Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

__''99 Esma 99 Özür''__ (5 Kullanıcı)

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
MUİZZ: İzzet veren, yükselten

İzzetim varsa, Senin verdiğin kadardır.
Sensiz zilletlere düşer, alçaklara uğrarım.
Senin işitmeni kulak ardı ettiğim her yerde zillete düşerim.
Senin işittiğini bilerek susma izzeti ver bana.
Senin gördüğünü göz ardı ettiğim her köşede alçaklara uğrarım.
Senin gördüğünü görerek yaşama lezzeti ver bana.
Senin varlığını hesaba katmadığım odalarda çirkinleşirim.
Seni görüyormuş gibi davranma inceliği ver bana..

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
MUZİLL: Zillet veren, alçaltan

Sana itaat etmeyen kainat dolusu korkular içindedir. Sana boyun eğişim en tatlı sevincimdir.

İntikam duygularım kabardığı halde sustuğumda, Sana itaatin sevincini tattır kalbime.

Seni büyük bilmeyen, her şey karşısında küçülmektedir. Nefretim yakamdan tutup gıybete zorladığı halde, Seni yanımda bilerek susmanın lezzetini ver dilime.

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
SEMİ: Her şeyi en iyi işiten

Senin işittiğini kimselerin duymadığı yerde de işitecek bir kulak ver bana ey Semi'.

Bana verdiğin kulağı, Senin tiksinmemi istediğin sözlere sağır edecek bir kalp ver bana ey Semi'

Kullarının işitmediği yerde Senin işittiğini bilerek konuşma nezaketi ver bana ey Semi'. Kulaklarıma boş söz ve yalanın erişmediği, dilime yalan ve gıybetin değmediği cennet kokulu odalarda ağırla beni.

Sen işitmiyormuşsun gibi dilimi değdirdiğim savruk sözler için, nefesime doladığım gıybetler için, dudaklarıma aldığım yalanlar için özürler diliyorum ey Rabbim.

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
BASİR: Her şeyi en iyi gören

Perdeler senin görmene perde değil. Perdeler ardında da gördüğünü görecek gözler ver bana.

Kapalı kapıların arkası gizleyemiyor sözlerimi. Kapalı kapıların ardında konuşulanların da açık edildiği günü hesap edecek sözler ver bana.

Kullarına görünen yerlerde utanan bu kuluna, Senin her an her yerde gördüğünü görerek yaşama estetiği ver.

Veçhine baka baka, hoşnut olmadığın sözleri ısrarla söyleme edepsizliğinden kurtar beni.

Gördüğünü göre göre, başkalarının görmemesine sığınıp inatla nahoş işler yapma hayasızlığından uzak tut bedeni..

smyyes

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun ablacım.
hepsi de birbirinden güzell.
selametle..

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
HAKEM: Nihai hükmü veren

Sen beni varlık ağacının tatlı ve mütebessim meyvesi eylemişken, ben nasıl olur da, ağzıma boş sözleri yakıştırırım, nahoş kokulu gıybetleri alırım?

Sen kalbimi sonsuzluğa taşıyan bir çekirdek gibi göğsüme yerleştirmişken, ben nasıl olur da, faydasız ve hikmetsiz, lüzumsuz ve anlamsız sözlere adanırım?

Sen Hakem'sin; her işi hikmetli ve anlamlı eyleyensin. Hikmetinin dili olan konuşmayı, anlamın göğü olan kelamı, fesatlı ve nifaklı işlere yakıştırdım, affet beni ey Rabbim.

Hakem Sensin; kendimi kendime faydalı eyleyensin. Varlığın zirvesi olan hayatımı, hayatımın meyvesi olan aklımı, öldürücü ve zehirleyici sözler için harcadım, bağışla beni ey Rabbim.

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
ADL: Çok adaletli
Şerefli olarak yarattığın kulunun, yokluğunda haksız yere hırpalanmasına, insafsızca aşağılanmasına hiç razı olur musun Sen, ey Adl?

Kendini hiç savunamayan kulunun gıyabında yargılanmadan mahkum edilmesinden hoşnut olur musun hiç ey Adl?

Kulunun iyilikleri de varken, sevapları da çokken, sırf bir hatasıyla, bütünüyle hatadan ibaret sayılmasının hesabını sormaz mısın hiç ey Adl?

Pişman olması için mühlet verdiğin kulunun, hiç pişman olmayacakmış gibi sırf günahlarıyla anılması, günahını terk ettikten sonra bile terk ettiği günahıyla hatırlanması gazabını uyandırmaz mı hiç ey Adl?

Haksız yere hırpaladığım, insafsızca aşağıladığım, yargısız infaz ettiğim, iyiliklerini yok saydığım, kötülüklerinden hiç vazgeçmeyecek sandığım, pişmanlığına fırsat vermediğim, günahını terk etmesinden ümit kestiğim bütün kardeşlerimin cümle haklarını bana helal eder misin ey Rabbim?

Kalbimle cinayet işledim; kötü zan besledim. Aklımla zorbalık yaptım; ayıp ve kusur aradım. Sivri dilimle yaralar açtım; gıybetler ettim. Beni affeder misin?

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
LATİF: Lütuf sahibi

Lutfedip de, etten kemikten bin tebessüm eylediğin insan yüzünü, ben gıybetimle karalamaya kalktım.

Lutfedip de cesedime bin gül gibi üflediğin hayatı ben ölü sözler için harcadım, diriltici nefeslerimi kokuşmış laflara adadım.

Senin varlığını her yerde, her demde, her köşede, her uykuda, her sözde, her gözde hissedecek bir letafet verir misin bana, ey Latif?

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
HABİR: Her şeyin gizlisinden haberdar olan
Başkalarından gizlim saklım olabilirdi belki; Senden gizli saklım olamazdı ki... Sen yaptığımdan haberdar iken, yaptığımdan haberdar olduğunu da bana haber vermiş iken, ben sanki haberin olmayacakmış gibi arkandan konuşmayı iş edindim.

Başkaları habersiz olabilirdi söylediklerimden belki; Senden habersiz ne söylemiş olabilirim ki... Senin huzurunda, Senin işittiğin yerde, Senin verdiğin nefeslerle, ben uğursuz fısıltılara daldım, sinsi sözlere bile bile aldandım.

Bildiğini gerçekten bilseydim eğer, bunca yanılgının karanlığına, bunca sapmanın uçurumlarına düşer miydim hiç?

Yaptığımdan haberli olduğunu bilerek yaşama inceliği ver bana ey Habir...

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
HALİM: Hemen ceza vermeyen

Sen kullarının hatalarını yumuşaklıkla giderirken, ben kabalık ettim. Gıybetimle, kullarının hatalarını yaydım.

Sen yarattıklarının kötülüklerini sabırla karşılayıp hemen ceza vermezken, ben hemen ceza kestim. Gıybetini edip kötülüklerini hiç silinmeyecek şekilde zihinlere kazıdım.

Sen kullarına rağmen hayat ve rızık bağışlarken, ben hemen gazaplandım, yok saydım, küçümsedim, ötekileştirdim. Gıybetimle isyanlarını açık ederek damgaladım, etiketledim onları.

Affet beni ey Halim..

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
AZİM: Sonsuz büyük

Azametini unuttum; başkasından korktum. Kullarından korkmak yerine Senden korksaydım, hiç gıybet etmezdim.

Büyüklüğünü hesaba katmadım; başkasından çekindim. Yarattıklarından çekinmek yerine Senden çekinmiş olsaydım, kardeşlerimi çekiştirmez, arkalarından verip veriştirmezdim.

Azametin karşısında susanlardan eyle beni.

Büyüklüğünü bilerek dilini çirkin sözlerden çekenlerden eyle beni.

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
GAFUR: Bağışlayıcı, örten

Sen kusurlarıma aşina olduğun halde, başkalarına açık edip mahcup etmedin beni.

Ama ben kardeşlerimin kusurlarını açık ettim, mahcup ettim onları.

Sen cürümlerimi pekala bildiğin halde, pişman olmamı bekledin, vazgeçmem için süre verdin bana.

Ama ben kardeşlerime pişmanlık fırsatı tanımadım, yanlışlarından vazgeçmelerini beklemedim. Vazgeçebileceklerini düşünmeden, belki de çoktan vazgeçtikleri cürümleri yüzünden cezalar kestim.

Sen kullarının kötülüklerinin hepsini bildiğin halde, kötülükleri terk eder etmez, terk ettikleri kötülüklerin miktarınca iyilikler, sevaplar yazdın.

Ama ben Senin iyiliğe çevirdiğin kötülükleri yazmaya devam ettim. Zavallı ben! Asıl failine, terk ettiği için sevaplar kazandıran kötülükleri, sırf dilime doladığım için günah kazanmayı sürdürdüm. Yapanına sevap kazandıran eylemler, ben yapmadığım halde, bana günahlar kazandırdı.

Gıybetlerimle çıkarılmaz etiketler yapıştırdım yakalarına.

Sözlerimle silinmez damgalar vurdum yüzlerine.

kalbiminurlandır

Eposta Onaylanmamış Üyeler
abla konun hep takibimde ama yazamıyorum bilgin olsun yalnız değilsin. seni seviyorum. selametle kal. dualarım seninle

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
abla konun hep takibimde ama yazamıyorum bilgin olsun yalnız değilsin. seni seviyorum. selametle kal. dualarım seninle

Selamun aleyküm canım benim.Allah razı olsun. Konu takip edilmiyor ama ben hala devam ediyorum yazmaya:a12:
Benim de aklıma geldin geçen gün nerelerde kardeşimiz acaba diye?
Bir şey paylaşıcaktım. Yazmak için gönül bahçemizden (miydi bak şimdi unuttum adını:a12:) adlı konunu bulamadım.
Sonra aklıma geldi.Sen iki konun hariç diğerlerini sildirmiştin:a33:
O konunun silinmesine çok üzüldüm. Çok faydalanıyordukk..
Ben de seni seviyorum canım benim:a12: Rabbime emanet ol..
Dualarında unutma beni de:a12:

leyla-1

Altın Üye
Ayın En İyi Üyesi
KUDDÜS: Her türlü kötülük ve eksiklikten uzak
Kudsiyetinle, aldığım her nefesle, verdiğim her nefesle kanımı temizlerken Sen, nefeslerimi kardeşimin ölü etini seve seve yeme iğrençliğiyle kirtlettim, sesimi tiksinti verici sözlere buladım. Senin temiz verdiğini kirlettim. Senin pak eylediğin nefesimi, kanımı, canımı pislikle buladım. Kalbimi bana da kardeşlerime de faydası olmayan ölü sözlerin ardına koydum. Beni bu ağır günahtan temizler misin Ey Kuddüs...

Selam Aleyküm canım Allah razı olsun emelerine gönlüne sağlık Allah bizleri affedip ellerimizi dergahından boş çevirmeyip dualarımızı kabul etsin Rabbim.
Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun korktuklarımızdan emin umduklarımıza nail olmak nasip etsin Rabbim.
Allah'ım bizleri affet mağfiret et tövbemizi kabul et(AMİN)
Selam ve dua ile Allah'a emanet olun herşey gönlünüzce olsun.

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
KUDDÜS: Her türlü kötülük ve eksiklikten uzak
Kudsiyetinle, aldığım her nefesle, verdiğim her nefesle kanımı temizlerken Sen, nefeslerimi kardeşimin ölü etini seve seve yeme iğrençliğiyle kirtlettim, sesimi tiksinti verici sözlere buladım. Senin temiz verdiğini kirlettim. Senin pak eylediğin nefesimi, kanımı, canımı pislikle buladım. Kalbimi bana da kardeşlerime de faydası olmayan ölü sözlerin ardına koydum. Beni bu ağır günahtan temizler misin Ey Kuddüs...

Selam Aleyküm canım Allah razı olsun emelerine gönlüne sağlık Allah bizleri affedip ellerimizi dergahından boş çevirmeyip dualarımızı kabul etsin Rabbim.
Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun korktuklarımızdan emin umduklarımıza nail olmak nasip etsin Rabbim.
Allah'ım bizleri affet mağfiret et tövbemizi kabul et(AMİN)
Selam ve dua ile Allah'a emanet olun herşey gönlünüzce olsun.

Ve aleyküm selam ablam.
Allah sizden de razı olsun.Cümlemizden inşaallah.
Dualarına yürekten aminn..Rabbim sizi korusun..
Rabbim yar ve yardımcınız olsun..

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
ŞEKUR

Bu ıssız dünyada, şu kısa ömürde, vefasız ve umursamaz insanlar arasında, yanıma kardeşlerimi verdiğin için Sana minnet duymam gerekirdi. Ben ise hoş görülebilecek küçük hataları, pişman olabilecekleri kusurları yüzünden kardeşlerimin varlığından şikayetçi oldum.

Gıybetlerimle nankörlük ettim.

İman nimetiyle inananları kardeşim eylediğin için, dilimi, dudağımı, nefesimi, sesimi Sana şükür için kullanmam gerekirdi. Ama ben kardeşlerimin Kabe gibi kutlu imanları dururken, dağlar gibi teslimiyetleri ortadayken, çakıl taşları gibi önemsiz ve ufak tefek kusurlarını sayıp dökmekle meşgul oldum.

Gıybetlerim yüzünden kadir kıymet bilmezlerden oldum.

Sırf konuşulabilir olduğu için bir ömrü şükürle geçirmesi gereken bu nankör kulunun diline sadece hayır, sadece iyilik dokunsun ey Rabbim.

kalbiminurlandır

Eposta Onaylanmamış Üyeler
Selamun aleyküm canım benim.Allah razı olsun. Konu takip edilmiyor ama ben hala devam ediyorum yazmaya:a12:
Benim de aklıma geldin geçen gün nerelerde kardeşimiz acaba diye?
Bir şey paylaşıcaktım. Yazmak için gönül bahçemizden (miydi bak şimdi unuttum adını:a12:) adlı konunu bulamadım.
Sonra aklıma geldi.Sen iki konun hariç diğerlerini sildirmiştin:a33:
O konunun silinmesine çok üzüldüm. Çok faydalanıyordukk..
Ben de seni seviyorum canım benim:a12: Rabbime emanet ol..
Dualarında unutma beni de:a12:

vealeykumselam ablacım
evet kapattık konularımızı. ama tevhid konuma yazabilirsin her ne olursa olsun.
Rabbim daha güzel konularda buluşturur inşAllah
DUALARIMDASIN HEP.

berat05

Yönetici
Esselamualeykümverahmetullahiveberakatuhu

Esselamualeykümverahmetullahiveberakatuhu

HALİM: Hemen ceza vermeyen

Sen kullarının hatalarını yumuşaklıkla giderirken, ben kabalık ettim. Gıybetimle, kullarının hatalarını yaydım.

Sen yarattıklarının kötülüklerini sabırla karşılayıp hemen ceza vermezken, ben hemen ceza kestim. Gıybetini edip kötülüklerini hiç silinmeyecek şekilde zihinlere kazıdım.

Sen kullarına rağmen hayat ve rızık bağışlarken, ben hemen gazaplandım, yok saydım, küçümsedim, ötekileştirdim. Gıybetimle isyanlarını açık ederek damgaladım, etiketledim onları.

Affet beni ey Halim..

El-Halim ismi şerifi benim için özeldir.
Bende şu duayı eklemek isterim izninizle

" Allah'ım El-Halim isminle beni de etrafındakileri dağıtan kaba,katı biri değil tatlı bir su gibi etrafında toplanılan yumuşak biri kıl ve öfkesini yenenlerden eyle"

Allah c.c. razı olsun kardeşim....Değerli bir paylaşım...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt