Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Van Depremine yardım etmek isteyenlerin Dikkatine. (1 Kullanıcı)

Muhtazaf

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.aydin-aydin.com
Mng Kargo ile birlikte PTT Kargo, Aras Kargo ve Yurtiçi Kargo da yapacağınız yardımları ücretsiz gönderi yapıyormuş.
Adres:Van Merkez Belediye Garajı Kriz Masası.
● ● ●Turkcell, Van'da, ön ödemeli müşterilerinin acil ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için, 1 ay boyunca ücretsiz olarak kullanabilecekleri 100 dakika ve 100 kısa mesaj (SMS) yüklüyormuş
● ● ●Avea faturalı ve faturasız tüm müşterilerin telefon hatlarına ücretsiz ek dakika ve SMS yüklemesi yapmış....

Kaim

Yasaklı Kullanıcı
bizim mahallede (istabul 4 levent) yer actılar yardım topluyolar yiyecek giyecek battaniye versek mi ?

Töreristler de polisin dediğine göre fırsatcılık yapıyorlarmış.

Garibana diye törere para vermeyelim.

Dikkatli olalım.

Yardıma herzaman destekciyim

Muhtazaf

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.aydin-aydin.com
T.C.ZİRAAT BANKASI
Aşağı Ayrancı Şubesi, Ankara

TL Hesabı: TR600001000820555555555031
ABD Doları Hesabı: TR330001000820555555555032
Euro Hesabı : TR060001000820555555555033

T.VAKIFLAR BANKASI A.O.
Finansmarket Şubesi, Ankara

TL Hesabı: TR620001500158007299317599
ABD Doları Hesabı: TR430001500158048013094088
Euro Hesabı : TR320001500158048013094092

MNG kargo, yardim kargolarindan ucret almayacaktir. İlgilenenler icin herkese yayalim. Telefon: 444 06 06
Kızılay’ın Ankara’daki yardım hattı numaraları ise şöyle: 0 312 alan koduyla 245 45 00 ve 430 18 14.
Kızılay Afet Merkezi İstanbul Masası için ise, 0 216 alan kodu ile 517 08 00 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.
Arama Kurtarma Merkezi AKUT için de, tüm GSM operatörlerinden 2930′a, AKU yazan bir SMS mesaj ile 5TL katkıda bulunabilirsiniz. ( AKUT Arama Kurtarma Dernei )

Şişli Belediyesi de yardım masası kurdu. Buraya da 0212 alan kodu ile 288 75 76 telefon numaralı Mavi Masa üzerinden yardımda bulunulabilir.

Erciş Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’da yardım kampanyası yürütüyor. Bunun içinde 0432 alan kodu ile 351 59 06 numaralı telefondan bilgi alınabilir. (Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü Resmi İnternet Sitesi | Vakıflarla İletişim)

KIZILAY – VAN YARDIM

55 TL lik gıda paketi yardımı için : (https://secure.kizilay.org.tr/urunbagisi.aspx?kodu=6 )

YA DA

2868 E BOŞ SMS ATARAK 5 TL LİK YARDIM YAPABİLİRSİNİZ.

IHH – VAN YARDIM (İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı - İHH)

Van yazıp 3072 boş sms gonderebilirsiniz

AKUT – VAN YARDIM ( AKUT Arama Kurtarma Dernei )

Bos mesaj 2930 a atabilirsiniz.

KİMSE YOK MU DERNEĞİ – VAN YARDIM ( Kimse Yok Mu )

Boş mesaj 5777 ye gonderebilirsiniz

1 sms 5 tl

ŞİŞLİ BELEDİYESİ MAVİ MASA ADRESİ

Astoria karşısındaki binalarından yarın öğlene kadar yardim kabul edecekler

YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ – VAN YARDIM

Avutpasa kampusu cafepark ta yardımları topluyor.

YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ – VAN YARDIM

Kendi kampüslerinde kampanya düzenliyecekler

İstanbul: Şişli Belediyesi ve İHD İstanbul Şubesi (Beyoğlu), Ankara: Ankara Barosu, Ankara Adliyesi 5. kat…

İzmir: Bornova Belediyesi, Bornova Uğur Mumcu Kültür Merkezi, Eskişehir: Kızılay, Kızılay iş Merkezi

Ankara İL Afet ve Acil Yardım Müd. Tel No: 0 312 252 59 79 0 312 252 59 80

İzmir Bornova Belediyesi Tel No: 0 232 388 29 64

Türk Kızılayı
Kızılay Afet Merkezi (İstanbul): 0 216 517 08 00
Kızılay Yardım Hattı: 0 312 245 45 00, 0 312 430 18 14

T

tevbekarım

Elhamdülillah ailem kurtuldu ama uzak akrabalar var enkaz altında hemşerilerim var yanlarına gidemiyorum onlar kadar üşümüyorum :(:(:( dua ediyorum sizlerdende dua istiyorum dua kardeşlerim...ve lütfen bunu başka şeylere karıştırmayın şüpheyle yardım gönderenler hiç gönderip buradaki insanları incitmesinler sapla samanı birbirine karıştırmasınlar her kürt terörist değil taş yığınlarından çıkan insandır ve son nefesi verirken kimseye ırkından dolayı imtiyaz geçilmeyecektir.. Cenabı Allah tan gelen başgöz üstünedir biz böyle inanıyoruz...

Kaim

Yasaklı Kullanıcı
sms leri önden yağdırın kardeşler

Allah yardımlarınızı yerlerine ulaştırsın sizlerden de razı olsun.

Muhtazaf

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.aydin-aydin.com
ALLAH'ım bizleri deprem ile deneme..
Denedin,bizi ders alanlardan eyle..
Bir daha yaşatma..
Ölmüşlerimize RAHMET,yaralılara ŞİFA,
kalanlara SABR ihsan eyle...
Amin.
ALLAH yar ve yardımcıları olsun.

kimkimdir

Kayıtlı Kullanıcı
van-da-7-2-buyuklugunde-deprem-1717104.Jpeg

gozyasi

Kayıtlı Kullanıcı
Elhamdülillah ailem kurtuldu ama uzak akrabalar var enkaz altında hemşerilerim var yanlarına gidemiyorum onlar kadar üşümüyorum :(:(:( dua ediyorum sizlerdende dua istiyorum dua kardeşlerim...ve lütfen bunu başka şeylere karıştırmayın şüpheyle yardım gönderenler hiç gönderip buradaki insanları incitmesinler sapla samanı birbirine karıştırmasınlar her kürt terörist değil taş yığınlarından çıkan insandır ve son nefesi verirken kimseye ırkından dolayı imtiyaz geçilmeyecektir.. Cenabı Allah tan gelen başgöz üstünedir biz böyle inanıyoruz...

Merak etme kardesim dualarimiz ordaki kardeslerimize. Benim icin kürt türk hic farketmez. Hepimiz Rabbimin kullarıyız. Van daki kardeslerim de bizim müsliman kardeslerimiz kürt olmalari hic bisey degistirmez. Iki gündür Tv karsindan ayrilamiyorum cok güzüldüm. ALLAH ordaki kardeslerimizin yardimcilari olsun. Ölenlere ALLAH rahmet yakinlara başsağlığı diliyorum. Hep dualarim onlarla...

T

tevbekarım

Allah hepinizden razı olsun...hasbinallahi ve nimel vekil ve nimel mevla venimennasir...

hanife deniz

Kayıtlı Kullanıcı

Geçmiş olsun kardeşim,hepimize geçmiş olsun,biz bu vatan toprağı,bu bayrak altında yaşayan,Türküyle,kürdüyle gürcüsüyle,lazıyla,çerkeziyle hepimiz kardeşiz,Allahımız tek,hepimiz Hz.Muhammed Ümmetiyiz,Elhamdulillah hepimiz müslümanız,evet seninde dediğin gibi asla her kürt terörist değil.Emin ol,hepimizin içi aynı şekilde yanıyor,dualarımız kardeşlerimizle.

kimkimdir

Kayıtlı Kullanıcı
Van depreminde ölü sayısı 432 oldu!

202986_van-deprem.jpg

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) saat 16.00 itibariyle 432 kişinin öldüğünü, 1352 kişinin yaralandığını açıkladı.

Başbakanlık saat 16.00 itibarıyla Van Depremi’nde hayatlarını kaybeden vatandaşların sayısının 432 olarak tespit edildiğini bildirdi. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD)’nın yaptığı yazılı açıklamaya göre saat 16.00 itibarıyla 432 vatandaşın hayatını kaybettiği, bin 352 vatandaşın da yaralandığı bildirildi. AFAD açıklamasına şöyle devam edildi: "Başkanlığımızca Van Valiliği emrine acil ihtiyaçların karşılanması için ilk etapta 3 milyon TL Acil Yardım Ödeneği gönderilmiştir. Hayırsever milletimizin talepleri doğrultusunda deprem nedeniyle Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla açılan yardım kampanyasında ilk gün itibari ile 1.100.000,00 TL nakdi yardım toplanmıştır. 48 il ve 39 kurumdan arama kurtarma, sağlık ve ilk yardım personeli ile ekipmanları, 17 Türk Hava Yolları, 21 askeri ve 3 adet özel kargo uçağı olmak üzere toplam 41 adet uçak ve araçlarla hava ve karadan bölgeye yardım ediliyor.

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
Ayın En İyi Üyesi
Rabbim yar ve yardımcınız olsun kardeşim...
İnsanlık ve kardeşlik ölmedi şükür...
Selam ve DUA ie...

ibn Abdilvahhab

Kayıtlı Kullanıcı
Emir ve yasaklarını kâle almayan bir toplumu Rabbim uyarıyor..Hala akıllanmayacaklar mı...

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
Ayın En İyi Üyesi
"Müslüman kardeşinin uğradığı felâketi sevinçle karşılama!
Allah onu rahmetiyle o felâketten kurtarır da seni musîbetle imtihân eder.
"
(Hadis-i Şerif - Kaynak: Tirmizi)

gozyasi

Kayıtlı Kullanıcı
Emir ve yasaklarını kâle almayan bir toplumu Rabbim uyarıyor..Hala akıllanmayacaklar mı...

Ordaki vatandaslarimiz bizim müsliman kardeslerimiz. Her kürt PKKlidir diye bisey yok. Bu sözünle türk ve kürt kardesline zarar veriyorsun.

Dualarimiz ordaki müsliman kardeslerimize...ALLAH yardimcilari olsun cok zor..

hanife deniz

Kayıtlı Kullanıcı

Kardeşim, Kusura bakmayın,hakaret kabul etmeyin ama gerçekten sizi anlamıyorum,bizler buradakardeşlik adına,bir birimizi tamamlamak adına,dualarda buluşmak niyetiyle bulunmaktayız.Amacımız,Rabbimizin Rızası çerçevesinde birşeyler yapabilmeye yalışmak amacımız,birbirimizden bir kelime de olsa öğrenebilmek.
Şimdiye kadar sizde malesef ben böyle bir maksat hissetmedin.Benim hissettiğim niyette iseniz,kusura bakmayın.
Yanlış anladıysam,lütfen bizleri zand bulunmk durumunda bırakmayıp,maksadınızı açıklarmısınız.

,

zeynommm

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm

öncelikle yaşamını yitiren kardeşlerimize Allahtan rahmet yakınlarına baş sağlığı yaralı kardeşlerimizede acil şifalar diliyorum

ben kargoların yardım götürdüğünü dün öğrendim mng kargoyu aradım ama sadece 2 gün için böyle bir kampanya yapmışlar

ptt kargoya ise ulaşamıyorum çok bişey gelmez elimden ama yapabildiğim kadar bişeyler yapmak istedim

çünkü vicdanım sızlıyor elim kolum boş oturunce boğazıma birşeyler düğümleniyor onlar orda yaşam savaşı verirken

rabbim hepsinin yardımcısı olsun inşallah bir daha böyle acı göstermesin kimseye AMİN...

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
Deprem Oldu, kayıplar ikiye ayrıldı!
Doğudakiler canını, Batıdakiler insanlıklarını yitirdiler...malesef

Allah yardımcıları olsundualarımız ve yardımlarımız onlarla

hayri07

Kayıtlı Kullanıcı
en güzeli bankalara yapılan bağışlar adresi doğru bari gerisi meçhul bence.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt