Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

DÜĞÜNLERİMİZ NASIL OLMALI? (1 Kullanıcı)

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
RE: DÜĞÜNLERİMİZ NASIL OLMALI?

ULUTAS yazdı:
çok güzel br konu olmuş benim düğünüm salonda oldu ve ben evleneli 8 yıl oldu şimdiki düşüncelerim olsa kesinlikle karşı çıkardım ozamanda karşı çıkdımama şimdi düşünüyorum da kesinlikle çok set olurdu tavrım ama allahhım affetsin beni banada dua edin ama çocuklarımınkini öyle yapnmayacağım allaha emanet olun

Allah razı olsun kardeşim. Rabbimize emanet olun siz de.

dua ile.

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com

ridvankeskin3778 yazdı:
SELAMUNALEYKUM GÜZEL Bİ YAZI DÜĞÜNLERİN NASIL OLMASI GERKTİĞİHAKKINDA BİZE IŞIK TUUTYOR ALLAH RAZI OLSUN İNŞAALLAH BİZİM DÜĞÜNLERİMİZ BÖYLE OLUR:):):):):):):):):):)

ve aleyküm selam kardeşim.
Allah razı olsun. selametle kalın.

Resul Aydın

Kayıtlı Kullanıcı

EĞER...!!!
AİLE HAYATINIZIN OLUŞACAĞI DÜĞÜNLERİNİZİ, SÜNNET-İ SENİYYE"YE UYGUN OLARAK YAPMAZSANIZ,

DOĞACAK NESİLLERİNİZ"İN, YAPTIĞINIZ DÜĞÜNLERİN "HAL VE DURUMU" ÜZERİNE
YETİŞMEYECEKLERİNDEN EMİNMİSİNİZ.

ÖNCE NESİL EMNİYETİ..!!B)

ESSELAMÜN ALEYKÜM.

ALLAH"A EMANET, EMANETE SAHİP OLUNUZ.

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com

Resulaydin yazdı:
EĞER...!!!
AİLE HAYATINIZIN OLUŞACAĞI DÜĞÜNLERİNİZİ, SÜNNET-İ SENİYYE"YE UYGUN OLARAK YAPMAZSANIZ,

DOĞACAK NESİLLERİNİZ"İN, YAPTIĞINIZ DÜĞÜNLERİN "HAL VE DURUMU" ÜZERİNE
YETİŞMEYECEKLERİNDEN EMİNMİSİNİZ.

ÖNCE NESİL EMNİYETİ..!!B)

ESSELAMÜN ALEYKÜM.

ALLAH"A EMANET, EMANETE SAHİP OLUNUZ.

ve aleyküm selam abi.. Allah razı olsun.. Herşeyde Allah'ın emrinden, Efendimiz (s.a.v)'in sünnetinden ayrılmamak duasıyla.

hatice kübra

Kayıtlı Kullanıcı
Benim Amcam Evlendi Ama Düğünde Ne çalgi Vardi Ne De Açik Saçik Insanlar Yengemle Amcam Ilahili Kurani Kerim Okunan Bir Düğün Istedi.ve çok Güzel Oldu.ayrica Kadin Erkek Ayri Ayri Oturdular...nasil Istersen öyle Olur.tabi Ilahili Diye çogu Tanidiğimiz Gelmedi Zaten Bizde Onlar Için Yapmadik.dua Ile.inşallah Böyle Düğünler Daha çok Olur...

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
Benim Amcam Evlendi Ama Düğünde Ne çalgi Vardi Ne De Açik Saçik Insanlar Yengemle Amcam Ilahili Kurani Kerim Okunan Bir Düğün Istedi.ve çok Güzel Oldu.ayrica Kadin Erkek Ayri Ayri Oturdular...nasil Istersen öyle Olur.tabi Ilahili Diye çogu Tanidiğimiz Gelmedi Zaten Bizde Onlar Için Yapmadik.dua Ile.inşallah Böyle Düğünler Daha çok Olur...

amin inşallah kardeşim.. ne güzel bir düğün olmuş.Rahmanın razı olacağı şekilde.. önemli olan da bu değil mi kardeşim..O'nun razı olması..Rahman cümlemize böyle düğünler ve böyle bir şuur nasip etsin. selam ve dua ile..B)

Kaan Erdem

Yönetici
çok ciddi tepkiler alsamda bu konuda düğünlere yada nişanlara alkollü davetlere gitmiyorum...sazlı,cazlı vur patlasın çal oynasın hiç bir ortamda bulunmamaya dikkat ediyorum...bu duruma kırılanlar gücenenler ve tepki verenler haliyle fazla..tam tersi bir durumlada ne kadar tehdit edilsemde ''bu gün bize yarın sana'' gibi...gerçek manasını izah'ta çokta zorlanıyorum...

en büyük sıkıntım ise çalıştığım yerdeki bir çok sosyal faaliyete katılmama problemleri geliyor..ve göz göre yalan konuşuyorum..bahane üretirken..gerçek ile yaklaşım hoş karşılanmayacağına ve şahsıma bakış açısının çok yanlış olacağına ve ağır eleştirilere mahruz kalacağımı bildiğimden zorda kalıyorum......bunuda paylaşmak istedim...selam ve dua ile kalın kardeşim...ALLAH cc cümlemize akıl fikir ihsan eylesin...bizleri islah etsin..gaflete düşürmesin yar ve yardımcımız olsun..selam ve dua ile kalın selametle.......

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
çok ciddi tepkiler alsamda bu konuda düğünlere yada nişanlara alkollü davetlere gitmiyorum...sazlı,cazlı vur patlasın çal oynasın hiç bir ortamda bulunmamaya dikkat ediyorum...bu duruma kırılanlar gücenenler ve tepki verenler haliyle fazla..tam tersi bir durumlada ne kadar tehdit edilsemde ''bu gün bize yarın sana'' gibi...gerçek manasını izah'ta çokta zorlanıyorum...

en büyük sıkıntım ise çalıştığım yerdeki bir çok sosyal faaliyete katılmama problemleri geliyor..ve göz göre yalan konuşuyorum..bahane üretirken..gerçek ile yaklaşım hoş karşılanmayacağına ve şahsıma bakış açısının çok yanlış olacağına ve ağır eleştirilere mahruz kalacağımı bildiğimden zorda kalıyorum......bunuda paylaşmak istedim...selam ve dua ile kalın kardeşim...ALLAH cc cümlemize akıl fikir ihsan eylesin...bizleri islah etsin..gaflete düşürmesin yar ve yardımcımız olsun..selam ve dua ile kalın selametle.......

selamün aleyküm abi.. yazdıklarınızda haklısınız..sizin gibi aynı sorunu yaşayan daha nice insanlar vardır, buna emin olun.. yazık ki islami şuurdan yoksun olan birçok kişi, inançlı olan insanların bu konudaki hassasiyetlerini anlayışla karşılayamıyorlar, eleştiriyorlar ve de onlara inancımızdan dolayı böyle yapmak komik geliyor. oysa ki biz, ''gerçekte neyin, nasıl olması gerektiğini'' bilerek davranıyoruz.. onlara, ''siz de böyle olmalısınız.'' diye mesaj veriyoruz.. elbette ki gerçek müslümanın böyle mekanlarda işi olmamalı.. bu konuda dostların hatırı ve rızası, Allah rızasının önüne geçerse işte orada böyle yapanlardan bir farkımız kalmaz.. birçok insanda görüyoruz ki, sırf arkadaşları, çevresi kırılmasın diye, onların gözünde ''yobaz v.s'' bilinmemek için, dışlanma korkusuyla böyle yerlere gidebiliyorlar.. burada dikkate alınan, ''kul memnuniyeti''dir ve nefsimizin bundan dolayı aşağılanmasını düşünmemizdir.. yani nefis de devreye giriyor..

Allah rızası ise, ne kul memnuniyetini dikkate alır, ne de nefsin dışlanmışlığını.. tercihlerinizden dolayı sizi tebrik ederim abi.. hepimizin, her şeyde Allah rızasını esas alması duasıyla inşallah.. selametle kalın. düşüncelerinizi paylaştığınız için de teşekkür ederim.

kakule

Kayıtlı Kullanıcı
teşekkürler Allah razı olsun . yalnız neden bu kadar buyuk yazılarla yazıyorsunuz. pek hoş değil bence küçültürsenız daha iyi olur diye düşünüyorum

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
teşekkürler Allah razı olsun . yalnız neden bu kadar buyuk yazılarla yazıyorsunuz. pek hoş değil bence küçültürsenız daha iyi olur diye düşünüyorum

ben teşekkür ederim kardeşim.. sitenin önceki tema'sında bu boyut normal idi.. şimdi sitenin bu yeni temasında eski formattaki normal yazılar, büyük görünüyor.. düzeltmeye çalıştım ama olmadı.. temayla alakalı bir durum.. Allah sizden de razı olsun. selam ve dua ile.

Y.e.K.M

Kayıtlı Kullanıcı
allah razı olsun kardeşim çok güzelbir şey yazmışsın çok beğendim
selametle
A.E.O

smmmtuba

Kayıtlı Kullanıcı
Evlilik için tahsis edimiş camiiler var mı?

Evlilik için tahsis edimiş camiiler var mı?

Esselamun Aleyküm, bu önemli konu hakkında aktardıklarınız için ayrı ayrı hepinizden Allah razı olsun. Cümlemize sebeplenmek nasip etsin Rabbim inşallah.

Yalnız benim sizden bir ricam var, tüm konuyu taradım fakat bununla ilgili bir bilgi göremedim. İslami şartlara uygun bir evlilik yapabilmeye tahsis edilmiş camiiler olduğunu duymuştum. Bununla ilgili bilgisi olan kardeşlerimin aktarımlarını bekliyorum. Sorularla islamiyet kısmına sorun demeyin lütfen daha önce bir kaç sorum olmuştu maalesef yanıt alamadım.

Bu konuyuda kendileriyle ayrıca görüşeceğim. Selametle kalın..

Kaan Erdem

Yönetici
:KSorularla islamiyet kısmına sorun demeyin lütfen daha önce bir kaç sorum olmuştu maalesef yanıt alamadım.:K

bunu genelde ben yapıyorum..yönlendirme için...:K

kardeşim..konu hakkında bakıyorum kaynaklara dayalı bir bilgi eyer ki ben bulursam paylaşacağım....

sanırım aliye-aliye kardeşim'de forum sahibi olarak yardımcı olacaktır.....

Esselamun Aleyküm, bu önemli konu hakkında aktardıklarınız için ayrı ayrı hepinizden Allah razı olsun. Cümlemize sebeplenmek nasip etsin Rabbim inşallah.

Yalnız benim sizden bir ricam var, tüm konuyu taradım fakat bununla ilgili bir bilgi göremedim. İslami şartlara uygun bir evlilik yapabilmeye tahsis edilmiş camiiler olduğunu duymuştum. Bununla ilgili bilgisi olan kardeşlerimin aktarımlarını bekliyorum. Sorularla islamiyet kısmına sorun demeyin lütfen daha önce bir kaç sorum olmuştu maalesef yanıt alamadım.

smmmtuba

Kayıtlı Kullanıcı
:KSorularla islamiyet kısmına sorun demeyin lütfen daha önce bir kaç sorum olmuştu maalesef yanıt alamadım.:K

bunu genelde ben yapıyorum..yönlendirme için...:K

kardeşim..konu hakkında bakıyorum kaynaklara dayalı bir bilgi eyer ki ben bulursam paylaşacağım....

sanırım aliye-aliye kardeşim'de forum sahibi olarak yardımcı olacaktır.....

:) Allah razı olsun kardeşim. Tabi ki forum sahibi olarak aliye-aliye kardeşim de inşallah yardımcı olursa çok sevinirim. Şimdiden hepinize çok teşekkür ederim, Allah razı olsun inşallah. Duayla kalın.

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com

ve aleyküm selam kardeşim.. güzel dualarınıza amin can-ı gönülden.. Allah razı olsun..bahsettiğiniz konuyu ilk kez duyuyorum.. eğer böyle bir şey varsa bu gayet güzel bir haber.. şu an için ilk kez duydum ve gelişmelerden haberim yok haliyle.. kaynağa dayalı olarak bir şeyler duyarsam memnuniyetle paylaşırım sizlerle.. bu arada konuyla ilgili bilgisi olan her kardeşimiz, burada paylaşsınlar inşallah..şimdiden teşekkürler.. selametle..B)B)

smmmtuba

Kayıtlı Kullanıcı
ve aleyküm selam kardeşim.. güzel dualarınıza amin can-ı gönülden.. Allah razı olsun..bahsettiğiniz konuyu ilk kez duyuyorum.. eğer böyle bir şey varsa bu gayet güzel bir haber.. şu an için ilk kez duydum ve gelişmelerden haberim yok haliyle.. kaynağa dayalı olarak bir şeyler duyarsam memnuniyetle paylaşırım sizlerle.. bu arada konuyla ilgili bilgisi olan her kardeşimiz, burada paylaşsınlar inşallah..şimdiden teşekkürler.. selametle..B)B)

Amin Allah cümlemizden razı olsun inşallah güzel kardeşim B) Benim bir arkadaşım ismini burda zikretmek yersiz bir Zat'a bağlı idi ve ben bunu ondan işitmiştim. Ve o arkadaşımın çok yakın bir zamanda amcası bu şekilde evlenmişti. Benim kaynağa dayalı bir bilgim yok ama dediğin gibi aliye kardeşim bilgisi olan her kardeşimiz burada bizimle paylaşır inşallah. Şimdiden teşekkür ederim herkese.Selametle..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt