Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Mesleğimizden bahsedelim birazda... (1 Kullanıcı)

hayal_8100

Kayıtlı Kullanıcı
s.a.arkadaşlar hukuk sekreterliği yapıyorum.haftanın altı günü çalışıyorum.hukuk sekreterliği dediysem sadece telefona bakma yada duruşmaları takip etmek değil.aynı zamanda büronun temizliği,gelen herkese istisnasız çay türk kahvesi,kapıya bakmak telefona bakmak,fax fotokopi,banka işleri veeeeeeeeeee faturalar:)en önemli şeyi unuttum büroda 9 kişiyiz ve öğlen yemeklerinide,büronun alışverişinide ben yapıyorum.ama iş yerimi ve patronlarımı çok seviyorum her ne kadar aradabir sorunumuz olsada.5 senedir çalışıyorum aynı iş yerinde.sadece hasta olduğum günlerde isteksiz gelirim büroya onun dışında hiç sorun etmem işimi.kazandırıdğı şey çok oldu mesela yemek yapmayı bilmezdim zorlada olsa yemek yapmayı öğrendim:)çok heyecanlı biriydim önceden ama şu an karşımda kim olursa olsun heyecan yapmıyorum.diksiyonum öncekine nazaran daha düzgün.ibadetlerimi çok rahat yapıyorum ahatta yapmadığımı fark ettilermi espirili bi uyarıda bulunuyorlar.ben patronlarımdan razıyım rabbimde onlardan razı olsun...

hayri07

Kayıtlı Kullanıcı
güzel kardeşim bende meyve sebze işi yapıyorum işimi seviyorum ama hep zarar ediyorum bana dua edermisin selametle..

cemaldurra

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleyküm,
Ben bu siteye üye olalı bir hayli süre geçmiş ama pek fazla uğramamışım sanırım.
Dün bir vesileyle uğradıktan beri ayrılamıyorum buradan...
Beni buraya bu kadar çeken ne olabilir acaba?
Tabii ki dostluk muhabbet seviye ve kalite... Değerlerimizi söylemeye gerek görmüyorum...
Allah hepimizden razı olsun...
Bu meslek konusunu ben açmayı düşünüyordum ki bir de baktım benden önce davrananlar olmuş, hayırlısı olsun...

Arkadaşlar ben Dişhekimiyim ve yaklaşık 25 yıldır mesleğimi hiç pişmanlık duymadan yapıyorum. Bu konuda sıkıntısı olanlara da seve seve yardımcı olmak isterim...

Şimdili bu kadar bir teyzecik dişini çektirmek için beni bekliyor :)

Allah'a emanet olun...

-Ammar Bin Yasir-

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleyküm,
Ben bu siteye üye olalı bir hayli süre geçmiş ama pek fazla uğramamışım sanırım.
Dün bir vesileyle uğradıktan beri ayrılamıyorum buradan...
Beni buraya bu kadar çeken ne olabilir acaba?
Tabii ki dostluk muhabbet seviye ve kalite... Değerlerimizi söylemeye gerek görmüyorum...
Allah hepimizden razı olsun...
Bu meslek konusunu ben açmayı düşünüyordum ki bir de baktım benden önce davrananlar olmuş, hayırlısı olsun...

Arkadaşlar ben Dişhekimiyim ve yaklaşık 25 yıldır mesleğimi hiç pişmanlık duymadan yapıyorum. Bu konuda sıkıntısı olanlara da seve seve yardımcı olmak isterim...

Şimdili bu kadar bir teyzecik dişini çektirmek için beni bekliyor :)

Allah'a emanet olun...
ve aleykümselam kardeşim Rabbimiz razı olsun hoşgeldiniz sefalar getirdiniz..Rabbimiz kolaylık versin inşaallah ..

Sedaa_*

Kayıtlı Kullanıcı
Benim de mesleğim öğrencilik...

Hiç zor değil, öğretmenleri dinle, ders çalış, ödevini yap... :)

Çok eğlenceli :) :)

rebzedeki_kul

Kayıtlı Kullanıcı
aleykum selam
ben de avusturya ve türkiyeli ortakların kurduğu bir şirketin idari işler sorumlusuyum. Genellikle şantiyede kalıyorum işim zor ancak çevremdeki teknik ve idari personelden arkadaşlar genelde alkol bağımlısı. İşin zorluğundan ziyade yalnızlık ve muhabbetsizlik zor geliyor. Hamdolsun mevlaya bu da bizim imtihanımızın gereğiymiş diyorum .

Margos

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm

Bende Muhasebeciyim Işimide Hiç Sevmiyorum Artik Biktim.telefonna Bakmaktan Fatura Işlemekten Birilerine Laf Anlatmaktan Carilerden Fax çekmekten Yalan Söylemekten(işim Gereği)mecbur Kaliyoruz.çok Huzursuzum çalişmak Istemiyorum Artik

Selamun Aleyküm.. Aynı dertten müzdaribiz.. Muhasebecilik yaptım 2 sene boyunca ve işim gereği naylon faturalarla yalanlarla çok uğraştım ama en sonunda bıraktım Allah'a şükür.. Verdiğim en doğru ve zor karar olduğuna inanıyorum.. Şimdi ise çalışıp tekrar sınava girerek (işletme mezunuyum) hukuk okumak ve bununla mücadele etmek istiyorum.. Selam ve Dua ile..

dearbilal21

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleykum çok kiymetli mümin ve mümine kardeslerimiz. severek mücadale ettiğim mesleğim pvc doğrama ve karısık yapı işlerinde çalışıyorum fakat çok yorucu beni bel fıtığı yaptı bile buna rağmen hiç of demedim

mehmet985

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum..bende kamuda çalışıyorum,Rabbime hamd olsun memnunum allah herkese hayırlı işler helal kazançlar nasip etsin

Reyhani_konyevi

Kayıtlı Kullanıcı
2014'de inşaallahu teala Maden mühendisi olcam derslerim yüzde 100 ingilizce :(

buket_zeynep

Kayıtlı Kullanıcı
bende cezaevi katibiyim, aslında eğitim fakültesi mezunuyum sosyal bilgiler öğretmeniyim ama atanamadığım içim mesleğimi yapamıyorum... çok şükür bir işim var her okul zilinde içim titriyo iyi bir öğretmendim sanırm :'( cezaevinde çalışmak psikolojik olarak çok zor gerçi saymanlıkta çalşıyorum işim daha kolay ama şükürler olsun yinede

Reyhani_konyevi

Kayıtlı Kullanıcı
bende cezaevi katibiyim, aslında eğitim fakültesi mezunuyum sosyal bilgiler öğretmeniyim ama atanamadığım içim mesleğimi yapamıyorum... çok şükür bir işim var her okul zilinde içim titriyo iyi bir öğretmendim sanırm :'( cezaevinde çalışmak psikolojik olarak çok zor gerçi saymanlıkta çalşıyorum işim daha kolay ama şükürler olsun yinede

Allah kolaylık versin hocam size işiniz gerçekten zor..bazen rüyalarımda kendimi cezaevinde görürüm =))

buket_zeynep

Kayıtlı Kullanıcı
çok zor kardeş gerçekten bende ilk başladığımda sürekli kendimi burada düşünüyordum garip bi dünya dışardan bir bakıp düşünmek lazım

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı

Eşim de Fen Bilgisi öğrtmenliği yaptı 4 sene, ücretli..
Mesleğini çok seviyordu, severek yapıyordu..
Çok sevilen bir öğretmendi..
Malesef atanamadı.. Çok üzüldüm senin adına..

buket_zeynep

Kayıtlı Kullanıcı
AYNEN canım çok zor öle seviyorum ki öğretmenliği nasip olmadı işte bakalım ne olacak sonumuz nietimde kütüphaneye geçmek var inşallah olurda daha rahat olurum. eşin içinde üzüldüm şimdi ne iş yapıyor

kkkoray

Kayıtlı Kullanıcı
selam arkadaşlar.bnde bir kamu bankasında çalışıyorum.Kredi veriyorum.işimi seviyorum aslında ama olayın manevi boyutu beni rahatsız ediyor...şimdi hedefimde en azından bir katılım bankasına geçmek var.kısmet bakalım inş nasip olur.

mehmet985

Kayıtlı Kullanıcı
bende biara banka da bes satıyordum..fakat sistemdeki faiz getirisi ve gelecekte sistemin ne olacağının vebali konusuna çok takıldığım için her satışımda her müşteriyle konustugumda içim kötü oluyordu..Rabbim öyle bir büyükkü dualarım kabul etti baska güzel bir iş nasip etti hamd olsun..size de insallah Rabbim her kuluna gönlüne içine sinen HELAL kazanç sağlayan iş kapıları nasip eylesin AMİN

eee87

Kayıtlı Kullanıcı
Katilim Bankasinda faizsiz bankacilik alaninda calisiyorum.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt