Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

BERAT GECESİNE ÖZELDEYİZ.. (2 Kullanıcı)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

anas

Kayıtlı Kullanıcı
RE: "BERAT GECESİNE ÖZELDEYİZ..."

bizi bilgilendirdiginiz icin Allah hepinizden razi olsun! özellikle gurbette olunca, islamülkesinde olmayinca, herzaman özel günler hakkinda bilgilendirilmek istiyoruz.

yasinnur

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH'IM! Sapıklıktan, küfürden, ve ademoğluna isabet edecek olan fakirlikten sana sığınırım.

( Hadis-i Şerif)
nasip olursa inşaAllah bende burada olmak isterim bu sitede emeği geçen herkesten ALLAH razı olsun :)

neval

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH RAZI OLSUN KARDEŞİM,ÇOK DUYGULANDIM, DİLERİM BU MÜBAREK GÜNLERDEN MAHRUM OLAN GENÇLİĞE ÖRNEK OLURSUN.İNŞALLAH HEP BİRLİKTE O MÜBAREK GECEDE TEK DUA İLE RABBİMİZİN HUZURUNA ÇIKARIZ GÖZÜMÜZ YAŞLI KALBİMİZ İYİ NİYETLİ BİR HALDE.DUANIZI ESİRGEMEYİN RABBİME EMANET OLUN...

yusufk

Kayıtlı Kullanıcı

*Yüce Rabbimiz Yüce kitabımız Kur'an-ı Kerimi bu gecede toplu olarak dünya semasında nurdan bir kürsüye indirmiş
*Bu gecede Yüce Rabbimiz bir yıl içinde( birsonraki Berat Kandiline kadar )gerçekleşecek bütün olayları (kaderlerimizi v s)belirlermiş
*Bu gecede bayram sabahı dagıtmak üzere nurdan kandiller hazırlarmış
*Bu gecenin gündüzünde kıblemiz mescidi Aksaiken Kıyamete kadar kabe olmuştur
*Yüce rabbim yaptıgımız bütün ibadet ve duaları kabul eylesin
*İnşallah yanlışım olmamıştır

mavice

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Ölüm ve sonrası ile ilgili gerçek rüyalar...........

RE: Ölüm ve sonrası ile ilgili gerçek rüyalar...........

........ BİR BABANIN VASİYETİ.......

Ticaret amacıyla deniz aşırı uzak ve tehlikeli bir yolculuğa çıkmak zorunluluğunda olan Basralı bir iş adamı,ayrılırken eşine, "Ben kendim okuyamadım.Zana yavrumu ehli Kur'an olarak yetiştirmek istiyordum. Eğer bu tehlikeli yolculuktan geri dönemez ve gurbet ellerde ölüp kalırsam,yavrum Yusuf'umu ehli Kur'an olarak yetiştirmeni istiyorum ve sana güveniyorum." demiş.

Birnirlerini çok seven ve çok mutlu olan bu eşleri ölüm ayırmış ve küçük Yusuf yetim kalmış.

Aradan yıllar geçmiş ve yetim Yusuf 7 yaşın gelince, annesi onu kucağına almış ve ağayarak, "Bak yavrum!demiş. Rahmetli babanın vasiyeti var. Seni ehli Kur'an olarak yetiştirmemi istemişti ve bende ona söz vermiştim. Allah nasip ederse, yarın seni Kur'an kursuna götürmek istiyorum. Nedersin?""

Çocuk: "Anneciğim babamın vasiyetini yerine getir ve beni Kur'an Kursuna yazdır.İnşallah ehli Kur'an olarak yetişirim." demiş.

Sabah namazından sonra, güzelce tertemiz yıkamış,en güzel çamaşılarını giydirmiş,kahvaltısını hazırlayıp karnını doyurmuş ve sonra tekbir getirerek yetim Yusuf'unu kucağına almış,"Allahın kitabı olan Kur'an okumaya gidecek olan yavrumu yolda yürütemem" diye Kur'an kursuna kadar kucağında taşımış.

O gün çok duygulanan kadın, yatsı namazından sonra kocasını hatırlayarak , ""Ahh! Bu günleri göremedi"" diye çok ağlamış.

Ağlayarak yatan kadın, gece rüyasında kocasını neşeli görmüş. Kocası, "Allah senden razı olsun" diye önce hanımına dua etmiş ve sonra...

"Ah Kabrim çok dar,çok sıkıcı ve çok karanlıktı" demiş. "Ama bu sabah birden bire kabrim genişledi ve nurlandı.Meleklere bunun nedenini sordum".

Dediler ki:

"Arkanda kalan yavrunu bugün annesi Kur'an kursuna götürdü. Senin yavrun hocanın önünde diz çökerek "BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM" deyince, Allah'ın çok hoşuna gitti. Yavrusu benim adımı anıp,benim kitabımı okurken mezarda yatan babasına azap etmekten haya ederim dedi ve hemen kabrini genişleyip nurlandı."

Ağlayarak uyanan kadın, kocasını ruhuna bir fatiha okuyup yatmış ve uyumuş. Bu defa da kendisini Sırat Köprü'sünün başında görmüş.

Cehennem'den yükselen alevlerin arasından, yana yana düşe kalka vekorkunç çığlıklar atarak Sırat Köprüsü'nü geçmeye çalışanları görünce çok korkmuş. Ah!.. Ben nasıl geçerim diye düşünürken,yanına iki melek gelivermiş ve ona:

"Sen Allah'ın Kitabını okumaya giden yavrunu yolda yaya yürütmedin, kucağında taşıdın.

Bizde bugün seni Sırat Köprüsü'nde yaya yürütmeyeceğiz" demişler ve bir anda kuş gibi uçurup Cennete götürmüşler.......

Kaynak:Ölüm ve sonrası (Ahmet TOMOR)

Zinnire

Kayıtlı Kullanıcı

guzel kardesim Muhammet sana binlerce tesekkur ediyorum bizlerle paylastigin icin...insallah katiliriz ve hepimizin dualari kabul olunar.......amin

Zinnire

Kayıtlı Kullanıcı

Allahümme ecirni minannar. ( 350)
- Sübhanallahi ve bihamdihi(325)
- Salatu Tefriciye (4444)
- Salatu Tüncine (150)
sunlarin aciklamasini verir misiniz?
yani bu kelimeleri mi bu kadar soylememiz lazim yoksa?

Gezgin_

Kayıtlı Kullanıcı

s.a tüm ümmeti muhammetin berat kandilini hayırlara vesile olmasını cenabı hakdan niyaz ederim allaha emanet olun
B) B)

chocolate

Kayıtlı Kullanıcı

Bütün herkesin berat kandilini kutlar hayırlara vesile olmasını dilerim...bu sitede yazılanları bugün bende uygulamaya çalışıcam allaha emanet olun :)

ftm

Kayıtlı Kullanıcı

B)B)B):)selam ve dua ile sevgili kardeşlerim hamdolsunki rabbime dualarımız bütün olsun inşallah ve şükrolsunki mrabbime dinimiz bütün olsun rabbim sevkettiği doğru yolumuzda kalplerimizi kaydırmasın ve onu tamıyanlara karşı bizlere daim yardım etsin salat ve selam ile rabbim sağlıkla kavuştursun inşallah birlikteyiz kardeşlerimB)B)B)

Aşkâ Mecnun

Kayıtlı Kullanıcı
RE: BERAT GECESİNE ÖZELDEYİZ..

amin allah razı olsun hepinizden benim kıymetli değerli bir okadarda paylaşımdı din kardeşlerim dilerim Allahtan bir gün burda buluşamazsak bizi cennettinde buluşturur allah hepimizden razı olsun selametle

lana

Kayıtlı Kullanıcı

Amin abim inşaAllah cümlemizi selametle kalın...B)

mavice

Kayıtlı Kullanıcı

AMİN İNŞALLAH...

moslemgirl

Kayıtlı Kullanıcı

Selamun Aleyküm canim Mülüman kardeslerim hepnizin duaa lari kabul olsun Amin. Allah bizim icin ne hayirli ise onu kabul etsin. Ancak allah bizim icin herseyin en hayirlisini bilir. Bütün müslümanlarin berat kandilini Kutlarim En güzl ve en mutlu günler sizinle olsun canim kardeslerim Allaha emanet olun selametle...B)B)

nisasultan

Kayıtlı Kullanıcı

günahlarımızdan beraat etme duasıyla Beraat gecemiz hayırlara vesile olur inşaallah...:)

betis

Kayıtlı Kullanıcı
RE: beraat gecesi programı

RE: beraat gecesi programı

kardeşim inşaallah o geceye çıkarsam bende programı tam olarak olmasada elimden geldiği kadar uygulayacağımmm.allah razı olsunn

murad

Kayıtlı Kullanıcı

Allah tüm müslümanların ve şu anda filistinde lübnanda acı çeken müslüman kardeşlerimizin yardımcısı olsun.
Hepimizin beraat kandili mübarek olsun
onlar içinde dua edelim ve tabiki doğuda şehit düşen askerlerimiz ve hala orda çatışmakta olan askerlerimiz içinde dua edelim ALLAH dualarınızı kabul etsin

murad

Kayıtlı Kullanıcı
RE: şehitlerimizi unutmayalım lütfen

RE: şehitlerimizi unutmayalım lütfen

Arkadaşlar biz sıcacık evelrimizde camilerimizde doğuda dağlarda yatan ve bu vatan için gerekirse şehit düşen askerlerimizi unutmayalım onlar içinde dua edelim ALLAH dualarımızı kabul eylesin
AMİN

ispir

Kayıtlı Kullanıcı

rabim nasip etmişse elimden geleni yapacagım allah sizlerden razı olsun.KANDİLİNİZ MÜBAREK OLSUN DUALARINIZI EKSİK ETMEYİN.ALLAHA EMANET OLUN

Seyyid

Kayıtlı Kullanıcı

Allah Razı olsun.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt