Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Mesleğimizden bahsedelim birazda... (2 Kullanıcı)

ada6767

Kayıtlı Kullanıcı
Selamûn Aleyküm Arkadaşlar
Ben tekstil atölyesinde çalışıyorum.Görevim; Usta Başı(Üretim Müdürü). Bende işimi yıllardan beri severek yapıyorum.Çalışan arkadaşlara olması gerenken işleri anlatıyorum.Hiç işi bilmeyen kardeşlerime yetiştirmeye çalışıyorum.Bana çok büyük bir haz veriyor.İnsan zaten işini sevmeden yaparsa başarılı olamaz.

hafiz mehmet

Kayıtlı Kullanıcı
esselamü aleyküm maşallah sitede ne kadar cok muhasebeci varmış bende kendime muhasebeci arıyordum bizim inşaat şirketimiz var bizim muhasebemizi tutacak biri lazım ama sınavdan gececek selam ve dua ile allah a emanet olun

hafiz mehmet

Kayıtlı Kullanıcı
ve ayrıca hafızlıkla müşerref oldum rabbim isteyen her keze nasip etsin inşallah

-Ammar Bin Yasir-

Kayıtlı Kullanıcı
Selamûn Aleyküm Arkadaşlar
Ben tekstil atölyesinde çalışıyorum.Görevim; Usta Başı(Üretim Müdürü). Bende işimi yıllardan beri severek yapıyorum.Çalışan arkadaşlara olması gerenken işleri anlatıyorum.Hiç işi bilmeyen kardeşlerime yetiştirmeye çalışıyorum.Bana çok büyük bir haz veriyor.İnsan zaten işini sevmeden yaparsa başarılı olamaz.

esselamü aleyküm maşallah sitede ne kadar cok muhasebeci varmış bende kendime muhasebeci arıyordum bizim inşaat şirketimiz var bizim muhasebemizi tutacak biri lazım ama sınavdan gececek selam ve dua ile allah a emanet olun

ve ayrıca hafızlıkla müşerref oldum rabbim isteyen her keze nasip etsin inşallah
ve aleykümselam Rabbimiz razı olsun işlerinizde kolaylıklar versin inşaallah..
selamun aleyküm..

gülsengül

Kayıtlı Kullanıcı
selamünaleyküm tuğba kardeşim
ben mesleğimi yazdım sanıyordum..yazmamışım...
Bende bir sigorta acentasında çalışıyorum...işimi severek yapıyorum çok zor bir tarafı yok...Daha çok araç sigortası üzerine çalışıyoruz...

selam ve dua ile kalın...

-Ammar Bin Yasir-

Kayıtlı Kullanıcı
selamünaleyküm tuğba kardeşim
ben mesleğimi yazdım sanıyordum..yazmamışım...
Bende bir sigorta acentasında çalışıyorum...işimi severek yapıyorum çok zor bir tarafı yok...Daha çok araç sigortası üzerine çalışıyoruz...

selam ve dua ile kalın...
ve aleykjümselam güzel kardeşim oh ne güzel zor deilse hayırlı cumalar dilerim kardeşim Rabbimize emnaet olmanız dilegiyle selametle kalın

(( YüSRa ))

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm cümleten
Tuba ablacım ben de stajiyer öğrenciyim.Lisede laboratuar bölümünü okuyorum.Bu meslek güzel diolar ama ben bu meslekte sadece insanlara yardım etmeyi seviyorum...
Ben sınıf öğretmenliği ya da ing öğrtmenliğini istiyorum yine de hayırlısı inşAllah..
Rabbim herkesin gönlüne göre en güzelini nasip etsin İnşAllah:)

-Ammar Bin Yasir-

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm cümleten
Tuba ablacım ben de stajiyer öğrenciyim.Lisede laboratuar bölümünü okuyorum.Bu meslek güzel diolar ama ben bu meslekte sadece insanlara yardım etmeyi seviyorum...
Ben sınıf öğretmenliği ya da ing öğrtmenliğini istiyorum yine de hayırlısı inşAllah..
Rabbim herkesin gönlüne göre en güzelini nasip etsin İnşAllah:)
ve aleykümselam kardeşim öncelikle hoşgeldiniz inşaallah ..Rabbimiz gönlünüze göre versin hakkınızda hayırlısı olsun inşaallah
selametle kalın kardeşim hayırlı cumalar dilerim...

elifimbenim(MERHUME)

Kayıtlı Kullanıcı
bende kuran kursunu bitirdim ve elektirik muhendisligi yaptim simdi emekliligimi bekliyorum evdeyim calismiyorum

Kur'ana sevdalı

Kayıtlı Kullanıcı
V a selam kardeşim!Rabbime bnlerce kere hamdolsun,Güzel kitabımızın,hidayet kaynağımızın,insana insan olduğunu öğreten can kitabım,Kur'anımızın öğretmeniyim.Kur'an kursu hocasıyım.Allah rasülü (S A V)efendimizin müjdelediği'''''Sizin en hayırlılarınız Kur'anı öğrenen ve O nu öğretenlerinizdir'''hadisi şerifinin müjdesine nail olanlardan olmak için çalışıyorum,tekrar yüce Rabbıma hamdolsun.Görevimi seve seve yapıyorum,kursum yatılı,hafızlık ve yüzüne okuma sınıflarım var,öğrencilerimle gurur duyuyorum şükürler olsun,çok tatlılar maşaallah.
Dünyaya yeniden gelsem yine Kur'anıma hizmetkar olarak gelmek isterdim.Selametle kalın kardeşlerim.

kalemgenç

Kayıtlı Kullanıcı
S.a. bende ev hanımıyım. bence en zor meslek bu olsa gerek.çünkü odaklanacak bir iş yok, ev,çocuk,eş hepsi sana bağlı varın siz düşünün.ayrıca asılisediğim meslek akademik kariyer yapmaktı nasip değilmiş olmadı.ben i.h.l. mezunuyum marmara üniversitesini kazandım ama dedimya nasip........

uyan_ey_gozlerim

Kayıtlı Kullanıcı
s.a. bende radyoloji teknikeriyim aynı zamanda biyoloğum.hastanede çalışıyorum.bende işini sevenlerdenim.çünkü bize gelen insanlar bize zorunlu olarak geliyorlar ve onlara iyi davranmak işlerini halletmek ve onların hayır dualarını almak işimi dahada çok sevdiriyor...

gülcee

Kayıtlı Kullanıcı
S.a. Ben avukatım.Bazen çok seviyorum mesleğimi bazen de nefret ediyorum.Değişiyor duruma göre:)

sezer demir

Kayıtlı Kullanıcı
S.A. Belçikada kômûr madenlerinin kapanmasIndan dolayI erken emekliliyim ve serbes meslek'ilen yola devam ediyorum.

ecthelion

Kayıtlı Kullanıcı
yazılım müh. işimden nefret ediomm.... ben güzel sanatlar okumalıydım :( pefffffffffffff

t.yolcu

Kayıtlı Kullanıcı
Selamunaleyküm.
Allah c.c hepinizin işini hayırlı etsin inşallah.benim işim adı üstünde işçiyim.hepimiz işçiyiz bir şekilde.kimi muhasebeci kimi öğretmen kimi avukat kimi işçi kimiev hanımı kimi boş v.s gibi bir çok şey.aslına bakıldığında yaradılış gayemize baktığımızda hepimiz rabbimizin hem kulu hem işçisiyiz.biz bu dünyadaki ufak tefek işlerden sıkılır mutlu olur halimiz var!hayatın güzel gittiğinde güzel ama istediğimiz gibi gitmediğinde kötü diye nitelendiririz.bu insanlığın doğasında var.ama dini bütün bir kalb ve gözle baktığımızda haytta sorun ettiğimiz ve mutlu olduğumuz her şey geçici,mutlak ve geçici olmayan tek şey bir gün yaradan rabbimizin huzuruna çıkacağımız.her ne iş yaparsak yapalım allah c.c huzuruna çıktığımızda ona hesap veremiyeceğimizin şeyle onun huzuruna gitmemeye çalışmak daha önemli bence.eğer bu dünyada yaptığımızişler veya sebepler yüğzünden cennetten uzaklaşırsak yaptığımız onca şeye çok pişman oluruz.diyeceğim o ki,kardeşlerim bu dünyada gerektiğince dünyayı dert edelim ve düşünelim.geçimimizi sağlayacak kadar.demek istediğim cennette peygamberimiz h.z muhammed (sav)ile beraber girmemizi engelleyecek şeylerden uzak duralım.mümkün olduğunca.en büyük örnek peygamberimiz(sav) hayatını örnek almak.küçük bir ricam var peygamberimizin (as)hayatını bir okuyalım ve kendi yaşntımızla kıyaslıyalım.bizim ne kadar gevşek davrandığımızı göreceğiz.birde şöyle düşünmeyelim lütfen... O peygamber biz onlar gibi olamayız diye şeytan fısıldar buna aldırış etmeyelim.çünkü onlar dünyadayken cennetle müjdelendikleri halde nasıl yaşamışlar.bizim bu kadar günahımız varken nasıl yaşamamız gerktiğini bizler düşünelim.eğer yanlış bir kelime kullandıysan estağfurullah.sizlerdende özür dilerim.hakkınızı elal edin inşallah.cennette buluşmak dileğiyle amin

ebozyurt

Kayıtlı Kullanıcı
selam aleyküm arkadaşlar aranıza yeni katıldım bende 112 ambulanslarında sağlık teknisyeniyim işimiz gercekten zor ama yinede işimi seviyorum

-Ammar Bin Yasir-

Kayıtlı Kullanıcı
S.a. bende ev hanımıyım. bence en zor meslek bu olsa gerek.çünkü odaklanacak bir iş yok, ev,çocuk,eş hepsi sana bağlı varın siz düşünün.ayrıca asılisediğim meslek akademik kariyer yapmaktı nasip değilmiş olmadı.ben i.h.l. mezunuyum marmara üniversitesini kazandım ama dedimya nasip........

s.a. bende radyoloji teknikeriyim aynı zamanda biyoloğum.hastanede çalışıyorum.bende işini sevenlerdenim.çünkü bize gelen insanlar bize zorunlu olarak geliyorlar ve onlara iyi davranmak işlerini halletmek ve onların hayır dualarını almak işimi dahada çok sevdiriyor...

S.a. Ben avukatım.Bazen çok seviyorum mesleğimi bazen de nefret ediyorum.Değişiyor duruma göre:)

S.A. Belçikada kômûr madenlerinin kapanmasIndan dolayI erken emekliliyim ve serbes meslek'ilen yola devam ediyorum.
ve aleykümselam cümleten Rabbimiz hapinize kolaylık versin inşaallah..

istanbull

Kayıtlı Kullanıcı
s.a arkadaslar benm meslegım bayan kuaförü cok sevıyorum ama cok zor bir meslek benımkı sızınkıler gibi işim zor degil yani fön cekmek boya yapmak zor degil ancak bayanlarla ugrasmak cok cok zor.bayan arkadaslar alınmayın ama ne bilim cıkarken para verdıklerı ıcnmı bılemem ama anlatamam asagılamak azarlamak ne bılım özellıkle ukalalıkm zor ya hele dükkan kendımın olunca daha zor tabi onlr her halukarda haklılar ama neyse ben meslegımı sevıyorum sız ne dersınız bu meslek hakkında?

_SeNaToR_

Yasaklı Kullanıcı
Onla zorluğa rahmen evine eşine çocuğuna helal kazanılan ekmeği götürmek işte o bütün sıkıntıları bitiriyor.Elhamdulillah dedirtiyor.Önemli olan Allahın razı olduğu işi helal yollardan yapmaktır.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt