Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

ŞİRK İÇEREN SÖZLERE ÖRNEKLER. (2 Kullanıcı)

CEVDET-71

Kayıtlı Kullanıcı
RE: ŞİRK İÇEREN SÖZLERE ÖRNEKLER.

BEN HEPSİNİ ANLADIM APLAM ALLAHA EMANET OL S.A.B)B)B)B)B)

deren75

Kayıtlı Kullanıcı

aliye_aliye yazdı:
deren75 yazdı:
S.A. ALLAH RAZI OLSUN YALNIZ BEN AŞAĞIDAKİ MADDEYİ ANLAYAMADIM,AÇIKLAYABİLİRSENİZ SEVİNİRİM SELAM VE DUA İLE.

44- İlahileri müzikle söylemek. Çünkü ilahiler ibadettir, ibadete haram karıştırmak küfür olur

ve aleyküm selam ablam.. ilahilerin içinde Allah'ın kelamlarının, isimlerinin geçmesi ve kutsi şeylere değinmesi itibariyle, usulüne uygun bir tarzda söylenmeliler.. bunda aşırılığa, gösterişe, anlamdan çok müziğini biçimini ön plana karıştırmaya kalkmak hem ilahilerde bahsedilenlerin tabiatına uymaz hem de o kutsiyetlere karşı büyük bir saygısızlıktır. ilahileri de bir zikir bir Allah'ı hatırlamaya vesile olan bir ezgi olarak düşünürsek bu da bir nevi ibadet sayılabilir, çünkü bütün mahlukat onu zikrediyor.. biz onlar vesilesiyle rabbimizi hatırlıyoruz.. Kuranı da yine malum tarzdaki müziklerle ve ezgilerle tevil etmek yakışık almaz ve bu büyük bir saygısızlıktır.. inş. naçizane anlatabilmişimdir ablam.Allaha emanet olun.selametle kalınB)B)
S.A. TAMAM CANIM ŞİMDİ BİRAZ DAHA İYİ ANLADIM İLK BAŞTA ENSTÜRÜMAN LA İLAHİ SÖYLEMEK DİYE ALGILAMIŞTIM YANLIŞ ANLAMIŞIM ALLAH RAZI OLSUN A.E.O.

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com

deren75 yazdı:
aliye_aliye yazdı:
deren75 yazdı:
S.A. ALLAH RAZI OLSUN YALNIZ BEN AŞAĞIDAKİ MADDEYİ ANLAYAMADIM,AÇIKLAYABİLİRSENİZ SEVİNİRİM SELAM VE DUA İLE.

44- İlahileri müzikle söylemek. Çünkü ilahiler ibadettir, ibadete haram karıştırmak küfür olur

ve aleyküm selam ablam.. ilahilerin içinde Allah'ın kelamlarının, isimlerinin geçmesi ve kutsi şeylere değinmesi itibariyle, usulüne uygun bir tarzda söylenmeliler.. bunda aşırılığa, gösterişe, anlamdan çok müziğini biçimini ön plana karıştırmaya kalkmak hem ilahilerde bahsedilenlerin tabiatına uymaz hem de o kutsiyetlere karşı büyük bir saygısızlıktır. ilahileri de bir zikir bir Allah'ı hatırlamaya vesile olan bir ezgi olarak düşünürsek bu da bir nevi ibadet sayılabilir, çünkü bütün mahlukat onu zikrediyor.. biz onlar vesilesiyle rabbimizi hatırlıyoruz.. Kuranı da yine malum tarzdaki müziklerle ve ezgilerle tevil etmek yakışık almaz ve bu büyük bir saygısızlıktır.. inş. naçizane anlatabilmişimdir ablam.Allaha emanet olun.selametle kalınB)B)
S.A. TAMAM CANIM ŞİMDİ BİRAZ DAHA İYİ ANLADIM İLK BAŞTA ENSTÜRÜMAN LA İLAHİ SÖYLEMEK DİYE ALGILAMIŞTIM YANLIŞ ANLAMIŞIM ALLAH RAZI OLSUN A.E.O.

ve aleyküm selam ablacım.. rabbim sizden de her daim razı olsun inşallah.Allaha emanet olun. selametle kalınB)B)B)

CEVDET-71

Kayıtlı Kullanıcı

ALİYE APLA BEN BU YAŞIMA KADAR COK ŞEYLER YAPTIM COK KÖTÜ BİRİ İDİM ŞİMDİ İBADETE BAŞLADIM HEMEN HEMEN BAZI YALAN OLMASIN COĞUNU ARTIK YAPMIYORUM SİZİN GİBİ İSLAMİYETİ BİLEN BİRİLERİ İLE OLMAK İSTİYORUM BAZEN SORU SORA BİLİRMİYİM SEN BİLGİLİ BİRİNE BENZİYORSUN Bİ FORUM ACSAN BİZLER SORSAK SİTEYE AYKIRI OLMAZSA HAKINI HELALET SELAMETLE B)B)B)B)B)B)

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com

CEVDET-71 yazdı:
ALİYE APLA BEN BU YAŞIMA KADAR COK ŞEYLER YAPTIM COK KÖTÜ BİRİ İDİM ŞİMDİ İBADETE BAŞLADIM HEMEN HEMEN BAZI YALAN OLMASIN COĞUNU ARTIK YAPMIYORUM SİZİN GİBİ İSLAMİYETİ BİLEN BİRİLERİ İLE OLMAK İSTİYORUM BAZEN SORU SORA BİLİRMİYİM SEN BİLGİLİ BİRİNE BENZİYORSUN Bİ FORUM ACSAN BİZLER SORSAK SİTEYE AYKIRI OLMAZSA HAKINI HELALET SELAMETLE B)B)B)B)B)B)

aman abim ne yaptınız ya, sakın ha?? ben yapamam böyle bir şeyi. ben sadece hakkında bildiğim şeyleri sorulduğunda söylerim, bilmediğim şeylerde zaten yorum yapmam.. yani böyle bir sorumluluğu kaldıramam kardeşim:) est. benden daha ileride insanlar var burda ..sizin gibi ben de öğreniyorum bazı şeyleri... bazılarını da kitaplardan v.s ama güzel düşünceleriniz için çok teşekkür ederim.Allah razı olsun inş. inş. rabbim aynı hatalara düşürmesin sizi de.. hak yolu dosdoğru takip etmeniz dualarımla inş.

dinci

Kayıtlı Kullanıcı

SA ALİYE KARDEŞ AYDINLATICI BİLGİLERİN İÇİN ALLAH CC SENDEN RAZI OLSUN BU YAZIDA ALLAH HER YERDEDİR DEMEK GÜNAHTIR DEMİŞSİNİZ BUNU Bİ İZAH ETSENİZ ÇÜNKÜ BEN ÇOCUKLARIMA SÜREKLİ BUNU SÖYLÜYORUM ALLAH CC HERYERDEDİR HERŞEYDEN HABERDARDIR BİDE ALLAHIN GÜCÜNE GİTMESİN ÇOCUKLAR BİRŞEYLE ALAY ETSELER İŞTE BAZI DURUMLARDA BUNUDA ÇOK KULLANIYORUM BU KONUYUDA BİRAZ AÇSANIZ ÇOK SEVİNİRİM HAYIRLI AKŞAMLAR

CEVDET-71

Kayıtlı Kullanıcı

aliye_aliye yazdı:
CEVDET-71 yazdı:

aman abim ne yaptınız ya, sakın ha?? ben yapamam böyle bir şeyi. ben sadece hakkında bildiğim şeyleri sorulduğunda söylerim, bilmediğim şeylerde zaten yorum yapmam.. yani böyle bir sorumluluğu kaldıramam kardeşim:) est. benden daha ileride insanlar var burda ..sizin gibi ben de öğreniyorum bazı şeyleri... bazılarını da kitaplardan v.s ama güzel düşünceleriniz için çok teşekkür ederim.Allah razı olsun inş. inş. rabbim aynı hatalara düşürmesin sizi de.. hak yolu dosdoğru takip etmeniz dualarımla inş.
ALİYE APLA BENİMKİ BİR FİKİR Dİ SİZİ ÜZECEK BİRŞEY DÜŞÜN MEM HAŞA AMA BİGİLİ BİR KARDEŞİMİZSİN ARDAN AKLIMA GELDİ HERHAL BENİM SALAKLIĞIM KUSURUMA BAKMAYIN ALLAHA EMANET OLUN B)B)B)B)B)

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com

dinci yazdı:
SA ALİYE KARDEŞ AYDINLATICI BİLGİLERİN İÇİN ALLAH CC SENDEN RAZI OLSUN BU YAZIDA ALLAH HER YERDEDİR DEMEK GÜNAHTIR DEMİŞSİNİZ BUNU Bİ İZAH ETSENİZ ÇÜNKÜ BEN ÇOCUKLARIMA SÜREKLİ BUNU SÖYLÜYORUM ALLAH CC HERYERDEDİR HERŞEYDEN HABERDARDIR BİDE ALLAHIN GÜCÜNE GİTMESİN ÇOCUKLAR BİRŞEYLE ALAY ETSELER İŞTE BAZI DURUMLARDA BUNUDA ÇOK KULLANIYORUM BU KONUYUDA BİRAZ AÇSANIZ ÇOK SEVİNİRİM HAYIRLI AKŞAMLAR

39- Allahü teâlâyı mekanlı bilmek, mesela hıristiyanlar gibi Allah gökte oturuyor demek. Allahü teâlâyı kastedip, (Göklerden bir ses geldi), (Allah, gökten bize bakıyor) demek. Böyle söylemek Allahü teâlâya mekan isnat etmek olur. Dünya, gezegenler, Cennet ve Cehennem ezeli değildir, sonradan yaratılmıştır, mahluktur. Yer ve gökler yok iken de Allahü teâlâ var idi. İslam âlimleri, (Allah her zaman ve her yerde ebedi olarak hazır ve nazırdır) demenin caiz olduğunu bildirmişlerdir. Ancak, Allahü teâlâ zamanlı ve mekanlı olmadığı için bu söz, görünüş üzere kalmaz, mecaz olur. Bu bakımdan (Allah, zamansız ve mekansızdır, hiçbir yerde olmayarak hazır ve nazırdır) demek caiz olur.
Böyle olmazsa, Allahü teâlâyı zamanlı ve mekanlı bilmek olur ki bu ise küfürdür.

değerli kardeşim, dikkatlice okuyun sanırım ters anlamışsınız. Allah her yerdedir demek günah değildir. Allaha mekan isnat etmek günahtır, göktedir, şurdadır burdadır gibi...lütfen dikkatlice okuyun

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com

CEVDET-71 yazdı:
aliye_aliye yazdı:
CEVDET-71 yazdı:

ALİYE APLA BENİMKİ BİR FİKİR Dİ SİZİ ÜZECEK BİRŞEY DÜŞÜN MEM HAŞA AMA BİGİLİ BİR KARDEŞİMİZSİN ARDAN AKLIMA GELDİ HERHAL BENİM SALAKLIĞIM KUSURUMA BAKMAYIN ALLAHA EMANET OLUN B)B)B)B)B)

est. abim ben öyle demek istemedim ya. yanlış anlamışsınız. size yardımcı olmaktan zevk duyarım.. ben üzülmedim, sadece haddim değil demek istedim. tekrar teşekkür ederim güzel düşünceleriniz için..Rabbim razı olsun inş. yanlış anlaşıldım sanırım. çok özür dilerim. est. kendinize hakaret etmeyin..kusura bakacak bir şey yapmadınız..

CEVDET-71

Kayıtlı Kullanıcı

B)B)B)B)B)B)

umeyye

Kayıtlı Kullanıcı

s.a Aliye kardeşim ALLAH razı olsun çok güzel ve yararlı bir paylaşım
Ne yazıkki günümüz insanı yazılan bu küfür ve şirk içerene konuşmaları gerek bilinçil gerekse bilinçsiz bir şekilde telafuz ediyorlar. Butür konuşmalara her yerde ve her zaman
duymak mümkün oldu.:( bazı dininde gayet samimi olan insanlada bilinçziz olarak
bu ve bunun gibi sözleri sarf ediklerine hepimiz şahit oluyoruz MEVLA bizleri ve tüm inananları bu ve bunun gibi şirk ve küfür içeren konuşma ve davranışlardan muhafaza eylesin tüm inananlara uyanık olmayı nasip etsin AMİN A.E.O B)

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com

umeyye yazdı:
s.a Aliye kardeşim ALLAH razı olsun çok güzel ve yararlı bir paylaşım
Ne yazıkki günümüz insanı yazılan bu küfür ve şirk içerene konuşmaları gerek bilinçil gerekse bilinçsiz bir şekilde telafuz ediyorlar. Butür konuşmalara her yerde ve her zaman
duymak mümkün oldu.:( bazı dininde gayet samimi olan insanlada bilinçziz olarak
bu ve bunun gibi sözleri sarf ediklerine hepimiz şahit oluyoruz MEVLA bizleri ve tüm inananları bu ve bunun gibi şirk ve küfür içeren konuşma ve davranışlardan muhafaza eylesin tüm inananlara uyanık olmayı nasip etsin AMİN A.E.O B)

ve aleyküm selam kardeşim. haklısınız, çok az hassasiyet gösteriliyor bu konularda belki de bilmediklerinden kaynaklanıyordur. ben ona bağlıyorum çoğunlukla.. bilenler tabii ki böyle bir küfre sokmaz bile bile kendilerini.. inşallah daha da bilinçleneceklerdir. Allah razı olsun, selametle kalın..

hatice_hd

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH RAZI OLSUN GERCEKTEN COK FAYDALI BİR KONU SECMİŞSİNZ. ALLAH CÜMLEMİZİ BÖYLE KÜFÜRLERİ SÖYLEMEKTEN KORUR İNŞ. DUA İLE...

bezmi safa

Kayıtlı Kullanıcı

S.A.CANIM EMEĞİNE SAĞLIK ALLAH RAZI OLSUN ÇOK ÖNEMLİ KONULARDAN BİRİ

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com

gecem

Kayıtlı Kullanıcı

allh razı olsunnnnnnnnnnnn