Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

NAMAZI SEVEBİLİYOR MUYUZ? (1 Kullanıcı)

kayram

Kayıtlı Kullanıcı
RE: NAMAZI SEVEBİLİYOR MUYUZ?

SELAMÜN ALEYKÜM ARKADAŞLAR.BEN BU SİTEYİ HENÜZ DÜN AKŞAM KEŞFETTİM VE İNANIN BAŞINDAN KALKAMIYORUM.ALLAH HEPİNİZDEN RAZI OLSUN.AMA BENİM SORUNUM ŞUKİ BEN İSTEDİĞİM HALDE KILAMIYORUM.HEP BİŞEYLER TUTUYO BENİ VE BU YILLARDIR BÖYLE NOLUR DUA EDİN VE AKIL VERİN.A.E.O.

eeda

Kayıtlı Kullanıcı

ESSELAMU ALEYKÜM
KAİNATTA EN YÜKSEK HAKİKAT İMANDIR İMANDAN SONRA NAMAZ....
RABBIM HER AYETI KERIMESINDE IMANDN SONRA NAMAZI BUYURUYOR İNŞ*TUM UMMETI MUHAMMET OLARAK NAMAZIMIZI KILARIZ KILMAKLA BERABER HUŞUYUDA YAKALARIZ
RABBIM YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN

elcee

Kayıtlı Kullanıcı

sevdiğimiz bir insanın yanına giderken bile nasıl heveslenirz ve yanına giderken geçirdiğimiz zamn bile tatlı gelir işte namazda Allaha(cc) bizi en çok yakınlaştıran ve huzuruna çıktığımz ansa bence bunun tadına doyum olmaz inş bunun tadına varmayanlara da Allah nasip eder....

arslan_05

Kayıtlı Kullanıcı

Ravza_Nur yazdı:
Kendi kendimize şöyle bir düşünüp soralım ve samimi olarak cevap verelim; Bir Müslüman olarak namazı sevebiliyor muyuz? Her zaman için namazı seven bir insan mıyız? “ Namaz vakti gelse, ezan okunsa, namaz kılsam, canım namaz kılmak istiyor” diyor muyuz hiç?
Midemizin açlık hissettiği ve bir şeyler yemek istediği gibi günün belirli vakitlerinde namazın açlığını hissedip namaz kılma arzusu geliyor mu içimizden? Karnımız iyice acıktığı zaman yanımızdakilerin konuştuklarını anlamaz duruma gelerek aklımızı yemeğe taktığımız gibi, namaza olan açlığımızdan dolayı da aynı durum meydana geliyor mu, kafamızı namaza taktığımız oluyor mu
Bazen canımız bir şey istediğinden dolayı belirli bir öğün olmadığı halde mutfağa girip bir şeyler atıştırdığımız gibi, farz olan vakitlerin dışında gönlümüz namaz kılmak istiyor mu, durup dururken iki rekât namaz kıldığımız oluyor mu? Sözü uzatmadan söyleyelim; Allah Teala ile beraber olmayı arzu ediyor muyuz?
Ezan sesi bizde nasıl bir etki yapıyor, ezanı duyduğumuzda çok müthiş bir müjdeli haber almışçasına gözlerimizin ışığı parıldıyor mu? Ezanın sözlerini tahlil ettiğimiz oluyor mu, tekbirler, tevhidler ve şehadetler kulağımıza ulaştığında ruhumuzun derinliklerine kadar ulaşıyor mu?
“Biraz sonra Allah Teala ile beraber olacağım, rabbimin huzuruna varıp samimi bir şekilde kendimi O’na arz edeceğim. O’nun kelamını O’na okuyacağım ve O da beni dinleyecek. Her taraftan üzerime çullanan ve içerisinde boğulduğum atmosferden kurtulacağım, beni boğmaya çalışan şu karanlıktan sıyrılacağım, hepsini arkama atacağım, beni yaratanın huzuruna varacağım, O’nunla yüz yüze geliyor gibi olacağım, O’na halimi arz edeceğim. Şu anda ne kadar mutluyum, ne güzel”
Evet, bu ve benzeri duygu ve düşünceler geçiyor mu içimizden? Samimi olarak cevap verelim.
Sonra bu düşüncelerimiz bir bir gerçekleşiyor mu? Yani Allah Teala’nın huzuruna vardığımızda O’nunla gerçekten sağlıklı bir bağlantı kurabiliyor, beraber olabiliyor muyuz? Bunun en önemli belirtisi olarak da O’nunla olan bu beraberliğimizi uzatmak istiyor ve uzatıyor muyuz? Kıyamımızı, kıraatimizi, rükûmuzu, secdemizi ve son oturuşumuz, yani her bir rüknü kendi içersinde uzatıyor muyuz? Evet, sırf Allah Teala ile beraberliğimizden dolayı uzatabiliyor muyuz rükünlerimizi, yani namazımızı?

selamünaleyküm..çok ama çok güzel bi konu,allah sizden razı olsun..şahsım adına evet diebilecek kadar güveniyorum ibadetime ve imanıma,,tabi tamamiyle değil benimde nefsime yenik düştüğüm anlar oluyo diğer mümin kardeşler gibi,,ama ibadet ettikçe bağlılık artıyo diye düşünüyorum..tabiki etrafta bizi namazdan uzaklaştıran etkenler oluyo tv olsun arkadaş grubu olsun iş yoğunluğu olsun..allah bizi bu bahanelere sığınmayan ibadetini devamlı ve içten yapan kullarından eylesin inş..selam ve dua ile..

sevvalmina

Kayıtlı Kullanıcı

selamünaleyküm ablacım beni biliyosunuz çok şükür kılıyorum ama bu sıralar yorgunluktanmı,işlerdenmi bilmiyorum ama sabah namazına kalkamıyorum bana dua edin lütfen ablacım şu sıralar sizin o güzel dualarınızı ihtiyacım var.

e_m_i_n

Kayıtlı Kullanıcı

Tüm inanan kardeşlerimizin sizin bu yazınızda sorduğunuz sorulara samimiyetle "evet " diyebilmeleri ve henüz namazın haz ve lezzetini fark edememiş isnanlarında buna bir an önce kavuşabilmeleri dileği ile ,yazınızdan ötürü teşekkür ediyorum .
Allah razı olsun !

selamlar!

mneccar

Kayıtlı Kullanıcı

namaz kılarken hissettiğimiz o güzel hisleri bize başka ne verebilirki? ALLAH(cc) senden razı olsun.

Muslima

Kayıtlı Kullanıcı

Esselamu Aleikum vr.vb
Kardeslerim keske bende buna icten (evet) diyebilseydim keske öyle diyenlerden olabilseydim.Namazda Husu olmamasina cok sebep bulup söyleyebiliriz ,dünya ve icinde bulundugumuz halleri ve gereklerini bahane ederiz.
Ama Husuya sebep olacak halleri arayip bulmaliyiz,bulsakda cok zaman Husuyu yakalyamiyoruz neden?
Allahim sen bizlerin kalplaerine daha cok Iman ve Hidayet nasip et Ya Rabbi!!! AMIN

conte

Kayıtlı Kullanıcı

RABBİM O NEFSİN ELİNE DÜŞÜRMESİN.HAYATTA OKADAR ZOR ŞEYLERİ İŞİYDİ GÜCÜYDÜ SINAVLLARDI DERSTİ ÖDEVLERDİ HERŞEYİ YAPIYORUZ ZORAKİ HAYATA TUTUNABİLMEK VE MADDİ OLARAK EN İYİ ŞEKİLDE YAŞAYABİLMEK İŞÇİN AMA MALESEF GERÇEK HAYAT OLAN EBEDİ HAYATA AHİRETE CENNETE KAVUŞABİLMEMİZ İÇİN GEREKLİ OLAN NAMAZ KONUSUNDA DÜNYA HAYATINDAKİ OLAYLAR VE İŞLERİ KADAR YERİNE GETİRMEKTEN ACİZİS RABBİM NEFSİN ŞERİNDEN KORUSUN..........DUA ETMEK GERKİR İNŞALLAH HEPİMİZ HAKŞYLE NAMAZ KILAN KULLARINDAN OLURUZ

ByCompworld

Kayıtlı Kullanıcı
RE: :(:(:(:(:(

RE: :(:(:(:(:(

EĞER Kİ O KADAR SORGULAYABİLSEYDİK EĞER BU KADAR DÜNYA İŞLERİNE ÖNEM VERMEYİP DÜNYA YERİNE AHİRETE AĞIRLIK VEREBİLSEYDİK İNAN Kİ KARDEŞİM BU SORGULAMAYA GEREK KALMAZDI. ÇÜNKÜ ÜMMET-İ MUHAMMEDİN TAMAMI EVET DİYECEĞİNİ BİLİR OLURDUK... ANCAK CUMA NAMAZLARINDA BAYRAM DA YADA KANDİLLERDE CAMİLERİMİZİ DOLDURUP ALLAH'TAN BİR DİLEĞİMİZ OLDUĞU ZAMAN VAKİT NAMAZLARI HARİÇ NAMAZ KILAN BİR TOPLUM OLDUĞUMUZ SÜRECE (BEN DE DAHİL) İNAN Kİ EVET DİYEBİLEN NADİDE KULLARA GIPTA İLE BAKARIZ. ALLAH TÜM MÜSLÜMANLARI DÜNYADAN ÇOK AHİRETİ DÜŞÜNMEYE SEVK EYLESİN. AMİN...

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı

selam ravza kardeşim söylediklerinin neredeyse hiçbirini düşünmüyorum.onu bırak doğru dürüst namazda kılamıyorum.neden böyle oluyor onuda pek bilmiyorum.allah tam manasıyla namaz kılmayı nasip etsin inş.kıldığımız namazlarda kabul oluyordur..

aeolun

golcuklu

Kayıtlı Kullanıcı

SELAMUN ALEYKUM,DEDİĞİN ŞEKİLDE SADECE YÜCE ALLAH C.C. İN HUZURUNA ÇIKMAK İÇİN NAMAZ KILMAYI AKIL ETMİYORUM.BORCUM OLDUĞUNU DÜŞÜNDÜĞÜM İÇİN NAMAZLARIMI KILIYORUM.
BENİM GİBİ İSLAMI BİREYSEL YAŞAYANIN BAŞKA ŞANSI OLMADIĞINI,SENİN DEDİĞİN GİBİ YAŞAMAK İÇİN İNSANIN EVİ,İŞİ,MAHALLESİ,YÜCE ALLAH C.C. İÇİN KALBİ ÇARPANLARIN ARASINDA OLUMASI GEREKLİ.
İŞYERİNDE HUZURSUZCA NAMAZ KILARAK,
CUMA NAMAZINA GİDERKEN BİLE TEL.ÇALACAKMI DİYE DÜŞÜNEREK
EŞ SEÇERKEN İLLA ÇARŞAFLI OLACAK DİYE DİRETİP BEKAR KALARAK,
YATSI NAMAZINDAN HEMEN SONRA YATAYIM SABAH NAMAZINA KOLAY KALKARIM,DEYİP KOMŞULARIN GÜRÜLTÜSÜNDEN UYKUSUZ KALARAK,
HİÇTE KOLAY OLMUYOR,
YÜCE ALLAH C.C. YALVARIYORUM MUTLAKA SENİN DEDİĞİN ŞEKİLDE BİR GÜN BENDE YAŞAMAYA BAŞLAYACAĞIM.

SURMELI_CEYLAN

Kayıtlı Kullanıcı

YA GERÇEKTEN O KADAR GÜZEL BİR YAZI Kİ AMA UYGULAMAK SÖZ KONUSU OLUNCA NEDEN UYGULAYAMIYORUZ BİLMİYORUM ALLAH NAMAZA SIKI SIKI BAĞLANMAMIZI NASİP ETSİN AEO

muhammed_eness

Kayıtlı Kullanıcı

s.a. kardeşim gerçekten çok güzel bir paylaşım..Allah razı olsun...selametle...

Ehrullah

Kayıtlı Kullanıcı

SELAMUN ALEYKÜM BİLGİN İÇİN TEŞEKKÜR KALP ALLAHIN ZİHİN BEDEDİ SELAM VE DUA İLE

leyla_serdar

Kayıtlı Kullanıcı

COK DOGRU SORULARLA KARSILASTIM, TESKI HER NAMAZ VAKTINDE ELIMIZDEKI ISI, DILIMIZDEKI SOZLERI BIRAKIP RABBIMIZE DOGRU YÔNELEBILSEK, BIR YANDAN NEFSIMIZE UYMUS OTEKI YANDA DUNYEVI HAYATIN VARKLILARINA KAPILMISKEN, O ANLATIGINIZ DUYGULARA ULASMAK NE YAZIKKI ZORLASIYOR, OYSA MEVLAM HERSEYI KOLAYLASTIRMISKEN HALA TEMBELIKLE UGRASIYORUZ.
TESKI O HISLERE O DUYGULARA ULASABILSEK, ZAMAN GEC DEGILDIR, KENDIMIZI TERBIYE ETMEK GEREK BIR SEKILDE DUYARLI OLMAK GEREK, HUZUR YOLU AF YOLU OLAN NAMAZ RABBIM YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN.

ALLAH EMANET OLUN...B)B)B)

gonulturker

Kayıtlı Kullanıcı

esselamu aleykum ablacim yazi cok guzel
yuregine ellerine saglik hakkini helal et ablacim;);)
vallah sadce 1 gun namaz kilmadigim da (mecburen) dunyanin butun agirligi uzerimi cokmus gibi ve kendimi cok kotu hissediyorum...Rabbimin huzuruna cikipta su fani dunyadan koptugum an iste o an kendimi huzurlu ve tum hucrelerim iman,Rab sevgisiyle doldugu an hissediyorum...
selam ve dua ile....B)B)B)

tuba_tuba_88

Kayıtlı Kullanıcı

selamın aleyküm ben daha bugün üye oldum siteye ve ilk sizin paylasımınızı okudum inanın çok duygulandım keske bende ewet diyebilseydim cevabıma ama diyemiyorum o yüzden çok üzüldüm ve eksikliğimi anladım dünyanın bos işlerine kendimizi öle bi kaptırıyoruz ki farz olan kurtulusumuz olan namazımızı bile en sona attığımız oluyo allah hepimize acısın insallah affına nail oluruz allaha emanet olun ALLAH RAZI OLSUN

tuba_tuba_88

Kayıtlı Kullanıcı

selamın aleyküm ben daha bugün üye oldum siteye ve ilk sizin paylasımınızı okudum inanın çok duygulandım keske bende ewet diyebilseydim cevabıma ama diyemiyorum o yüzden çok üzüldüm ve eksikliğimi anladım dünyanın bos işlerine kendimizi öle bi kaptırıyoruz ki farz olan kurtulusumuz olan namazımızı bile en sona attığımız oluyo allah hepimize acısın insallah affına nail oluruz allaha emanet olun ALLAH RAZI OLSUN

tuba_tuba_88

Kayıtlı Kullanıcı

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt