Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

eşinin ailesiyle beraber oturan ablalarım konuşalım lütfen (1 Kullanıcı)

gülkoksam

Kayıtlı Kullanıcı
semra kaynanan sana o yaramaz kızın konusunda bayağa yardımcı oluyordur dimi:):)

hanife deniz

Kayıtlı Kullanıcı
hanife abla sen hemen yaptınmı peki çocuk
keşke benimde bu durumum sizin gibi kolay olabilse inallah öle olur
semracım allah bağışlasın ne kadar güzel bişey yaa

Benimde ilk çocuğum doğduğunda bir yıllık evliydim.Çünkü bu konuda eşimi ikna edememiştim

gülkoksam

Kayıtlı Kullanıcı
kımseden destek almadan bu zamana kadar getrdım dıyrumya bazı seyler konslmuyo sıkma kendını

aa üzüldüm yaaa nyese konuşmak istemiyon galiba herşeyi olsun canım
yoo ben sıkmıyorum kendimi hatta biranönce ogünlerin gelmesini bekliyorum hayırlısıyla tabiki

_semra_

Kayıtlı Kullanıcı
saol canım inşallah ama benimkisi tıbbi bişe
sen 19 yaşında falan evlenmişsin erken yaşta evlenmeyi hep hayal ederdim olmadı 22 ye doğru gidiyom hala..eşinde öle küçükmüydü canım
esım suan 26 yasnda canım daha gencsn dgru yasta ewlenıyosun erken evlenıp napcan:)

gülkoksam

Kayıtlı Kullanıcı
Benimde ilk çocuğum doğduğunda bir yıllık evliydim.Çünkü bu konuda eşimi ikna edememiştim

olsun abla yaa çocuk oldu da ne oldu ne kaybettin bence iyikide olmuş yaa çocuk bambaşka bişeydir bence evin rahmeti bereketi neşesi meyvesidir..allah kimsenin evini çocuksuz bırakmasın..sen şükret

_semra_

Kayıtlı Kullanıcı
herkese hayrlı geceler kucuk hanım huysuzlandı:)

gülkoksam

Kayıtlı Kullanıcı
saol canım inşallah ama benimkisi tıbbi bişe
sen 19 yaşında falan evlenmişsin erken yaşta evlenmeyi hep hayal ederdim olmadı 22 ye doğru gidiyom hala..eşinde öle küçükmüydü canım
esım suan 26 yasnda canım daha gencsn dgru yasta ewlenıyosun erken evlenıp napcan:)

nebilim daha cazip geliodu bana erken evlenmek ama olmadı işte:) eşinin yaşı tam evlilik yaşıymış cesareti varmış benim sözlüm 23 yaşında anca cesaretlendi galiba:D

gülkoksam

Kayıtlı Kullanıcı
bende çıkıyorum tekrar görüşürz inşallah iyi geceler herkeze

Nazar57

Kayıtlı Kullanıcı
Evde erkek varsa yaşamanız çok zor.. bir süre dikkat edersiniz kapanmanıza oturuşa kalkışa ama birzaman sonrada sıkılırsınız.
Eşinizle başbaşa olmak var iken neden aileyle oturmayı seciyorsunuz anlayamadım .. mecburiyet varsa ,tabikide yaşamalısınız bir ama evde erkek varsa herşey karışır..
ben kayınvalidemle kayınpederimin yanına gittigimde bile cok zorlanıyorum .. insanın eşiyle evinde yanlız olması gibisi yok..ev ev üstüne olmuyor..

KatrePare

Kayıtlı Kullanıcı
Evde erkek varsa yaşamanız çok zor.. bir süre dikkat edersiniz kapanmanıza oturuşa kalkışa ama birzaman sonrada sıkılırsınız.
Eşinizle başbaşa olmak var iken neden aileyle oturmayı seciyorsunuz anlayamadım .. mecburiyet varsa ,tabikide yaşamalısınız bir ama evde erkek varsa herşey karışır..
ben kayınvalidemle kayınpederimin yanına gittigimde bile cok zorlanıyorum .. insanın eşiyle evinde yanlız olması gibisi yok..ev ev üstüne olmuyor..

Kesinlikle katiliyorum..

Fakat bence bu durum, aileden aileye ve gelinden geline degisiyor :)
Mesela; ana-kiz gibi olanlar var, beraber oturmaktan cok hosnutlar.. Aralarindaki ufak tefek sorunlar hemencecik asilabiliyor vs. vs.
Bir sure sonra hakikaten evli evine koylu koyune durumu oluyor.. Sana ait, size ait bir yasam istiyor gibi hissediyorsun ve hissediyorusunuz da.. Bunun olmasi da normaldir bence (:)
Durumdan duruma da degisebiliyor.. Anne baba bakima muhtacsa, onlari birakip "yeni yasam" uzerine faaliyet yapmaniza, esiniz de, vicdaninzda ALLAH'ta -ki ben boyle dusunuyorum- razi olmaz..

Kaynanalik yapip, geline kok sokturenlere de ALLAH'a havale ediyorum.. Ben 15 yasinda bir kiz olarak boyle dusunuyorum :)

gülkoksam

Kayıtlı Kullanıcı
ah ah arkadaşlar kim istemezki eşinle başbaşa yuva kurmayı ama maddi imkansızlılar bunu gösteriyorsa zorlamaya gerek yok daha doğrusu çare yok...inşallah saygı sevgi çerçevesinde mutlu bir yaşam süreriz sevgili kayınvalidecim ve kayınpederimle:)

mezunsözel

Kayıtlı Kullanıcı
ah ah arkadaşlar kim istemezki eşinle başbaşa yuva kurmayı ama maddi imkansızlılar bunu gösteriyorsa zorlamaya gerek yok daha doğrusu çare yok...inşallah saygı sevgi çerçevesinde mutlu bir yaşam süreriz sevgili kayarınvalidecim ve kayınpederimle:)

arkadaşım inan mutlu olmanı can ı gönülden isterim ama bu inan büyük bir sabır ister..Hani derler ya soğan ekmeğim olsun benim olsun..İmkanlarınız dahilinde bir göz odayada mı çıkamassınız?Benim çevremde gördüğüm özellikle de arkadaşlarımın yaşadığı olaylar cidden pek hoş değil..Gözünüzü korkutmak kesinlikle istemem ama biraz daha bekleseniz olmaz mı?Yaşınız o kadar da büyük değil..Yine de siz bilirsiniz..Ama insanlar aynı apartmanda hatta aynı şehirde bile yapamıyorlar...karar sizin tabi...

gülkoksam

Kayıtlı Kullanıcı
bilmiyorum ama artık geri dönüşü yok sanırım ve içimde büyük bir rahatlık var nedense...sadece biraz kayınpederden utanıyorum başka da derdim yok

mezunsözel

Kayıtlı Kullanıcı
ne alaka neden garip olsun ki

eşinizin ailesiyle beraber oturacağınız için sevinçten uçacaksınız.Kimse aynı şehre bile tahammül edemezken..Bilmem bana garip geldi.Dini açıdan pek hoş olacağını da sanmıyorum ben.Herkes kendine ait bir evin düzenin hayalini kurarken,sizin kurulu düzene gitmeniz ve bunu isteyerek yapmanız garibime gitti.Akşama kadar asker gibi tetikte olacaksınız.Menfi bir eleştri babında söylemiyorum ama gerçekten garip yani...

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
Es selamu aleykum mezunsözel kardeşim..
Burada binlerce üye var.. Bu da binlerce karakter demek..
Hoşunuza gitmeyen durumlarla karşılaşabilirsiniz.. Hepimizin karşılaşacağı gibi..
Çok garip bir site diyerek genelleme yapmak doğru mu?
Burası bizim ikinci ailemiz..

gülkoksam

Kayıtlı Kullanıcı
eşinizin ailesiyle beraber oturacağınız için sevinçten uçacaksınız.Kimse aynı şehre bile tahammül edemezken..Bilmem bana garip geldi.Dini açıdan pek hoş olacağını da sanmıyorum ben.Herkes kendine ait bir evin düzenin hayalini kurarken,sizin kurulu düzene gitmeniz ve bunu isteyerek yapmanız garibime gitti.Akşama kadar asker gibi tetikte olacaksınız.Menfi bir eleştri babında söylemiyorum ama gerçekten garip yani...

hı garip olan benim konumdu demekki "gerçekten garip bi site" derken

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt