Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

eşinin ailesiyle beraber oturan ablalarım konuşalım lütfen (1 Kullanıcı)

gülkoksam

Kayıtlı Kullanıcı
dini şartlarda özellikle bunu nasıl başarmalıyım....kayınpeder kaynana görümce ben ve eşim...evde aile büyükleri olduğu için giyim şartları neyi gerektirir mesela dini açıdan kastım buydu.....hırka yazma bunlarla bir bütün olmak uyku satine kadar......herşeye dikkat etmek istiyorum ...güleryüzlü olmak asla kavga gürültü olmadan yaşamak istiyorum ...

gülkoksam

Kayıtlı Kullanıcı
ben bu konuda hevesliyim bile....onun annesi onun babası ...onlara hizmet etmek ....güleryüzlü iyi niyetli olmak..hep bunları düşünüyorum..ama inşalah karşılıınıda görürüm en güzel şekilde

_semra_

Kayıtlı Kullanıcı
cnm evlımısn bılmıyorum ama bu konular burda konusulck kadar acık olmuyo bazen gıyıme gelınce benm ortum hep omzlarıma kadar kapalı ustmde koyu renk muhakak bı yelek yada hırka var parfum kulanmam corapsz gezmem bole olmalı banagore cnku ewde kaynım var guler yuzlu olman gerek gercekten ztn ınsan zmnla gulup gecmeyı ogrenıyo:)takma bukadar

_semra_

Kayıtlı Kullanıcı
bnde 21 yasndayım bı kızm var:)esının aılesylemı otrcaksn

hanife deniz

Kayıtlı Kullanıcı
Diğer konuda,oğlum olduğundan bahsetmiştim,22 yaşında da kızım var,tabiki tercih onun,ben ona her zaman şunu derim,tabi ki eşinin ailesi senin ailen olacak.Onları benden önde tut,ihtiyaçları olduğunda hep yanlarında ol,gözlemleki onlar istemeden sen gör,ama kendinize ait bir eviniz olsun.

_YUSUF_

Yönetici
Gittiğiniz yerin düzenine uyduğunuz sürece bir problem olmaz.Ama gittiğiniz yeri kendi düzeninize uydurmaya çalışırsanız bu yanlış olur.
Eğer evde nikah düşecek kişiler mevcutsa (kayınbirader gibi) ayrı oturmak tercih edilmeli.
Birde şunu dikkate almak gerekir.Evde herkes islami kurallara uymaya çağırılmalı.Herkes kendine uymaya çağırırsa huzur hayal olur.
Büyüğe küçüğe nasıl davnılması gerektiği iyi bilnmeli.Kısaca ebeveymnlerle beraber oturmak biraz sıkıntılı bir durumdur ama bu birliktelik rahmetede zahmetede dönüşebilir.Bu kişinin kendi elindedir.Sabretmeyi şükretmeyi iyi bilmeli.

hanife deniz

Kayıtlı Kullanıcı
ben bu konuda hevesliyim bile....onun annesi onun babası ...onlara hizmet etmek ....güleryüzlü iyi niyetli olmak..hep bunları düşünüyorum..ama inşalah karşılıınıda görürüm en güzel şekilde

Bende çok istiyordum,çünkü büyük ilede yetişmiş bir çocuktum ve annemden hiç,kayındalide,kaynana sözlerini duymdım,rahmetli babaannem, kızım dedimi,ağzından bin tane kızım çıkıyordu sanki................
Tbiki kayınpeder bba ,ma kayın,ablaların eşleri,aynı evde olunca onlarla da daha sık bir arada olmak durumu oluşuyor.Ben islami açıdanda,bu tarz bir aile hayatının çok uygun olduğunu sanmıyorum.

gülkoksam

Kayıtlı Kullanıcı
cnm evlımısn bılmıyorum ama bu konular burda konusulck kadar acık olmuyo bazen gıyıme gelınce benm ortum hep omzlarıma kadar kapalı ustmde koyu renk muhakak bı yelek yada hırka var parfum kulanmam corapsz gezmem bole olmalı banagore cnku ewde kaynım var guler yuzlu olman gerek gercekten ztn ınsan zmnla gulup gecmeyı ogrenıyo:)takma bukadar

sözlüyüm canım...malesef konuşulmucak şeyler var tabiki ama konuşulabilecekleri konuşalım bizde çünkü ihtiyacım var tecrübelere yazın çorap giyiyomusun canım yazları biraz zor oluyor dimi giyim konusu yelek muhakka olmalı zaten dimi..zaten çeyizimi yelek ve hırkalarla doldurucam galiba:) gülüp geçmeyi öğrenirim inşallah
bnde 21 yasndayım bı kızm var:)esının aılesylemı otrcaksn

Diğer konuda,oğlum olduğundan bahsetmiştim,22 yaşında da kızım var,tabiki tercih onun,ben ona her zaman şunu derim,tabi ki eşinin ailesi senin ailen olacak.Onları benden önde tut,ihtiyaçları olduğunda hep yanlarında ol,gözlemleki onlar istemeden sen gör,ama kendinize ait bir eviniz olsun.

gülkoksam

Kayıtlı Kullanıcı
Bende çok istiyordum,çünkü büyük ilede yetişmiş bir çocuktum ve annemden hiç,kayındalide,kaynana sözlerini duymdım,rahmetli babaannem, kızım dedimi,ağzından bin tane kızım çıkıyordu sanki................
Tbiki kayınpeder bba ,ma kayın,ablaların eşleri,aynı evde olunca onlarla da daha sık bir arada olmak durumu oluşuyor.Ben islami açıdanda,bu tarz bir aile hayatının çok uygun olduğunu sanmıyorum.

yok okaar geniş değil de kaynana kayınpeder var görümce bide oda evlenicek

hanife deniz

Kayıtlı Kullanıcı
Gittiğiniz yerin düzenine uyduğunuz sürece bir problem olmaz.Ama gittiğiniz yeri kendi düzeninize uydurmaya çalışırsanız bu yanlış olur.
Eğer evde nikah düşecek kişiler mevcutsa (kayınbirader gibi) ayrı oturmak tercih edilmeli.
Birde şunu dikkate almak gerekir.Evde herkes islami kurallara uymaya çağırılmalı.Herkes kendine uymaya çağırırsa huzur hayal olur.
Büyüğe küçüğe nasıl davnılması gerektiği iyi bilnmeli.Kısaca ebeveymnlerle beraber oturmak biraz sıkıntılı bir durumdur ama bu birliktelik rahmetede zahmetede dönüşebilir.Bu kişinin kendi elindedir.Sabretmeyi şükretmeyi iyi bilmeli.

Allah razı olsun Yusuf Kardeşim,çok güzel anlattın,hep Raahmeti umarak sabrettim,iyiki sabretmişim diyorum muhakkak,ama gerçekten,tek başına çabaladığınızda mddi manevi çok yıpranıyorsunuz bir bayan olarak.

gülkoksam

Kayıtlı Kullanıcı

yazdıklarını kafamda daha önce planlamıştım düzenlerine uyacağım namaza kurana davet edeceğim ..inşallah rahmete dönüşür ..benim elimde olması rahmete dönüştürcekse kolay geldi bana şimdi..ama inşallah karşılıklı olur herşey..içimde en ufak kötü niyet yok bu konuda..iyi niyetimi bilseler bu konuda belkie gülerler bana bakalım hayırlısı olsun

gülkoksam

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun Yusuf Kardeşim,çok güzel anlattın,hep Raahmeti umarak sabrettim,iyiki sabretmişim diyorum muhakkak,ama gerçekten,tek başına çabaladığınızda mddi manevi çok yıpranıyorsunuz bir bayan olarak.

sabır önemli dimi bende saredicem inşallah eşimde bana desetk olsun inşalah sen tek başınaydın sanırım abla sabır konusunda hani eşin pek yanında olmadımı

hanife deniz

Kayıtlı Kullanıcı
yok okaar geniş değil de kaynana kayınpeder var görümce bide oda evlenicek

Canım,Yusuf kardeşiminde dediği gibi,gerçekten Rahmeti bol bir durum,fakat karşı tarafta çok önemli,en azından akşam olduğunda eşlerin başbaşa kalabilecekleri ayrı bir evleri olmalı diyorum ben.

_semra_

Kayıtlı Kullanıcı

ıste herkes dedınz gıbı ıslamı kurallara uyarsa rahat olursunz YUSUF kardesım yada abım:)muhakak sabır gerek sabretmeden asla bısey elde edemıyz Rabbım herkesn gnlune gore versın

gülkoksam

Kayıtlı Kullanıcı
Canım,Yusuf kardeşiminde dediği gibi,gerçekten Rahmeti bol bir durum,fakat karşı tarafta çok önemli,en azından akşam olduğunda eşlerin başbaşa kalabilecekleri ayrı bir evleri olmalı diyorum ben.

ah ah abla o konuda çok haklısın yaaa eşlerin muhabbeti bozulursa herşey mahfolur...ama imkansızlıklardan dolayı akşam olduğunda başbaşa kalacakları bir odayada şükrediyorum ben şimdilik:( ev almamız şuanda çok imkansız

gülkoksam

Kayıtlı Kullanıcı
semra çoccuğun varmı canım çocuk olunca dahamı çabuk ısınır aileler birbirne daha mı çok o eve ait hissetin kendi hanife abla sanada soruyorum bunu

hanife deniz

Kayıtlı Kullanıcı
sabır önemli dimi bende saredicem inşallah eşimde bana desetk olsun inşalah sen tek başınaydın sanırım abla sabır konusunda hani eşin pek yanında olmadımı

Eşim yanımdamıydı,tabiki yanımdaydı,fakat ben eşime hiçbir sıkıntımı yansıtmadım,çünkü onunda üzülmesinden başka bir işe yaramayacaktı.Kardeşim,bu çok geniş bir yelpaze, tek başına derken,ailenin diğer fertlerini kastediyorum.Senin iyi niyetine karşı tarafın yaklaşımı çok önemli.

gülkoksam

Kayıtlı Kullanıcı
evet inşallah iyi niyetimin kıymetini bilirler
rabbim içimi biliyor o bana yardım edecek inaşşah

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt