Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kapanmak isteyipte kapanamayan arkadaşlar haydi buyrun... (1 Kullanıcı)

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
12122527_1004572012919944_2780164850711693372_n.jpg

mir_erhan

Moderator

mir_erhan

Moderator
'' De ki: "Biz Allahı bırakıp da bize fayda veya zarar vermeyen şeylere mi yalvaralım?
Allah bizi doğru yola kavuşturduktan sonra ardımıza mı dönelim?
Arkadaşları, bize gel, diye doğru yola çağırdıkları halde
yeryüzünde şaşkın şaşkın dolaşıp,
şeytanların ayartarak uçuruma çektikleri ahmak gibi mi olalım?".
De ki: "Allahın gösterdiği yol, yegane doğru yoldur.
Bize, bütün âlemlerin Rabbine teslim olmamız emrolundu".
( ENAM 71 )

mir_erhan

Moderator
Kapanmak özümüzle birdir...kalbimizle...ruhumuzla...
önceden düşündüğümüz tüm olumsuzlukları alır gider birden....
kendi içimizde yaşadığımız korkularımızın ne kadar da boş olduğunu gösterir bize....

hayat gibi...aynı...
yaşamımızı ne kadar içten yaşarsak...
islamı severek isteyerek öğreterek yaşarsak o kadar içten geçirmiş oluruz bu hayatı...yüzümüz gülen taraf olurken vicdanımızda rahatlayan taraf olur...

zorluklarla mücadelemi zor gelmiştir bizlere yoksa birkaç kişinin söylediği anlamsız cümleler mi????
başınızdaki eşarp içinmi dir bu korku..yüreğinize yerleşen islamı yaşama sevinci.....ya diğerlerinin korkusu.....

kendinize fırsat vermeden
soranlara güzelliği göstermeden bu kaçmak niye?

KENDİNİZE FIRSAT VERMEDEN...SONRASINI BİLMEDEN DENEMEMEK NİYE???

Biz bir EMİR den konuşuyoruz...FARZ olandan bahsediyoruz..yani..zevkimize kalmış,korkumuza kalmış,dillerin söylediklerine kalmış birşey değil bu..

ÇOK ÖNEMLİ...
1 adım atmadan
hiç karşımızdakine fırsat vermeden bu kaçış niye.??????

Allah c.c. siz hiç bir şey yapmadan bunca hayatı bahşederken......bu kaçış niye?
soruyorum tüm kardeşlerime.....

herkes bir düşünsün bakalım"

Maşallah. ne güzel yazmışsın ablamız.
Kalemine yüreğine sağlık.

mir_erhan

Moderator
ÖZ VATANIMIZDA garip kaldık öz vatanımızda parya... ne zaman biz de kalkacağız ayağa..
aşağılanan bakışlar çevrilecek üzerimizden..
gocunmuyorum daha dik yürüyorum aksine.. ama zoruma gidiyor bu olanlar çok zoruma..
aklıma 28 şubat geliyor, ünv kapılarından çevrilen,yollarda sürüklenen ikna odalarında ağlatılan ablalarım geliyor...
ve modernleştirilen örtümüz...
biz niye böyle olduk... biz mi sahip çıkamadık yoksa bir yerde bir yanlış mı var içimde koca bir acı.. sürünüyorum yerlerde sanki..
haksızmıydı MEHMET AKİF.. KAZIM KARABEKİR... NECİP FAZIL...
kim haksızdı da bu zulüm bize layık oldu..
ne güzel yazmış üstad.. her kelimesi içime işliyor sanki göz yaşlarım durmuyor..
ne oldu yurdumuza niye kartallara yem oluyoruz.. niye birileri çıkıp bize
başörtülüler gitsin arabistanda okusun diyebiliyor..
niye hala biz devlet kapılarında zulüm görüyoruz.. niye yabancıların ilk işi TÜRK kadınını soyundurmak olmuşken yapılan ilk güzellik yarışmasında bir türk kızı dünya güzeli seçilmiştide sonrasında yabancı basınında TÜRK KIZLARINI soyundurabildik sonunda..dedirtmiştik...
noldu bizim asaletimize, duruşumuza.. noldu... bize.. en hassas noktamızdan vurulduk ve yenildik..
AYNA programını izliyoruz eşimle avrupa yada amerika ülkeleri çıkınca birbirimize dönüp bizim kızlarımız onlardan daha açık diyoruz.. sokaklara bakıyoruz podyum.. o özendiğimiz(!) avrupa bizden daha kapalı daha edepli oldu sanki.... ah atalarımızın kemikleri sızlıyor sanki.. içimde ateş patlamak üzere bir volkan gibiyim..
kinim var koca bir hırsım.. ağlamak bile söndürmüyor içimdeki ateşi... çıkıp bağırasım var dışarda.. avazım çıktığı kadar..
RABBİM Bİ GÖR........ GÖR Kİ .... SEN ACI YAŞADIĞIMIZA

Bir kez daha okuyunca
Bu güzel yazını bir daha güncel yapmak istedim kardeşim.
Yüreğine sağlık Allah c.c. razı olsun.

gulumse.05

Kayıtlı Kullanıcı
Selamünaleyküm arkadaşlar bende bu siteyle tanıştıktan sonra kapanma kararı almıştım. Buradaki arkadaşlar bana çok yardımcı olmuştu çok şükür cesaret vermişti korkuyordum....
Şimdi düşünüyorum da neden korkmuştum ki bu kadar....
Korkmam gereken o kadar günah varken bende diger arkadaşlar gibi kapanmaktan korkmuştum. Allah tan korkmamistim da kapanmaktan korkmak ne kadar saçma degilmi?
Allah c.c herkese naspi etsin hayırlısıyla kapanmayi inşallah.

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
Selamünaleyküm arkadaşlar bende bu siteyle tanıştıktan sonra kapanma kararı almıştım. Buradaki arkadaşlar bana çok yardımcı olmuştu çok şükür cesaret vermişti korkuyordum....
Şimdi düşünüyorum da neden korkmuştum ki bu kadar....
Korkmam gereken o kadar günah varken bende diger arkadaşlar gibi kapanmaktan korkmuştum. Allah tan korkmamistim da kapanmaktan korkmak ne kadar saçma degilmi?
Allah c.c herkese naspi etsin hayırlısıyla kapanmayi inşallah.
Ve aleykum selam canim. Hos geldin. Seni gordugume cok sevindim. Ben tek_dilegim :) Hatirladn mi? Nasilsin?

LG-D331 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
Aşk-Hicab hoşgeldin...demeliyim.....
Selamun aleykum Berat abla..
Hos bulduk..:)
Az once gulumse kardesime yazdim ardindan da sana selam yazdim. Gitmemis :)
Iyisindir insaAllah..
Senelerdr kullandigim mail adresim kapandi sifre ve sorulan sorulari hatirlamamam nedeniyle..
Alalh'in izniyle buradayim insaallah bundan sonra..

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
Hosbulduk canım kardeşim. Hatırladım tabiki iyiyim canım sen nasılsın? Neler yapıyor sun?
Ben de iyiym canim sagolasin. Evlendim, bi kizim var.
Sen cok uzun zaman oldu foruma girmeyeli.. Sen neler yapiyorsun?

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum caan ben seni kayıplardan sanıyodum meger nickin degişmişş :)
Ve aleykum selam canim. Ya ben tek dilegim sonra Kalbun_Kesir :) Simdi Ask i Hicab.. Yavas yavas herkese yazmaya calisiyorum. Yeni yeni basladim foruma girip okumaya bakmaya.. Evlenmissin canim. Hayirli olsun. Allah bir omur boyu mutlulugu huzuru imani sizden eksik etmesin daim kilsin...???

gulumse.05

Kayıtlı Kullanıcı
Ben de iyiym canim sagolasin. Evlendim, bi kizim var.
Sen cok uzun zaman oldu foruma girmeyeli.. Sen neler yapiyorsun?

Hayirli olsun canım. Allah bağışlasın. Bende evlendim canım benimde 2 yaşında bir oğlum var onunla ilgileniyorum. Evet canım giremiyordum inşallah bundan sonra hep birlikteyiz.

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
Hayirli olsun canım. Allah bağışlasın. Bende evlendim canım benimde 2 yaşında bir oğlum var onunla ilgileniyorum. Evet canım giremiyordum inşallah bundan sonra hep birlikteyiz.
Amin cnm. Cumlemizn kuzucuklarini insaAllah. Benim kizim da 2 yasina girecek insaAllah 10 gun sonra..insaallah buradayiz bundan sonra. Hatimlere de bekleriz canim.. Dua ile..

buket_zeynep

Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=136558]mehtap58[/MENTION]; canım kardeşim... hediyelerini.. kocaman eşarplara aşık oldum.. arasam bulamazdım burda.. çoook teşekkürler canım benim.. küçük bebişimide unutmamış..
feracelerimi giyemiyorum bu ara.. Rabbim layıkıyla örtünmeyi nasip etsin...
karşı komşum geçen benim feracemi giydi..
kapalı ama pardesü ferace giymiyor.. ALLAHIM ne kadar güzel olmuştu.. örtü ne kadar yakışır bir kadına.. nasıl güzel.. nasıl da Allahı hatırlatıyor.. oğlu diyorki buket ablam ah o şeytanı bir bulsam gözüne gözüne vuracam bırakmıyor annemi..
evet şeytan.. örtüyü kötü gösteren.. böyle daha güzelsin diyen... dış giysi olmasada olur diyen..
sınavımız zor çook çetin.. RABBİM kolaylık verecek inşallah..
kocaman örtülerimiz geniş hiç bir hattı belli etmeyen feracelerimizle ALLAHI hatırlatacağız inşallah..

Moderatörün son düzenlenenleri:

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
Ve aleykum selam canim. Ya ben tek dilegim sonra Kalbun_Kesir :) Simdi Ask i Hicab.. Yavas yavas herkese yazmaya calisiyorum. Yeni yeni basladim foruma girip okumaya bakmaya.. Evlenmissin canim. Hayirli olsun. Allah bir omur boyu mutlulugu huzuru imani sizden eksik etmesin daim kilsin...???

Tekrar hosgeldin canim. Saolasin amiinn. Allah kizinada hayirli uzun ömürler versin :)

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mehtap58

Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=136558]mehtap58[/MENTION]; canım kardeşim... hediyelerini.. kocaman eşarplara aşık oldum.. arasam bulamazdım burda.. çoook teşekkürler canım benim.. küçük bebişimide unutmamış..
feracelerimi giyemiyorum bu ara.. Rabbim layıkıyla örtünmeyi nasip etsin...
karşı komşum geçen benim feracemi giydi..
kapalı ama pardesü ferace giymiyor.. ALLAHIM ne kadar güzel olmuştu.. örtü ne kadar yakışır bir kadına.. nasıl güzel.. nasıl da Allahı hatırlatıyor.. oğlu diyorki buket ablam ah o şeytanı bir bulsam gözüne gözüne vuracam bırakmıyor annemi..
evet şeytan.. örtüyü kötü gösteren.. böyle daha güzelsin diyen... dış giysi olmasada olur diyen..
sınavımız zor çook çetin.. RABBİM kolaylık verecek inşallah..
kocaman örtülerimiz geniş hiç bir hattı belli etmeyen feracelerimizle ALLAHI hatırlatacağız inşallah..

hiç önemli değil beğenmiş olmana çok sevindim. Allah güle güle kullanmanı nasip etsin. Heralde bebişi unuturmuyum . Canım burda var büyük eşarplar çok da .. inan ki kullananan kişi sayısı az ben dahil. eşimle konuştum bana doğum hediyesi siyah ferace al diye. üzerine ben de büyük bir başörtüsü inan ki çok istiyorum. biliyor musun insan zamanla olgunlaşıyor. Bir anda ben oldum olmuyor. Kapandığım ilk günlerle şimdi arasında o kadar çok fark var ki. Tabi hala katetmem gereken bi hayli de yol.. Rabbim o yollara da ulaştırsın inşallah. En azından yönümüz belli olsun. Yüzümüz gözümüz Hakka yakın olsun. Elbette yaptığımız hiç bir ibadetle bir tek gözümüzün hakkını veremeyiz ama pusulamız kuranı kerim ve sünnetulllah olduktan sonra Rabbim sendelesek de düşürmez .Ve bizler birbirimirizi Allah için sevdiktten sonra belki bu dünyada yüzyüze görüşemezsek de cennetinde tekrar biraraya getirecektir.Duayla kal .....

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt