Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Para Müslümanı bozar mı? (1 Kullanıcı)

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Para Müslümanı bozar mı?

zerda yazdı:
FATMA_ERGUN yazdı:
zerda yazdı:
FATMA_ERGUN yazdı:
ABLA İKİ GÜNDÜR DÜŞÜNÜYORUM BULAMADIM.PAZAR GÜNÜ BANA BU KONUYU SORUNCA BEN TEK KELİMEYLE BİR ŞEY DEDİM YA O NEYDİ?
güzel kardeşim inanki hatırlamıyorum tek kelimeyle şunu söyle sence para insanı bozarmı?müslümanlığına zarar verirmi?neden verir?
PARA İNSANI BOZAR
MÜSLÜMANLIGI BENİMSEMİŞSE HİÇBİRŞEY BOZAMAZ...
NEDENİ İSE GÖRMEŞİN OGLU OLMUŞ MİSALİ.İNSANLAR PARAYLA HERŞEYİ ELDE EDECEKLERİNİ SANIRLAR.AMA PARAYLA SADECE MADDİYATI ALABİLİRİZ.AMA MADDİYAT GEÇİCİ,MANEVİYAR KALICIDIR...
değerli kardeşim çok tşk ediyorum güzel bir yorumdu peki sana bir soru erkeğin çok parası oolursa gözü dışarda olur deniliyor bu söze katılıyormusun?
BENCE İÇİNDE FESATLIK OLAN HERKESİN GÖZÜ DIŞARDA OLUR.AMA ŞUDA VAR PARASI OLANIN DAHA ÇOK OLUR.

mtekik

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamiportal.net

FATMA_ERGUN yazdı:
zerda yazdı:
FATMA_ERGUN yazdı:
zerda yazdı:
FATMA_ERGUN yazdı:
ABLA İKİ GÜNDÜR DÜŞÜNÜYORUM BULAMADIM.PAZAR GÜNÜ BANA BU KONUYU SORUNCA BEN TEK KELİMEYLE BİR ŞEY DEDİM YA O NEYDİ?
güzel kardeşim inanki hatırlamıyorum tek kelimeyle şunu söyle sence para insanı bozarmı?müslümanlığına zarar verirmi?neden verir?
PARA İNSANI BOZAR
NEDENİ İSE GÖRMEŞİN OGLU OLMUŞ MİSALİ.İNSANLAR PARAYLA HERŞEYİ ELDE EDECEKLERİNİ SANIRLAR.AMA PARAYLA SADECE MADDİYATI ALABİLİRİZ.AMA MADDİYAT GEÇİCİ,MANEVİYAR KALICIDIR...
değerli kardeşim çok tşk ediyorum güzel bir yorumdu peki sana bir soru erkeğin çok parası oolursa gözü dışarda olur deniliyor bu söze katılıyormusun?
BENCE İÇİNDE FESATLIK OLAN HERKESİN GÖZÜ DIŞARDA OLUR.AMA ŞUDA VAR PARASI OLANIN DAHA ÇOK OLUR.

S.A.
ÖZÜR DİLEYEREK ARAYA GİRMEK İSTİYORUM.
FATMA ABLAMIN SON SÖZÜNDE ERKEK OLARAK BANA SÖZ HAKKI DOĞDU. SÖZ HAKKIMI KULLANMAK İSTİYORUM. TŞK.
EFENDİM CİNSİYET AYRIMI YAPMADAN GENELLEME YAPSAK DAHA İYİ OLUR KANAATİNDEYİM. BURADA BİZ ERKEKLERİN DAHA ÇOK PARA VE DIŞARI İŞLERİ İLE MUHATTAP OLDUĞUMUZ İÇİN HEDEF DURUMUNA DÜŞÜYORUZ. YOKSA BU SÖYLEDİKLERİNİZ FITRAT LA İLGİLİ, HATTA ANNE KARNINDA İKEN BAŞLAR.
AİLE , ÇEVRE, ARKADAŞ, V.S. BENCE İNASAN HAYATININ AKIŞINDA PARADAN ÇOK ÖNCE GELİRLER, HATTA PARA ÇOK ÇOK GERİLERDEDİR.
K.S.E.O.

takan

Kayıtlı Kullanıcı

ZERDA HANIM GERÇEKTEN GÜZEL BİR KONUYA DEĞİNMİŞİNİZ ALLAH SİZDEN RAZI OLSUN.BENCE PARA DİNİNİ GÜZEL YAŞAYAN KİŞİYİ ve BİLİNÇLİ MÜSLÜMANI BOZMAZ.ALLAH TAN GELEN PARANIN ONA İMTEHAN OLARAK GELDİĞİNİ,O PARAYI NASIL KULLANMASI GEREKTİĞİNİN FARKINDA OLAN KİŞİNİN KİŞİLİĞİDE ASLA BOZULMAZ.A.E.O

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

SAYIN MEMET ABİM SÖZ HAKKI İSTEDİN AMA KİM KULLAN DEDİ..:D:D
TABİ GENELLEME YAPALIM.ERKEK ÇALIŞIYOR KADIN EVDE ADAMI İŞE GÖNDER GİT ÇARŞIYA BAZARA VALLA YAZIK ERKEKLERE YA...
AMA TABİKİ AYRIM YAPMAYALIM.HER İKİ CİNS İÇİN DURUM AYNIDIR.BENCE.

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

mtekik yazdı:
FATMA_ERGUN yazdı:
zerda yazdı:
FATMA_ERGUN yazdı:
zerda yazdı:
FATMA_ERGUN yazdı:
PARA İNSANI BOZAR

S.A.
FATMA ABLAMIN SON SÖZÜNDE ERKEK OLARAK BANA SÖZ HAKKI DOĞDU. SÖZ HAKKIMI KULLANMAK İSTİYORUM. TŞK.
EFENDİM CİNSİYET AYRIMI YAPMADAN GENELLEME YAPSAK DAHA İYİ OLUR KANAATİNDEYİM. BURADA BİZ ERKEKLERİN DAHA ÇOK PARA VE DIŞARI İŞLERİ İLE MUHATTAP OLDUĞUMUZ İÇİN HEDEF DURUMUNA DÜŞÜYORUZ. YOKSA BU SÖYLEDİKLERİNİZ FITRAT LA İLGİLİ, HATTA ANNE KARNINDA İKEN BAŞLAR.
AİLE , ÇEVRE, ARKADAŞ, V.S. BENCE İNASAN HAYATININ AKIŞINDA PARADAN ÇOK ÖNCE GELİRLER, HATTA PARA ÇOK ÇOK GERİLERDEDİR.
K.S.E.O.
a s değerli abim araya girmek ne demek size her zaman söz hakkı vardır elbetteki kadınıda erkeği de birdir ama abicim erkekler dışarıda daha çok vakit geçirdiklerinden dolayı bu sıfat onlara yakıştırılmış diye düşünüyorum birde erkek mutsuz olmayı kaldıramıyor kadın bir şekilde sabır gösterebiliyor ama erkekler mutlu olmaya dahaçok muhtaç gibi evinde gerçek mutluluğu bulamıyorsa eee birazda paralıysa bu erkeği tuzağa düşürmek kolay oluyor tabi bunu yapanlarda kadınlar bu inkar edilemez

erdal

Kayıtlı Kullanıcı

PARA GÜÇTÜR.GEÇMİŞTE OLDUĞU GİBİ...
ZENGİN OLAN SAHABİLER DİĞERLERİNE GÖRE DAHA FAYDALARI OLMUŞLARDIR.
HZ.EBUBEKİR (r.a.) VE HZ.OSMAN (r.a.) ELİAÇIKLIĞI İSLAM KAYNAKLARINDA ANLATILIR.
--CENNETE İLK GİRECEK OLANLAR CÖMERTLERDİR.
CENABI MEVLA FARZ İBADETLERİMİZİ PLANLARKEN,BİZLERE ZENGİN OLMAYI BİR ŞEKİLDE TAVSİYE ETMEKTEDİR.(zekat ve hac gibi)
--MEVLAM ÇOK KAZANMAYI,KAZANDIĞINI ALLAH (c.c.) YOLUNDA TASADDUK ETMEYİ
NASİP EYLESİN...selam ve muhabbetle...

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

yani her taşın altında kadın var...
erkekler bir defa suçlusa kadınlar 2 defa suçlular..

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

FATMA_ERGUN yazdı:
TABİ GENELLEME YAPALIM.ERKEK ÇALIŞIYOR KADIN EVDE ADAMI İŞE GÖNDER GİT ÇARŞIYA BAZARA VALLA YAZIK ERKEKLERE YA...
valla ben abime söz hakkı verdim sen karışma bakalım ordan allah allah abimin izin istemesine bile gerek yoktur yazdıklarınada katılıyorum bu arada

mtekik

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamiportal.net

zerda yazdı:
mtekik yazdı:
FATMA_ERGUN yazdı:
zerda yazdı:
FATMA_ERGUN yazdı:
zerda yazdı:
FATMA_ERGUN yazdı:
PARA İNSANI BOZAR

S.A.
K.S.E.O.
a s değerli abim araya girmek ne demek size her zaman söz hakkı vardır elbetteki kadınıda erkeği de birdir ama abicim erkekler dışarıda daha çok vakit geçirdiklerinden dolayı bu sıfat onlara yakıştırılmış diye düşünüyorum birde erkek mutsuz olmayı kaldıramıyor kadın bir şekilde sabır gösterebiliyor ama erkekler mutlu olmaya dahaçok muhtaç gibi evinde gerçek mutluluğu bulamıyorsa eee birazda paralıysa bu erkeği tuzağa düşürmek kolay oluyor tabi bunu yapanlarda kadınlar bu inkar edilemez

ABLAM MÜSADE ETTİĞİNİZE GÖRE FATMA ABLAYADA SÖYLEYİNDE SÖZ HAKKI VERMEDİK DEMESİN.:D:D:D
ABLAM BEN BUNLARI ZATEN BİLİYORUMDA, BİZİM AMACIMIZ ÇEVREMİZDEKİ İNSANLARA DOĞRULARI ANLATMAK, ONLARIN DOĞRULARINI ALMAK DEĞİLMİ.
HANİ VARYA HZ. HASAN VE HZ. HÜSEYİN EFENDİLERİMİZ DOLAŞIRKEN, BİR YAŞLIM ADAMA RASTLARLAR, ADAM ABDEST ALIYORDUR. AMA ABDESTİ YANLIŞ ALMIŞ, BU MÜBAREKLERDE YANLIŞ YAPTIĞINI DİREK SÖYLERSEK KALBİ KIRILABİLİR DER VE BİR FORMÜL BULURLAR.
HEMEN ADAMIN YANINA VARIRLAR VE DERLERKİ , AMCA BİZ ARAMIZDA KARAR VEREMEDİK, ŞİMDİ İKİMİZDE ABDEST ALALIM BAK BAKALIM HANGİMİZ DOĞRU ŞEKİLDE ALIYORUZ DERLER.
ABDESTİ ALDIKLARINDA İSE ADAM ONLARA SİZ DOĞRUSUNUZ, BEN YANLIŞ YAPIYORMUŞUM DER.......
VELHASIL KELAM BİZ BU ŞEKİLDE BİLDİKLERİMİZDE BİLE TARTIŞMALIYIZ Kİ, SORAMAYAN OLUR, AKLINA GELMEYEN OLUR ONLARADA ANLATMIŞ OLURUZ.
YİNE UZATTIM HAA.
K.S.E.O.

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

zerda yazdı:
FATMA_ERGUN yazdı:
valla ben abime söz hakkı verdim sen karışma bakalım ordan allah allah abimin izin istemesine bile gerek yoktur yazdıklarınada katılıyorum bu arada
iyi tamam ben sustum.

mtekik

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamiportal.net

FATMA_ERGUN yazdı:
zerda yazdı:
FATMA_ERGUN yazdı:
iyi tamam ben sustum.

ZERDA ABLA TEŞEKKRÜM EDERİM. SİZLERE LAYIK OLMAYA ÇALIŞACAĞIM. İLK SEÇİMDE İSLAMİYET.GEN.TR KURUCULAINDAN VE ÜYELERİNDEN VERGİYİ KALDIRACAĞIM.K.S.E.O.

sevval

Kayıtlı Kullanıcı

BENCE PARA İNSANI DEĞİŞTİRİR ÇÜNKÜ ALALH SONRADAN GÖREN İNSANLAR BİR PARA VERİYOR MESELA FAKİR BİR AİLE ŞANS PAAR ÇIKYOR GENELDE KENDİSİ FAKİRDİR BEN ANLARIM YOKSOLUN DURUMUNDA HERKESE YARDIM ECEĞİM DER AMA PARA ÇIKTIĞINDA HEMEN EVİNİ DEĞİŞTİRİR KAÇAR KİMSEYE GÖZÜKMEZ VE İZİNİ KAYBETTİRİR.ANCAK ŞU DURUMDA VARDIR İÇİNDE İMAN VARSA BİR İNSANIN ÇOK PARASI OLSUN HEP ALLAH YOLUNDA HARCAR PARADA GÖZÜ YOKTUR BU İNSANLARA ÖLENE KADAR HEP BÖYLEDİR .ALLAH SONRADAN PARAYI ULAN İNSANLARDAN KORUSUN ALLAH NE KADAR ÇOK PARA VERSEDE GÖZÜ HEP AÇ OLAN İNSANLARDA VARDIR BUNLARDA KENDİ DEĞERLERİNİ YİTİRİRLER...ALLAH BİZE BÜTÜN MÜSLÜMANLARA ŞAŞIRTMAYACAK VE DE PARAYA KÖLE OLMAYACAK KADAR HAYIRLI KAZANÇLAR NASİP ETSİN...........

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

takan yazdı:
ZERDA HANIM GERÇEKTEN GÜZEL BİR KONUYA DEĞİNMİŞİNİZ ALLAH SİZDEN RAZI OLSUN.BENCE PARA DİNİNİ GÜZEL YAŞAYAN KİŞİYİ ve BİLİNÇLİ MÜSLÜMANI BOZMAZ.ALLAH TAN GELEN PARANIN ONA İMTEHAN OLARAK GELDİĞİNİ,O PARAYI NASIL KULLANMASI GEREKTİĞİNİN FARKINDA OLAN KİŞİNİN KİŞİLİĞİDE ASLA BOZULMAZ.A.E.O
değerli kardeşim a s rabbim cümlemizden razı olsun haklısınız aslında olması gerekeni yazdınız ama günümüzde ne yazıkki maddi değerler daha ön planda tutulduğu için insanın eşi dahi paran oluyorsa iyisin paran yoksa evde tartışmalar çıkıyor bu sebeble insanlar mutsuz huzursuz oluyor rabbim herşeyin hayırlısını versin dua ile

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

FATMA_ERGUN yazdı:
zerda yazdı:
FATMA_ERGUN yazdı:
iyi tamam ben sustum.
oy oy kıyamam darılmışmı?benim kardeşim canım ciddiye almadın inş şaka yapmıştım eğer kırıldıysan özür diliyorum kardeşim benim( bu sitede senin iznin olmadan bir şey olabilirmi):):)

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

zerda yazdı:
FATMA_ERGUN yazdı:
zerda yazdı:
FATMA_ERGUN yazdı:
iyi tamam ben sustum.
oy oy kıyamam darılmışmı?benim kardeşim canım ciddiye almadın inş şaka yapmıştım eğer kırıldıysan özür diliyorum kardeşim benim( bu sitede senin iznin olmadan bir şey olabilirmi):):)
KANDIRAMAZSIN BENİİİ..ESTAGFURULLAH ABLA NE ÖZÜRÜ..

tebessumd

Kayıtlı Kullanıcı

PARA MÜSLÜMANI BOZARMI?
MÜSLÜMANSA BOZMAMASI LAZIM.;)

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

sevval yazdı:
BENCE PARA İNSANI DEĞİŞTİRİR ÇÜNKÜ ALALH SONRADAN GÖREN İNSANLAR BİR PARA VERİYOR MESELA FAKİR BİR AİLE ŞANS PAAR ÇIKYOR GENELDE KENDİSİ FAKİRDİR BEN ANLARIM YOKSOLUN DURUMUNDA HERKESE YARDIM ECEĞİM DER AMA PARA ÇIKTIĞINDA HEMEN EVİNİ DEĞİŞTİRİR KAÇAR KİMSEYE GÖZÜKMEZ VE İZİNİ KAYBETTİRİR.ANCAK ŞU DURUMDA VARDIR İÇİNDE İMAN VARSA BİR İNSANIN ÇOK PARASI OLSUN HEP ALLAH YOLUNDA HARCAR PARADA GÖZÜ YOKTUR BU İNSANLARA ÖLENE KADAR HEP BÖYLEDİR .ALLAH SONRADAN PARAYI ULAN İNSANLARDAN KORUSUN ALLAH NE KADAR ÇOK PARA VERSEDE GÖZÜ HEP AÇ OLAN İNSANLARDA VARDIR BUNLARDA KENDİ DEĞERLERİNİ YİTİRİRLER...ALLAH BİZE BÜTÜN MÜSLÜMANLARA ŞAŞIRTMAYACAK VE DE PARAYA KÖLE OLMAYACAK KADAR HAYIRLI KAZANÇLAR NASİP ETSİN...........

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

tebessumd yazdı:
PARA MÜSLÜMANI BOZARMI?
MÜSLÜMANSA BOZMAMASI LAZIM.;)
değerlikardeşim önemli olan müslümanken dinimize zarar vermemesi ve onu nasıl kullanabileceğimizi bilmemizdir o bizim için sadece araç olmalıdır bazı kapıları açan anahtar gibi düşünürsek ve müslümanların lehine olacak olan işler için kullanırsak bize zarar veremez yinede rabbim herşeyin hayırlısını versin diyelim rabbim sizden razı olsun dua ile

fidan

Kayıtlı Kullanıcı

s.a. ablacım bu konuya değindiğin için allah razı olsun çevremde o kadar çok insan görüyorumki yokluğu allahtan varlığı kendinden bilen ve buna göre yaşayan. insanlarda bir temel düşünce var malını mülkünü kaybedersen bu allahtan oluyor ama çalışarak veya ticaretle mala mülke kavuşursan bu da kendilerinden(çok çalışmak, akıllıca hareket etmek) oluyor yani insanlar çok paraya sahip olunca şükretmeyi unutuyorlar ve sahip oldukarı herşeye kendi kendilerine sahip olduklarını sanıyorlar ama şöyle bir durum var eğer imanı sağlam bir müslüman ise asla bozmaz bence a.e.o.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt