirliysa zamani vardir sonunda yine olur diye düsünüyorum..herseyin br zamani vardir dualarin kabulününde tabiki ama ben bugüne bakarak ümitsizleniyorum..yani sizden ögrenmek istedgim ne olursa olsun nasipse döner dolasir beni bulur bugüne bakarak karamsar olmamali degilmi..ya da demekki bana nasip degil olsaydi simdiye kadar olurdu diye onun icin dua etmekten vazgecmek dogrumu .biliyorum hayirliysa olur diyceksiniz ama bunu biliyorum benim ögrenmek istedigim bu konuda ümitsizlige kapilmam dogrumu sizce..lütfen cahilligimi magzur görün .simdiden Allah razi olsun..Selametle..

nuruz açılmayı denedinmi eper denememişsen dene bence eğer senin için sorun olmazsa yanlış anlma mseninde dediğin gibi günah olucak bişi yapma sadece açıl ve onunda duygularını öğren rahat et bence burnumu sokmak gibi olmamıştır inş.

Rüyam3

Kayıtlı Kullanıcı
DİKKAT EDİN!!!
SADECE BİR VAKİT NAMAZ İÇİN 2 336 000 000 YIL CEHENNEMDE KALMAKTAN BAHSEDİYORUM!!!

DİKKAT EDİN!!!
SADECE BEŞ VAKİT ( BİR GÜNLÜK) NAMAZ İÇİN 11 680 000 000 YIL CEHENNEMDE KALMAKTAN BAHSEDİYORUM!!!

Selamün Aleyküm

Ben geçen sene Ramazan ayında namaza başladım hesabıma göre 13 yıllık kaza namazı borcum var 11 680 000 000 i 13 ile çarpmaya korkuyorum Rabbim affetsin baştan bilseydim belki daha farklı olurdum şimdi ne desem ne yapsam boş daha 27 yaşındayım Rabbim doğru yol hak yoldan ayırmasın bizleri :( inşaAllah Amin

nurus

Kayıtlı Kullanıcı
nuruz başka şeylerde söylemek isterim ama burda olmaz yani benzzer bi örnek yanlış anlama lütfen özel msnne vermek yasakmı bu sitede konuşmak sohebt etmek isterdim burda sohbetedelim diyeceksin ama malum herkes görücek yazdıklarımı ve ben bunu istemiyorum neise yazımı görürsen lütfen cvp yaz grş a.e.o.
tamam kardesim gördüm yazdiklarini buyur seni dinliyorum..A.eo..

nurus

Kayıtlı Kullanıcı
selamunaleyküm kardesim...bana söyleyecegin seyi cok merak ediyorum....sakincasi yoksa burda anlatirmisin.yani vercegin örnegi...bekliyorum..Allaha emanet ol..

ayşe.a

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm, çok güzel ve hayırlı bir paylaşım olmuş emeğine sağlık
Yüce Rabbim hepimize hayırlı namazlar eda etmemizi nasip etsin inşaallah amin selam ve dua ile..

rojda44

Kayıtlı Kullanıcı
selamunaleyküm kardesim...bana söyleyecegin seyi cok merak ediyorum....sakincasi yoksa burda anlatirmisin.yani vercegin örnegi...bekliyorum..Allaha emanet ol..

aleyküm sellam kardeşim şimdi örneği veremem çünkü bu siteye ailemden giren çook kişi var yazımı görebilirler yanlış anlama kötü bi örenek falan değil sadece veremem yani şimdi sen diyosunya hani olacağı varsa olur faaln ya sen hiç bu duygularını belli ettinmi ona tabi diyorum ya senin durumun için yorum yapmak yanlış olur çünkü tam olarak bilmiyorum hani ona açıl demiştimya açılamıyosan bi şekilde öğren sana karşı bişi his ediyomu etmiyomu bunu öğrenirsen senin için çook iyi olur için rahat olur ne yap ne et öğren bence öğrenmek istiyosan ama nasıl öğrenicem dersen bi kaç şey söylemek istiyorum hani nasıl öğrenebilirsin gibisinden zaten öğrendikten sonra için rahat eder değilmi sanırım sende sadece öğrenmek istiyosun zamanı gelincede hayırlı bi evlilik olsun diye düşünüyosun yani heralde değilmi cevab bekliyorum a.e.o.

Peçeli-Bülbül

Kayıtlı Kullanıcı
Ya kardeşim biz din kardeşleri değil miyiz neden tartışıyorsunuz bakın şeytan aranızı açmaya çalışıyor lütfen biraz daha duyarlı olalım ve sabredelim

rojda44

Kayıtlı Kullanıcı
DİKKAT EDİN!!!

DİKKAT EDİN!!!

Selamün Aleyküm

Ben geçen sene Ramazan ayında namaza başladım hesabıma göre 13 yıllık kaza namazı borcum var 11 680 000 000 i 13 ile çarpmaya korkuyorum Rabbim affetsin baştan bilseydim belki daha farklı olurdum şimdi ne desem ne yapsam boş daha 27 yaşındayım Rabbim doğru yol hak yoldan ayırmasın bizleri :( inşaAllah Amin

ya o namazların kazalarını kılın bence neden kılmıyosunuzki yerine gelir kaza kılarsanız rabbime hamd olsunki ben 9 yaşından beri kılıyorum namaz ama yedi yaşında başlamak gerek her zaman kazada kılıyorum sizde öyle yapın allah hepimizi affetsin

KÜBRA38

Kayıtlı Kullanıcı
Selamaleyküm
allah razi olsun hepinizden ne güzel şeyler yazmişsiniz bizim gibiler oldukça dinimiz hep yaşayacaktir tekrardan teşekürler herşey için allah a emanet olun

musti1

Kayıtlı Kullanıcı
:a44:slm aleyküm bunlar için teşekkür ederim saygılarımla.:a10:

zeymes

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH razı olsun çok güzel bir konuyu ele almışsın RABBİM hepimize namazı yani dinin direğini hakkıylan eda etmeyi nasip etsin amin..................

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
peki isevilerle, bilmem nelerle (haçlılarla özelte ) ittifaka günümüz deyişiyle diyaloğa değer mi , teslilse bulaşmaya değer mi ?

sılagurbuz

Kayıtlı Kullanıcı
oof yaa o şeytan vesvese benim içimde de var 17 yaşındayım ama bi türlü namaza başlayamdım ya istiyorumda işte içim bi tuhaf oluyo olmaz gibisinden düşünüyorum olmuyo işte... yazı için teşekürler bu yazıyı okuyupta yine kılamayıncaa çok tuhaf oluyorum yaa...

T.Nur

Kayıtlı Kullanıcı
Allah c.c. Razi olsun cok güzel bir paylaşim bende coğu kez namazda şaşiriyorum aklimbir anda kayiyor rabbim bizleri şaşirtmasin sonra hemen kendime gelemye çalişiyorum

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt