Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

eşinin ailesiyle beraber oturan ablalarım konuşalım lütfen (1 Kullanıcı)

hanife deniz

Kayıtlı Kullanıcı
semra çoccuğun varmı canım çocuk olunca dahamı çabuk ısınır aileler birbirne daha mı çok o eve ait hissetin kendi hanife abla sanada soruyorum bunu

Canım,çocuk bunun için bir sebep değil,en azından bana göre, canım ben gerçekten ailem olarak gördüm sevdim,fakat hep tedirginlik yaşadım,diyorumya,tek taraflı değil.

_semra_

Kayıtlı Kullanıcı
cocuk olunca baba ewını aramdgn dogru ama zorya erken cocuk olmamalı bence bu benm dsncm tabı

gülkoksam

Kayıtlı Kullanıcı
Canım,çocuk bunun için bir sebep değil,en azından bana göre, canım ben gerçekten ailem olarak gördüm sevdim,fakat hep tedirginlik yaşadım,diyorumya,tek taraflı değil.

abla benim içimde hep bu var biranönce çocuğum olunca sanki beni daha çabuk benimserler..belki cahilce düşünceler bunlar bilmiyorum ama görüp bakıcaz artık

_semra_

Kayıtlı Kullanıcı
ya aslnda konu col gens kapsamlı cunku herkesın evlılıgı bı dıgerınınkınden degsk kısılıgı gıttıgı yer farklı sadece dua etmek lazım Rabbım herksn gnlune gore wersın

hanife deniz

Kayıtlı Kullanıcı
ah ah abla o konuda çok haklısın yaaa eşlerin muhabbeti bozulursa herşey mahfolur...ama imkansızlıklardan dolayı akşam olduğunda başbaşa kalacakları bir odayada şükrediyorum ben şimdilik:( ev almamız şuanda çok imkansız

Ev almak,canım bu çok mu önemli,gerçi kira insanların boynunu büküyor ama,bazı şeyleri getirmek hiç mümkün olmuyor.Yanlış anlaşılmaktan korkuyorum,ama ben gerçekten bu durumun hiç kolay olmadığını biliyorum,gerçekten yaşım ilerledikçe daha fazla düşünüyorum.Aslında annemler içinde kolay bir durum olmasa gerekti diye.ma onların evleride vardı.Kirada da oturdum başk ile gidince,ama maddi sıkıntıları kaldırmak,manevi sıkıntıları kaldırmaktan daha kolay

_semra_

Kayıtlı Kullanıcı
neden cunku evlılık bı sure aksamaya ugruyo hamılelık zor bı surec cocuk zorluyo dah evlılıge alsmadan bıraz alıs benmsr sora cocuk dusn tekrar soyluyrm bunlar benım kısısel duncem senın kısılıgn benmkınden farklıdr belkı farklı olur bılemem

_semra_

Kayıtlı Kullanıcı
hanıfe ablAcım senı yanlıs anlamıyorum benmde annem var abım evlı annemede soyluyorm onların hayatı kendılerının olmalı tabıkı zordayken esımın aılesıne bakıcam onlarda bana bakıcak ama gerek yokken zorlamak manasız

hanife deniz

Kayıtlı Kullanıcı
ya aslnda konu col gens kapsamlı cunku herkesın evlılıgı bı dıgerınınkınden degsk kısılıgı gıttıgı yer farklı sadece dua etmek lazım Rabbım herksn gnlune gore wersın

Çok haklısın kardeşim,benim annemde,bir teyzem de, kayınvalidelerinle hep aynı evde yaşadılar, gerçekten kişilikler ve daha önemli bir çok etken var..

gülkoksam

Kayıtlı Kullanıcı
Ev almak,canım bu çok mu önemli,gerçi kira insanların boynunu büküyor ama,bazı şeyleri getirmek hiç mümkün olmuyor.Yanlış anlaşılmaktan korkuyorum,ama ben gerçekten bu durumun hiç kolay olmadığını biliyorum,gerçekten yaşım ilerledikçe daha fazla düşünüyorum.Aslında annemler içinde kolay bir durum olmasa gerekti diye.ma onların evleride vardı.Kirada da oturdum başk ile gidince,ama maddi sıkıntıları kaldırmak,manevi sıkıntıları kaldırmaktan daha kolay

abla ben kiraya razı edemedim sözlümü maaşı az ben ev hanımı olucam............... geçinemyiz diyor ben idare ertmeye razıyım ama o ev alıırız diyor buun için sabretmemiz lazım diyor yapıcak bişey yok işte..

gülkoksam

Kayıtlı Kullanıcı
neden cunku evlılık bı sure aksamaya ugruyo hamılelık zor bı surec cocuk zorluyo dah evlılıge alsmadan bıraz alıs benmsr sora cocuk dusn tekrar soyluyrm bunlar benım kısısel duncem senın kısılıgn benmkınden farklıdr belkı farklı olur bılemem

hemen çocuk istememin altında başka sebepte var aslında bu çok daha önemi ben oyüzden biranönce anne olmak istiyorum tabi olabileceksem:( bilmem anlatabildim mi:(:(:(

hanife deniz

Kayıtlı Kullanıcı
hanıfe ablAcım senı yanlıs anlamıyorum benmde annem var abım evlı annemede soyluyorm onların hayatı kendılerının olmalı tabıkı zordayken esımın aılesıne bakıcam onlarda bana bakıcak ama gerek yokken zorlamak manasız

Yani herkes kendine yetebilirken,ne gereği var.Çocuk konusunda da aynı fikirdeyim.Tabi Rabbimin taktirine müdahale edilmemeli,ama çocuk için acele etmemek gerek.

_semra_

Kayıtlı Kullanıcı
hemen çocuk istememin altında başka sebepte var aslında bu çok daha önemi ben oyüzden biranönce anne olmak istiyorum tabi olabileceksem Rabbım ısteyen herkese nasıp etsın cocugu sanada hayrlısyla dedım gıbı bak bazı seyler burda konuslamıyo Rabbım herseyı gonlunden gecgı gıbı versın

gülkoksam

Kayıtlı Kullanıcı
hanife abla sen hemen yaptınmı peki çocuk
keşke benimde bu durumum sizin gibi kolay olabilse inallah öle olur
semracım allah bağışlasın ne kadar güzel bişey yaa

gülkoksam

Kayıtlı Kullanıcı
hemen çocuk istememin altında başka sebepte var aslında bu çok daha önemi ben oyüzden biranönce anne olmak istiyorum tabi olabileceksem Rabbım ısteyen herkese nasıp etsın cocugu sanada hayrlısyla dedım gıbı bak bazı seyler burda konuslamıyo Rabbım herseyı gonlunden gecgı gıbı versın

evet konuşulmuo burada:(

_semra_

Kayıtlı Kullanıcı
Guzel oldugu kadar zor :)gercı benım kzım bıraz antıka cok huysuz ve hareketlı ve uyku dıye bısey yok halen herkeste boyle olmuyo :)rabbım sanada hayrlısıyla nasıp eder kotu dusnme ne dusunrsen onu yasarsın ıyı dusun ıyı olsun ınsallah

gülkoksam

Kayıtlı Kullanıcı
Guzel oldugu kadar zor :)gercı benım kzım bıraz antıka cok huysuz ve hareketlı ve uyku dıye bısey yok halen herkeste boyle olmuyo :)rabbım sanada hayrlısıyla nasıp eder kotu dusnme ne dusunrsen onu yasarsın ıyı dusun ıyı olsun ınsallah

saol canım inşallah ama benimkisi tıbbi bişe
sen 19 yaşında falan evlenmişsin erken yaşta evlenmeyi hep hayal ederdim olmadı 22 ye doğru gidiyom hala..eşinde öle küçükmüydü canım

hanife deniz

Kayıtlı Kullanıcı
abla ben kiraya razı edemedim sözlümü maaşı az ben ev hanımı olucam............... geçinemyiz diyor ben idare ertmeye razıyım ama o ev alıırız diyor buun için sabretmemiz lazım diyor yapıcak bişey yok işte..

Canım benim,inşaALLAH Rabbim karşı tarafa iyiniyetine güzelliklerle karşılık verecek kalp vicdn nasibetsin.Gerçekten sen üstüne düşeni yaptığında,insanlar bilmesede sabrın asla zayi olmuyor.Bizim Rbbimiz var.Muhakkak ki Koruyup,gözetiyor.Sabır acıdır ,ama meyvesinin tadı tarifsizdir.Ben yaşadıklarımdan çıkardıklarımla,gençlerin her şeyi engüzel şekilde yaşamasını istiyorum.Bu ibadetinden tut ta,özeline dek.
Çünkü herşeyin en güzeli genç ve sakin olanıdır.

.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt