Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

__''99 Esma 99 Özür''__ (1 Kullanıcı)

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
El-Halim ismi şerifi benim için özeldir.
Bende şu duayı eklemek isterim izninizle

" Allah'ım El-Halim isminle beni de etrafındakileri dağıtan kaba,katı biri değil tatlı bir su gibi etrafında toplanılan yumuşak biri kıl ve öfkesini yenenlerden eyle"

Allah c.c. razı olsun kardeşim....Değerli bir paylaşım...

Selamun aleyküm ablacm.
Rabbimizin bütün isimleri özeldir ama insanı daha da bir etkileyen, belki de kendisini bulmasına vesile olan bazı isimleri oluyor.. Benim de El_Müheymin ve El-Halim esmaları çok fazla etkilendiklerim..

Allah'ım El-Halim isminle beni de etrafındakileri dağıtan kaba,katı biri değil tatlı bir su gibi etrafında toplanılan yumuşak biri kıl ve öfkesini yenenlerden eyle"..

Duana gönüldeenn bir amiinn. Çook güzell. Allah razı olsun abla.. Bu duayı bir yere not edicem izninle. Her ettiğimde inşaallah sana da dua edeceğim. Sen de dualarında özellikle de bu duanda bana da yer verirsin inşaallah..
Hayırlı akşamlar..

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
ALİYY

Kerem edip hatırı sayılır eylediğin bu kulun, kendini çirkin işlerin öznesi eyledi.

Beni bu çirkinliğin çamurundan çekip al ey Aliyy.

Tenezzül edip yüksek makamlara getirdiğin bu kulun, kendini iğrenç sözlerin sahibi eyledi.

Beni bu tiksindirici halden çıkar al ey Aliyy.

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
KEBİR
Büyük Sensin. Ama, ben gıybetimle başkalarını küçümserken büyüklenmeye kalkmışım. Bir acizin yüzüne karşı konuşamayacak kadar küçültmüşüm kendimi.

Kibriya Senin hakkındır. Ama ben gıybetimle başkalarını aşağılarken tekebbüre kalkışmışım.

Bir çaresizin duymayışını fırsat bilecek kadar, bir yaratılmışın bilmeyişini kollayacak kadar korkakmışım meğer.

berat05

Yönetici
vealeykümselamveRahmetullahiveBerakatuh

vealeykümselamveRahmetullahiveBerakatuh

Selamun aleyküm ablacm.
Rabbimizin bütün isimleri özeldir ama insanı daha da bir etkileyen, belki de kendisini bulmasına vesile olan bazı isimleri oluyor.. Benim de El_Müheymin ve El-Halim esmaları çok fazla etkilendiklerim..

Allah'ım El-Halim isminle beni de etrafındakileri dağıtan kaba,katı biri değil tatlı bir su gibi etrafında toplanılan yumuşak biri kıl ve öfkesini yenenlerden eyle"..

Duana gönüldeenn bir amiinn. Çook güzell. Allah razı olsun abla.. Bu duayı bir yere not edicem izninle. Her ettiğimde inşaallah sana da dua edeceğim. Sen de dualarında özellikle de bu duanda bana da yer verirsin inşaallah..
Hayırlı akşamlar..

İzin ne demek değerli kardeşim..Bende bir kardeşimizden almıştım...geçen sene bu forumdaydı...Allah celle celaluhu razı olsun o kardeşimizden...
O günden beri bilgisayarımın önünde duruyor...

Rabbim dualarımızı kabul ibadetlerimizi makbul eylesin inşallah...

Dualarımdasınız inşallah

Rabbime emanet olunuz değerli kardeşim

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
HAFİZ
Tohumun kalbine ağaçlar yazan Sensin. Senin işittiğini bilerek sustuğum anların kalbine ebedi sohbet neşeleri yaz.

Kalbimi boş sevdalardan kollayan Sensin. Senin hatırına terk ettiğim sözlerin tenhasına sonsuz muhabbet çiçeklerinin tohumlarını sakla.

Aklımı hiçlik korkularından koruyan Sensin. Dilime değen her hecede beni işittiğini, alıp verdiğim her nefeste yanımda olduğunu hissedecek bayramlar lutfeyle bana..

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
MUKİT
Zayıf ve acizleri kollayan Sensin. Gıyabında kendini savunamayacak kadar zayıf, elini kaldıramayacak kadar aciz olan kardeşimizin hakkını dillerimizin tecavüzlerinden koru. Konuşturma bizi ey Mukit.

Yetim ve öksüzleri görüp gözetirsin. Sesimizi duymadığı ortamlarda, eksiği ve kusuruyla, kolu kanadı kırık bir yetim ve öksüz gibi savunmasız kalan kardeşimizin onurunu sözlerimizin saldırısından Sen koru. Sustur bizi ey Rabbim.

Her muhtaca kut ve gıda yetiştirirsin. Sohbetlerimizle Seni anmanın ulvi tadını yetiştir, Senin adına konuşmanın sonsuz lezzetlerini değdir ki, "ölü kardeş eti" ni dişlemekten hep birlikte iğrenebilelim.

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
HASİB

Gıybet ettim; hesaplarımı kardeşimin duymamasına göre yaptım. Senin her an her yerde işittiğini hesaba katmadım. Pişmanım. Gıybetlerimi hesabımdan düşer misin ey Rabbim!

Kardeşlerimi arkalarından çekiştirdim; hesapta iyilikleri için yaptım bunu. Yüzlerine karşı söylememekle, söylemekten çekinmekle, söylemek istememekle aslında onlara kötülük ettiğimi yeni hesap ettim. Özür dilerim. Bundan böyle hesabımı iyilik üzerine yapacağım. Söz veriyorum ey Rabbim.

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
CELİL

Kalbimin katılığı, kardeşimi hiç savunmasızken hırpalamama izin verdi.

Haşyetinle katılıklarımı parala ey Celil.

Celalin karşısında zilletimi ve küçüklüğümü bilmem gerekirken, kardeşlerimin kusurlarını sayarak yücelttim kendimi, kardeşlerimi küçük düşürerek büyük gördüm kendimi.

Benlik dağlarımın taşlarını celalinle yumuşat ey Celil.

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
KERİM

Kerem eyledin, konuşur eyledin beni. Konuşmaya değer kardeşler bahşettin.

Konuşmalarımda kardeşime kerem eyleyemedim. Yokluğunda da kerim bilmeliydim kardeşimi, sözlerimle onurunu zedelememeliydim.

Kerem eyledin bana; her şeyin sustuğu, kimsenin beni konuşmaya değer bulmadığı o dipsiz suskunluktan çekip aldın. Sözleriyle teselli bulduğum, sohbetleriyle sevindiğim dostlar ikram ettin.

Dostlarımın işitmediği yerde de onların hatırına susmalıydım. Onların olmadığı yerde onları kötü ananları, onlara izzeti ikramda bulunmak adına susturmalıydım.

Bana ettiğin keremin kıymetini bilemedim; ele ayağa düşürdüm.

Kereminle "kerim" ve izzetli kıldığın insanların dokunulmazlığını ihlal ettim. Pişmanım.

berat05

Yönetici
CELİL

Kalbimin katılığı, kardeşimi hiç savunmasızken hırpalamama izin verdi.

Haşyetinle katılıklarımı parala ey Celil.

Celalin karşısında zilletimi ve küçüklüğümü bilmem gerekirken, kardeşlerimin kusurlarını sayarak yücelttim kendimi, kardeşlerimi küçük düşürerek büyük gördüm kendimi.

El- CELİL hürmetine bizleri bağışla YARABBİ......

Su-Eda

Kayıtlı Kullanıcı
Rabbim Razı olsun ..

Rabbim Razı olsun ..

MÜTEKEBBİR: Büyüklük ve ululukta tek olan

Sen ki büyüksün; Seni büyüklemeye sözlerimiz yetmez. Büyük bildiğimizden de büyüksün. Senin kullarını gıybetimle üstü kapalı küçük düşürerek, kendimi yüceltmeye kalktım. Sen ki Yüceler Yücesisin.; yücelik yalnız Sana yaraşır. Kulunu küçük düşürerek, büyüklenmek benim haddim değildi. Özür diliyorum.

Boyunlarına, çenelerine kadar uzanan kibir halkaları geçirdiğin ve ister istemez kafaları yukarı kalkık halde dolaşan zavallı kibirlilerden eyleme beni ey Mütekebbir..

HALIK: Herşeyi yerli yerince yaratan

Bir çiğnemlik et halindeyken ana rahminde biçimlendirdiğin kulunu; kimsenin tanımadığı, yüzüne bakamadığı haldeyken, yüzüne bakılır bir hale getirdiğin, kimse tanımazken önemseyerek insan kıldığın kardeşimi; yüzüne bakılır haldeyken, adı sanı anılırken yok saydım, gıybetini ederek bir çiğnemlik et gibi ağzımda çiğnedim. Özür diliyorum ey Halık'ım.

BARİ: Bir örnek ve emsale ihtiyaç duymadan yaratan

Yokluktan çıkarıp, belirsizlikten kurtardığın kulunu; simasını bana sevimli ve tanıdık eylediğin kardeşimi, yokluğunu fırsat bilerek, hiç yokmuş gibi, gıybetimle ezdim. Başkalarının gözünde çirkinleştirdim, güzel yüzüne sevimsiz sıfatlar yapıştırdım. Kulunu hiç örneksiz ve hiç modelsiz, hiçlikten çıkarıp güzelce var etmendeki hikmeti ciddiye almadım ey Bari. Affedileceğimi umuyorum.

MUSAVVİR: Şekil verici, tasvir eden

Dostlarıma tanıdık ve sevimli kıldığın sesimi, bana her an taptaze verdiğin nefesimi, yüzleri güzelleştiren, gülleri tebessüm ettiren tasvirine rağmen çirkin bir işte kullandım, pisliğe bulaştırdım. Yüzünü karanlıklardan çıkardığın, çirkinlikten sıyırıp aldığın kardeşimin yüzüne kara çaldım. Güzelce tasvirine aykırı işler yaptım. Beni bağışlar mısın ey Musavvir?

GAFFAR: Günahları affedici

Sonsuz bağışınla, günahlarını rahmetinin denizinde erittiğin, kötülüklerini gözyaşlarının hatırına iyilik diye yazdığın, hatalarını pişman oldu diye ebediyen örtüp "unuttuğun" kuluna, ben hiç acımadım. Günahlarını orada burada dilime doladım, kötülüklerini ona buna anlatarak çoğalttım, hatalarını herkese açık ettim. Senin bağışladığını hiç bağışlanmaz gördüm. Senin ümidini hiç kesmediğin kulundan ümit kestim, hiç hatasından dönmeyecek sandım. Dönüşünü beklemedim. Acımadım kardeşime. Utandırdım Senin kulunu. Hatalarını unutulmayacak şekilde zihinlere yazmaya kalktım. Mahcubiyet perdesini yırttım. Pişmanım, gözyaşları içindeyim, özür diliyorum. Beni bağışlar mısın ey Gaffar?

KAHHAR: İsyankarları kahreden

Hata eden her kulunu hemen kahrınla helak edeceğin halde, acele etmeyip de tövbe etmesini beklemende gizli lutfunu göremedim. Haddmi aşıp hatalı kulunu ben kahretmeye kalktım. Kahrının, kulunun günahlarını bir anda yok edeceğine inandığım halde, ben günahlarını değil, kulunu kahretmeyi tercih ettim. Haddimi bilemedim. Gıybetle ettiğim, ettirdiğim günahları da yok eder misin ey Kahhar? Tekrarlayarak zihinlere kazıdığım kusurları da siler misin ey Kahhar?

VEHHAB: Karşılıksız veren

Yokluğumda bile beni var sayıp insan eylediğin halde, adımın anılmadığı o zamanlardan beni alıp adımı anılır kıldığın halde, ben kardeşimin yokluğunda onu öldürdüm. İsmini önemsediğin, önemsettiğin, cismini el üstünde tuttuğun kardeşimi rezil ettim, aşağıladım, ismini kötüler arasında andım. Hoş göremedim eksikllerini, sabrımdan ikramda bulunamadım. Sevaplarımı kendi ellerimle yaktım. Müflisim. Sevapça fakirim. Bana kerem eyle ey Vehhab!
:a03::a03::a03:

Canı Gönülden Amin..Amin..Amin..

zeynep-nuh

Kayıtlı Kullanıcı
amin yarabbim amin gönüllerden geçen bütün duaları bütüntövbeleri kabul eyle

mir_erhan

Moderator
Selamün Aleyküm.

Allah celle celalüh senden razı olsun.
Senai hocamız elbette ortada kendini ve hizmetini kanıtlamış biri.
Ama böyle bir güzelliği bu muhteşemliği bizimle paylşıp nasiplendiridiğin için sevgili kardeşim
Rabbimiz sevdiği kullarından eylesin.

selam ve dua ile

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm.

Allah celle celalüh senden razı olsun.
Senai hocamız elbette ortada kendini ve hizmetini kanıtlamış biri.
Ama böyle bir güzelliği bu muhteşemliği bizimle paylşıp nasiplendiridiğin için sevgili kardeşim
Rabbimiz sevdiği kullarından eylesin.

selam ve dua ile

Ve aleyküm selam erhan kardeşim..
Aminn , gönülden amiinn..
Rabbim cümlemizi sevdiği, razı olduğu kullarından eylesin inşaallah..

ebuzer25

Kayıtlı Kullanıcı

SELAM: Selamete ulaştıran, selamette olan

Sen, kulun İbrahim'i (as) ateşin ortasında bile yaktırmadığın halde, ateşe bile yakıcılığını "dost"un hatırına terk ettirdiğin halde, gıybetini ettiğim kulunu benim nefret ateşimde yaktırır mısın, benim yıkıcı intikam duygularımla hırpalanmasına razı olur musun?
Kardeşimin en başta kalbimin kötü zanlarından emin olmasını, bu da olmazsa, bari dilimden selamette olmasını isteyen Sensin ey Selam. Şu halde, gıybetini ettiğimi de, beni de, gıybetimi dinleyenleri de yakıp yıkan o kırıcı sözlerin dilime değmesine elbette ki razı olmazsın. Ben hata etmişim ey Rabbim. Nefsimin şerrinden kollayamamışım kendimi. Bundan böyle kalbimi kötü zanlardan, aklımı ayıpları araştırmaktan, dilimi gıybetten salim eyle ey Selam... ALLAH razı olsun guzel kardeşim

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı

SELAM: Selamete ulaştıran, selamette olan

Sen, kulun İbrahim'i (as) ateşin ortasında bile yaktırmadığın halde, ateşe bile yakıcılığını "dost"un hatırına terk ettirdiğin halde, gıybetini ettiğim kulunu benim nefret ateşimde yaktırır mısın, benim yıkıcı intikam duygularımla hırpalanmasına razı olur musun?
Kardeşimin en başta kalbimin kötü zanlarından emin olmasını, bu da olmazsa, bari dilimden selamette olmasını isteyen Sensin ey Selam. Şu halde, gıybetini ettiğimi de, beni de, gıybetimi dinleyenleri de yakıp yıkan o kırıcı sözlerin dilime değmesine elbette ki razı olmazsın. Ben hata etmişim ey Rabbim. Nefsimin şerrinden kollayamamışım kendimi. Bundan böyle kalbimi kötü zanlardan, aklımı ayıpları araştırmaktan, dilimi gıybetten salim eyle ey Selam... ALLAH razı olsun guzel kardeşim

Cümlemizden inşaallah..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt