Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

ŞİRK İÇEREN SÖZLERE ÖRNEKLER. (1 Kullanıcı)

remi7781

Kayıtlı Kullanıcı
RE: ŞİRK İÇEREN SÖZLERE ÖRNEKLER.

bu konuyla ilgili bi kitap ismi söyliyecegim kardeşim şuan elimde yok ama bu yazı dogru nurluca rumuzlu kardeşimiz sana biraz sitem yapmış ama daha sonra kitap ismini vereyim bir din aliminin yazmış oldugu ve bi çok din aliminin de onayladıgı bu kitabı en kısa zamanda yazarıyla beraber söylerim. :) :)

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com

Muslima yazdı:
Esselamu Aleikum vr,vb
Allah razi olsun kardesim cok önemli bir konuyu ele almissin bizide aydinlattin.Allah ta seni aydinliga cikarsin bizleride kufre dusmekten korusun insaAllah.

Allah razı olsun kardeşim, inşallah faydalı olur

andelib

Kayıtlı Kullanıcı

selamün aleyküm

kardeşim kızıyosan ,güceniyosan yorumlarımıza ,yazdıklarımıza sizi eleştirmeyiz.
eleştirilmek hoşunuza gitmiyorsa bilelim yani.yazınız biraz sert görünüyor.

ama bak senin cümleni açalım istersen:

"rabbimizin sanatı olarak adlandırabiliriz çoğu şeyi, "

MADEM ORTADA BİR SANAT VAR SANATIN SAHİBİNEDE SANATKAR DENMEZMİ?

TAMAM SEN DİĞER GÖRÜŞE KATILIYORSUN .KABUL. O SENİN FİKRİN.

O ZAMAN SENİN GÖRÜŞÜNE YANİ O ALİMİN GÖRÜŞÜNE GÖRE RİSALEİ NUR OKUYANLAR KÜFRE GİRDİ.(HAŞA)
SAİD NURSİYE BU DERSİ VEREN PEYGAMBERİMİZ DİR .KENDİSİ DEFALARCA SÖYLÜYÖR.

20.ASRIN MÜCEDDİDİ OLDUĞUNU DA İŞARET EDİYOR.VE ZAMANININ ALİMLERİDE KABUL ETMİŞLER.

VE ŞİMDİDE HİÇ ŞÜPH YOK.
BÜTÜN DÜNYA KABULLENMİŞ.

VE MERAK EDİYORUM ACABA KAÇ ALİM SİZİN GÖRÜŞÜNÜZDE.

SORUM SADECE SİZE DEĞİL BÖYLE DÜŞÜNENLERE.

ŞİMDİ BEN RİSALE İ NUR OKUYORUM KÜFÜRDEMİYİM.

VE SİZİN GÜVENDİĞİNİZ ALİM SAİD NURSİNİN DİZİNİN DİBİNDE TALEBE OLABİLİRMİ.

HANGİ İNKARCIYI SUSTURMUŞ.

KOMİNİZME KARŞI HANGİ ESERLERİ VAR.

KÜFRE KARŞI KAÇ TANE ESERİ VAR.
YAZDIĞI KİTAPLAR ŞU ALİMİN BU ALİMİN KİTABINDAN ALINTIMI ONLARDAN YORUMLANAN KİTAPLARMI

YOKSA RİSALEİ NUR GİBİ DOĞRUDAN İLHAM MI

SİTENİN SORULAR BÖLÜMÜ NERDE BİLMİYORUM.AMA BİRAZDAN BAKARIM.
SİTEYİ ÇOK İİ BİLMİYOM.

BUNLAR BENİM YORUMLARIM.

SERT YAZMAMAYA DİKKAT ETTİM

KUSUR VARSA KUSURA BAKMA

S.A

elzem

Kayıtlı Kullanıcı

s a ben öncelikle şunu söylemek istiyorum Aliye kardeşimin paylaştığı forumlar
faydalı ve yerinde olan konulardır..Kendi adıma söyliyim ben çok beğeniyorum açtığı forumları..Allah razı olsun kendisinden

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com

elzem yazdı:
s a ben öncelikle şunu söylemek istiyorum Aliye kardeşimin paylaştığı forumlar
faydalı ve yerinde olan konulardır..Kendi adıma söyliyim ben çok beğeniyorum açtığı forumları..Allah razı olsun kendisinden

ve aleyküm selam kardeşim, Allah razı olsun senden de inşallah, sizler memnunsanız bence hiçbir sorun yok.. sizlerin memnun olması, sizlere bir şeyler verebilmek beni çok mutlu ediyor. çok teşekkür ederim güzel düşüncelerin için kardeşim. Allaha emanet ol. selametle

derya_gulu

Kayıtlı Kullanıcı

SA ALLAHC.C. RAZI OLSUN EMEGİNE SAĞLIK ALLAH'A EMANET OLB)B)

muhammedsas

Kayıtlı Kullanıcı

allah razı olsun . çok güzel.

andelib

Kayıtlı Kullanıcı

aliye_aliye yazdı:
remi7781 yazdı:
bu konuyla ilgili bi kitap ismi söyliyecegim kardeşim şuan elimde yok ama bu yazı dogru nurluca rumuzlu kardeşimiz sana biraz sitem yapmış ama daha sonra kitap ismini vereyim bir din aliminin yazmış oldugu ve bi çok din aliminin de onayladıgı bu kitabı en kısa zamanda yazarıyla beraber söylerim. :) :)

büyük bir merakla bekliyoruz kardeşim.. benimki beyrut islami eserler kütüphanesinden arapça çeviri bir eser olduğu için, isim belirtemedim. eğer biliyorsanız, eklerseniz sevinirim. selametle kalın inş.

ben kaynak konusunda ısrar etmedim ki sadece ii olur dedim.bediüzzamanın sözüne daha çok güveniyorum.

hem konuyu çarpıtmadım.söylenenler onları ifade ediyor.
hem forum açıyorsun hem yorumlara kızıyosun.bu ne biçim iş.cevap vermeye bilirsin senin bileceğin bişey.

... .......................
ben aliyenin yazdıkları faydasız da demedim.alllah razı olsun chat olayı çok hoşuma gitti mesela.
...................................
burda sorular sordum.çarpıtıpta neyi çarpıtıcam.
herşey açık ben isim vererek yorum yaptım.

benim alimimi küçük görmüşsün diyorsun.
hayır.
o senin alimin değil.bizimde alimiz. ben bediüzzamanı daha çok seviyor olmam onu sevmiyorum anlamına gelmez.
küçük görmek gibi bi durumum yok.
oradaki bir iki yeri yanlış buldum fikrimi beyan ettim.

google de bediüzzaman da var kardeşim.

yinede hakkını helal et

mneccar

Kayıtlı Kullanıcı

kim bilir günde kaç kez ALLAHIN(cc) yasakladığı şeyleri yapmak için kendimizle yarışıyoruz... ALLAH(cc) senden razı olsun... ALLAH(cc) bizi rızasından ayırmasın...

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com

mneccar yazdı:
kim bilir günde kaç kez ALLAHIN(cc) yasakladığı şeyleri yapmak için kendimizle yarışıyoruz... ALLAH(cc) senden razı olsun... ALLAH(cc) bizi rızasından ayırmasın...

rabbim düşürmesin inşallah kardeşim. Allah sizden de razı olsun inşallah. selametle kalın

remi7781

Kayıtlı Kullanıcı

andelib yazdı:
aliye_aliye yazdı:
remi7781 yazdı:

büyük bir merakla bekliyoruz kardeşim.. benimki beyrut islami eserler kütüphanesinden arapça çeviri bir eser olduğu için, isim belirtemedim. eğer biliyorsanız, eklerseniz sevinirim. selametle kalın inş.

ben kaynak konusunda ısrar etmedim ki sadece ii olur dedim.bediüzzamanın sözüne daha çok güveniyorum.

hem konuyu çarpıtmadım.söylenenler onları ifade ediyor.
hem forum açıyorsun hem yorumlara kızıyosun.bu ne biçim iş.cevap vermeye bilirsin senin bileceğin bişey.

... .......................
ben aliyenin yazdıkları faydasız da demedim.alllah razı olsun chat olayı çok hoşuma gitti mesela.
...................................
burda sorular sordum.çarpıtıpta neyi çarpıtıcam.
herşey açık ben isim vererek yorum yaptım.

benim alimimi küçük görmüşsün diyorsun.
hayır.
o senin alimin değil.bizimde alimiz. ben bediüzzamanı daha çok seviyor olmam onu sevmiyorum anlamına gelmez.
küçük görmek gibi bi durumum yok.
oradaki bir iki yeri yanlış buldum fikrimi beyan ettim.

google de bediüzzaman da var kardeşim.

yinede hakkını helal et
:) :) :)
canım kardeşim. burda Allah dostlarının her hangi bir muhabbeti geçmedi tabiki Bediüzzaman Allah dostudur herkes bi Allah dostunun yanında yer almalıdır ve tabi olmalıdır. Allah dostlarının hepsini bende seviyorum ve bende tabi oldugum şeyh nakşibent hazretlerini çoook seviyorum. burda bu konu degil anlatılmak istenen burda aliye kardeşimizin söylemek istediği şirk içeren sözler var ve buna dikkat edilmesi gerektiğidir. bu konuda çok çok haklı bilerek veya bilmeden söylenen sözlerden mesulüz çünkü akıl sahibiyiz. bu yüzden dikkat etmeli dikkat etmek için araştırmalıyız, okumalıyız canım kardeşim. sana sitem etmedim emin ol sadece samimiyetle bu konuyu destekledim. bir mümin uyanık olmalı.

SEN HAK İLE MEŞGUL OLMASSAN BATIL SENİ İŞGAL EDER. :) :) :)

remi7781

Kayıtlı Kullanıcı

SEMERKAND YAYINLARI İMANDAN ÇIKRAN SÖZLER

andelib

Kayıtlı Kullanıcı

canım kardeşim. remi7781 yazdı:

urda Allah dostlarının her hangi bir muhabbeti geçmedi tabiki Bediüzzaman Allah dostudur herkes bi Allah dostunun yanında yer almalıdır ve tabi olmalıdır.

Allah dostlarının hepsini bende seviyorum ve bende tabi oldugum şeyh nakşibent hazretlerini çoook seviyorum. burda bu konu degil anlatılmak istenen burda aliye kardeşimizin söylemek istediği şirk içeren sözler var ve buna dikkat edilmesi gerektiğidir. bu konuda çok çok haklı bilerek veya bilmeden söylenen sözlerden mesulüz çünkü akıl sahibiyiz. bu yüzden dikkat etmeli dikkat etmek için araştırmalıyız, okumalıyız canım kardeşim. sana sitem etmedim emin ol sadece samimiyetle bu konuyu destekledim. bir mümin uyanık olmalı.

sevgili kardeşim orada iki şeye itiraz ettim .
o iki şeye bediüzzaman kitabında cevaz vermiş.
hatta sanatkar kelimesini de söylüyor.

ben bediüzzamanı övmedim orda .
o bir fetva vermiş onunla amel ederim dedim.
allah dostu diyorsun .size göre küfre götüren sözü kullanmış kitabında .sanatkar diyor.ilahiler hakkında başka bir fetva vermiş
ve bu kitab ehli imanın elinde sarsılmaz bir kale diyor kendisi.
sanada sorayım
kaç alim bu görüşü savunuyor.
bu görüşü savunan alimler kimler.
bediüzzaman 20.yüzyılın müceddidi olduğunu söylüyor.vehbi bir ilme sahib olduğunu kendiside söylüyor.herkes de biliyor.tasdik ediyor.

acaba bediüzzamandan dahamı fazla ilme sahibler.

sizin dediğinize göre çalgı aletleri ile ilahi söylemek küfür.dinlemek te küfür mü.

nakşilerden sin herhalde .
abdurrahman önül ............... bir sürü var daha .
bunlar çalgı aletleriyle söylüyorlar.
mesela mevlana ney e cevaz verdiğini duymuştum.
bunlar hep çalgı aletleri.

allah dostu muhabbetinden bahsetmiyoruz zaten allah dostunun verdiği hükümlerden bahsediyoruz.konu bazen kaymmış olabilir.
o önemli değil.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt